Σελ. 12 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 27101112
Εμφάνιση 166-173 από 173
  1. #166
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zer0c00L Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες θα έβλεπες το μαγικό ότι πρέπει να πιάσεις τα 3.5 TB Download / 3.5 TB Upload για να θεωρηθεί ότι έπιασες το όριο και η εταιρεία θα επικοινωνήσει μαζί σου για να βρείτε λύση

    επίσης το να κάνεις σύνδεση με την INALAN δεν σε υποχρεώνει κανείς είσαι ελεύθερος να συνδεθείς με όποιον θες απλά η INALAN και η HCN (Θεσσαλονίκη) είναι οι μόνες που δίνουν πραγματικό FTTH 100/100 - 200/200

    οι άλλοι VODAFONE/WIND/COSMOTE δίνουν 100/10 - 200/20 και κάποια στιγμή 1000/100

    το πρώτο για μένα είναι πάρα πολύ εύκολο όχι να το πιάσω αλλά και να το ξεπεράσω κατά πολύ...περισσότερο και από σένα φίλε μου

    το δεύτερο όμως είναι δύσκολο ακόμα και για μένα που έχω COSMOTE 100/10 και κανέναν περιορισμό στην σύνδεση μου

    καθώς δεν χρησιμοποιώ το "Upload"
    Διάβασα όλες τις σελίδες και ξέρω τι ισχύει. Αυτή τη στιγμή δεν μπορώ (προφανώς) να ανεβάσω 3.5ΤB/μήνα αλλά ανεβάζω σταθερά περίπου 1ΤΒ και κατεβάζω τα υπόλοιπα (δηλαδή από τα 4-6 το 1 είναι up). Άρα θα περνούσα άνετα και τα 2 όρια μέσα σε μερικές μέρες. Με 100άρα ΟΤΕ απλώς θα ανέβαζα τα διπλάσια αλλά δεν άξιζε την διαφορά τιμής για εμένα.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν εισαι παρανομος δεν ειναι απεριοριστα, ειναι για νομιμη χρηση οχι πειρατεια...
    καποιος που εχει λεφτα να τα κανει ολα νομιμα, θα εχει και για να παρει το απεριοριστο πακετο....

    Δεν γραφω σε αυτο το χωρις νοημα θεμα πλεον, αλλα για να σου απαντησω μονο και μονο επειδη μιλησες για botakia, κανεις δεν ειναι botaki....
    Για δειξε μας και πως τα φτανεις λοιπον αυτα που λες...
    Αυτα....
    Sorry και όλας αλλά και "παράνομος" να ήμουν δεν έχω καμία υποχρέωση να δώσω λογαριασμό σε κανέναν για τη χρήση που κάνω. (εκτός από τις αρχές σε περίπτωση που ζητηθεί από τον πάροχο I guess)
    Επισής η λογική της "νομιμότητας" με τα λεφτά δεν βλέπω πως κολλάει κάπου.

    Και συγνώμη για τα botάκια, υπαλλήλους έπρεπε να πω.

  2. #167
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.630
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shabazz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασα όλες τις σελίδες και ξέρω τι ισχύει. Αυτή τη στιγμή δεν μπορώ (προφανώς) να ανεβάσω 3.5ΤB/μήνα αλλά ανεβάζω σταθερά περίπου 1ΤΒ και κατεβάζω τα υπόλοιπα (δηλαδή από τα 4-6 το 1 είναι up). Άρα θα περνούσα άνετα και τα 2 όρια μέσα σε μερικές μέρες. Με 100άρα ΟΤΕ απλώς θα ανέβαζα τα διπλάσια αλλά δεν άξιζε την διαφορά τιμής για εμένα.
    προσπαθω να σκεφτω ενα σεναριο που θες να ανεβασεις 3.5 τερα τον μηνα , αλλα επειδη δεν μπορεις , κατεβαζεις 2 τερα περισσοτερα .
    δεν μου βγαινει . γινεται ακομη πιο μυστηρια η περιπτωση χρησης , περα απο τον ογκο .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  3. #168
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    προσπαθω να σκεφτω ενα σεναριο που θες να ανεβασεις 3.5 τερα τον μηνα , αλλα επειδη δεν μπορεις , κατεβαζεις 2 τερα περισσοτερα .
    δεν μου βγαινει . γινεται ακομη πιο μυστηρια η περιπτωση χρησης , περα απο τον ογκο .
    Αν και επιμένω ότι δεν παίζει κανένα ρόλο, είμαι σε μερικά archival groups και βοηθάω σε projects που με ενδιαφέρουν και πιστεύω ότι αξίζουν.

  4. #169
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.123
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Οτι δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια....καλο βραδυ δεν ξανασχολουμε...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Nikiforos : 17-12-19 στις 00:09. Αιτία: bye bye...

  5. #170
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.630
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shabazz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν και επιμένω ότι δεν παίζει κανένα ρόλο, είμαι σε μερικά archival groups και βοηθάω σε projects που με ενδιαφέρουν και πιστεύω ότι αξίζουν.
    οκ ευχαριστω μαν .
    οχι οτι καταλαβα
    εχω τα κλασικα στο μυαλο μου , να ανεβασει καποιος βιντεο , να κανει backup σε καποιο cloud ftp , και τα τορεντς , και streaming .
    να εμπλουτιζουμε , αν οχι τις γνωσεις , τουλαχιστον την ορολογια
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  6. #171
    Εγγραφή
    06-01-2008
    Περιοχή
    Κιλκίς
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.604
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    360Mbps/360Mbps
    ISP
    HCN
    Router
    JMFIBRE AF611/MikrHap Ac2
    Απάντηση από "υπάλληλο" ή "botaki".

    Καλά έκανες και πήγες cosmote.

    Νικηφόρε δεν καταλαβαίνω γιατί σκας και ασχολείσαι, ήθελε να πει το κομμάτι του, το είπε.

  7. #172
    Εγγραφή
    02-11-2004
    Μηνύματα
    20
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL OTE
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Altec Telecoms
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - Ν.ΦΙΛΑΔΕΛΦΕΙΑΣ
    Router
    USR 9106
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zarko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πιστεύω ότι δύσκολα θα μάθεις την αλήθεια μέσα από τις ανακοινώσεις του επίσημου εκπρόσωπου, επειδή ακριβώς η Inalan, προσπαθεί να κρατήσει τις ισορροπίες σε ένα "λεπτό και οριακό θέμα".

    Αρκετές φορές οι ανακοινώσεις της εταιρείας είναι αλληλοσυγκρουόμενες και αντίθετες μεταξύ τους. Π.χ., ο εκπρόσωπος της Inalan έχει γράψει επανειλημμένα στο νήμα ότι "απώτερος στόχος της Inalan, είναι καλυφθεί από το δίκτυο ολόκληρη η Αθήνα". Ταυτόχρονα όμως έχει απαντήσει σε δική μου ερώτηση ότι "η Inalan δεν έχει κανένα ενδιαφέρον να επεκταθεί στη Νέα Φιλαδέλφεια". Με τον τρόπο που μου απάντησε, είναι σαν να μου είπε ότι η συγκεκριμένη περιοχή δεν πρόκειται ποτέ να μπει στα πλάνα επέκτασης...
    O TK της Νέα Φιλαδέλφειας έχει είδη μπει στο sfbb. Οπότε και να θέλει η inalan πλέον θα ναι κάπως αργα.

  8. #173
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.886
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine Pro
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από varelasj Εμφάνιση μηνυμάτων
    O TK της Νέα Φιλαδέλφειας έχει είδη μπει στο sfbb. Οπότε και να θέλει η inalan πλέον θα ναι κάπως αργα.
    Όλη η Φιλαδέλφεια?

Σελ. 12 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 27101112

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας