Σελ. 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 182
  1. #31
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.011
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από justmyself Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω να συγκατοικησω οκ. το θεμα ειναι αποτι φαινεται πως χωρις γνωστο η μεσο δεν προκειτε να βρω εργασια. και ουτε με μεσο ειναι σιγουρο γιατι οπως μου ειπε καποιος...ειναι και αλλοι που περιμενουν με μεσο. εχει δλδ επετηριδα βυσματων η καθε εταιρια....
    κάποτε ένας γνωστός μου είπε το εξής και είχε δίκιο.
    Χρησιμοποίησε τις γνωριμίες σου για να βρεις δουλειά και τις γνώσεις σου για να την κρατήσεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος xaris2335 : 24-11-19 στις 14:23.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  2. #32
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Έτσι είναι στον ιδιωτικό τομέα ατην Ελλάδα, για κάθε 1 Τυρέμπορα που ζει το όνειρο του ( ) αφότου χώθηκε στο Δημόσιο με την επιστροφή του, υπάρχουν άλλοι 10 που ψαχνουν δουλειά στον ιδιωτικο και δεν βρίσκουν.

  3. #33
    Εγγραφή
    21-11-2019
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    τελικα ουτε διευθυντες δεν μπορεσαν να με βοηθησουν ???????? τοση σαπιλα?? και τωρα οι ξενοι που βλεπουν ελληνικη διευθυνση δεν θα συγκινουνται.
    πως να καταστρεψετε τη καριερα και τη ζωη σας. ετσι απλα.

  4. #34
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.011
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από justmyself Εμφάνιση μηνυμάτων
    τελικα ουτε διευθυντες δεν μπορεσαν να με βοηθησουν ???????? τοση σαπιλα?? και τωρα οι ξενοι που βλεπουν ελληνικη διευθυνση δεν θα συγκινουνται.
    πως να καταστρεψετε τη καριερα και τη ζωη σας. ετσι απλα.
    Μην νομίζεις και αυτοί αναλώσιμοι είναι σαν και εμάς δεν μπορούν να κάνουν και πολλά πράγματα.
    Μόνον οι επιχειρηματίες έχουν το πάνω χέρι
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  5. #35
    Εγγραφή
    02-05-2011
    Μηνύματα
    207
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Γιατί δεν κοιτάς να κάνεις αίτηση για το πρόγραμμα αυτο-απασχόλησης του οαεδ; Εφόσον λες ότι είσαι επαρχία θα μπορούσες να ανοίξεις κάτι δικό σου. Με 12 χιλιάδες επιδότηση πιστεύω ότι θα σε κάλυπτε. Και δεν ξέρεις ποτέ, μπορεί και να πάει καλά.

  6. #36
    Εγγραφή
    14-11-2009
    Μηνύματα
    2.011
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    12288/1024
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    SNR / Attn
    14.2(dB) / 27(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ αν ήμουν στη θέση σου και με τα προσόντα σου δύο πράγματα θα έκανα.
    1. Ή θα έφευγα για εξωτερικό.
    2. Ή θα έκανα κάτι δικό μου μέσω VC ή ΒΑ στο εξωτερικό πάλι.


    Εδώ στην Ελλάδα δεινοπαθούν και εργαζόμενοι και επιχειρηματίες γιατί ως γνωστόν λειτουργεί το μέσον

    - - - Updated - - -

    Κοίτα και προς Κύπρο μεριά μπορεί να βρεις αυτό που θες.
    ἀναφαίρετον ὅπλον ἡ ἀρετή

  7. #37
    Εγγραφή
    21-11-2019
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    παιδια ειναι δυσκολο να ξαναφυγω..τωρα μενω ελλαδα και βλεπουν ελληνικη διευθυνση. δεν ειναι θετικο. επισης στη βρετανια που ανθιζει ο κλαδος μου υπαρχει προβλημα τεραστιο..και λογω μπρεξιτ, αλλα και λογω χιλιαδων αιτησεων πλεον για καθε θεση. προσπαθω και για αλλου αλλα..ειναι δυσκολο.πιο δυσκολο αποτι ενα χρονο πριν.
    δεν θα θελα να φυγω για ενα σοβαρο λογο ... πραγματικα ηλπιζα ρε σεις. τπτ δεν παιζει ρολο..ουτε οι σπουδες ουτε οι εταιριες ουτε οι θεσεις...τπτ.... τρατζικ! δεν το κρυβω οτι ειμαι σοκαρισμενη και λυπημενη. αλλα φταιω.. ημουν ρομαντικη νομισα θα εβρισκα. τι να κανεις ομως γμτ αν πεθαινει γονιος. δεν θες ναχεις και τυψεις αλλα θελεις και να βοηθησεις.. και μου λεγανε να μη γυρισω... χαζη

  8. #38
    Εγγραφή
    30-01-2005
    Περιοχή
    City of light with thy violet crown
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    6.989
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    150/30Mbps
    ISP
    BT FTTP
    Router
    pfSense/Openreach ONT
    Αν θες να κοιτάξεις για Βρετανία, χεστο το Brexit. Ειλικρινά σου μιλάω μια και μένω εδώ. Αν κάποιος ενδιαφερθεί για το βιογραφικό σου, θα ενδιαφερθεί ότι να και να γίνει κσι απ' όπου και να είσαι. Μη σου πω ότι τώρα που η Βρετανία δεν είναι τόσο ελκυστική λόγω της κατάστασης ίσως να έχεις και καλύτερες πιθανότητες. Επίσης κοίτα και Σκωτία. Πέρσι περίπου τέτοια εποχή φίλη της γυναίκας μου ξεκίνησε δουλειά στη Γλασκώβη και λίγο μετά ο άντρας της στο Εδιμβούργο.
    Όταν ενώνουμε τις δυνάμεις μας, μπορούμε να πετύχουμε το ακατόρθωτο - Παναγιώτης Γιαννάκης

    Never say never, because limits, like fears, are often just an illusion -
    Michael Jordan


  9. #39
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    Επειδή κάποιος είπε για την οικονομική κατάσταση στην Ελλάδα... Δεν οφείλεται εκεί το πρόβλημα. Πολυεθνική με το Ελληνικό της σκέλος να βγάζει κέρδη 80 μύρια μετά φόρων, και άλλων εξόδων (και αυτό είναι fact μια και τους είχα το SAP BI) δεν πλήρωνε ποτέ στην ώρα της αφού μας είχε κάνει μείωση 30% σε όλους εκτός απο τους διευθυντές. Γενικά η κατάσταση είναι σαπίλα πλέον στην Ελλάδα. Στο εξής δουλεύω μόνο με εξωτερικό σε projects και ακόμα και με την υπερφορολόγηση στους ΕΛΕΠ βγάζω τα τριπλά από όσα επαιρνα εκεί. Απλά σιχαμάρα και εκμεταλλευση.

    Για να δώσω καλύτερη εικόνα της αηδίας, η ίδια εταιρία επι 2 χρόνια με ενοχλούσε να βοηθήσω τον νέο που πήρε την θέση μου (καθώς την κάναμε ομαδικώς το ΙΤ). Τους απαντούσα οτι το rate μου για consultancy είναι ψ, και μου λέγανε είσαι εκμεταλλευτής.

  10. #40
    Εγγραφή
    06-05-2006
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    1.426
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    OTE
    Router
    SpeedportEntry 2i
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από objecto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή κάποιος είπε για την οικονομική κατάσταση στην Ελλάδα... Δεν οφείλεται εκεί το πρόβλημα. Πολυεθνική με το Ελληνικό της σκέλος να βγάζει κέρδη 80 μύρια μετά φόρων, και άλλων εξόδων (και αυτό είναι fact μια και τους είχα το SAP BI) δεν πλήρωνε ποτέ στην ώρα της αφού μας είχε κάνει μείωση 30% σε όλους εκτός απο τους διευθυντές. Γενικά η κατάσταση είναι σαπίλα πλέον στην Ελλάδα. Στο εξής δουλεύω μόνο με εξωτερικό σε projects και ακόμα και με την υπερφορολόγηση στους ΕΛΕΠ βγάζω τα τριπλά από όσα επαιρνα εκεί. Απλά σιχαμάρα και εκμεταλλευση.

    Για να δώσω καλύτερη εικόνα της αηδίας, η ίδια εταιρία επι 2 χρόνια με ενοχλούσε να βοηθήσω τον νέο που πήρε την θέση μου (καθώς την κάναμε ομαδικώς το ΙΤ). Τους απαντούσα οτι το rate μου για consultancy είναι ψ, και μου λέγανε είσαι εκμεταλλευτής.
    Ωραίος, έτσι θέλουν. Μόνο αν δεν μπορούν να κάνουν τη δουλειά τους θα κάνουν τα αυτονόητα βασικά

  11. #41
    Εγγραφή
    31-07-2018
    Περιοχή
    England
    Μηνύματα
    12
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Virgin media
    Ξερω πολλες περιπτωσεις οχι μια και δυο που βρηκαν δουλεια στην Αγγλια απο αποσταση και η συνεντευξη εγινε μεσω skype. Στην δουλεια μου εχω παραβρεθει αρκετες φορες σε συνεντευξεις και παντα εχουμε 2-3 υποψηφιους απο αλλες χωρες και η συνεντευξη γινεται μεσω skype. Παραδειγμα πριν λιγο καιρο προσλαβαμε μια κοπελα απο Ταυλανδη, εναν απο Ολλανδια, εναν απο Καναδα και μια απο Κινα. Ολοι μεσω skype εδωσαν συνεντευξη.

  12. #42
    Εγγραφή
    03-03-2004
    Περιοχή
    Ankh-Morpork, Discworld
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    22.577
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Άρθρα
    4
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    100/40 Mbps
    ISP
    Deutsche Telekom
    Router
    FRITZ!Box 7560
    Και εμείς έχουμε προσλάβει ένα σωρό κόσμο από παντού με συνεντεύξεις on-line.
    Αυτό που κατάλαβα είναι ότι η κοπέλα δεν το έχει το εξωτερικό και θέλει να μείνει στην Ελλάδα.

  13. #43
    Εγγραφή
    27-02-2008
    Μηνύματα
    1.451
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    Cable
    Μεσω Skype εγινε η συνεντευξη σε γνωστο μηχανικό που βρήκε δουλεια σε εταιρία στην Σκωτία.

  14. #44
    Εγγραφή
    21-11-2019
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από lewton Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και εμείς έχουμε προσλάβει ένα σωρό κόσμο από παντού με συνεντεύξεις on-line.
    Αυτό που κατάλαβα είναι ότι η κοπέλα δεν το έχει το εξωτερικό και θέλει να μείνει στην Ελλάδα.
    θα ηθελα να μείνω Ελλάδα λόγω γονιών. γενικά προτειμώ τη ζωή έξω αλλά σαν μοναχοπαίδι δεν μου πάει ευκολα να φύγω τώρα στα δύσκολα πλέον
    .
    αλλά θα φύγω, γιατί φυσικά δεν προκειτε να βρώ κάτι. γιατί τώρα βλέπω κ άλλο λόγο που δεν βρίσκω. το ότι γεννήθηκα με ωοθήκες. στα 30+ βλέπω πως κανένας εργοδότης δεν θα μου δώσει δουλειά γιατι η δουλειά της γυναίκας είναι να κάνει παιδιά και να παντρεύεται. και μάλιστα μίλησα και με κάποια στελέχη την τελευταία βδομάδα και σοκαρίστηκαν που περίμενα να βρώ δουλειά όντας 30αρα...………..
    μάλλον έλειπα πολλά χρόνια και ωραιοποίησα τη χώρα στο μυαλό μου.

  15. #45
    Εγγραφή
    12-08-2002
    Περιοχή
    Στο cockpit μίας Ferrari
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    4.244
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από justmyself Εμφάνιση μηνυμάτων
    θα ηθελα να μείνω Ελλάδα λόγω γονιών. γενικά προτειμώ τη ζωή έξω αλλά σαν μοναχοπαίδι δεν μου πάει ευκολα να φύγω τώρα στα δύσκολα πλέον
    .
    αλλά θα φύγω, γιατί φυσικά δεν προκειτε να βρώ κάτι. γιατί τώρα βλέπω κ άλλο λόγο που δεν βρίσκω. το ότι γεννήθηκα με ωοθήκες. στα 30+ βλέπω πως κανένας εργοδότης δεν θα μου δώσει δουλειά γιατι η δουλειά της γυναίκας είναι να κάνει παιδιά και να παντρεύεται. και μάλιστα μίλησα και με κάποια στελέχη την τελευταία βδομάδα και σοκαρίστηκαν που περίμενα να βρώ δουλειά όντας 30αρα...………..
    μάλλον έλειπα πολλά χρόνια και ωραιοποίησα τη χώρα στο μυαλό μου.
    Ειλικρινά κάπου τα δραματοποιείς τα πράγματα πιστεύω.


    Feel free to attack the post. Do not feel free to attack the poster.
    "If someone said to me that you can have three wishes, my first would have been to get into racing, my second to be in Formula 1, my third to drive for Ferrari" - Gilles Villeneuve

Σελ. 3 από 13 ΠρώτηΠρώτη 123458 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας