Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 30
  1. #1
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    καλησπέρα παιδιά..... εδώ αρκετές μέρες αντιμετώπιζα ένα παράξενο πρόβλημα με της πριζες στο σπίτι.... όχι σε όλες... μονο στην κουζίνα και στο σαλονι συμβαίνει αυτό... με το που εβαζα ακομα και ενα φορτιστη αναβοσβηναν τα φωτα λες και ειμαστε σε club..... οσο για το ρουτερ παγωσε σημερα εντελως και με ενα ρεσταρτ έφτιαξε..... ειχανε μείνει όλα τα led ανοιχτά και το ρώυτερ ήταν νεκρό... εκτος αυτό φόρτιζα με ένα φορτιστή nightcore μια μπαταρία 18650 για το ηλεκτρονικό μου τσιγάρο και ξαφνικά κάηκε ο φορτιστής...... αυτή την μπαταρία τώρα να την χρησιμοποιήσω στο ηλεκτρονικό τσιγάρο η όχι? επίσης αυτό μπορεί να προκαλέσει και αστάθεια στην σύνδεση μου στο internet? γιατί σέρνονται όλα κάθε μέρα...... τι μπορει να ειναι αυτο τωρα? ειναι πολυ τρελο......

  2. #2
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Κάτι βραχυκυκλώνει στο σπίτι σου. Φέρε ηλεκτρολόγο επειγόντως.

  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάτι βραχυκυκλώνει στο σπίτι σου. Φέρε ηλεκτρολόγο επειγόντως.
    Του το έχουμε πεί εδώ και πάνω απο βδομάδα, αλλά όπως καταλαβαίνεις.....

  4. #4
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    έχω τσεκάρει όλες της πριζες ....... έχω μέτρηση την τάση και τα ρεύματα δεν δείχνει κάτι.. να έχει θέμα.... απλά αυτό που συμβαίνει είναι είτε να χαμηλώνουν τα φώτα είτε να αναβοσβήνουν άλλες φορες... και αυτο εχει ως αποτελεσμα να καψει ορισμενες συσκευες... οπως και να εχει απο εβδομαδα θα φερω ηλεκτρολογο....

    ο φορτιστής ήταν ο ΝiteCore D4 φόρτιζα εκεί πάνω 4 μπαταρίες 18650 αυτές η μπαταρίες τώρα πάνε για πέταμα? δεν ρισκάρω να βάλω σε mod για ηλεκτρονικο τσιγαρο....... an kai o fortisths δεν μυριζει καμενος...

    το ρουτερ μονο της vodafone μυριζει αλλα παρολαυτα δουλευει κανονικα.....

    μπορει προβλημα με πριζες και αλλα τετια να προκαλεσουν θεματα με την ταχυτητα του internet?

  5. #5
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    έχω τσεκάρει όλες της πριζες ....... έχω μέτρηση την τάση και τα ρεύματα δεν δείχνει κάτι.. να έχει θέμα.... απλά αυτό που συμβαίνει είναι είτε να χαμηλώνουν τα φώτα είτε να αναβοσβήνουν άλλες φορες... και αυτο εχει ως αποτελεσμα να καψει ορισμενες συσκευες... οπως και να εχει απο εβδομαδα θα φερω ηλεκτρολογο....

    ο φορτιστής ήταν ο ΝiteCore D4 φόρτιζα εκεί πάνω 4 μπαταρίες 18650 αυτές η μπαταρίες τώρα πάνε για πέταμα? δεν ρισκάρω να βάλω σε mod για ηλεκτρονικο τσιγαρο....... an kai o fortisths δεν μυριζει καμενος...

    το ρουτερ μονο της vodafone μυριζει αλλα παρολαυτα δουλευει κανονικα.....

    μπορει προβλημα με πριζες και αλλα τετια να προκαλεσουν θεματα με την ταχυτητα του internet?
    είσαι ηλεκτρολόγος; μην περιμένεις απο βδομάδα, να φέρεις κάποιον

  6. #6
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    είσαι ηλεκτρολόγος; μην περιμένεις απο βδομάδα, να φέρεις κάποιον
    εγω οχι...! αλλα ο αδερφος του πατερα μου που ειναι ηλεκτρολογος μου λεει μια χαρα ειναι ολα...!!!! ενω καθε απογευμα αρχιζουν η μεταβολες στης τασης με αποτελεσμα να σερνετε και το ιντερνετ......! και το πιο κουλο ειναι που κολησε το ρουτερ στα 4 λαμπακια την στιγμη που εγινε βραχυκυκλωμα στον φορτιστη... η μπαταριες παντως ειναι μια χαρα...! της δουλευω σε ηλεκτρονικο mod... αναγκαστικα τωρα φορτισα το ηλεκτρονικο μου τσιγαρο με φορτιστη τοιχου 5v 2A με usb C ετσι γραφει παντως στο manual... to εβαλα σε αλλη πριζα στο δωματιο μου οπου εδω δεν εχω προβλημα...!

  7. #7
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.756
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω οχι...! αλλα ο αδερφος του πατερα μου που ειναι ηλεκτρολογος μου λεει μια χαρα ειναι ολα...!!!! ενω καθε απογευμα αρχιζουν η μεταβολες στης τασης με αποτελεσμα να σερνετε και το ιντερνετ......! και το πιο κουλο ειναι που κολησε το ρουτερ στα 4 λαμπακια την στιγμη που εγινε βραχυκυκλωμα στον φορτιστη... η μπαταριες παντως ειναι μια χαρα...! της δουλευω σε ηλεκτρονικο mod... αναγκαστικα τωρα φορτισα το ηλεκτρονικο μου τσιγαρο με φορτιστη τοιχου 5v 2A με usb C ετσι γραφει παντως στο manual... to εβαλα σε αλλη πριζα στο δωματιο μου οπου εδω δεν εχω προβλημα...!
    Κανε και μια ασφαλεια σπιτιου γρηγορα γιατι βλεπω να μενετε χωρις σπιτι σε λιγο.
    The gr81 .

  8. #8
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κανε και μια ασφαλεια σπιτιου γρηγορα γιατι βλεπω να μενετε χωρις σπιτι σε λιγο.
    νταξει εσυ το πηγες αλλου τωρα... το περιμενα μπορω να πω οτι θα ακουσω και τετια μεσα σε ενα φορουμ....

    εγινε ελενχος ειπα... ειναι εξειδικευμενος ηλεκτρολογος

  9. #9
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.756
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Νομιζεις ειναι ετσι απλα τα πραγματα. οκ.
    Ολοι που σου λεμε να φερεις επειγοντως ηλεκτρολογο ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ και να το διορθωσει... το λεμε ετσι απλα. δεν εχουμε τιποτα καλυτερο να κανουμε.

    Για ποιο λογο επομενως ρωτας και ξαναρωτας το ιδιο...αφου δεν σου αρεσει η απαντηση?
    The gr81 .

  10. #10
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.655
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Τη μία λες ότι θα φέρεις ηλεκτρολόγο από βδομάδα, και την άλλη ότι ο αδερφός του πατέρα σου είναι ηλεκτρολόγος. Είδε το σπίτι, ή απλά τα είπατε από το τηλέφωνο; Τα βραχυκυκλώματα προκαλούν πυρκαγιές, δεν είναι παιχνίδι.

  11. #11
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομιζεις ειναι ετσι απλα τα πραγματα. οκ.
    Ολοι που σου λεμε να φερεις επειγοντως ηλεκτρολογο ΝΑ ΒΡΕΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ και να το διορθωσει... το λεμε ετσι απλα. δεν εχουμε τιποτα καλυτερο να κανουμε.

    Για ποιο λογο επομενως ρωτας και ξαναρωτας το ιδιο...αφου δεν σου αρεσει η απαντηση?

    δηλαδή πρέπει να φέρω να πληρώνω έναν ηλεκτρολόγο όπου θα μου πει τα ίδια.......?

    δηλαδη να μην εμπιστευω ενα γνωστο μου άνθρωπο γιατι αυτο μου λες τωρα... :P

  12. #12
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    νταξει εσυ το πηγες αλλου τωρα... το περιμενα μπορω να πω οτι θα ακουσω και τετια μεσα σε ενα φορουμ....

    εγινε ελενχος ειπα... ειναι εξειδικευμενος ηλεκτρολογος
    Ποιο πάνω λες περιμένεις απο βδομάδα, τώρα λες πως έχει γίνει έλεγχος.
    Κοίτα δικό σου είναι το κεφάλι, αλλά πραγματικά μην περιμένεις λύση για τέτοιο πρόβλημα μέσα απο φόρουμ

  13. #13
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τη μία λες ότι θα φέρεις ηλεκτρολόγο από βδομάδα, και την άλλη ότι ο αδερφός του πατέρα σου είναι ηλεκτρολόγος. Είδε το σπίτι, ή απλά τα είπατε από το τηλέφωνο; Τα βραχυκυκλώματα προκαλούν πυρκαγιές, δεν είναι παιχνίδι.
    φυσικα και ειδε το σπιτι φιλε μου σημερα ηρθε...! στην αρχη σκευτικα να φερω καποιον ηλεκτρολογο απο εβδομαδα...! αλλα ετυχε και δεν δουλευε σημερα και περασε απο εδω... εχει απλα μια υποψια οτι φταει το ψυγειο... επιδει προσφατα ετρεχε και νερα........! μαλλον εκει οφιλεται το θεμα ολο......... θελει ψαξιμο....

  14. #14
    Εγγραφή
    05-09-2005
    Περιοχή
    Belfast, Northern Ireland
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.164
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/72
    ISP
    Sky
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από akisgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    φυσικα και ειδε το σπιτι φιλε μου σημερα ηρθε...! στην αρχη σκευτικα να φερω καποιον ηλεκτρολογο απο εβδομαδα...! αλλα ετυχε και δεν δουλευε σημερα και περασε απο εδω... εχει απλα μια υποψια οτι φταει το ψυγειο... επιδει προσφατα ετρεχε και νερα........! μαλλον εκει οφιλεται το θεμα ολο......... θελει ψαξιμο....
    Ήρθε είδε το σπίτι και λέει μάλλον φταίει το τάδε;

    Βγήκε το ψυγείο και το πρόβλημα σταμάτησε;

    Είναι σίγουρα ηλεκτρολόγος;

  15. #15
    Εγγραφή
    05-10-2010
    Μηνύματα
    607
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    H300S/NetGear EX7000
    SNR / Attn
    6.1(dB) / 10.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ποιο πάνω λες περιμένεις απο βδομάδα, τώρα λες πως έχει γίνει έλεγχος.
    Κοίτα δικό σου είναι το κεφάλι, αλλά πραγματικά μην περιμένεις λύση για τέτοιο πρόβλημα μέσα απο φόρουμ
    εγω βασικα ρωτησα περισοτερο για της μπαταριες αλλα τελικα ειδα οτι ο φορτιστης που της φορτιζα ειχε προστασια... οποτε δεν περασε και στης μπαταριες και ετσι εσβησε και χαλασε πλεον εντελως...!

    πιο πολυ ανοιξα το θεμα για να παρω απαντηση αν μπορει να προκαλεσει αυτο ασταθεια στην ταχυτητα του ρουτερ... με απλα λογια οπως μου ειπε θα αλλαξουμε καποιες ασφαλιες στον πινακα κλπ... γιατι γινεται βυθιση τασης.. σε συγκεκριμενες πριζες με αποτελεσμα να μπορει να καψει συσκευες... παντως το ρουτερ δεν καηκε και μου φενεται παραξενο... απλα μπλοκαρε εντελως.. τα λαμπακια του δεντρου καηκαν μονο... και αυτο εγινε λογο του φορτιστη 100% αλλα επιδει εχει προστασια απο βραχυκυκλωμα μαλλον εκει εκανε πολλες βυθισεις τασης με αποτελεσμα να συμβουν αυτα... ετσι μου εξηγησε... τι να πω....!

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Veldrin Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ήρθε είδε το σπίτι και λέει μάλλον φταίει το τάδε;

    Βγήκε το ψυγείο και το πρόβλημα σταμάτησε;

    Είναι σίγουρα ηλεκτρολόγος;
    οπως ειπα ειναι σιγουρα ηλεκτρολόγος...!

    εκανε ενα γενικο ελενχο και θα το ψαξουμε δεν θα το αφησω ετσι αυτο... εγω απλα ηθελα απαντηση στο θεμα αν προκαλει αυτο προβλημα στην ταχυτητα του ιντερνετ.......

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας