Σελ. 3 από 596 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 8940
  1. #31
    Εγγραφή
    07-04-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.563
    Downloads
    68
    Uploads
    10
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    ΝΟΚΙΑ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2fast4u Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μ Α Κ Ρ Ι Α Α Π Ο Τ Α F R E E W A R E !!!

    Σου δινουν πρωτα να γλυκαθεις οτι ολα δουλευουν και μετα σε αναγκαζουν να κατεβασεις καποιο update.
    Κανεις, ευτυχώς, λαθος.
    Εδω και 2 χρονια εχω το Avast και λειτουργει αψογα, χωρις την παραμικρη υποχρεωση μου να πληρωσω για τα 2-4 signatures updates και program upgrades ( π.χ. απο 4.6 --> 4.7) που κατεβαζω αυτοματα την εβδομάδα.
    Δεν ειναι trial , οπου μετα απο 15-30 μερες παυει να εχει ολες τις λειτουργίες.
    Μην μπερδευουμε τα trial/demos με τα freeware.
    DELL, CPU i3 1005G1 1,2GHz, RAM 8 GB, SSD 500

  2. #32
    Εγγραφή
    09-04-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    277
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    NetFaster IAD 2
    SNR / Attn
    6(dB) / 19.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Eγω παλι πιστευω οτι οποιοδηποτε freeware ειναι αρκετα κατωτερο απο αυτων που ειναι επι πληρωμης!Ισως σε αλλου τυπου προγραμματα να μην ισχυει αυτο αλλα ειδικα στα antivirus πιστευω πως ισχυει!Kaspersky απο εμενα...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος metalmike : 10-09-07 στις 01:20.

  3. #33
    Εγγραφή
    16-05-2006
    Περιοχή
    Καλλιθεα city
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    16384/1024
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ ΑΘΗ
    Router
    pirelli
    SNR / Attn
    19(dB) / 19(dB)
    +1 στο NOD32 κι απο μενα

  4. #34
    Εγγραφή
    26-01-2006
    Περιοχή
    Athens
    Μηνύματα
    4.521
    Downloads
    22
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΓ. ΒΑΡΒΑΡΑ
    Router
    Speedport Entry 2i
    Path Level
    Interleaved
    To θεμα εχει "απαντηθει" σε πολλα παλιοτερα νηματα.

    Search, search...
    No Justice - No Peace

  5. #35
    Το avatar του μέλους Gordito
    Gordito Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2fast4u Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μ Α Κ Ρ Ι Α Α Π Ο Τ Α F R E E W A R E !!!

    Σου δινουν πρωτα να γλυκαθεις οτι ολα δουλευουν και μετα σε αναγκαζουν να κατεβασεις καποιο update.

    Tελικα παρτε το χαμπαρι: ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΣΩΤΗΡΙΑ ΜΕ ΤΑ WINDOWS

    Λυπαμαι, αλλα δυστυχως η εμπειρια μου αυτο εδειξε....

    Απλως πρεπει να εισαι προετοιμασμενος παντοτε για το χειροτερο, δηλ. format c:

    Merfy's law....
    1000 φορες freeware παρα σπασμενο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από metalmike Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eγω παλι πιστευω οτι οποιοδηποτε freeware ειναι αρκετα κατωτερο απο αυτων που ειναι επι πληρωμης!Ισως σε αλλου τυπου προγραμματα να μην ισχυει αυτο αλλα ειδικα στα antivirus πιστευω πως ισχυει!Kaspersky απο εμενα...
    Θελεις να πληρωνεις 40€ το χρονο για antivirus; Μια χαρα ειναι και τα free.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Gordito : 10-09-07 στις 03:40.

  6. #36
    Εγγραφή
    09-04-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    277
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    NetFaster IAD 2
    SNR / Attn
    6(dB) / 19.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikchris Εμφάνιση μηνυμάτων
    1000 φορες freeware παρα σπασμενο.
    Συμφωνω 100%!


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nikchris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θελεις να πληρωνεις 40€ το χρονο για antivirus; Μια χαρα ειναι και τα free.
    Το "μια χαρα ειναι και τα free" ακουγεται σαν συμβιβασμος στα αυτια μου και προσωπικα με τετοια πραγματα δεν παιζω (γουστα ειναι αυτα βεβαια) οποτε ναι,θελω να πληρωνω 40 ευρω το χρονο για antivirus και πιστευω πως αξιζει περισσοτερο απο το να πληρωνεις οποιοδηποτε αλλο προγραμμα!

  7. #37
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Μηνύματα
    401
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Sagem 800
    Το Kaspersky είναι όντως πολύ δυνατό και συνηθίζω να σκανάρω οτιδήποτε ύποπτο κατεβάζω με τον online σκάνερ που έχουν εδώ ...

    http://www.kaspersky.com/scanforvirus

    ως επιπρόσθετο μέτρο σε συνδιασμό με το avast που έχω εγκατεστημένο. Πρόσφατα το online σκάνερ έβγαλε καθαρό αρχείο το οποίο ήταν μολυσμένο και ευτυχώς το έπιασε το αβάστ. Το επιβεβαίωσα ότι ήταν μολυσμένο και από άλλο σόφτγουερ. Άρα μην είμαστε ισοπεδοτικοί ότι freeware = συμβιβασμός. Εξάλου τα freeware πουλάνε και εταιρικές εκδόσεις επί πληρωμή.

    2ο παράδειγμα. Πρόσφατα πήγα να εξετάσω το Pc φίλου μου το οποίο παρουσίαζε περίεργα συπτώματα. Ο εν λόγω δεν είναι και πολύ σχετικός και έβαζε μέσα ότι νάνε χωρίς να χρησιμοποιεί αντιβάιρους κτλ. Το pc είχε χωρίς πλάκα πάνω από 300 βάιρους και τρόγιανς εγκατεστημένα. Μια ματιά που έριξα με το autoruns τι ξεκινούσε να εκτελείτε με το άνοιγμα του υπολογιστή έδειξε ολόκληρες οικογένειες κακόβουλου λογισμικού. Το αβάστ με την εγκατάσταση του προέτρεψε αυτόματα να σκανάρει στην επανεκίνηση πριν φορτωθεί το λειτουργικό και απλά καθάρισε το σύστημα. Δεν πίστευα ότι θα λειτουργούσε το Pc μετά από τέτοιο χάλι.

  8. #38
    Εγγραφή
    09-04-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    277
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    NetFaster IAD 2
    SNR / Attn
    6(dB) / 19.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zig Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Kaspersky είναι όντως πολύ δυνατό και συνηθίζω να σκανάρω οτιδήποτε ύποπτο κατεβάζω με τον online σκάνερ που έχουν εδώ ...

    http://www.kaspersky.com/scanforvirus

    ως επιπρόσθετο μέτρο σε συνδιασμό με το avast που έχω εγκατεστημένο. Πρόσφατα το online σκάνερ έβγαλε καθαρό αρχείο το οποίο ήταν μολυσμένο και ευτυχώς το έπιασε το αβάστ. Το επιβεβαίωσα ότι ήταν μολυσμένο και από άλλο σόφτγουερ. Άρα μην είμαστε ισοπεδοτικοί ότι freeware = συμβιβασμός. Εξάλου τα freeware πουλάνε και εταιρικές εκδόσεις επί πληρωμή.
    Δεν ξερω αν το καταλαβες αλλα συγκρινες το online scanner του kaspersky με το εγκατεστημενο avast λιγο ανιση δεν την βρισκεις την συγκριση;Αν θες να συγκρινεις βαλε το avast σε ενα συστημα με παρα πολλους ιους οπως σε αυτο που ανεφερες στο 2ο παραδειγμα,κανε το scan σου,απεγκατεστησε το και μετα εγκατεστησε το κανονικο kaspersky και κανε scan με αυτο και δες αν βρει κι αλλους ιους!Αν και δεν ισχυει 100% αυτο το test (ειναι και αναλογα τους ιους που εχει το συστημα,αν εχει μονο απλα trojans τοτε ισως το avast τα βρει ολα και το kaspersky δεν βρει τιποτα παραπανω μετα) ισως ειναι οτι πιο απλο που μπορεις να κανεις!Το να συγκρινεις ομως online scanner με κανονικο εγκατεστημενο antivirus ειναι μεγα λαθος
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος metalmike : 10-09-07 στις 19:58.

  9. #39
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Μηνύματα
    401
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Sagem 800
    Όταν σκανάρεις με το online file scanner, ανεβάζεις το zip αρχείο (μέγεθος μέχρι 1 mbyte) στον σέρβερ του Kaspersky και το ελέγχει τοπικά εκεί ένα εγκατεστημένο και ενημερωμένο Kaspersky antivirus. Δεν έκανα σκαν στον δικό μου υπολογιστή (υπάρχει και αυτή η δυνατότητα αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν μιλάω γι' αυτό). Δες το λινκ που παρέθεσα για να καταλάβεις την διαδικασία. Το Kaspersky κατά συνέπεια απέτυχε να βρει τον ιό στο αρχείο που ανέβασα στον δικό του σέρβερ. Δεν μπορώ να καταλάβω με ποιον τρόπο θα τον έβρισκε αν ήταν εγκατεστημένο στον δικό μου υπολογιστή.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zig : 10-09-07 στις 21:33.

  10. #40
    Εγγραφή
    02-01-2005
    Περιοχή
    Σε ένα Βαλκανοχώρι 11εκατ. κατοίκων
    Μηνύματα
    1.908
    Downloads
    17
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    2Mbit
    ISP
    Conn-x OTE
    Avast, το έχω αρκετό καιρό, τους πρώτους μήνες πήγαινα στα on-line scans της kaspersky και δεν έβρισκε τίποτα. Φαίνεται αξιόπιστο, τουλάχιστον μέχρι τώρα δεν είχα κανένα πρόβλημα.
    Επίσης τα updates λειτουργούν τέλεια, η αναβαθμίσεις του ίδιου του προγράμματος επίσης και είναι και δωρεάν. Τί άλλο να ζητήσει κανείς από antivirus.
    I see dead pixels

  11. #41
    Εγγραφή
    09-04-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    277
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    NetFaster IAD 2
    SNR / Attn
    6(dB) / 19.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zig Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν σκανάρεις με το online file scanner, ανεβάζεις το zip αρχείο (μέγεθος μέχρι 1 mbyte) στον σέρβερ του Kaspersky και το ελέγχει τοπικά εκεί ένα εγκατεστημένο και ενημερωμένο Kaspersky antivirus. Δεν έκανα σκαν στον δικό μου υπολογιστή (υπάρχει και αυτή η δυνατότητα αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν μιλάω γι' αυτό). Δες το λινκ που παρέθεσα για να καταλάβεις την διαδικασία. Το Kaspersky κατά συνέπεια απέτυχε να βρει τον ιό στο αρχείο που ανέβασα στον δικό του σέρβερ.
    To ειδα το link και η διαδικασια δεν ειναι δυσκολη να την καταλαβεις!Η απαντηση μου βρισκεται στο ακριβως πιο πανω post...μεγαλη συμπτωση,δεν νομιζεις;Αραγε αυτο το online scanner δουλευει;Τι εκδοση kaspersky εχει (εκτος αν ειναι προφανες οτι εχει την τελευταια);Παιζουν πολλα ρολο που δεν μπορεις να ξερεις και λιγη επιφυλακτικοτητα δεν θα εβλαπτε...Εγω δεν λεω τιποτε αλλο...αν πιστευεις πως με αυτον τον τροπο εχεις δοκιμασει το kaspersky και οτι το ιδιο πραγμα ειναι να το τεσταρεις στο δικο σου pc που ξερεις τι σου γινεται και το ιδιο σε ενα online scanner τα λογια περιττευουν...οποιος καταλαβε καταλαβε...ΤΕΛΟΣ!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από zig Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν μπορώ να καταλάβω με ποιον τρόπο θα τον έβρισκε αν ήταν εγκατεστημένο στον δικό μου υπολογιστή.
    Ουτε προκειται να καταλαβεις ποτε αν πολυ απλα δεν δοκιμασεις!Και αν δοκιμασεις και δεν βρει κατι που το βρει αργοτερα το avast ελα σε αυτο το thread και πες μου "metalmike,εισαι τελειως για τον...εισαι ασχετος,πανε παιξε με κανα playmobil καλυτερα" και τοτε μουγκα εγω,θα το δεχτω μετα χαρας κιολας
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος metalmike : 11-09-07 στις 02:32.

  12. #42
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Μηνύματα
    401
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    4096/256
    ISP
    OTEnet
    Router
    Sagem 800
    metalmike ειλικρινά προσπαθώ να καταλάβω τι θέλεις να πεις αλλά δεν τα καταφέρνω. Εγώ απλά παρέθεσα ένα παράδειγμα που ζιπαρισμένο αρχείο το σκάναρα με avast και βρήκε τον ιό και το σκάναρα με kaspersky και δεν τον βρήκε.Τι έκδοση kaspersky έχει ποιο? Το site της Kaspersky? Μα φυσικά έχει την τελευταία έκδοση ενημερωμένη με τα τελευταία definitions. Όσο το 'ούτε πρόκειται να καταλάβω' θα καταλάβαινα εύκολα αν είχες μια λογική εξήγηση εκτός του 'αποκλείεται να δούλευε το kaspersky και να μην βρήκε τον ιό'.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος zig : 11-09-07 στις 13:31.

  13. #43
    Εγγραφή
    09-04-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    277
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    NetFaster IAD 2
    SNR / Attn
    6(dB) / 19.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μα ειναι ξεκαθαρη η διαφορα,σκαναρες το αρχειο με το online scanner της kaspersky σ'εναν server της και μετα σκαναρες το αρχειο με το avast στο pc σου,στην πρωτη περιπτωση δεν ξερεις τι σου γινεται (δεν μιλαω για την διαδικασια) ενω στην δευτερη ξερεις ξεκαθαρα τι γινεται!Εγω το μονο που σου λεω ειναι να βαλεις το kaspersky στο pc σου και εκει να το δοκιμασεις,δεν ειναι τοσο μεγαλος κοπος να το κανεις (οταν βρεις βεβαια κατι υποπτο)!Eιμαι σχεδον σιγουρος (αν ελεγα 100% σιγουρος θα ημουν λαθος) οτι δεν υπαρχει κατι που να βρει το avast και να μην βρει το kaspersky,εκτος και αν το avast βρισκει και δικους του τυπους ιων,αυτο δεν μπορω να το ξερω αλλα αν ειναι ενα απλο trojan ας πουμε δεν υπαρχει περιπτωση να μην το βρει το kaspersky!Επισης εγω δεν ειπα οτι αποκλειεται να μην δουλευε το kaspersky του online scanner,απλα ειμαι λιγο επιφυλακτικος,ειδικα μετα το post λιγο πιο πανω του φιλου Xguru κατι μου βρωμαει...Τελοσπαντων ας το αφησουμε εδω,δεν εχει νοημα πιστευω να συνεχισουμε αυτη τη συζητηση

    Να σημειωσω οτι με τα freeware και οpensource προγραμματα δεν εχω κανενα προβλημα ουτε κολλημα,αντιθετα τα υποστηριζω κιολας αλλα οταν πιστευω (υστερα και απο προσωπικη εμπειρια) κατι ειναι σαφως καλυτερο απο κατι αλλο το λεω!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος metalmike : 11-09-07 στις 15:25.

  14. #44
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Napoli
    Μηνύματα
    151
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Fastweb (IT)
    Router
    draytek vigor 2700VG
    μετά από κανένα χρόνο που χρησιμοποιούσα avast έβαλα το kaspersky, έκανα ένα scan, δε βρήκε τίποτα, και το έβγαλα....

  15. #45
    Εγγραφή
    09-04-2005
    Περιοχή
    Αθήνα
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    821
    Downloads
    277
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    NetFaster IAD 2
    SNR / Attn
    6(dB) / 19.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Και αυτο τι σημαινει,οτι ειναι αχρηστο το kaspersky;Το ενδεχομενο να μην ειχες κανεναν ιο στο υπολογιστη σου το σκεφτηκες;Πραγματικα δεν μπορω να καταλαβω την λογικη σου...

Σελ. 3 από 596 ΠρώτηΠρώτη 1234581323 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ SIEMENS ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ
    Από conne στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-07, 16:18
  2. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-04, 09:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας