Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    12-12-2017
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Καλησπέρα παιδιά, είμαι παλιός πελάτης cyta και πλέον μετά την εξαγορά είμαι στη Vodafone (ελπίζω να το ανοίγω στο σωστό section).

    Εχω μια VDSL 50 και router το Technicolor TG788vn V2.

    Θέλω να ανοίξω πόρτες για το ps4 αλλά δεν...

    Του δίνω ποιες πόρτες θέλω να ανοίξει, σωζω το προφίλ και όταν πάω να το κάνω assign στο ps4 μου λέει το εξής: The port configuration of the game application conflicts with an already assigned game & application.
    Φυσικά δεν υπάρχει τίποτε assigned και πότε πιο πριν δεν είχα ανοίξει πόρτες στο Router.
    Έσβησα ένα ένα όλα τα preset profiles μήπως και, άλλα και πάλι όχι. Απενεργοποιησα το UPnP, δοκίμασα πάλι, και όχι.

    Με πολύ ψάξιμο βρήκα ότι ίσως φταίει ένα bug στο UPnP γιατί το ps4 είναι μια συσκευή η οποία (που από ότι κατάλαβα) προσπαθεί να ανοίξει αυτόματα τις πόρτες που θέλει και επειδή το UPnP είναι ενεργό by default, αυτό καπου μπαγκαρει, οπότε όταν πας να ανοίξει πόρτες χειροκίνητα τις βλέπει σαν ήδη ανοιχτές αν και δεν είναι.

    Υπάρχει κάποιος τρόπος να φτιαχτεί αυτό το πράγμα;

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Δοκίμασε με άλλον browser, κατα προτίμηση IE

  3. #3
    Εγγραφή
    12-12-2017
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παίζει όντως να φταίει ο Chrome;;;; Θα τρελαθώ, πάω να δοκιμάσω

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Sidereal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίζει όντως να φταίει ο Chrome;;;; Θα τρελαθώ, πάω να δοκιμάσω
    Τζίφος, το ίδιο

  4. #4
    Εγγραφή
    21-11-2019
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Το αντιμετώπισα κι εγώ στο παρελθόν το ίδιο πρόβλημα με το συγκεκριμένο ρούτερ αλλά με nova σταθερη.
    Μέχρι να βρω τι φταίει όντως είχα σπάσει τα νεύρα μου.
    Τελικά δεν φταις εσύ ούτε το ρούτερ. Ο πάροχος σου έχει δεσμευμένες κάποιες πόρτες για δικές τους υπηρεσίες και απομακρυσμένους ελέγχους. Αν πάρεις την εξυπηρέτηση πελατών και τους πεις ποιες πόρτες θέλεις να ανοίξεις θα δουν αν πέφτουν πάνω σε δεσμευμένες δικές τους και λογικά θα στις ανοίξουν. Στη δικιά μου περίπτωση αυτό έγινε. Το μήνυμα όντως ήταν το ίδιο το οποίο περιγραφεις κι εσυ.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας