Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-34 από 34
  1. #31
    Εγγραφή
    07-01-2014
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    73
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Την "μέτρηση" που έγραψα πιο πάνω την έκανα μπαίνοντας στο επίσημο site κάθε κομματιού του PC και βρίσκοντας την κατανάλωση του. Πολύ "μπακαλιστικος" τρόπος, αλλά δεν πειράζει.
    Διάβασα και κάποιες περιπτώσεις που γράφουν για PC με καλύτερα parts από εμένα, (άρα και πιο απαιτητικά σε Watt), όπως κάποιες κορυφαίες GPU, μεγαλύτερη οθόνη σε ιντσες και ανάλυση κτλ, γράφοντας ότι η κατανάλωση ακόμη και σε βαρύ gaming δεν ξεπερνά τα 450-500 Watt, οπότε εντάξει λέω υπερβολή είναι τα νούμερα που έγραψα για το PC μου.

    Τέλος πάντων, για να μην μακρυγορω παρήγγειλα σήμερα το APC που έλεγα...Αυτό:
    https://www.skroutz.gr/s/6234121/APC...uko.html#shops

    Είναι από τη φθηνή σειρά της APC, αλλά θεωρώ ότι είναι καλύτερο από το Powerwalker που είχα παραγγείλει από E-shop. Και στα 100€ μια χαρά είναι.
    Ελπίζω να με καλύπτει, θα δείξει...

    Όσον αφορά αυτό που λες @lady in black, το τροφοδοτικό είναι 750Watt, (το μοντέλο το γράφω στο αρχικό μου σχόλιο), οπότε με τη λογική αυτή,πες θα χρειαστώ ups γύρω στα 800Watt το οποίο άμα είναι και ποιοτικό θα μου κοστίσει όσο το μισό PC που λέει ο λόγος...
    Μου φαίνεται υπερβολικό αυτό και ελπίζω να μην είναι έτσι και να κάνω δουλειά με αυτό που πήρα, γιατί άλλα φράγκα για το PC γιόκ...χαχαχα...

  2. #32
    Εγγραφή
    16-09-2013
    Μηνύματα
    28.146
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    55.000/5.500
    ISP
    COSMOTE
    Router
    AVM FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    25(dB) / 9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα το γράψω για ακόμη μία φορά, δεν πειράζει, με περίπου ένα δεκάρικο θα ήσουν σίγουρος για το τι θα πάρεις και χωρίς να ψάξεις καθόλου, όσο για τα υπόλοιπα τα αναλύσαμε τόσο πολύ που πιστεύω ότι μπορεί να τα καταλάβει και αναγνώστης τελείως άσχετος με το αντικείμενο.

    Καλοδούλευτο το μηχάνημα.
    Imagination is more important than knowledge.
    Knowledge is limited

    IMAGINATION ENCIRCLES THE WORLD

    Albert Einstein

  3. #33
    Εγγραφή
    07-01-2014
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    73
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    COSMOTE
    Μια χαρά θα είναι, δεν θα υπάρξει πρόβλημα...
    Ευχαριστώ για την βοήθεια...

  4. #34
    Εγγραφή
    01-03-2009
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    343
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    καλησπέρα. έστειλα μαιλ στην Cyberpower για ενα μοντέλο που ενδιαφέρομαι (UT1050EG) και μου απάντησαν μεταξύ των άλλων οτι αν έχω active pfc psu τότε πρέπει να πάρω pure sinewave ups διαφορετικά δεν θα δουλέψει με active pfc psu στην λειτουργία μπαταρίας. Μάλιστα το τόνισε αρκετά έντονα. Το μοντέλο τους Cyberpower CP900EPFCLCD που πρότεινε ως το entry-level pure sinewave έχει τιμή > 150Ε. Ξέρετε άλλη μάρκα (κοντά στα 1000VA) pure sinewave με χαμηλότερη τιμή? Ευχαριστώ!

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας