Σελ. 507 από 597 ΠρώτηΠρώτη ... 487497502505506507508509512517527 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 7.591-7.605 από 8953
  1. #7591
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.728
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από villasg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετα την πικρα*** που εφαγα με το Kaspersky Internet Sequrity το οποιο χρησιμοποιώ εδώ και 5 έτη , επέλεξα και πήγα στο Comodo Internet Sequrity ( εβαζα το δωρεαν σε φιλους κατα καιρους και παλιο χρησιμοποιούσα το firewall του .
    Θεωρώ τιμια προτασση 3 αδεις με 12€ .
    ΠΑλι καλα που "εχασα" μονο 1 μηνα απο την συνδρομη του Kaspersky

    *** Μετα απο φορματ πήγα υποχρεωτικά στην Version KIS 2020 απο KIS 2019 που χρησιμοποιούσα , αλλα σε αυτη κατι δεν παει καλα και υπάρχουνInternet Sequrity πολλα conflict τα οποια εχουν αναφερθεί και στον ιστο απλα δεν τα ηξερα μεχρι προχθες .
    1ον ΔΕΝ δεχετε πλεον το malwarebtes ( το οποιο εχω αγορασμανο με lifetime licence ) .
    2ον ΔΕΝ λειτουργεί κολλαει και τρεχει μονομα στο παρασκήνιο το firefox
    Με Windows 10 v. 1909 ??

    Έκανα την αναβάθμιση σε KIS 2020.. και όντως είπε για το Malwarebytes..
    αλλά δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα στον Firefox..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Iris07 : 08-12-19 στις 19:03.
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  2. #7592
    Εγγραφή
    05-04-2010
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    55
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    WIND
    Όταν το είχα πριν λίγο καιρό, όταν έκανε ενημέρωση το Firefox ενώ ήμουν στο Chrome μου ζητούσε να το ενημερώσω, αυτό μόνο, (αλλά στο Kiss2019 αυτό)

  3. #7593
    Εγγραφή
    30-11-2005
    Περιοχή
    Μαλακωντα Ευβοιας & Πλ. Αμερικης - Πατησια
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    2.951
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    20480/1024
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΒΑΣΙΛΙΚΟ
    Router
    ZXHN H108N V2.3
    SNR / Attn
    11.3(dB) / 36,6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Comodo σε αντικατάσταση του kaspersky;; θα μου πεις..... γούστα είναι αυτά.
    Γιατι ? θεωρεις άχρηστο το comodo ? , ισως επειδη δεν διαφημίζεται ? ψαξτο λιγακι .
    Και ο ευγενιος πλεον δεν ειναι στα καλυτερα του

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με Windows 10 v. 1909 ??


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Iris07 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα την αναβάθμιση σε KIS 2020.. και όντως είπε για το Malwarebytes..
    αλλά δεν βλέπω κάποιο πρόβλημα στον Firefox..
    Ποιο patch ειναι η εκδοση σου ?
    Prima pensa, poi parla, perché parole poco pensate portano pena

  4. #7594
    Εγγραφή
    23-06-2007
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    18.728
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22 + 110/11 + 450/22
    ISP
    Cosmote & Vodafone
    DSLAM
    Wind - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Fritz! VDSL + 5G
    SNR / Attn
    19(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Win 10 Pro 64
    Feature update to Windows 10, version 1909
    OS build 18363.476

    KIS 20.0.14.1085

    FF 71.0 - 64b
    My AVM Fritz : 7590 AX, 4060 AX, 6850 5G, Repeater 6000, Fon X6, Smart Gateway, Dect 500, Dect 440, Dect 200
    Other : ZTE H267A, TP-Link TL-R605, Poynting XPOL-1-5G, Samsung S20 FE & S21 FE, Panasonic KX-TGF310, Cosmote TV Box, MI Box 2
    New! : QHora-301W - 10GbE

  5. #7595
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από villasg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι ? θεωρεις άχρηστο το comodo ? , ισως επειδη δεν διαφημίζεται ? ψαξτο λιγακι .
    Και ο ευγενιος πλεον δεν ειναι στα καλυτερα του
    Το έψαξα και στο AV-TEST - The Independent IT-Security Institute δεν παίρνει μέρος καν, αλλού λέει να το αποφύγουμε κ.λ.π., από προσωπική εμπειρία χάλια, ο Ευγένιος για πάρα πολλά χρόνια μου επιτρέπει να κάνω την πλάκα μου με το Internet και γενικά να έχω το κεφάλι μου ήσυχο(έχοντας φροντίσει και τα σχετικά).

    https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/

    https://www.pcmag.com/review/331435/...ty-complete-10
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  6. #7596
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από villasg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι ? θεωρεις άχρηστο το comodo ? , ισως επειδη δεν διαφημίζεται ? ψαξτο λιγακι .
    Και ο ευγενιος πλεον δεν ειναι στα καλυτερα του

    - - - Updated - - -




    - - - Updated - - -



    Ποιο patch ειναι η εκδοση σου ?
    Δεν του άρεσε η μετάφραση των ελληνικών απο το community

    Μην ανησυχείς δεν έχει κανένα θέμα το comodo, είδικα στο κομμάτι firewall/hips/sandbox είναι απο τα καλύτερα

  7. #7597
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από villasg Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι ? θεωρεις άχρηστο το comodo ? , ισως επειδη δεν διαφημίζεται ? ψαξτο λιγακι .
    Και ο ευγενιος πλεον δεν ειναι στα καλυτερα το
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το έψαξα και στο AV-TEST - The Independent IT-Security Institute δεν παίρνει μέρος καν, αλλού λέει να το αποφύγουμε κ.λ.π., από προσωπική εμπειρία χάλια, ο Ευγένιος για πάρα πολλά χρόνια μου επιτρέπει να κάνω την πλάκα μου με το Internet και γενικά να έχω το κεφάλι μου ήσυχο(έχοντας φροντίσει και τα σχετικά).

    https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/

    https://www.pcmag.com/review/331435/...ty-complete-10
    Εκτός από την μετάφραση(που αναφέρει κάποιος πιο πάνω) γράφω και ότι έχει δοκιμαστεί και έχει πάρει την άγουσα για τα σκουπίδια, δεν πάει πολύς καιρός που τα γράφαμε, απλώς είμαστε αναγκασμένοι να τα υπενθυμίζουμε και να προσπαθούμε δια μέσου των αιώνων να αποδεικνύουμε ότι δεν είμαστε ελέφαντες, δεν πειράζει, η ζωή συνεχίζεται και με τα στραβά της.......................

    Λίγα post πιο πίσω...........
    https://www.adslgr.com/forum/threads...77#post6687677
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  8. #7598
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/manufacturer/comodo/, αλλού λέει να το αποφύγουμε κ.λ.π., από προσωπική εμπειρία χάλια, ο Ευγένιος για πάρα πολλά χρόνια μου επιτρέπει να κάνω την πλάκα μου με το Internet και γενικά να έχω το κεφάλι μου ήσυχο(έχοντας φροντίσει και τα σχετικά).

    https://www.av-test.org/en/antivirus/home-windows/

    https://www.pcmag.com/review/331435/...ty-complete-10
    δεν ξέρεις και να ψάχνεις φαίνεται

    https://www.av-test.org/en/antivirus...cturer/comodo/

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εκτός από την μετάφραση(που αναφέρει κάποιος πιο πάνω) γράφω και ότι έχει δοκιμαστεί και έχει πάρει την άγουσα για τα σκουπίδια, δεν πάει πολύς καιρός που τα γράφαμε, απλώς είμαστε αναγκασμένοι να τα υπενθυμίζουμε και να προσπαθούμε δια μέσου των αιώνων να αποδεικνύουμε ότι δεν είμαστε ελέφαντες, δεν πειράζει, η ζωή συνεχίζεται και με τα στραβά της.......................

    Λίγα post πιο πίσω...........
    https://www.adslgr.com/forum/threads...77#post6687677



    ίσως να έχει να κάνει με το Usability που είναι για λίγο πιο προχωρημένους χρήστες στο protection όμως έχει 6 όπως και ο Kaspersky
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 08-12-19 στις 23:25.

  9. #7599
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    To τελευταίο test είναι αυτό που έχω βάλει στο Link, μην δείχνεις παλιότερα test γιατί δείχνουν και το χάλι του διαχρονικά, το KIS που προτιμώ είναι μόνιμα TOP.

    Να μην ξεχάσω να υπενθυμίσω ότι όταν εγώ ανέβαζα test, κάποιοι τα θεωρούσαν πληρωμένα, στημένα, με συγκεκριμένους ιούς, κ.λ.π. τα γράψαμε πάλι και αυτά λίγα posts πιο πίσω, δεν χρειάζεται να βάζω πάλι Link.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  10. #7600
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    To τελευταίο test είναι αυτό που έχω βάλει στο Link, μην δείχνεις παλιότερα test γιατί δείχνουν και το χάλι του διαχρονικά, το KIS που προτιμώ είναι μόνιμα TOP.

    Να μην ξεχάσω να υπενθυμίσω ότι όταν εγώ ανέβαζα test, κάποιοι τα θεωρούσαν πληρωμένα, στημένα, με συγκεκριμένους ιούς, κ.λ.π. τα γράψαμε πάλι και αυτά λίγα posts πιο πίσω, δεν χρειάζεται να βάζω πάλι Link.

    Τελικά αποφάσισε τι θέλεις, θέλεις να μετράει το av-test ή μετράει μόνο όταν δεν έβρισκες το comodo;

    Ναι συνεχίζουμε να πιστεύουμε πως τα τεστ είναι στημένα, απλά εσύ επιμένεις να θεωρείς αυτές τις σελίδες σαν βίβλο, όποτε ακόμα και αυτές θεωρούν το comodo πως είναι στο νούμερο 6 όπως και το Kaspersky.


    ΥΓ Αύγουστος 2019
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2.png 
Εμφανίσεις:  6 
Μέγεθος:  20,6 KB 
ID: 209451

  11. #7601
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ανέβασα το τελευταίο test που δεν έχει πάρει καν μέρος, στα άλλα είπαμε ότι βλέπουμε το χάλι του και κοιτάζω το σύνολο και όχι αυτό που θέλεις εσύ, παρ' όλα αυτά αν εσένα σου αρέσει εμένα μου περισσεύει, προσωπικά συνεχίζω να κάνω την πλάκα μου με τους ιούς με το KIS, μόλις χαλάσει κι' αυτό θα πάμε για άλλο.
    Βίβλο έχω την προσωπική μου εμπειρία και μου αρκεί, συνεχίζω την πλάκα μου μέχρι νεωτέρας(ξαναγράφω για πολλοστή φορά ότι είμαι ο χειρότερος χρήστης που υπάρχει αλλά και κατάλληλα προετοιμασμένος).

    - - - Updated - - -

    Μπορούμε πάντως να κάνουμε και μια διαχρονική σύγκριση, έτσι για να περνάει η ώρα.

    Kaspersky

    Comodo
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  12. #7602
    Εγγραφή
    02-11-2008
    Μηνύματα
    319
    Downloads
    28
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Cosmote
    Router
    Lanner FW 7525B/SP 2+
    SNR / Attn
    32(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Και ήλπιζα ότι σταμάτησε το "κράξιμο" για το Comodo σε αυτό το thread. Για πολλοστή φορά θα αναφέρω ότι το Comodo δεν είναι για τον αρχάριο χρήστη και δεν πρέπει να συγκρίνεται με ένα κοινό signature-based AV. Η προστασία του Comodo βασίζεται όπως γράφει και ο sdikr στο firewall, HIPS και sandbox του. Τουτέστιν, μην συγκρίνεται μήλα με πατάτες.

    Kaspersky, ESET, Avast etc = install & forget, Comodo = not-for-the-average-joe.

    Some interesting facts

  13. #7603
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sweet dreams Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ανέβασα το τελευταίο test που δεν έχει πάρει καν μέρος, στα άλλα είπαμε ότι βλέπουμε το χάλι του και κοιτάζω το σύνολο και όχι αυτό που θέλεις εσύ, παρ' όλα αυτά αν εσένα σου αρέσει εμένα μου περισσεύει, προσωπικά συνεχίζω να κάνω την πλάκα μου με τους ιούς με το KIS, μόλις χαλάσει κι' αυτό θα πάμε για άλλο.
    Βίβλο έχω την προσωπική μου εμπειρία και μου αρκεί, συνεχίζω την πλάκα μου μέχρι νεωτέρας(ξαναγράφω για πολλοστή φορά ότι είμαι ο χειρότερος χρήστης που υπάρχει αλλά και κατάλληλα προετοιμασμένος).

    - - - Updated - - -

    Μπορούμε πάντως να κάνουμε και μια διαχρονική σύγκριση, έτσι για να περνάει η ώρα.

    Kaspersky

    Comodo
    Τελικά υπάρχει στο AV-TEST; δεν ισχύει αυτό που έλεγες πιο πάνω;

    Αυτό που ενδιαφέρει κάποιον είναι τι κάνει σήμερα, τώρα, εκτος αν έχεις το ντελοριαν όποτε ναι μαζί σου παίζει ρόλο το ότι το 2010 δεν είχε καλές επιδόσεις στο AV-TEST (ενώ δεν υπήρχε).
    Στο τέλος θα καταλήξουμε πάλι στο ότι δεν σε ενδιαφέρει τι λένε, έκανες τεστ εσύ σήμερα και το βρήκες χάλια μαζί με την μετάφραση.


    @villasg
    Μην μασάς είναι απο τις καλύτερες λύσεις που υπάρχουν εκει έξω και απο τις ελάχιστες με πραγματικό firewall/hips και με φουλ έλεγχο απο τον χρήστη.

  14. #7604
    Εγγραφή
    03-09-2011
    Μηνύματα
    3.279
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Όσο πιάνει
    ISP
    Cosmote-LTE
    Router
    Mikrotik Chateau LTE18
    Για κανενα χρηστη δεν ειναι το comodo. Και μια εκδοση που να δουλευει καλα να εχει βγαλει, σε κανα δυο βδομαδες ουτε boot δεν θα μπορειτε να κανετε. Φυσικα για ολα τα σχολια ισχυει το περι ορεξεως.............
    Άλλα Ντάλλα....

  15. #7605
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Hellmore Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ήλπιζα ότι σταμάτησε το "κράξιμο" για το Comodo σε αυτό το thread. Για πολλοστή φορά θα αναφέρω ότι το Comodo δεν είναι για τον αρχάριο χρήστη και δεν πρέπει να συγκρίνεται με ένα κοινό signature-based AV. Η προστασία του Comodo βασίζεται όπως γράφει και ο sdikr στο firewall, HIPS και sandbox του. Τουτέστιν, μην συγκρίνεται μήλα με πατάτες.

    Kaspersky, ESET, Avast etc = install & forget, Comodo = not-for-the-average-joe.

    Some interesting facts
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά υπάρχει στο AV-TEST; δεν ισχύει αυτό που έλεγες πιο πάνω;

    Αυτό που ενδιαφέρει κάποιον είναι τι κάνει σήμερα, τώρα, εκτος αν έχεις το ντελοριαν όποτε ναι μαζί σου παίζει ρόλο το ότι το 2010 δεν είχε καλές επιδόσεις στο AV-TEST (ενώ δεν υπήρχε).
    Στο τέλος θα καταλήξουμε πάλι στο ότι δεν σε ενδιαφέρει τι λένε, έκανες τεστ εσύ σήμερα και το βρήκες χάλια μαζί με την μετάφραση.


    @villasg
    Μην μασάς είναι απο τις καλύτερες λύσεις που υπάρχουν εκει έξω και απο τις ελάχιστες με πραγματικό firewall/hips και με φουλ έλεγχο απο τον χρήστη.
    Aν σας αρέσει εσάς, χάρισμα σας, το κακό είναι ότι προσπαθείτε να πείσετε και άλλους να το χρησιμοποιήσουν και να τους πάρετε στο λαιμό σας με ένα προιον που δείχνει και την σταθερότητα του δια μέσου των χρόνων, η απόδοση είναι χειρότερη από καρδιογράφημα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

Σελ. 507 από 597 ΠρώτηΠρώτη ... 487497502505506507508509512517527 ... ΤελευταίαΤελευταία

Παρόμοια Θέματα

  1. ΤΕΛΙΚΑ ΤΟ SIEMENS ΠΟΛΥ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ
    Από conne στο φόρουμ Nova
    Μηνύματα: 6
    Τελευταίο Μήνυμα: 15-09-07, 16:18
  2. Μηνύματα: 12
    Τελευταίο Μήνυμα: 09-09-04, 09:53

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας