Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 20
  1. #1
    Εγγραφή
    21-11-2019
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Γεια σας είμαι μαθητής 1ου Λυκείου (ΓΕΛ) συγκεκριμένα ..και τα μαθηματικά εδώ μου φενονται αρκετά δύσκολα και είναι σαν να μην καταλαβαίνω σχεδόν τπτ..σχεδόν

    Αλλά το πρόβλημα είναι ότι μου αρέσει πάρα πολύ να ασχοληθώ με προγραμματισμό...και λοιπόν επειδή έχω μεράκι για διάβασμα ακούω πως χρειάζονται και λίγο μαθηματικά στον προγραμματισμό θα ήθελα να μου πείτε το τι να μάθω από μαθηματικά για να αρχίσω να διαβάσω...έστω και τα βασικότερα που χρειάζονται ρε παιδί μ

    Πχ πείτε ( χρειάζεται να μάθεις οπωσδήποτε μεταβλητες, δυναμεις..κλπ)τεσπά κάτι για αρχίσω να μαθαίνω...διότι ρε φίλε το θέλω πραγματικά αυτό το πράγμα...και είδη μαθαίνω λιγάκι C ..όλα αυτοδίδακτος

    Πλς γνώμες

  2. #2
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.665
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Το σίγουρο είναι ότι χρειάζεσαι άλγεβρα. Από εκεί και πέρα, ανάλογα με το τι ακριβώς θες να κάνεις, μπορεί να θες και επιπλέον πράγματα (πιθανότητες, διαφορικές, κλπ).

  3. #3
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μάθε τα απαραίτητα για να περάσεις την τάξη.
    Αν σου αρέσει ο προγραμματισμός τότε πήγαινε ΕΠΑΛ, εκεί θα μάθεις προγραμματισμό.
    Ξεκίνα με C,Visual C,python,php είναι πολύ καλές γλώσσες προγραμματισμού.
    Αυτά θα σου ζητήσουν έξω στην πιάτσα και όχι Άλγεβρα.

    - - - Updated - - -

    ένα πολύ καλό βιβλίο για C. και μια συμβουλή βελτίωσε τα αγγλικά σου το 80% του περιεχομένου στο διαδίκτυο είναι στα αγγλικά
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  4. #4
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    Συμβουλή μου, επειδή ο όλος κόσμος του προγραμματισμού αλλάζει προς το machine learning και neural networks.

    Στατιστική, πιθανότητες, calculus, γραμμική άλγεβρα. Αυτά πάνε χέρι χέρι με Python, .NET ML σε επίπεδο backend.
    Πολύ καλές πηγές για αυτά, https://www.khanacademy.org/, https://www.youtube.com/channel/UCYO...suFRV4b17AJtAw


    Σε frameworks (όλα Python) Pandas, scikit-learn, pyplot, bokeh, pytorch. Έχεις πολύ δουλειά φίλε μου (όλοι μας δλδ).
    Eπίσης χωρίς να τα έχω δει υπάρχουν και τα Azure based ML tools της Microsoft.

    Δες το παρακάτω, όπου βλέπεις R αγνόησέ το και βάλε Python. R is dead to me.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  0_brSFHEa8H_GuFJOj[1].png 
Εμφανίσεις:  27 
Μέγεθος:  517,7 KB 
ID: 208854
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος objecto : 21-11-19 στις 08:41.

  5. #5
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AldoSbn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας είμαι μαθητής 1ου Λυκείου (ΓΕΛ) συγκεκριμένα ..και τα μαθηματικά εδώ μου φενονται αρκετά δύσκολα και είναι σαν να μην καταλαβαίνω σχεδόν τπτ..σχεδόν

    Αλλά το πρόβλημα είναι ότι μου αρέσει πάρα πολύ να ασχοληθώ με προγραμματισμό...και λοιπόν επειδή έχω μεράκι για διάβασμα ακούω πως χρειάζονται και λίγο μαθηματικά στον προγραμματισμό θα ήθελα να μου πείτε το τι να μάθω από μαθηματικά για να αρχίσω να διαβάσω...έστω και τα βασικότερα που χρειάζονται ρε παιδί μ

    Πχ πείτε ( χρειάζεται να μάθεις οπωσδήποτε μεταβλητες, δυναμεις..κλπ)τεσπά κάτι για αρχίσω να μαθαίνω...διότι ρε φίλε το θέλω πραγματικά αυτό το πράγμα...και είδη μαθαίνω λιγάκι C ..όλα αυτοδίδακτος

    Πλς γνώμες
    Η απάντηση νομίζω όπως κατάλαβες και συ είναι... εξαρτάται με τι θες να ασχοληθείς. Άλλα μαθηματικά πχ έχουν τα γραφικά, άλλα η μηχανική μάθηση, άλλα η επεξεργασία σήματος, άλλα η στατιστική.

    Θα διαφωνήσω με όλους όσους σου προτείνουν απο τώρα κάποια γλώσσα. Τα πράγματα πλέον κινούνται πάρα πολυ γρήγορα και δεν ξέρεις τι θα ισχύει σε 3 χρόνια που θα τελειώσεις το λύκειο (πριν 3-4 χρόνια ο κόσμος ασχολιόταν με το Theano, τώρα δεν υπάρχει πια πχ) πολύ περισσότερο σε 7+ που θα τελειώσεις κάποια σχολή. Θα έλεγα κάτσε πέρνα τα μαθήματα τώρα και βλέπεις τι θα σου διδάξουν στο πανεπιστήμιο και ανάλογα με τα ενδιαφέροντα σου εμβαθύνεις.

    Αν ήταν να επιλέξω κάποια "μαθηματικά" που έχουν σχεδόν όλα του προγραμματισμού είναι γραμμική άλγεβρα που (όταν ήμουν εγώ πριν απο 15+ χρόνια) δεν την κάνανε καν στο Λύκειο.

    Πάντως όλα τα μαθηματικά και της θετικής/τεχνολογικής κατεύθυνσης και της γενικής, χωρίς εξαίρεση, θυμάμαι ήταν χρήσιμα για αργότερα. Απλά τα μαθαίνεις καλύτερα στο πανεπιστήμιο επειδή τα μαθαίνεις σε ένα συγκεκριμένο πλαίσιο.

    Κοινώς νομίζω μάθε οτι είναι να μάθεις τώρα να περάσεις σε μια σχολή που σε ενδιαφέρει, και μετά τα μαθαίνεις όλα καλύτερα.

  6. #6
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.012
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ένα πολύ καλό βιβλίο που κάνει εισαγωγή εφ όλης της ύλης είναι αυτό.
    Μόνο που είναι λιγάκι ξεπερασμένο στα OS αλλά είναι ότι πρέπει για κάποιον που μπαίνει στο χώρο της πληροφορικής. Το έχω διαβάσει και το βρίσκω καλογραμμένο.
    Επίσης πολύ καλό βιβλίο εισαγωγής στο software/hardware είναι και το comptia A+ tenth edition.
    Να ξέρεις ότι μπαίνεις σε ένα χώρο όπου οι εξελίξεις τρέχουν ραγδαία και απαιτεί καθημερινό διάβασμα.

    Τσέκαρε και τα lynda,pluralsight,udemy.
    Κάποια απο αυτά θα τα βρεις δωρεάν στο διαδίκτυο
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  7. #7
    Εγγραφή
    02-11-2003
    Περιοχή
    Επαναπατρισθείς στην Αθήνα
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    56.427
    Downloads
    64
    Uploads
    73
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Δεν χρειάζονται γνώσεις μαθηματικών για να γίνεις καλός προγραμματιστής.

    Όσοι στο λένε αυτό, κατά κανόνα, δεν μπορούν να γράψουν ούτε 5 γραμμές σωστού κώδικα.
    Επιτέλους το ελάχιστο δυνατό, ευέλικτο, και ψηφιακό κράτος. Με διαρκή αξιολόγηση.

  8. #8
    Εγγραφή
    21-11-2019
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ για τα πάνω και έχω αρχίσει να σχηματίσω γνώμη.. πάμε στο άλλο θέμα...

    Άρχισα να μαθαίνω την γλώσσα C από κάποια μαθήματα του Δημήτρη Ψουνη στο YouTube ..τσεκαρετε αν δεν τον ξέρετε..
    Πιστεύετε πως έχω κάνει καλά η λέτε να κοιτάξω αλλού ?

  9. #9
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AldoSbn Εμφάνιση μηνυμάτων
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΏ για τα πάνω και έχω αρχίσει να σχηματίσω γνώμη.. πάμε στο άλλο θέμα...

    Άρχισα να μαθαίνω την γλώσσα C από κάποια μαθήματα του Δημήτρη Ψουνη στο YouTube ..τσεκαρετε αν δεν τον ξέρετε..
    Πιστεύετε πως έχω κάνει καλά η λέτε να κοιτάξω αλλού ?
    Τα θέματα του φαίνονται ΟΚ και φαίνεται οτι το πάει γενικά σε προγραμματισμό και δεν μένει στην C. Το αν είναι καλός θα το κρίνεις εσύ στο αν τον καταλαβαίνεις ή σου κάνει τη ζωή δύσκολη (έχει και λίγη γραμμική άλγεβρα μέσα απο ότι βλέπω όπως και ασυμπτωτικούς συμβολισμούς που είναι θέματα που θα τα δείς στο πανεπιστήμιο περισσότερο).

    Κάτι πολύ πολύ σημαντικό είναι να εξασκήσεις τα αγγλικά σου ωστε να μην έχεις πρόβλημα να διαβάζεις ξένη βιβλιογραφία/να βλέπεις αγγλόφωνα βίντεο. Θεωρώ οτι πλέον στα MOOCs (Coursera/Udemy) θα βρείς πολύ καλό υλικό.

    Εγώ πάντως θα επέμενα στο να μην αφοσιωθείς απόλυτα σε προγραμματισμό απο τώρα αλλα να περάσεις σε μια δυνατή σχολή γιατί σου ανοίγονται μετά ορίζοντες αυτομόρφωσης που δεν θα ήξερες οτι υπάρχουν. Και πάντα μα πάντα να κρατάς ανοιχτό το μυαλό σου και να είσαι ευέλικτος. Αν γίνεις τζιμάνι σε μια γλώσσα σου είναι άχρηστο αν κάποια στιγμή η γλώσσα αυτή σταματήσει να είναι "της μόδας" ή απλά αλλάξουν τα ενδιαφέροντα σου, ενώ αν ξέρεις το πως δουλεύουν τα πράγματα δεν θα χεις πρόβλημα στο να προσαρμοστείς.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Eruyome(MMXGN) : 21-11-19 στις 16:45.

  10. #10
    Εγγραφή
    21-11-2019
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Eruyome(MMXGN) Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα θέματα του φαίνονται ΟΚ και φαίνεται οτι το πάει γενικά σε προγραμματισμό και δεν μένει στην C. Το αν είναι καλός θα το κρίνεις εσύ στο αν τον καταλαβαίνεις ή σου κάνει τη ζωή δύσκολη (έχει και λίγη γραμμική άλγεβρα μέσα απο ότι βλέπω όπως και ασυμπτωτικούς συμβολισμούς που είναι θέματα που θα τα δείς στο πανεπιστήμιο περισσότερο).

    Κάτι πολύ πολύ σημαντικό είναι να εξασκήσεις τα αγγλικά σου ωστε να μην έχεις πρόβλημα να διαβάζεις ξένη βιβλιογραφία/να βλέπεις αγγλόφωνα βίντεο. Θεωρώ οτι πλέον στα MOOCs (Coursera/Udemy) θα βρείς πολύ καλό υλικό.

    Εγώ πάντως θα επέμενα στο να μην αφοσιωθείς απόλυτα σε προγραμματισμό απο τώρα αλλα να περάσεις σε μια δυνατή σχολή γιατί σου ανοίγονται μετά ορίζοντες αυτομόρφωσης που δεν θα ήξερες οτι υπάρχουν. Και πάντα μα πάντα να κρατάς ανοιχτό το μυαλό σου και να είσαι ευέλικτος. Αν γίνεις τζιμάνι σε μια γλώσσα σου είναι άχρηστο αν κάποια στιγμή η γλώσσα αυτή σταματήσει να είναι "της μόδας" ή απλά αλλάξουν τα ενδιαφέροντα σου, ενώ αν ξέρεις το πως δουλεύουν τα πράγματα δεν θα χεις πρόβλημα στο να προσαρμοστείς.
    Χμμ ναι ρε εννοείτε αλλά το θέμα πρώτα είναι να περάσω σε μια σχολή πληροφορικής ..που δεν έχω ιδέα πόσο δύσκολα περνάς τουλάχιστον από ΕΠΑΛ..αν έχεις κάποια σχετική γνώμη στην δυσκολία μπορείς να μου πεις

  11. #11
    Εγγραφή
    17-03-2003
    Περιοχή
    Trondheim
    Μηνύματα
    3.000
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Γρήγορη είναι
    ISP
    Telenor
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AldoSbn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμμ ναι ρε εννοείτε αλλά το θέμα πρώτα είναι να περάσω σε μια σχολή πληροφορικής ..που δεν έχω ιδέα πόσο δύσκολα περνάς τουλάχιστον από ΕΠΑΛ..αν έχεις κάποια σχετική γνώμη στην δυσκολία μπορείς να μου πεις
    Δυστυχώς απο ΕΠΑΛ δεν έχω ιδέα. Αν ξέρει κανείς άλλος εδώ αλλιώς καλό θα ναι να ρωτήσεις κάποιον καθηγητή σου.

  12. #12
    Εγγραφή
    01-11-2019
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    HOL
    Αγαπητέ μου φίλε, επειδή είμαι ένας 55άχρονος ΑΣΧΕΤΟΣ με τα Μαθηματικά και τον Προγραμματισμό, αλλά όπως εσύ μου αρέσουν και τα δύο, νομίζω ότι η εμπειρία μου θα σού δώσει μία χρήσιμη συμβουλή:

    Αφού σου αρέσει το θέμα τού προγραμματισμού, βάλε έναν στόχο, ακόμα και αν δεν ξέρεις πώς να τον πετύχεις. (Π.χ. εγώ έβαλα στόχο παρά την ασχετοσύνη μου, να φτιάξω ένα μποτ που μαθαίνει). Και καθώς θα σχεδιάζεις την επίτευξη του στόχου σου, και θα παρουσιάζονται μία-μία οι ανάγκες για το τι σού λείπει και τι πρέπει να βρεις και να μάθεις, θα αρχίσεις όχι μόνο να ανακαλύπτεις τι χρειάζεσαι, αλλά και να ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ πράγματα δύσκολα, μόνο και μόνο επειδή θα εντάσσονται στον στόχο που αγαπάς!

    Έτσι, σταδιακά θα κατακτήσεις όλους τους τομείς που αγαπάς, μαθαίνοντας και τα πιο δύσκολα πράγματα. Και μάλιστα στην ηλικία σου, που ο εγκέφαλός σου ακόμα μαθαίνει εύκολα.

    Αν έχω καταφέρει εγώ τον στόχο μου, που η ηλικία μου στερεί κάτι χιλιάδες νευρώνες καθημερινά, για εσένα θα είναι παιχνιδάκι!

    Ως άσχετος δεν θα μπορούσα να σε βοηθήσω τεχνικά, αλλά μπορώ τουλάχιστον να σου δώσω μια συμβουλή ζωής.

  13. #13
    Εγγραφή
    21-11-2019
    Ηλικία
    27
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikrom Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αγαπητέ μου φίλε, επειδή είμαι ένας 55άχρονος ΑΣΧΕΤΟΣ με τα Μαθηματικά και τον Προγραμματισμό, αλλά όπως εσύ μου αρέσουν και τα δύο, νομίζω ότι η εμπειρία μου θα σού δώσει μία χρήσιμη συμβουλή:

    Αφού σου αρέσει το θέμα τού προγραμματισμού, βάλε έναν στόχο, ακόμα και αν δεν ξέρεις πώς να τον πετύχεις. (Π.χ. εγώ έβαλα στόχο παρά την ασχετοσύνη μου, να φτιάξω ένα μποτ που μαθαίνει). Και καθώς θα σχεδιάζεις την επίτευξη του στόχου σου, και θα παρουσιάζονται μία-μία οι ανάγκες για το τι σού λείπει και τι πρέπει να βρεις και να μάθεις, θα αρχίσεις όχι μόνο να ανακαλύπτεις τι χρειάζεσαι, αλλά και να ΜΑΘΑΙΝΕΙΣ πράγματα δύσκολα, μόνο και μόνο επειδή θα εντάσσονται στον στόχο που αγαπάς!

    Έτσι, σταδιακά θα κατακτήσεις όλους τους τομείς που αγαπάς, μαθαίνοντας και τα πιο δύσκολα πράγματα. Και μάλιστα στην ηλικία σου, που ο εγκέφαλός σου ακόμα μαθαίνει εύκολα.

    Αν έχω καταφέρει εγώ τον στόχο μου, που η ηλικία μου στερεί κάτι χιλιάδες νευρώνες καθημερινά, για εσένα θα είναι παιχνιδάκι!

    Ως άσχετος δεν θα μπορούσα να σε βοηθήσω τεχνικά, αλλά μπορώ τουλάχιστον να σου δώσω μια συμβουλή ζωής.
    Ναι Ευχαριστώ πάρα πολύ

    - - - Updated - - -

    Τρ σκέφτηκα κάτι που ξέχασα να το αναφέρω...

    Αν τελικά πάω Πανεπιστημιο , η συγκεκριμένη δουλειά που θα ακολουθήσω έχει δουλειά η είναι ένα επάγγελμα χωρίς πολύ ζήτηση?

  14. #14
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AldoSbn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι Ευχαριστώ πάρα πολύ

    - - - Updated - - -

    Τρ σκέφτηκα κάτι που ξέχασα να το αναφέρω...

    Αν τελικά πάω Πανεπιστημιο , η συγκεκριμένη δουλειά που θα ακολουθήσω έχει δουλειά η είναι ένα επάγγελμα χωρίς πολύ ζήτηση?
    Χμ στην Ελλάδα αυτή τη στιγμή όσοι ζητάνε , ζητάνε έμπειρους με την προϋπόθεση να τους πληρώνουν ως αρχάριους. Οπότε βάλε στόχο το εξωτερικό.
    Προσωπικά πιστεύω οτι Ελλάδα μας έχει αφήσει χρόνους.

  15. #15
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Μηνύματα
    3.400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Fritz!box Fon 7590
    SNR / Attn
    10(dB) / 21(dB)
    Χρειάζεσαι υπομονή, καλό και ποιοτικό διάβασμα και καλές συμβουλές.
    Στο διαδίκτυο θα βρεις και καλές συμβουλές, και ανόητους, αβάσιμους και ατεκμηρίωτους αφορισμούς όπως ένας που έχει γραφτεί λίγο παραπάνω.
    Για το ΕΠΑΛ, μπορείς να περάσεις με πανελλήνιες σε οποιοδήποτε ΑΕΙ, ποσοστό 5% ως και 10% των θέσεων είναι για απόφοιτους ΕΠΑΛ ανάλογα με τη σχολή.
    Αν διαβάσεις και γράψεις καλύτερα από τα περισσότερα παιδιά των ΕΠΑΛ (κάτι που δεν κάνουν αρκετά από αυτά) μπορείς να μπεις και σε σχολή υψηλής ζήτησης.
    Μέσα στη σχολή αργότερα, οι απαιτήσεις διαβάσματος και δουλειάς μπορεί να σου φανούν μεγαλύτερες από ότι σε μαθητές που έχουν περάσει από γενικά λύκεια.

    Η άλγεβρα της Α Λυκείου δεν είναι δύσκολη από μόνη της. Τα περισσότερα παιδιά από το γυμνάσιο συναντούν δυσκολία αν έχουν κενά στα μαθηματικά, ή έχουν συνηθίσει σε επιφανειακό διάβασμα και εξέταση σε ότι γράφει το βιβλίο.
    Στην πορεία προσαρμόζονται.
    Είναι σημαντικό είτε πας στο ΕΠΑΛ και ακόμη περισσότερο αν μείνεις στο ΓΕΛ να διαβάζεις με στόχο να μπορείς να συνδυάζεις, να συνθέτεις και να εφαρμόζεις ότι λέει η θεωρία και ο τρόπος στα μαθηματικά είναι να προσπαθείς να λύνεις μόνος σου ασκήσεις, από τις πιο απλές αρχικά σε πιο δύσκολες.
    Αν έχετε μαθηματικό που κάνει καλό μάθημα, πολύ προσοχή στην παράδοση.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος gcf : 21-11-19 στις 20:44.

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας