Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-30 από 30
  1. #16
    Εγγραφή
    28-03-2006
    Περιοχή
    KV G434
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    42.184
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    310/31
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΡΜΟΥ
    Router
    RB4011iGS+5 ONT: G-010G-R
    Μακρυά από panasonic.
    Οι τύποι ακόμα και για το "καλημέρα" σου ζητάνε χρήματα.
    Όσο για υλοποιήσεις voip... έχουν μαύρα μεσάνυχτα.
    | "Anyone can build a fast CPU.
    | The trick is to build a fast system."
    |____________Seymour Cray...

  2. #17
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    3.884
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Τους το χάλασες το μεροκαματάκι άκαρδε, lol.
    Αλήθεια είναι, τα κέντρα είναι ok, τα υπόλοιπα...
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

  3. #18
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Περιοχή
    Πύργος (Δάφνη πολύυυυ παλιά!!!)
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    *Μάλλον Βιβό...
    Σκεφτόμουν πιο θετικά προς panasonic, για τον λόγο ότι είναι πιο εγνωσμένης αξίας εταιρεία και έχει υποστήριξη και από άλλους κεντράδες, οπότε δεν εξαρτώμαι από κάποιον.
    Της fontevo φαίνεται ωστόσο πιο σύγχρονη λύση. Το μείον της είναι ότι εξαρτώμαι από τους κεντράδες του ΟΤΕ. Το συν ότι οι κεντράδες του ΟΤΕ είναι πολύ καλοί και άμεσα διαθέσιμοι και εξυπηρετικοί, πραγματικά.
    Αλλά, αν θέλω να τους πω να μου βάλουν και 1 γραμμή της modulus που έχω, επάνω, θα τους φέρω σε δύσκολη θέση. Τέλος πάντων αυτό είναι άλλο θέμα.
    Και με τις 2 λύσεις, παντρεύεσαι τον εξοπλισμό και πληρώνεις παραπάνω για ό,τι τυχόν επέκταση ζητήσεις.
    Ειλικρινά αν είχα χρόνο και μπορούσα, θα έπαιρνα ένα NUC 3 Fritz και θα έστηνα το κέντρο μόνος μου. Με τα ρέστα θα άλλαζα όλες τις αναλογικές συσκευές, σε ip phones και θα έφτιαχνα και το εσωτερικό δίκτυο της επιχείρησης, όπου δεν έχει LAN.
    Αλλά μιας και έχουμε ξεμείνει και από κέντρο και κάθε μέρα που περνά χωρίς σωστή τηλεφωνία είναι κόστος, θα επιλέξω έναν από τους δυο με ότι αυτό συνεπάγεται προκειμένου να μην ζημιωθώ άλλο από τις χαμένες κλήσεις.
    Είχα πει για Panasonic αλλά τώρα το ξανασκέφτομαι! Το χάλασες το μεροκάματο όντως, άκαρδε deniSun!!!
    www.paniliakos.net (πάει το έχω εγκαταλείψει εδώ και χρόνια) -Πυργολέ ολέ Ομαδάρα μου τρελαίνομαι!

  4. #19
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.739
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mechpanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκεφτόμουν πιο θετικά προς panasonic, για τον λόγο ότι είναι πιο εγνωσμένης αξίας εταιρεία και έχει υποστήριξη και από άλλους κεντράδες, οπότε δεν εξαρτώμαι από κάποιον.
    Της fontevo φαίνεται ωστόσο πιο σύγχρονη λύση. Το μείον της είναι ότι εξαρτώμαι από τους κεντράδες του ΟΤΕ. Το συν ότι οι κεντράδες του ΟΤΕ είναι πολύ καλοί και άμεσα διαθέσιμοι και εξυπηρετικοί, πραγματικά.
    Αλλά, αν θέλω να τους πω να μου βάλουν και 1 γραμμή της modulus που έχω, επάνω, θα τους φέρω σε δύσκολη θέση. Τέλος πάντων αυτό είναι άλλο θέμα.
    Και με τις 2 λύσεις, παντρεύεσαι τον εξοπλισμό και πληρώνεις παραπάνω για ό,τι τυχόν επέκταση ζητήσεις.
    Ειλικρινά αν είχα χρόνο και μπορούσα, θα έπαιρνα ένα NUC 3 Fritz και θα έστηνα το κέντρο μόνος μου. Με τα ρέστα θα άλλαζα όλες τις αναλογικές συσκευές, σε ip phones και θα έφτιαχνα και το εσωτερικό δίκτυο της επιχείρησης, όπου δεν έχει LAN.
    Αλλά μιας και έχουμε ξεμείνει και από κέντρο και κάθε μέρα που περνά χωρίς σωστή τηλεφωνία είναι κόστος, θα επιλέξω έναν από τους δυο με ότι αυτό συνεπάγεται προκειμένου να μην ζημιωθώ άλλο από τις χαμένες κλήσεις.
    Είχα πει για Panasonic αλλά τώρα το ξανασκέφτομαι! Το χάλασες το μεροκάματο όντως, άκαρδε deniSun!!!
    Εννοειται πως για μενα να υλοποιησεις κατι FREE of CHARGE. Σε μια μερα γεματη το εχεις ετοιμο στημενο . Νομιζεις οτι αν παρεις το panasonic θα το εχεις ετοιμο σε λιγοτερο? υπολογιζω 1-2 εργασιμες για να στο παραδοσουν.
    Και θα πληρωσεις μετα εξτρα για το kommati VOIP ? και επισης ποσο θα σου κοστισει ολο? με καρτες για 24 τηλεφωνα και της ISDN ? και με το στησιμο-σεταρισμα? Συνολικο κοστος?

    Αν το'χεις με τo VOIP τοτε οπως ειπες... με ενα NUC και voip τηλεφωνα ξεμπερδευεις με οριζοντα 5-10 ετών.
    The gr81 .

  5. #20
    Εγγραφή
    11-08-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    808
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    13,4(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mechpanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σκεφτόμουν πιο θετικά προς panasonic, για τον λόγο ότι είναι πιο εγνωσμένης αξίας εταιρεία και έχει υποστήριξη και από άλλους κεντράδες, οπότε δεν εξαρτώμαι από κάποιον.
    Της fontevo φαίνεται ωστόσο πιο σύγχρονη λύση. Το μείον της είναι ότι εξαρτώμαι από τους κεντράδες του ΟΤΕ. Το συν ότι οι κεντράδες του ΟΤΕ είναι πολύ καλοί και άμεσα διαθέσιμοι και εξυπηρετικοί, πραγματικά.
    Αλλά, αν θέλω να τους πω να μου βάλουν και 1 γραμμή της modulus που έχω, επάνω, θα τους φέρω σε δύσκολη θέση. Τέλος πάντων αυτό είναι άλλο θέμα.
    Και με τις 2 λύσεις, παντρεύεσαι τον εξοπλισμό και πληρώνεις παραπάνω για ό,τι τυχόν επέκταση ζητήσεις.
    Ειλικρινά αν είχα χρόνο και μπορούσα, θα έπαιρνα ένα NUC 3 Fritz και θα έστηνα το κέντρο μόνος μου. Με τα ρέστα θα άλλαζα όλες τις αναλογικές συσκευές, σε ip phones και θα έφτιαχνα και το εσωτερικό δίκτυο της επιχείρησης, όπου δεν έχει LAN.
    Αλλά μιας και έχουμε ξεμείνει και από κέντρο και κάθε μέρα που περνά χωρίς σωστή τηλεφωνία είναι κόστος, θα επιλέξω έναν από τους δυο με ότι αυτό συνεπάγεται προκειμένου να μην ζημιωθώ άλλο από τις χαμένες κλήσεις.
    Είχα πει για Panasonic αλλά τώρα το ξανασκέφτομαι! Το χάλασες το μεροκάματο όντως, άκαρδε deniSun!!!
    Η FONtevo είναι η διεθνής ονομασία της Auerswald, που βρίσκεται στην Ελλάδα σχεδόν 20 χρόνια, κυρίως μέσω του δικτύου του ΟΤΕ, αλλά όχι μόνο. Σε αυτό το brand name έχει συμπεριλάβει σε αντίθεση με τα προϊόντα για τη Γερμανική αγορά όλο το customization για την κάθε χώρα.
    Σε ό,τι αφορά για παράδειγμα τη Modulus, υποστηρίζεται άμεσα από τα τηλεφωνικά κέντρα της FOΝtevo/Auerswald, όπως αναφέρει και εδώ.
    Προσωπική και ταπεινή μου γνώμη είναι ότι σε κάθε περίπτωση παντρεύεσαι τον vendor και όχι τον πωλητή, όποιο brand και αν επιλέξεις, κατά τη γνώμη μου ακόμη και σε "free", όπου το βλέπω καθημερινά, υλοποίηση του Α τεχνικού να μην μπορεί ή θέλει να υποστηρίξει κάποιος άλλος Β τεχνικός.

  6. #21
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Περιοχή
    Πύργος (Δάφνη πολύυυυ παλιά!!!)
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    *Μάλλον Βιβό...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sxbcl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η FONtevo είναι η διεθνής ονομασία της Auerswald, που βρίσκεται στην Ελλάδα σχεδόν 20 χρόνια, κυρίως μέσω του δικτύου του ΟΤΕ, αλλά όχι μόνο. Σε αυτό το brand name έχει συμπεριλάβει σε αντίθεση με τα προϊόντα για τη Γερμανική αγορά όλο το customization για την κάθε χώρα.
    Σε ό,τι αφορά για παράδειγμα τη Modulus, υποστηρίζεται άμεσα από τα τηλεφωνικά κέντρα της FOΝtevo/Auerswald, όπως αναφέρει και εδώ.
    Προσωπική και ταπεινή μου γνώμη είναι ότι σε κάθε περίπτωση παντρεύεσαι τον vendor και όχι τον πωλητή, όποιο brand και αν επιλέξεις, κατά τη γνώμη μου ακόμη και σε "free", όπου το βλέπω καθημερινά, υλοποίηση του Α τεχνικού να μην μπορεί ή θέλει να υποστηρίξει κάποιος άλλος Β τεχνικός.
    Ευχαριστώ για την απάντηση!
    Ειλικρινά, όμως, μου κάνουν εντύπωση οι χρεώσεις των έξτρα...Μας έχει προταθεί το Commander 6000 συγκεκριμένα, με 3* 8ab module + 1*8So module. Όλα ΟΚ μέχρι εδώ, αυτή την υποδομή έχουμε, αυτό μας καλύπτει.
    Πες ότι, θέλω να αλλάξω τα εσωτερικά σε voip υποδομή...450€+ΦΠΑ περίπου, τα 8 κανάλια voip, ισχύει; Και, μόνο 2 κανάλια voip υποστηρίζονται, από την βασική διαμόρφωση; Ή δεν έχω καταλάβει κάτι, καλά...
    www.paniliakos.net (πάει το έχω εγκαταλείψει εδώ και χρόνια) -Πυργολέ ολέ Ομαδάρα μου τρελαίνομαι!

  7. #22
    Εγγραφή
    11-08-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    808
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΛ. ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ
    Router
    Oxygen
    SNR / Attn
    13,4(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mechpanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ για την απάντηση!
    Ειλικρινά, όμως, μου κάνουν εντύπωση οι χρεώσεις των έξτρα...Μας έχει προταθεί το Commander 6000 συγκεκριμένα, με 3* 8ab module + 1*8So module. Όλα ΟΚ μέχρι εδώ, αυτή την υποδομή έχουμε, αυτό μας καλύπτει.
    Πες ότι, θέλω να αλλάξω τα εσωτερικά σε voip υποδομή...450€+ΦΠΑ περίπου, τα 8 κανάλια voip, ισχύει; Και, μόνο 2 κανάλια voip υποστηρίζονται, από την βασική διαμόρφωση; Ή δεν έχω καταλάβει κάτι, καλά...
    Χωρίς επιπλέον module, στην αρχική διαμόρφωση έχει 2 κανάλια VoIP. Ουσιαστικά η πλακέτα με τα 8 κανάλια είναι επιπλέον DSP για τη δισχείριση του VoIP. Ο περιορισμός που έχεις σε αυτά τα τηλεφωνικά κέντρα δεν είναι στα εσωτερικά. Δεν αδειοδοτείται το εσωτερικό/χρήστης δηλαδή, αλλά οι ταυτόχρονες VoIP συνομιλίες. Ακόμη και στην αρχική διαμόρφωση μπορείς να κάνεις register 20,30,40 VoIP τηλέφωνα χωρίς άδειες, απλά 2 από αυτά μπορούν να μιλήσουν ταυτόχρονα. Βάζοντας το αντίστοιχο module επεκτείνονται αυτά τα κανάλια. Σε άλλες περιπτώσεις, ανάλογα το αντικείμενο της επιχείρησης και τον όγκο τηλεφωνημάτων απαιτούνται περισσότερα VoIP κανάλια, ενώ σε άλλες όπως στα ξενοδοχεία όπου ο όγκος κλήσεων είναι μικρότερος, λιγότερα.

  8. #23
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    δε ξέρω τι χρόνο έχεις...ούτε και το κόστος των isdn κέντρων... άλλα μια σύνθεση του τύπου...

    1 Grandstream GXW4224 Gateway 24x FXS

    1 Grandstream UCM6202

    και 2 φριτζ για την 2η και 3η isdn που έχεις, την 1η θα την βάλεις σαν voip-trunk στο κέντρο.


    κόστος εξοπλισμού κάνα χιλιάρικο δηλαδή... πιστεύω είναι μια καλή βάση και για μελλοντικά.

  9. #24
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Περιοχή
    Πύργος (Δάφνη πολύυυυ παλιά!!!)
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    *Μάλλον Βιβό...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    δε ξέρω τι χρόνο έχεις...ούτε και το κόστος των isdn κέντρων... άλλα μια σύνθεση του τύπου...

    1 Grandstream GXW4224 Gateway 24x FXS

    1 Grandstream UCM6202

    και 2 φριτζ για την 2η και 3η isdn που έχεις, την 1η θα την βάλεις σαν voip-trunk στο κέντρο.


    κόστος εξοπλισμού κάνα χιλιάρικο δηλαδή... πιστεύω είναι μια καλή βάση και για μελλοντικά.
    Κι εγώ ψήνομαι για κάτι τέτοιο, αλλά χρόνος δεν...και άνθρωπος για να το φτιάξει και να το υποστηρίξει;;;
    www.paniliakos.net (πάει το έχω εγκαταλείψει εδώ και χρόνια) -Πυργολέ ολέ Ομαδάρα μου τρελαίνομαι!

  10. #25
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mechpanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κι εγώ ψήνομαι για κάτι τέτοιο, αλλά χρόνος δεν...και άνθρωπος για να το φτιάξει και να το υποστηρίξει;;;
    μιλά με τα μαγαζιά που πουλάνε τον εξοπλισμό...συνήθως μπορούν να το σετάρουν...

    - - - Updated - - -

    στην ουσία αν πας στην παραπάνω λύση... ένα φριτζ χρειάζεσαι.... γιατί ... 2 FXO έχει το κέντρο, οπότε μια γραμμή την πας απο εκεί... μια την βάζεις ως voip-trunk.... τι θέλω να πω... οτι αν είσαι Αθήνα... στην ουσία μέχρι το βράδυ θα μπορούσαν είναι όλα στημένα και να δουλεύουν ( έστω και με μια γραμμή λιγότερη ) μέχρι να πάρεις και ένα φριτζ...

  11. #26
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.739
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από puntomania Εμφάνιση μηνυμάτων
    μιλά με τα μαγαζιά που πουλάνε τον εξοπλισμό...συνήθως μπορούν να το σετάρουν...

    - - - Updated - - -

    στην ουσία αν πας στην παραπάνω λύση... ένα φριτζ χρειάζεσαι.... γιατί ... 2 FXO έχει το κέντρο, οπότε μια γραμμή την πας απο εκεί... μια την βάζεις ως voip-trunk.... τι θέλω να πω... οτι αν είσαι Αθήνα... στην ουσία μέχρι το βράδυ θα μπορούσαν είναι όλα στημένα και να δουλεύουν ( έστω και με μια γραμμή λιγότερη ) μέχρι να πάρεις και ένα φριτζ...
    Ουτε φριτζ δεν θα χρειαστει. Την μια μονο ISDN εχει . οι αλλες 2 ειναι στην ουσια VOIP που μεσω του oxygen ξαναγινονται ISDN. οποτε voip-trunk και οι 2 και ειναι κομπλε.
    The gr81 .

  12. #27
    Εγγραφή
    03-06-2008
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    429
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Sercomm Speedport Plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουτε φριτζ δεν θα χρειαστει. Την μια μονο ISDN εχει . οι αλλες 2 ειναι στην ουσια VOIP που μεσω του oxygen ξαναγινονται ISDN. οποτε voip-trunk και οι 2 και ειναι κομπλε.
    Μπορεί να του κάνει πρόβλημα με την δρομολόγηση αυτό...

  13. #28
    Εγγραφή
    13-11-2002
    Περιοχή
    Αστρίς Θάσου
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.627
    Downloads
    37
    Uploads
    1
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    350/100
    ISP
    Cosmote 4G - 5G - VDSL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΣΤΡΙΔΑ ΘΑΣΟΥ
    Router
    RB LHGG & ZTE MC 8020
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ουτε φριτζ δεν θα χρειαστει. Την μια μονο ISDN εχει . οι αλλες 2 ειναι στην ουσια VOIP που μεσω του oxygen ξαναγινονται ISDN. οποτε voip-trunk και οι 2 και ειναι κομπλε.
    και πως θα τις δρομολογήσει την κάθε μια στη γραμμή του!!!

  14. #29
    Εγγραφή
    29-11-2005
    Περιοχή
    Πύργος (Δάφνη πολύυυυ παλιά!!!)
    Μηνύματα
    119
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    *Μάλλον Βιβό...
    Να ενημερώσω ότι τελικά επέλεξα διαφορετικό δρόμο, οδεύοντας προς λύση voip τύπου.
    Η λύση που επιλέχθηκε κατόπιν συναξιολόγησης και κοστολόγησης των διαφόρων προσφορών που λάβαμε, ήταν εξοπλισμός Yeastar S50 σαν PBX, που επάνω του συνδέονται και οι 3 ISDN του OTE σε θύρες που διαθέτει. Αναλογικές γραμμές κρατήθηκαν μόνο 4, με ένα αντίστοιχο gateway (ata) της Yeastar επίσης.
    Οι υπόλοιπες γραμμές όπου υπήρχε δικτύωση, έγιναν voip. Το Yeastar είχε όλα τα χαρακτηριστικά που χρειαζόμουν, χωρίς κανέναν από τους περιορισμούς που με προβλημάτιζαν με licences, πρόσθετες κάρτες και λοιπά, full plug and play.
    Η εγκατάσταση και παραμετροποίηση έγινε από τον προσφέροντα εγκαταστάτη τηλεπικοινωνιακών λύσεων. Το κόστος δεν θέλω να το πω, πάντως ήταν αρκετά ανταγωνιστικό και μου προσφέρει ευελιξία στο μέλλον να κάνω ότι θέλω, είτε βάλω ΟΤΕ flexi, είτε PRI μέσω οπτικής ίνας, είτε οτιδήποτε...

    Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους όσους μπήκαν στην διαδικασία να απαντήσουν! Ειδικά να ευχαριστήσω και τον Κώστα (sxbcl) για την πολύ καλή εξυπηρέτηση και την ενημέρωση από τον ίδιο και τους συνεργάτες του, άσχετα αν δεν συνεργαστήκαμε τελικά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος mechpanos : 23-11-19 στις 15:25.
    www.paniliakos.net (πάει το έχω εγκαταλείψει εδώ και χρόνια) -Πυργολέ ολέ Ομαδάρα μου τρελαίνομαι!

  15. #30
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    3.884
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΕΡΨΙΘΕΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    Άντε μεγειές, και απροβλημάτιστο.
    Disclaimer:
    Any views or opinions expressed represent the official view of the voices in my head.

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας