Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Περιοχή
    Hyrule
    Μηνύματα
    471
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    18.000/1024
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    SNR / Attn
    9(dB) / 36(dB)
    Καλησπέρα σε όλους. Έχω μια λίγο ασυνήθιστη ερώτηση. Κέρδισα ένα δώρο πριν λίγους μήνες σε ένα διαγωνισμό μιας εταιρίας. Η εταιρία μου έστειλε το δώρο ξέχασε να μου στείλει όμως απόδειξη/παραστατικό και σε επικοινωνία που είχα μαζί τους μου στείλανε την κάρτα αλλαγής η οποία αναγράφει την τότε ημερομηνία με ισχύ 15 ημερών. Φυσικά έχει παρέλθει ανεπιστρεπτί το χρονικό αυτό διάστημα. Μπορεί να γίνει κάτι πιστεύετε με το κατάστημα(το public συγκεκριμένα); Από άποψη αλλαγής εννοώ. Γιατί αν μου είχαν στείλει την κάρτα αλλαγής τότε μαζί με αυτό θα το είχα αλλάξει το δώρο με κάτι άλλο.
    Ευχαριστώ προκαταβολικά!

  2. #2
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Γενικά, τα δώρα παραδίδονται με δελτίο αποστολής αυτοπαράδοσης, όχι με απόδειξη.
    Και μου κάνει και εντύπωση που σου έστειλαν κάρτα αλλαγής, έστω και καθυστερημένα! Κατά κανόνα οι όροι διαγωνισμών (τουλάχιστον όσοι έχω δει) προβλέπουν ότι τα δώρα δεν ανταλλάσσονται.
    Τώρα αν έπεσες στην εξαίρεση, μόνο ανατρέχοντας στους όρους του συγκεκριμένου διαγωνισμού μπορείς να το μάθεις.

  3. #3
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Περιοχή
    Hyrule
    Μηνύματα
    471
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    18.000/1024
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    SNR / Attn
    9(dB) / 36(dB)
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Ξέρεις αν η κάρτα αλλαγής έχει ισχύ απόδειξης σε ότι αφορά την εγγύηση; Επίσης θα μπορούσα να διεκδικήσω αλλαγή τόσους μήνες μετά;

  4. #4
    Εγγραφή
    24-01-2008
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    1.880
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    95/11 Mbps
    ISP
    Vodafone
    SNR / Attn
    10.3(dB) / 16.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δυστυχώς δεν ξέρω.

  5. #5
    Εγγραφή
    15-10-2005
    Ηλικία
    56
    Μηνύματα
    6.427
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Η περιπτωση της αλλαγης, κατα τη γνωμη μου δεν υφισταται. Σε μια πολυ ακραια περιπτωση, θα μπορουσε δηλαδη να δεχτει το καταστημα μια αλλαγη, ισως και σε συνενοηση με τον πελατη του, που - προσοχη εδω - δεν εισαι εσυ ο τυχερος αποδεκτης του προιοντος αλλα η εταιρεια-προσωπο που το αγορασε εξαρχης. Θα μπορουσες ισως, προτου πας στο καταστημα, να μιλησεις με την εταιρεια και να ζητησεις να επικοινωνησουν αυτοι πρωτα με το καταστημα και αφου σου πουν και οι δυο οτι ναι μπορει να αλλαχτει το προιον, τοτε να πηγαινες εσυ για να το αλλαξεις.

    Στο δε θεμα της εγγυησης και παλι θα χρειαστει να μιλησεις με την εταιρεια και να ζητησεις καποιου ειδους παραστατικο που θα μπορει να την επικυρωσει. Την εγγυηση δηλαδη οπως και το χρονο που θα ισχυει.

  6. #6
    Εγγραφή
    06-02-2006
    Περιοχή
    Hyrule
    Μηνύματα
    471
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Net One Full
    Ταχύτητα
    18.000/1024
    ISP
    Net One
    Router
    Speedtouch 780WL
    SNR / Attn
    9(dB) / 36(dB)
    Φιλε 29gk σε ευχαριστώ και σένα. Μόλις είδα την απάντηση σου. Η αλήθεια είναι ότι πήρα τηλέφωνο στα Public και φυσικά μου είπαν ότι δεν γίνεται αλλαγή εφόσον έχει παρέλθει το 15ημερο. Ρωτώντας για την εγγύηση μου είπαν επίσης ότι αφού δεν έχετε απόδειξη αυτή η κάρτα αλλαγής είναι η απόδειξη και μπορεί να χρησιμοποιηθεί για την εγγύηση...

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας