Σελ. 569 από 597 ΠρώτηΠρώτη ... 549559564567568569570571574579589 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 8.521-8.535 από 8953
  1. #8521
    Εγγραφή
    09-09-2007
    Περιοχή
    Λάρισα
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    57
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    14000/1020
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    ASUS DSL-N14U
    SNR / Attn
    8,9(dB) / 13,4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ λέω να ακολουθήσω την ίδια τακτική με αυτήν που ακολουθεί η χώρα και η εε στην υπόθεση εισβολής της τουρκίας στην Κύπρο, δηλ. να μην βοηθώ έμπρακτα την τουρκία και να βοηθώ την Κύπρο, για να μην έχω δύο μέτρα και δύο σταθμά .

    “Δεν υπάρχει ισχυρότερος δεσμός μεταξύ πόλεων ή ιδιωτών από το κοινό συμφέρον”
    “Ακολουθούν τη πιο σωστή πολιτική όσοι απέναντι των ίσων δεν υποχωρούν, απέναντι των ισχυρότερων συμπεριφέρονται με φρόνηση και απέναντι των κατωτέρων είναι μετριοπαθείς”.
    “Δε πρέπει όπως το έχουμε συνήθεια, να δεχόμαστε συμμάχους τους οποίους πρέπει να βοηθούμε αν βρεθούν στην ανάγκη, αλλά οι οποίοι καμιά δε μπορούν να μας δίνουν βοήθεια σε ώρα δικής μας ανάγκης”.
    Θουκυδίδης

  2. #8522
    Εγγραφή
    08-02-2011
    Μηνύματα
    659
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Έλαβα email από kaspersky που ζητάει συγνώμη για άλλο email που έστειλαν κατά λάθος λέει, (δεν το είχα δει, ήταν στα spam με τίτλο «test» και μήνυμα «Hi dear and lovely , your email is .....@gmail.com»)
    Αναφέρει ότι
    This email was sent following our internal error, and we would like to apologize for any inconvenience caused. This technical error has been examined by our team, and we can confirm that no user data has been affected. Please note that no action is required from your side.
    Αν και δεν μου φαίνεται κάτι σοβαρό, αυτό το «Hi dear and lovely» δεν μου κάθετε καλά.
    Πρέπει να λάβατε κι εσείς.

  3. #8523
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δεν έχω λάβει τίποτα και έχω συνδρομές πολλών ετών.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  4. #8524
    Εγγραφή
    08-02-2011
    Μηνύματα
    659
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παρακάτω βάζω εικόνες από τα 2 email.

    Spoiler:
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot (18).png 
Εμφανίσεις:  18 
Μέγεθος:  60,0 KB 
ID: 240004

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot (19).png 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  153,3 KB 
ID: 240005

    Από ότι είδα έχει αναφερθεί και στο φόρουμ της kasperky. Ένας mod απάντησε το εξής:
    Kaspersky is aware that some users of the company’s products may have recently received emails from the company’s email address with irrelevant content. This email was sent following a misconfiguration in the company's internal IT environment. Kaspersky is reaching out to the company's users to inform them of the issue and apologize for the inconvenience caused.
    Οπότε ναι δεν στάλθηκε σε όλους.

  5. #8525
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.499
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Για το "μαυρισμα" του kaspersky που λετε, πετυχα το παρακατω αρθρο που λεει οτι οι "ανησυχιες" για αυτο ηταν πολιτικες και οχι τεχνικες.
    https://www.lto.de/recht/hintergruen...sse-recherche/
    ديميتريس

  6. #8526
    Εγγραφή
    07-02-2004
    Περιοχή
    Θεσαλλονίκη
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NiKapa Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ και πολλά χρόνια μόνο Kaspersky Av ,
    5 υπολογιστές αναβαθμίζονται αυτόματα και τέλος ..
    κάπου 20Ε σχεδόν δίνουμε κάθε χρόνο ..αυτόματη πληρωμή με κάρτα ..κι έχεις το κεφάλι σου ήσυχο !

    τα υπόλοιπα είναι για ερασιτέχνες και γι αυτούς που δεν θέλουν να πληρώνουν ..
    Με ποιον τρόπο το έχεις κάνει αυτό;

  7. #8527
    Εγγραφή
    23-01-2005
    Μηνύματα
    3.810
    Downloads
    33
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    95500/10996
    ISP
    Cosmote
    Router
    FritxBox 530
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 17(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από elvor Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με ποιον τρόπο το έχεις κάνει αυτό;
    Στην αρχή παίρναμε συνδρομή για 3 πισι με αυτόματη ανανέωση ,κάποια στιγμή πριν 2 χρόνια το βάλαμε και σε άλλα 2 και το δέχτηκε κανονικά και στις επόμενες ανανεώσεις ανανεώθηκαν και τα 5 ,το ένα μάλιστα είναι στην Ρωσία
    Phanteks P600S -Corsair RM850x -MPG X570S EDGE MAX Wifi -Ryzen 5700X -Kingston Fury Renegade 32Gb@3600@cl16 -XFX RX6600 -Samsung 980Pro & 970Evo 2*500gb

  8. #8528
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.499
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ηλιθιοτητες του avast, μερος Ν.
    Ανοιξα νωριτερα ενα λαπτοπ στο οποιο ειχα εγκαταστησει εγω το avast πριν 2-3 χρονια, οποτε ημουν σιγουρος οτι δεν ειχα επιλεξει καμια απο την σαβουρα των components που εγκαθιστα by default αλλα μονο τα file shield και behavior shield.
    Μετα απο τοσο καιρο, και χωρις να γνωριζω τι μπορει να πατησε ο χρηστης σε καποιο popup του, ειδα σημερα πως ηταν ενεργοποιημενο και το cleanup, οποτε το πεταξα και επανεκκινησα οπως ζηταει στο τελος.

    Μετα την επανεκκινηση, συνδεθηκα στο δικτυο μου και τσουπ, σπαμμαρε το παραθυρακι για το αγνωστο δικτυο και τους κακους που παραμονευουν κλπ. Το εκλεισα και ανοιξα εναν browser σε private mode να κατεβασω αυτο που ηθελα. Και τσουπ, νεο παραθυρακι που ελεγε πως το private mode δεν εινια πραγματικα private και ισως καποιος να με παρακολουθει.
    Αφου δεν εχω καποιο απο τα σαπια components του εγκατεστημενο, αυτες οι αηδιες γιατι πεταχτηκαν? Ή εστω πως κλεινουν εντελως?
    ديميتريس

  9. #8529
    Εγγραφή
    15-09-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    770
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    9(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηλιθιοτητες του avast, μερος Ν.
    Ανοιξα νωριτερα ενα λαπτοπ στο οποιο ειχα εγκαταστησει εγω το avast πριν 2-3 χρονια, οποτε ημουν σιγουρος οτι δεν ειχα επιλεξει καμια απο την σαβουρα των components που εγκαθιστα by default αλλα μονο τα file shield και behavior shield.
    Μετα απο τοσο καιρο, και χωρις να γνωριζω τι μπορει να πατησε ο χρηστης σε καποιο popup του, ειδα σημερα πως ηταν ενεργοποιημενο και το cleanup, οποτε το πεταξα και επανεκκινησα οπως ζηταει στο τελος.

    Μετα την επανεκκινηση, συνδεθηκα στο δικτυο μου και τσουπ, σπαμμαρε το παραθυρακι για το αγνωστο δικτυο και τους κακους που παραμονευουν κλπ. Το εκλεισα και ανοιξα εναν browser σε private mode να κατεβασω αυτο που ηθελα. Και τσουπ, νεο παραθυρακι που ελεγε πως το private mode δεν εινια πραγματικα private και ισως καποιος να με παρακολουθει.
    Αφου δεν εχω καποιο απο τα σαπια components του εγκατεστημενο, αυτες οι αηδιες γιατι πεταχτηκαν? Ή εστω πως κλεινουν εντελως?
    Ίσως κάποιο browser plug in? DNS σε αυτούς;
    Μπορείς να συμμετέχεις και εσύ πολύ εύκολα στην ερευνά/αντιμετώπιση διάφορων ασθενιών, δωρίζοντας υπολογιστικούς πόρους του υπολογιστή σου:


    (κλικ στην εικόνα)


  10. #8530
    Εγγραφή
    25-07-2006
    Περιοχή
    Edenoi
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    4.667
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    17104 down / 1022 up
    ISP
    Vodafone
    Router
    TD-W8960N V8
    SNR / Attn
    5.8(dB) / 21(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφου δεν εχω καποιο απο τα σαπια components του εγκατεστημενο, αυτες οι αηδιες γιατι πεταχτηκαν? Ή εστω πως κλεινουν εντελως?
    Έχω την εντύπωση ότι αυτές οι βλακειούλες που πετάγονται είναι σαν "διαφημίσεις" που πάνε με την δωρεάν έκδοση του Avast, για να προωθήσει τα επι πληρωμή προϊόντα. Κλασσική τακτική πολλών εταιριών αντιβιοτικών (δίνουν δωρεάν μια κουτσουρεμένη/απλή έκδοση του αντιβιοτικού τους και σου πετάνε συνέχεια pop ups για να προωθήσουν την πλήρη σουϊτα τους η οποία προφανώς περιλαμβάνει κι άλλα προϊόντα εκτός του αντιβιοτικού, πχ firewall, vpn, cleaner κλπ). Δεν ξέρω αν μπορείς να απενεργοποιήσεις αυτά τα pop ups.
    My adslgr.com account password is the last 7 digits of π. No hackers so far.
    Hello, I'm Death. You may be familiar with my Blue Screen.

  11. #8531
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.499
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Εγω νομιζα οτι εινια απο καποιο component, αλλα πλεον δεν θυμαμαι κανενα για να πω οτι μπορει να εινια απο το ταδε. Απλα ρωταω αν εχει τυχει σε κανεναν με το ιδιο configuration. Dns εχει της google, αυτους παιρνει μεσω dhcp απο το ρουτερ μου.
    ديميتريس

  12. #8532
    Εγγραφή
    28-02-2006
    Μηνύματα
    1.161
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΑΛΑΤΣΙ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jim_p Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αφου δεν εχω καποιο απο τα σαπια components του εγκατεστημενο, αυτες οι αηδιες γιατι πεταχτηκαν? Ή εστω πως κλεινουν εντελως?
    Δε νομίζω ότι κλείνουν εντελώς.

    Ή πληρώνεις ή βλέπεις pop-ups. Δε νομίζω ότι υπάρχει 3η επιλογή.
    NetBSD Rocks!
    http://www.netbsd.org

  13. #8533
    Εγγραφή
    15-09-2009
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    770
    Downloads
    15
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300s
    SNR / Attn
    9(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mosfet Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε νομίζω ότι κλείνουν εντελώς.

    Ή πληρώνεις ή βλέπεις pop-ups. Δε νομίζω ότι υπάρχει 3η επιλογή.

    Λογικό μου ακούγεται....

    Δες εδώ μήπως = https://support.avast.com/en-us/arti...tions/#android
    Μπορείς να συμμετέχεις και εσύ πολύ εύκολα στην ερευνά/αντιμετώπιση διάφορων ασθενιών, δωρίζοντας υπολογιστικούς πόρους του υπολογιστή σου:


    (κλικ στην εικόνα)


  14. #8534
    Εγγραφή
    08-03-2007
    Μηνύματα
    23.499
    Downloads
    25
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Good point, δεν το σκεφτηκα αυτο με το silent mode. Θα πω το χρηστη να το κανει μονος του τωρα :P
    ديميتريس

  15. #8535
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.344
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    silent mode πάντα ενεργοποιημένο και δεν έχω δει ποτέ μου διαφήμιση ή pop παράθυρο στο avast.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

Σελ. 569 από 597 ΠρώτηΠρώτη ... 549559564567568569570571574579589 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ SIEMENS ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ
    Από conne στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-07, 16:18
  2. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-04, 09:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας