Σελ. 11 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 69101112 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 173
  1. #151
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Greg61 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eχει και αυτο https://www.inalan.gr/X2-inalan-net 55 ευρω 200/200 με οριο στα 7Τ.

    Επισης το λεει ΞΑΚΑΘΑΡΑ δειτε (έως 7 TB Download/ έως 7 ΤΒ Upload).
    ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ το download με το upload.

    oπως και στο αλλο https://www.inalan.gr/home-packages (3,5TB Download/ 3,5TB Upload).

    Διαβαζετε πριν ρωτατε παραπανω? ειναι ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΟΧΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ, γιαυτο ειδικα ειναι παρα παρα παρα παρα πολυ δυσκολο να τα φτασει καποιος το λεμε ΠΑΛΙ!

  2. #152
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spsomas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κατά την διαφήμιση "Κράζεις; Θαυμάζεις!!!!"
    Πάει αυτός (μόλις 45 ετών), RIP

  3. #153
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Nikiforos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eχει και αυτο https://www.inalan.gr/X2-inalan-net 55 ευρω 200/200 με οριο στα 7Τ.

    Επισης το λεει ΞΑΚΑΘΑΡΑ δειτε (έως 7 TB Download/ έως 7 ΤΒ Upload).
    ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ το download με το upload.

    oπως και στο αλλο https://www.inalan.gr/home-packages (3,5TB Download/ 3,5TB Upload).

    Διαβαζετε πριν ρωτατε παραπανω? ειναι ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ ΟΧΙ ΣΥΝΟΛΙΚΑ, γιαυτο ειδικα ειναι παρα παρα παρα παρα πολυ δυσκολο να τα φτασει καποιος το λεμε ΠΑΛΙ!
    Δεν νομίζω να λένε κάτι τέτοιο, του στυλ μπορείς να κατεβάσεις 30TB αλλά αν ανεβάσεις μόνο 2 δεν θα έχεις θέμα, θα έχεις θέμα αν κατεβάζεις 3,6 και ανεβάζεις 2, δεν θα έχεις αν έχεις κατεβάσει 2 και έχεις ανεβάσει 2 (στο σύνολο 4)

  4. #154
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το ίδιο πράγμα λέτε με άλλα λόγια. Προφανώς και όταν λέει 3.5 TB download / 3.5 TB upload, αρκεί ένα από τα δύο να ξεπεραστεί (όχι και τα δύο), αλλά ναι η καταμέτρηση γίνεται ξεχωριστά 3.5 TB για κάθε κατεύθυνση (πχ 3 TB download και 2 TB upload δεν θεωρείται υπέρβαση) - Πραγματικά θα ήθελα να δω τους εργαζόμενους στην Inalan να έχουν λιώσει στο γέλιο που κάνουμε θέμα τόσο τα 3.5 TB σε 100/100 Mbps με €27, όσο και στο πως γίνεται η μέτρηση των TB.

    Απορώ που δεν έχει τεθεί ακόμα θέμα (εκτός αν μου διέφυγε) αν η μέτρηση γίνεται όντως σε TB (= 3.500.000.000.000 bytes) ή σε TiB (= 3.848.290.697.216 bytes) όπως στα Windows. Αν είναι TB, μας κλέβουν 348.290.697.216 bytes όπως στους σκληρούς δίσκους !!!

    ΥΓ. Αν κρίνω από τους υπολογισμούς που είχε βάλει ο εκπρόσωπος, είναι σε TiB ήδη οπότε ΟΚ.. την γλύτωσαν!
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 25-11-19 στις 21:43.

  5. #155
    Εγγραφή
    22-09-2014
    Μηνύματα
    839
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200
    ISP
    INALAN
    Router
    Huawei HG8245T
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο πράγμα λέτε με άλλα λόγια. Προφανώς και όταν λέει 3.5 TB download / 3.5 TB upload, αρκεί ένα από τα δύο να ξεπεραστεί (όχι και τα δύο), αλλά ναι η καταμέτρηση γίνεται ξεχωριστά 3.5 TB για κάθε κατεύθυνση (πχ 3 TB download και 2 TB upload δεν θεωρείται υπέρβαση) - Πραγματικά θα ήθελα να δω τους εργαζόμενους στην Inalan να έχουν λιώσει στο γέλιο που κάνουμε θέμα τόσο τα 3.5 TB σε 100/100 Mbps με €27, όσο και στο πως γίνεται η μέτρηση των TB.

    Απορώ που δεν έχει τεθεί ακόμα θέμα (εκτός αν μου διέφυγε) αν η μέτρηση γίνεται όντως σε TB (= 3.500.000.000.000 bytes) ή σε TiB (= 3.848.290.697.216 bytes) όπως στα Windows. Αν είναι TB, μας κλέβουν 348.290.697.216 bytes όπως στους σκληρούς δίσκους !!!

    ΥΓ. Αν κρίνω από τους υπολογισμούς που είχε βάλει ο εκπρόσωπος, είναι σε TiB ήδη οπότε ΟΚ.. την γλύτωσαν!
    Είχαν πει πως είναι το 10% το οποίο είναι 3.3. Αυτοί το έβαλαν 3.5 οπότε κάτι ξέρουν

  6. #156
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Μη μου το χαλας, μη μου το χαλας... πρέπει να ξεκαθαρίσουν αν είναι TB ή TiB, θα χάσω τον ύπνο μου διαφορετικά!

  7. #157
    Εγγραφή
    06-02-2015
    Περιοχή
    Πατήσια
    Μηνύματα
    827
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    11888/793
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΠΑΤΗΣΙΑ
    Router
    Thomson TG585 v7
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μη μου το χαλας, μη μου το χαλας... πρέπει να ξεκαθαρίσουν αν είναι TB ή TiB, θα χάσω τον ύπνο μου διαφορετικά!
    Αυτή η απορία είναι σωστή. Βέβαια όταν μιλάμε για δίκτυο οι μετρήσεις γίνονται σε δυαδικό γενικά και όχι σε δεκαδικό.

  8. #158
    Εγώ πάντως τους είχα πάρει τηλ. πριν το καλοκαίρι και μου είπαν ότι μάλλον θα έχω θέμα με την 100άρα τους και το όριο και κατέληξα με OTE 50άρα και χρησιμοποιώ κανονικά 4-6ΤΒ/μήνα τους τελευταίους 7 μήνες χωρίς προβλήματα.

  9. #159
    Εγγραφή
    16-10-2008
    Μηνύματα
    3.275
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    ISP
    -
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shabazz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάντως τους είχα πάρει τηλ. πριν το καλοκαίρι και μου είπαν ότι μάλλον θα έχω θέμα με την 100άρα τους και το όριο και κατέληξα με OTE 50άρα και χρησιμοποιώ κανονικά 4-6ΤΒ/μήνα τους τελευταίους 7 μήνες χωρίς προβλήματα.
    Γράφτηκες σήμερα για να πεις αυτό;

  10. #160
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γράφτηκες σήμερα για να πεις αυτό;
    ελα ντε ,και εγω αυτο κοιταζα
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  11. #161
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από johnson Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γράφτηκες σήμερα για να πεις αυτό;
    Ναι γιατί βαρέθηκα να διαβάσω πόσες σελίδες botάκια να υποστηρίζουν ότι "δεν χρησιμοποιεί κανείς τόσα πολλά TB μπλα μπλα μπλα". Και ότι ουσιαστικά είναι "απεριόριστο". Όχι δεν είναι.

    Αυτά :P

  12. #162
    Εγγραφή
    29-05-2007
    Περιοχή
    δυο κλικ πιο κατω
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    7.597
    Downloads
    38
    Uploads
    0
    Άρθρα
    21
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    5000/1200
    ISP
    βρωμονταφον
    Router
    της hol
    SNR / Attn
    8(dB) / 29(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shabazz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι γιατί βαρέθηκα να διαβάσω πόσες σελίδες botάκια να υποστηρίζουν ότι "δεν χρησιμοποιεί κανείς τόσα πολλά TB μπλα μπλα μπλα". Και ότι ουσιαστικά είναι "απεριόριστο". Όχι δεν είναι.

    Αυτά :P
    πως τα φτανεις ,αν επιτρεπεται ;
    οχι λεπτομεριες , γενικοτερα αν θες πες μας .
    αντεχεις να αμφιβαλεις για ολα οσα εχεις διδαχτει ;
    Cancel my subscription to the Resurrection. Send my credentials to the House of Detention
    ο φασισμος ειναι ο νομος των δουλων
    AV tip:να ακολουθεις αυτο που ψαχνεις , οχι αυτο που σε βρισκει .

  13. #163
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από badweed Εμφάνιση μηνυμάτων
    πως τα φτανεις ,αν επιτρεπεται ;
    οχι λεπτομεριες , γενικοτερα αν θες πες μας .
    Παίζει κάποιο ρόλο η χρήση των data; Ή για να μπορέσουμε να δικαιολογήσουμε το όριο;

    (πάντως δεν κάνω χρήση p2p ακόμα)

  14. #164
    Το avatar του μέλους Zer0c00L
    Zer0c00L Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shabazz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι γιατί βαρέθηκα να διαβάσω πόσες σελίδες botάκια να υποστηρίζουν ότι "δεν χρησιμοποιεί κανείς τόσα πολλά TB μπλα μπλα μπλα". Και ότι ουσιαστικά είναι "απεριόριστο". Όχι δεν είναι.

    Αυτά :P
    Αν έκανες τον κόπο να διαβάσεις τις προηγούμενες σελίδες θα έβλεπες το μαγικό ότι πρέπει να πιάσεις τα 3.5 TB Download / 3.5 TB Upload για να θεωρηθεί ότι έπιασες το όριο και η εταιρεία θα επικοινωνήσει μαζί σου για να βρείτε λύση

    επίσης το να κάνεις σύνδεση με την INALAN δεν σε υποχρεώνει κανείς είσαι ελεύθερος να συνδεθείς με όποιον θες απλά η INALAN και η HCN (Θεσσαλονίκη) είναι οι μόνες που δίνουν πραγματικό FTTH 100/100 - 200/200

    οι άλλοι VODAFONE/WIND/COSMOTE δίνουν 100/10 - 200/20 και κάποια στιγμή 1000/100

    το πρώτο για μένα είναι πάρα πολύ εύκολο όχι να το πιάσω αλλά και να το ξεπεράσω κατά πολύ...περισσότερο και από σένα φίλε μου

    το δεύτερο όμως είναι δύσκολο ακόμα και για μένα που έχω COSMOTE 100/10 και κανέναν περιορισμό στην σύνδεση μου

    καθώς δεν χρησιμοποιώ το "Upload"

  15. #165
    Εγγραφή
    13-02-2004
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    17.103
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/200 Mbps
    ISP
    Inalan FTTH
    Router
    CRS109-8G-1S-2HnD+HapAC2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από shabazz Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι γιατί βαρέθηκα να διαβάσω πόσες σελίδες botάκια να υποστηρίζουν ότι "δεν χρησιμοποιεί κανείς τόσα πολλά TB μπλα μπλα μπλα". Και ότι ουσιαστικά είναι "απεριόριστο". Όχι δεν είναι.

    Αυτά :P
    Αν εισαι παρανομος δεν ειναι απεριοριστα, ειναι για νομιμη χρηση οχι πειρατεια...
    καποιος που εχει λεφτα να τα κανει ολα νομιμα, θα εχει και για να παρει το απεριοριστο πακετο....

    Δεν γραφω σε αυτο το χωρις νοημα θεμα πλεον, αλλα για να σου απαντησω μονο και μονο επειδη μιλησες για botakia, κανεις δεν ειναι botaki....
    Για δειξε μας και πως τα φτανεις λοιπον αυτα που λες...
    Αυτα....

Σελ. 11 από 12 ΠρώτηΠρώτη ... 69101112 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας