Σελ. 11 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 691011121316 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 151-165 από 281
  1. #151
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.062
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημασία έχουν οι κανονικές τιμές, και όχι οι παροδικές προσφορές με ημερομηνία λήξεως. Δεν είναι υποχρεωμένος ο συνδρομητής να τρέχει ένα μήνα πρίν τη λήξη να κάνει αίτηση φορητότητας (γιατί αλλιώς δεν σε πέρνει στα σοβαρά ο πάροχος σου) και να τριγυρνάει τα "γκισέ" των εταιρειών αναζητώντας την καλύτερη προσφορά. Εξάλλου θεωρώ ότι σιγά-σιγά θα αρχίσουν όλοι μαζί να μειώνουν το χάσμα μεταξύ τιμών καταλόγου και τιμών προσφοράς. Ηδη εκπτώσεις του 50%+ είναι πολύ σπάνιες. Σήμερα λοιπόν αν κάποιος θέλει το μίνιμουμ πρόγραμμα ομιλίας με τουλάχιστον 2GB/μήνα πρέπει να πληρώσει (κανονικά, χωρίς εκπτώσεις νέου συνδρομητή):

    Wind : W2GB, 700 πρός όλους και 2GB στο πάγιο, 42 ευρώ/μήνα
    Voda : Red Start, Βασικό 1000' πρός όλους + 2,4 GB = 50,59 ευρώ/μήνα,
    Cosmo: Mobile S, Βασικό 300' πρός όλους με 500MB, 34,90 ευρώ/μήνα + πακέτο GigaMax 5/10 GB με 9.90, σύνολο 44,80 ευρώ/μήνα

    Όλοι πάνω από 40 ευρώ/μήνα... έχουμε γυρίσει στην δεκαετία του 90, που το πάγιο είχε 12000 δρχ....
    Τα νούμερα αυτά προκαλούν θλίψη και αποδεικνύουν γιατί είμαστε η ακριβότερη χώρα στην Ευρώπη με τραγικούς μισθούς.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  2. #152
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σημασία έχουν οι κανονικές τιμές, και όχι οι παροδικές προσφορές με ημερομηνία λήξεως. Δεν είναι υποχρεωμένος ο συνδρομητής να τρέχει ένα μήνα πρίν τη λήξη να κάνει αίτηση φορητότητας (γιατί αλλιώς δεν σε πέρνει στα σοβαρά ο πάροχος σου) και να τριγυρνάει τα "γκισέ" των εταιρειών αναζητώντας την καλύτερη προσφορά. Εξάλλου θεωρώ ότι σιγά-σιγά θα αρχίσουν όλοι μαζί να μειώνουν το χάσμα μεταξύ τιμών καταλόγου και τιμών προσφοράς. Ηδη εκπτώσεις του 50%+ είναι πολύ σπάνιες. Σήμερα λοιπόν αν κάποιος θέλει το μίνιμουμ πρόγραμμα ομιλίας με τουλάχιστον 2GB/μήνα πρέπει να πληρώσει (κανονικά, χωρίς εκπτώσεις νέου συνδρομητή):

    Wind : W2GB, 700 πρός όλους και 2GB στο πάγιο, 42 ευρώ/μήνα
    Voda : Red Start, Βασικό 1000' πρός όλους + 2,4 GB = 50,59 ευρώ/μήνα,
    Cosmo: Mobile S, Βασικό 300' πρός όλους με 500MB, 34,90 ευρώ/μήνα + πακέτο GigaMax 5/10 GB με 9.90, σύνολο 44,80 ευρώ/μήνα

    Όλοι πάνω από 40 ευρώ/μήνα... έχουμε γυρίσει στην δεκαετία του 90, που το πάγιο είχε 12000 δρχ....
    38,50 στην vodafone με 3000 λεπτα και sms προς όλους και 3GB +social
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.png 
Εμφανίσεις:  14 
Μέγεθος:  78,0 KB 
ID: 209375

    Cosmote 34,90 με 300 + 18,5GB (δεν θέλει εξτρά πακέτο gigamax)
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_3.png 
Εμφανίσεις:  15 
Μέγεθος:  29,1 KB 
ID: 209376


    για τον μόνο που είσαι σποτ ον είναι η wind, τελικά λες να μην είναι καρτέλ;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος sdikr : 07-12-19 στις 16:51.

  3. #153
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    3.876
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    sdikr, νομίζω ότι οι τιμές, που αναφέρεις για Vodafone/Cosmote αφορούν νέα σύνδεση ή φορητότητα... δεν είναι κανονικές....
    Εχω συμβόλαιο με cosmote πού λήγει σε μερικές ημέρες και η προσφορά που μου κάνουν για ανανέωση μέσω του Cosmote App είναι το S με 29,70 αντί 34,90, αλλά μόνο 500ΜΒ, για παραπάνω ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ το πιό μικρό GBMax με 10 ευρώ, σύνολο 39,60! ενώ σήμερα πληρώνω 22 για το 1500 με έξτρα 1GB (λόγω περσινής προσφοράς-τυράκι)....
    Αν δε γίνει κάτι, θα γυρίσω σε κάρτα... 30+ ευρώ ΔΕΝ πληρώνω!

  4. #154
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.254
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οποτε ολα ειναι επικοινωνιακες μπουρδες ....

  5. #155
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    sdikr, νομίζω ότι οι τιμές, που αναφέρεις για Vodafone/Cosmote αφορούν νέα σύνδεση ή φορητότητα... δεν είναι κανονικές....
    Εχω συμβόλαιο με cosmote πού λήγει σε μερικές ημέρες και η προσφορά που μου κάνουν για ανανέωση μέσω του Cosmote App είναι το S με 29,70 αντί 34,90, αλλά μόνο 500ΜΒ, για παραπάνω ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ το πιό μικρό GBMax με 10 ευρώ, σύνολο 39,60! ενώ σήμερα πληρώνω 22 για το 1500 με έξτρα 1GB (λόγω περσινής προσφοράς-τυράκι)....
    Αν δε γίνει κάτι, θα γυρίσω σε κάρτα... 30+ ευρώ ΔΕΝ πληρώνω!
    Δεν έχεις Cosmote One να πάρεις το επιπλέον 1GB δωρεάν;

  6. #156
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.254
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οχι και εγω δεν εχω συνδεσει και cote σταθερο οπως θελουν οποτε δε με βάζουν στο "One" Αμα εχεις κινητο σε επαγγελματικο αφμ και το σταθερο σε προσωπικο σου ρημαζουν ολες τις υπηρεσιες απο το app .

  7. #157
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    3.876
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Οχι δεν έχω one ουτε πρόκειται να βάλω.... δεν θέλω να αυξήσω την εξάρτηση με την cosmote.... το σταθερό είναι αλλού και δεν ξαναγυρνάει...
    Καταλαβαίνω ότι εκεί πλέον έχει μεταφερθεί ο ανταγωνισμός, (πάρτα όλα από έναν) αλλά προσπαθώ να κρατήσω αποστάσεις. Το πολύ πολύ να γυρίσω σε καρτοκινητό και να χρησιμοποιώ το κινητό όσο βγάζει η κάρτα, έτσι κι αλλιώς πάνω από 20 λεπτά το μήνα δεν γράφω....

    Τελος πάντων, το θέμα μας δεν είναι προσωπικό, αλλά ότι το κινητό είναι πλέον ΠΟΛΥ ακριβό. Θές 40 ευρώ τον μήνα, δεν έχει και πολύ σημασία αν σε αυτό το ποσό σου δίνουν 5 ή 10 ή 20 GB όταν μια λογική χρήση χωρίς streaming είναι max 2GB. Φαντάζομαι ότι όλες οι εταιρείες έχουν κάποιους που σκέφτονται τι πακέτα να δημιουργήσουν ωστε να επιβαρυθεί ο μέσος χρήστης και από πάνω να φαίνεται ότι η εταιρεία είναι γενναιόδωρη και χαρίζει χρόνο και data που τελικά "σβήνουν" κάθε μήνα γιατί δεν μπορούν να καταναλωθούν, μονο και μόνο για να πουν ότι το κόστος ανα λεπτό ή MB είναι πολύ χαμηλό. Τι να τα κάνω τα 1500 δωρεάν λεπτά όταν μιλάω 30 και τα υπόλοιπα 1470 χάνονται...
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Slammer : 07-12-19 στις 17:49.

  8. #158
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.254
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Σε τι καρτοσυμβολαιο συμφερει να το γυρισεις ; Εγω ειχα business cost control και δεν εδιναν τιποτα απο data

  9. #159
    Εγγραφή
    23-03-2004
    Ηλικία
    55
    Μηνύματα
    3.876
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Vodafone PS 6
    Απλή κάρτα των 10 ευρώ το μήνα... αντε και ένα πακετάκι data και είμαι ΟΚ... αλλά μην το παίζουν γενναιόδωροι και ότι το κινητό γίνεται φθηνώτερο... είχα κάρτα από το 1995 και πέρσι με τη προσφορά-τυράκι έκανα συμβόλαιο και να το αποτέλεσμα... Πάλι στην κάρτα κι ας την έχουν κυνηγήσει τόσο πολύ. Καταλαβαίνω ότι θέλουν να αυξήσουν το μέσο κόστος ανα σύνδεση όμως το να αρπάς ότι μπορείς με τέτοιο τρόπο δεν βοηθάει...

  10. #160
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    sdikr, νομίζω ότι οι τιμές, που αναφέρεις για Vodafone/Cosmote αφορούν νέα σύνδεση ή φορητότητα... δεν είναι κανονικές....
    Εχω συμβόλαιο με cosmote πού λήγει σε μερικές ημέρες και η προσφορά που μου κάνουν για ανανέωση μέσω του Cosmote App είναι το S με 29,70 αντί 34,90, αλλά μόνο 500ΜΒ, για παραπάνω ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ το πιό μικρό GBMax με 10 ευρώ, σύνολο 39,60! ενώ σήμερα πληρώνω 22 για το 1500 με έξτρα 1GB (λόγω περσινής προσφοράς-τυράκι)....
    Αν δε γίνει κάτι, θα γυρίσω σε κάρτα... 30+ ευρώ ΔΕΝ πληρώνω!
    Και πάλι διαφέρει αυτή η τιμή απο το 44και 80 που λες πιο πάνω, οι τιμές αυτές είναι συνήθως και για τους υπάρχοντες συνδρομητές

  11. #161
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οποτε ολα ειναι επικοινωνιακες μπουρδες ....
    Σαν το μέρισμα ένα πράγμα...

  12. #162
    Εγγραφή
    03-03-2012
    Μηνύματα
    672
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελος πάντων, το θέμα μας δεν είναι προσωπικό, αλλά ότι το κινητό είναι πλέον ΠΟΛΥ ακριβό. Θές 40 ευρώ τον μήνα, δεν έχει και πολύ σημασία αν σε αυτό το ποσό σου δίνουν 5 ή 10 ή 20 GB όταν μια λογική χρήση χωρίς streaming είναι max 2GB.
    Ακριβώς. Και η "λυση" που δώθηκε δεν είναι το ζητούμενο. Η μείωση των τιμών στις υφιστάμενες παροχές είναι η πραγματική λύση.

  13. #163
    Εγγραφή
    03-05-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    983
    Downloads
    19
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑΣ
    Router
    Speedport Plus
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Slammer Εμφάνιση μηνυμάτων
    το κινητό είναι πλέον ΠΟΛΥ ακριβό. Θές 40 ευρώ τον μήνα, δεν έχει και πολύ σημασία αν σε αυτό το ποσό σου δίνουν 5 ή 10 ή 20 GB όταν μια λογική χρήση χωρίς streaming είναι max 2GB. Φαντάζομαι ότι όλες οι εταιρείες έχουν κάποιους που σκέφτονται τι πακέτα να δημιουργήσουν ωστε να επιβαρυθεί ο μέσος χρήστης και από πάνω να φαίνεται ότι η εταιρεία είναι γενναιόδωρη και χαρίζει χρόνο και data που τελικά "σβήνουν" κάθε μήνα γιατί δεν μπορούν να καταναλωθούν, μονο και μόνο για να πουν ότι το κόστος ανα λεπτό ή MB είναι πολύ χαμηλό. Τι να τα κάνω τα 1500 δωρεάν λεπτά όταν μιλάω 30 και τα υπόλοιπα 1470 χάνονται...
    Σωστότατος!!

  14. #164
    Εγγραφή
    01-12-2003
    Περιοχή
    Κως
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    1.344
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5495
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΩΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    26,5(dB) / 8(dB)
    Path Level
    Interleaved

  15. #165
    Εγγραφή
    31-05-2007
    Περιοχή
    EUROPEAN PARADISE ΕΛΛΑΔΑ
    Μηνύματα
    350
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    10240/1024
    ISP
    HOL
    Router
    ZTE
    Μια χαρά υπάρχει και συνέχεια.
    Βίλες κότερα χαβιάρι και βελουχιώτη άρη.

Σελ. 11 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 691011121316 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας