Σελ. 504 από 597 ΠρώτηΠρώτη ... 484494499502503504505506509514524 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.546-7.560 από 8953
  1. #7546
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    To χαλι της comodo δεν ειναι οι γραμματοσειρες της, αλλα η ιδια μηχανη antivirus.
    Άλλα Ντάλλα....

  2. #7547
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προστασία προγραμμάτων ΙΜ, εκτέλεση αδρανούς σάρωσης, παρακολούθηση συστημάτων (και όχι συστήματος), στα μισά γράφει ιστού, στα άλλα γράφει web κάπου τα γράφει και τα δυο, λογισμικό απόκρυψης ίχνων ή rootkit και άλλα τόσα μαργαριτάρια.
    To χάλι της COMODO δεν το πιάνε που να τρέχει ξυπόλητη, από την άλλη πάλι, δεν υπήρχε περίπτωση να πω εγώ Α και να μην πεις εσύ Ω, κρατάει χρόνια αυτή η κολόνια................υπάρχει πλέον μια γραφικότητα να το πω στις μεταξύ μας συζητήσεις.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #7548
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    To χάλι της COMODO δεν το πιάνε που να τρέχει ξυπόλητη, από την άλλη πάλι, δεν υπήρχε περίπτωση να πω εγώ Α και να μην πεις εσύ Ω, κρατάει χρόνια αυτή η κολόνια................υπάρχει πλέον μια γραφικότητα να το πω στις μεταξύ μας συζητήσεις.
    Δεν είναι εγώ αυτός που ψάχνει να πιαστεί απο χαζά πράγματα, όπως η μετάφραση.

    Σαν AV τα πάει μια χαρά https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/ σαν ids firewall τα πάει πολύ καλύτερα, αν βάλουμε μετά και τα sandbox Κλπ...

  4. #7549
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι εγώ αυτός που ψάχνει να πιαστεί απο χαζά πράγματα, όπως η μετάφραση.

    Σαν AV τα πάει μια χαρά https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/ σαν ids firewall τα πάει πολύ καλύτερα, αν βάλουμε μετά και τα sandbox Κλπ...
    Το "χαζά πράγματα" μπορεί να θεωρηθεί και βρισιά όταν λέγεται από σένα, από άλλον θα ήταν μια κοινή έκφραση που χρησιμοποιούμε στην καθημερινότητα, δεν το αναλύω άλλο, θεωρώ όλα τα σχόλια σου που αφορούν εμένα κακοπροαίρετα, θα περιμένω σχόλια και γνώμες άλλων συμφορουμιτών για να συζητήσω.
    Το πιο ωραίο το είπε συμφορουμίτης σε κατ' ιδίαν συζήτηση, "όταν συζητάτε εσείς ανεβάζετε την "τηλεθέαση", θα λένε ότι το κάνετε και επίτηδες αυτοί που δεν ξέρουν".

    Κατά τα άλλα, όταν ανέβαζα εγώ τα test του AV-TEST έτρωγα και πόλεμο γιατί ήμουν αυτός που κοιτούσα τα test που είναι αναξιόπιστα, πληρωμένα, κ.λ.π., τι έγινε τώρα ξαφνικά;; τα δεχόμαστε σαν αξιόπιστα;; αν ναι, υπάρχουν και καλύτερα από αυτό που παίρνουν και διάκριση ΤΟP, γιατί να πάρω το κατώτερο;; α!!! ξέχασα!!! αφού έχω πει κακά λόγια εγώ, πάρτε όλοι αυτό.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  5. #7550
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το "χαζά πράγματα" μπορεί να θεωρηθεί και βρισιά όταν λέγεται από σένα, από άλλον θα ήταν μια κοινή έκφραση που χρησιμοποιούμε στην καθημερινότητα, δεν το αναλύω άλλο, θεωρώ όλα τα σχόλια σου που αφορούν εμένα κακοπροαίρετα, θα περιμένω σχόλια και γνώμες άλλων συμφορουμιτών για να συζητήσω.
    Το πιο ωραίο το είπε συμφορουμίτης σε κατ' ιδίαν συζήτηση, "όταν συζητάτε εσείς ανεβάζετε την "τηλεθέαση", θα λένε ότι το κάνετε και επίτηδες αυτοί που δεν ξέρουν".

    Κατά τα άλλα, όταν ανέβαζα εγώ τα test του AV-TEST έτρωγα και πόλεμο γιατί ήμουν αυτός που κοιτούσα τα test που είναι αναξιόπιστα, πληρωμένα, κ.λ.π., τι έγινε τώρα ξαφνικά;; τα δεχόμαστε σαν αξιόπιστα;; αν ναι, υπάρχουν και καλύτερα από αυτό που παίρνουν και διάκριση ΤΟP, γιατί να πάρω το κατώτερο;; α!!! ξέχασα!!! αφού έχω πει κακά λόγια εγώ, πάρτε όλοι αυτό.
    Έλεος πραγματικά, αν έχεις τάσεις καταδίωξης κλπ είναι κάτι που δεν μπορώ να σε βοηθήσω, το τι λες στις ιδιωτικές σου συζητήσεις με άλλους δεν ενδιαφέρει άλλους εκτός απο αυτούς που τα λέτε, εμένα σίγουρα δεν με ενδιαφέρουν.

    Τελικά είναι αναξιόπιστα ή όχι αυτά τα site, παραδέχεσαι δηλάδη ότι κακώς τα είχες σαν αναφορά παλιότερα ή όχι;

  6. #7551
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έλεος πραγματικά, αν έχεις τάσεις καταδίωξης κλπ είναι κάτι που δεν μπορώ να σε βοηθήσω, το τι λες στις ιδιωτικές σου συζητήσεις με άλλους δεν ενδιαφέρει άλλους εκτός απο αυτούς που τα λέτε, εμένα σίγουρα δεν με ενδιαφέρουν.

    Τελικά είναι αναξιόπιστα ή όχι αυτά τα site, παραδέχεσαι δηλάδη ότι κακώς τα είχες σαν αναφορά παλιότερα ή όχι;
    Αυτοί που τα λέμε είναι και αυτοί μέλη, απλώς δεν γουστάρουν αντιπαράθεση μαζί σου για ευνόητους λόγους, αν ήσουν κι' εσύ απλό μέλος θα ήταν διαφορετικά τα πράγματα, δεν χρειάζεται να κάνεις ότι δεν καταλαβαίνεις.

    Άλλα λέω για το AV-TEST και άλλα κατάλαβες,
    όταν ανέβαζα εγώ τα test του AV-TEST έτρωγα και πόλεμο γιατί ήμουν αυτός που κοιτούσα τα test που είναι αναξιόπιστα, πληρωμένα, κ.λ.π., τι έγινε τώρα ξαφνικά;; τα δεχόμαστε σαν αξιόπιστα;;
    Αναξιόπιστα, πληρωμένα, κ.λ.π. τα λέγατε εσείς και εγώ επειδή τα ανέβαζα έτρωγα και πόλεμο, υπάρχουν όλα γραμμένα μέσα στο νήμα και αλλού, δεν έχουν διαγραφεί.

    Άφησε το όπως είναι, η συζήτηση δεν έχει κανένα ενδιαφέρον πλέον γιατί ούτως ή άλλως μετά από τόσα χρόνια ξέρουν οι περισσότεροι αρκετά πράγματα, απλά δεν μπορούν να μιλήσουν.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  7. #7552
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Και αυτό όπως και τα άλλα που έχεις γράψει κατα καιρούς είναι διαθέσιμα, κάποια στιγμή θα πρέπει να σταματήσεις να αφήνεις υπονοούμενα, δεν γίνεται να μην μπορείς να μιλήσεις/γραψεις αλλά και να μιλάς/γράφεις.


    Θέλεις να κρίνεις ενα av απο την μετάφραση που έχει κάνει το community; Είσαι ελεύθερος να το κάνεις, μπορείς να το κάνεις ιδιωτικά ή μπορείς να το κάνεις δημόσια, όταν το κάνεις δημόσια θα πρέπει να είσαι και έτοιμος να δεχτείς και τον αντίλογο, αλλιώς μπορείς να κάνεις ενα blog δικό σου και να απενεργοποιήσεις τα σχόλια.


    Αν θέλεις να μιλήσουμε για το av ευχαριστώ, αν συνεχίσεις πάλι τα γνωστά που φυσικά τα ξέρεις μόνο εσύ γιατί γίνονται ιδιωτικά με άλλα μέλη, συνέχισε μόνος σου

  8. #7553
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μια χαρά δέχομαι τον καλοπροαίρετο αντίλογο και δόξα τω Θεό μετά από τόσα χρόνια εδώ μέσα έχω αποδείξει αν είμαι σωστός ή όχι και το πόσο προσπαθώ να βοηθήσω, δεν χρειάζεται να προσπαθείς να με μειώσεις.

    Σαν τελευταίο σου προτείνω ένα test αν θέλεις να μάθεις/αντιληφθείς περισσότερα, γίνε για ένα μήνα απλό μέλος και τα ξαναλέμε, εγώ δεσμεύομαι δημόσια να μην παίρνω θέση σε ότι γράφονται και ούτε να ασχοληθώ μαζί σου εκείνη την περίοδο.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  9. #7554
    Εγγραφή
    10-12-2007
    Περιοχή
    Οταν το μάθω θα σας το πώ
    Μηνύματα
    560
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    2395 - 27132 kbps
    ISP
    Conn-x OTE/Otenet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΘΗΝΑ
    Router
    ZXDSL 931VII over ISDN
    SNR / Attn
    11.1(dB) / 0/0(dB)
    ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ ΔΕΚΑΔΕΣ ΦΟΡΕΣ ΤΑ ΙΔΙΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ.
    ΕΛΙΚΡΙΝΑ ΕΧΩ ΒΑΡΕΘΕΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΑΝΟΙΞΩ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΤΙΣ ΣΟΥΙΤΕΣ ΠΟΥ ΑΚΟΥΝ ΣΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΗΣ ΚΑΣΠΕΡΣΚΥ.

    λοιπον ΟΥΤΕ ΒΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΔΥΣΧΡΗΣΤΑ.
    ΤΑ ΠΑΝΤΑ ΕΞΑΡΤΩΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΤΟΥΣ ΙΔΙΟΥΣ.
    Και εξηγώ :
    TΡΕΧΩ ΤΟ ΚΙΣ 20.0.14.1085(d).Σε 3 μηχανάκια οπου το ένα δλδη το ΛΑΠΤΟΠ μου το οποίο είναι παμπάλαιο.
    ΣΕ ΑΥΤΟ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΑ κανένα πρόβλημμα στο να το σεττάρω.ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΑΡΥΝΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΤΟ ΛΑΠΤΟΠΑΚΙ ΜΟΥ.
    ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑ ΝΤΕΣΚΤΟΠ πολύ παλαιότερο.
    ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ-ΟΙ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΝΑ ΜΟΥ ΕΞΗΓΗΣΕΙ ΠΟΥ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΖΕΤΕ ΤΕΤΟΙΟΥ ΕΙΔΟΥΣ ΘΕΜΑΤΑ;;;;;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος adolf : 26-10-19 στις 09:09.

  10. #7555
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Για βαλε το comodo να δεις 2-3 λεπτα boot να γελας...............
    Άλλα Ντάλλα....

  11. #7556
    Εγγραφή
    12-11-2005
    Μηνύματα
    20.010
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200+100 vdsl
    ISP
    COSMOTE VDSL 200+50
    Router
    Speedport plus
    Path Level
    Interleaved
    Μη φωνάζεις ρε αδελφέ αδολφε.
    PC1:12400f,4070ti,32GB,z690,Gigabyte Gen4 7000 1TB, PC2:8600k,3060ti,32GB,z370,GAMMIX S11 Pro 1TB
    PC3:2700k,GTX 1070,16GB,P67,SandiskSSDPro240GB, PC4:2500k,rx 6600,16GB,P67,MX500-1TB
    PC5:Lenovo Thinkcentre M71E
    Reviews: ATI 4870X2, ΑΤΙ 4850,test GTX 970 σε 3 CPUs

  12. #7557
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από macro Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για βαλε το comodo να δεις 2-3 λεπτα boot να γελας...............
    Το έχω στον υπολογιστή και δεν έχει επηρεάσει το Boot time καθόλου, όποτε δεν μπορώ να γελάσω

  13. #7558
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Εισαι απο τους τυχερους......
    Άλλα Ντάλλα....

  14. #7559
    Εγγραφή
    02-11-2008
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    Router
    Lanner FW 7525B/SP 2+
    SNR / Attn
    32(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Πραγματικά δεν μπορώ να πιστέψω ότι κρίνετε μία λύση ασφάλειας όπως το Comodo και το FW του, που είναι ίσως το καλύτερο, απο μία μετάφραση που έχει γίνει απο το community.

    Χρησιμοποιώ Comodo εδώ και πολλά χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα για έναν και μοναδικό λόγο, να ελέγχω την βγαίνει απο "μέσα" προς τα "έξω". Δεν χρειάζομαι software firewall διότι είμαι πίσω απο hardware IPS/IDS FW αλλά το auto-containment και default deny policy για κάθε εφαρμογή είναι η απόλυτη λύση για εμένα.

    Το καταλαβαίνω ότι δεν είναι για τον μέσω χρήστη αλλά δεν είναι και σωστό να κρίνεται ένα προϊόν με αυτόν τον τρόπο

  15. #7560
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hellmore Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πραγματικά δεν μπορώ να πιστέψω ότι κρίνετε μία λύση ασφάλειας όπως το Comodo και το FW του, που είναι ίσως το καλύτερο, απο μία μετάφραση που έχει γίνει απο το community.

    Χρησιμοποιώ Comodo εδώ και πολλά χρόνια χωρίς κανένα πρόβλημα για έναν και μοναδικό λόγο, να ελέγχω την βγαίνει απο "μέσα" προς τα "έξω". Δεν χρειάζομαι software firewall διότι είμαι πίσω απο hardware IPS/IDS FW αλλά το auto-containment και default deny policy για κάθε εφαρμογή είναι η απόλυτη λύση για εμένα.

    Το καταλαβαίνω ότι δεν είναι για τον μέσω χρήστη αλλά δεν είναι και σωστό να κρίνεται ένα προϊόν με αυτόν τον τρόπο
    Δεν τα διάβασες όλα, το προιόν δοκιμάστηκε και μετά κρίθηκε.
    Έχω πολλά χρόνια το KIS και δεν το αλλάζω με τίποτα, το γιατί μπορείς να δεις συνοπτικά στο παρακάτω Link.

    https://www.adslgr.com/forum/threads...84#post6683984

    To COMODO το είχα βάλει με βαριά καρδιά σε διάφορους που ήθελαν κάποιο Free με Firewall και τότε που το είχα δοκιμάσει απ' ότι θυμάμαι ήταν το μόνο Free που είχε.
    Οι περισσότεροι με πήραν να μου πουν ότι τους έχει ταράξει στα False alarm και αναγκάστηκα να το βγάλω και να τους βάλω άλλο.

    Η μετάφραση και γενικά το μπάχαλο που επικρατεί με τα ορθογραφικά λάθη θα ήταν σε δεύτερη μοίρα για μένα αν είχα να κάνω με ένα προιόν που να έχει πάρει άριστα στα tests και να έχει ικανοποιήσει και μένα προσωπικά, από την στιγμή που υπάρχουν καλύτερα γιατί να το προτιμήσω;; μόνο μια δικαιολογία υπήρχε τότε, επειδή ήταν Free και τίποτε άλλο, αλλά και πάλι προτιμώ να δώσω μερικά ευρώ και να κάνω εδώ και πολλά χρόνια πλάκα με τους ιούς(τις προυποθέσεις για να τα κάνω όλα αυτά τις αναφέρω στο Link).
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Σελ. 504 από 597 ΠρώτηΠρώτη ... 484494499502503504505506509514524 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ SIEMENS ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ
    Από conne στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-07, 16:18
  2. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-04, 09:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας