Εμφάνιση 1-6 από 6
  1. #1
    Εγγραφή
    06-03-2012
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    413
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    170347/21999
    ISP
    Vodafone - VDSL2 35B
    Router
    Vodafone Η268Q
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλησπέρα!. Είμαι συνδρομητής COSMOTE εδώ και 2 χρόνια και πριν 3 μέρες μου έληξε το συμβόλαιο που έκανα ανανέωση πριν 1 χρόνο (Double Play 100 Fiber L), το πλήρωνα 45.50 ευρώ κάθε μήνα. Με πήραν σήμερα το πρωί τηλέφωνο από NOVA και μου δίνουν την ίδια ταχύτητα με απεριόριστα σταθερά στα 29.90 κάθε μήνα. Πήρα εγώ τηλέφωνο την COSMOTE για ανανεώση συμβολαιού και η κοπέλα στο τηλέφωνο μου είπε έχει μόνο 1 πακέτο στα 100 mbps που αντιστοιχή σε 49.90 ευρώ τον μήνα, την ρώτησα αν μπορώ να απευθυνθώ σε κάποιον/α ανώτερο για προσφορά η σε κάποιο email και μου απαντήσε ότι δεν υπάρχει τέτια δυνατότητα. Τι μπορώ να κάνω για να μου κάνουν μια ΔΥΝΑΤΗ προσφορά? πως μπορώ να τους "φοβίσω"?

  2. #2
    Εγγραφή
    03-06-2008
    Περιοχή
    Νέα Σμύρνη
    Μηνύματα
    428
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Sercomm Speedport Plus 2
    Δεν νομίζω πως χρειάζεται να φοβερίσεις κανέναν. Απλά πήγαινε εκεί που σου δίνουνε την καλύτερη προσφορά

  3. #3
    Εγγραφή
    06-03-2012
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    413
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    170347/21999
    ISP
    Vodafone - VDSL2 35B
    Router
    Vodafone Η268Q
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Moho Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν νομίζω πως χρειάζεται να φοβερίσεις κανέναν. Απλά πήγαινε εκεί που σου δίνουνε την καλύτερη προσφορά
    Έχω ακούσει ότι άμα αποδεχτής προσφορά άλλου παρόχου, υπάρχει περίπτωση να σε πάρει τηλέφωνο ο πάροχος που έχεις αυτή την στιγμή και να σου κάνουν αντιπροσφορά για να μην φύγεις, ποσό ισχύει κάτι τετοιό? άμα είναι να προχωρήσω με NOVA και ίσως με πάρουν τηλέφωνο από την COSMOTE με κάτι δυνατό?.

  4. #4
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Μπορεί να σε πάρουν, μπορεί και όχι, όποτε αν κάνεις αίτηση (και μόνο εξ αποστάσεως) να την κάνεις μόνο αν είσαι έτοιμος να αλλάξεις πάροχο.

  5. #5
    Εγγραφή
    06-03-2012
    Περιοχή
    Ρόδος
    Μηνύματα
    413
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    170347/21999
    ISP
    Vodafone - VDSL2 35B
    Router
    Vodafone Η268Q
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορεί να σε πάρουν, μπορεί και όχι, όποτε αν κάνεις αίτηση (και μόνο εξ αποστάσεως) να την κάνεις μόνο αν είσαι έτοιμος να αλλάξεις πάροχο.
    Μάλιστα, αν συμφωνήσω με την NOVA να αλλάξω πάροχο τηλεφωνικός, λογικά θα μου στείλουν το συμβολαιό με courrier και αν δεν υπογραψώ δεν θα γίνει τίποτα έτσι?, το θέμα είναι αν με το που συμφωνήσω με την NOVA σε πόσο καιρό θα το δει η COSMOTE ότι θέλω να αποχορήσω, μετά από την υπογραφή μου στο συμβόλαιο?.

  6. #6
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από fearhome21 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μάλιστα, αν συμφωνήσω με την NOVA να αλλάξω πάροχο τηλεφωνικός, λογικά θα μου στείλουν το συμβολαιό με courrier και αν δεν υπογραψώ δεν θα γίνει τίποτα έτσι?, το θέμα είναι αν με το που συμφωνήσω με την NOVA σε πόσο καιρό θα το δει η COSMOTE ότι θέλω να αποχορήσω, μετά από την υπογραφή μου στο συμβόλαιο?.
    Πρέπει να υπογράψεις πρώτα, ακόμα η Nova μπορεί να κρατήσει την αίτηση για 14 ημέρες και να την στείλει μετά, τότε δεν θα μπορείς να διακόψεις, όποτε στο ξαναλέω, κάνε την αίτηση μόνο αν είσαι έτοιμος να αλλάξεις πάροχο.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας