Σελ. 2 από 19 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 281
  1. #16
    Εγγραφή
    06-08-2013
    Μηνύματα
    316
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor TG788v v3
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Really? Μάλλον πρέπει να δεις ισολογισμούς...
    Έχεις δίκαιο δεν εχω δει τους ισολογισμούς αλλά και πάλι όσα κέρδη και αν έχουν, ποτέ δεν θα είναι αρκετά για μια εταιρία. Για το θέμα πρέπει να επέμβει η εεττ αλλά πως να το κάνει αφού τρώνε όλοι με χρυσά κουταλιά κάτω από το τραπέζι... Δυστυχώς έχουμε πολύ χαμηλή ποιότητα στις υπηρεσίες κινητής τηλεφωνίας για τις τιμές που υπάρχουν και το λέω από προσωπική εμπειρία. Πραγματικά αυτό που συμβαίνει με την εφαρμογή καρτέλ και στις 3 εταιρίες μου θυμίζει την υπόθεση με το ναρκοπλοιο και την δικαιοσύνη. Και οι δύο κάνουν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και κοιτάνε αλλού...

  2. #17
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από likos_de Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχεις δίκαιο δεν εχω δει τους ισολογισμούς αλλά και πάλι όσα κέρδη και αν έχουν, ποτέ δεν θα είναι αρκετά για μια εταιρία. Για το θέμα πρέπει να επέμβει η εεττ αλλά πως να το κάνει αφού τρώνε όλοι με χρυσά κουταλιά κάτω από το τραπέζι... Δυστυχώς έχουμε πολύ χαμηλή ποιότητα στις υπηρεσίες κινητής τηλεφωνίας για τις τιμές που υπάρχουν και το λέω από προσωπική εμπειρία. Πραγματικά αυτό που συμβαίνει με την εφαρμογή καρτέλ και στις 3 εταιρίες μου θυμίζει την υπόθεση με το ναρκοπλοιο και την δικαιοσύνη. Και οι δύο κάνουν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και κοιτάνε αλλού...
    Τώρα μιλάς σωστά.

    Αν ήμασταν σοβαρή χώρα τύπου Νορβηγία/Σουηδία, θα μπορούσαμε να είχαμε έναν κρατικό πάροχο να κρατάει χαμηλά τις τιμές με χρηστή διαχείριση και έτσι να πιέζονται οι ιδιώτες.

    Αλλά επειδή είμαστε Ελλάδα και πρέπει να χώσουμε τον γνωστό/συγγενή σε μια θεσούλα (πως να το κάνουμε, είμαστε λαός της παρέας/οικογένειας και του καφέ, τι να μας πουν οι κρυόκωλοι εκεί πάνω), θα καταλήγαμε με άλλη μια ΔΕΚΟ έρμαιο ρουσφετιών και κακοδιαχείρισης.

  3. #18
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.049
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Οι μήνες και τα χρόνια περνάνε. Σιγά σιγά θα πρέπει να συζητάμε για ελάχιστο 10-15GB τον μήνα στα προγράμματα καρτοκινητής με 8-10 ευρώ. 10 λεπτά instagram και φεύγουν 300mb και μην γράψω πόσο μας κοστίζει.

    Προφανώς και τα λεπτά + sms θα είναι απεριόριστα.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  4. #19
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από asmatiop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καιρός να κοπεί και αυτός ο εκτρωματικός και δυσανάλογος φόρος του τσίπρα το τέλος συνδρομητών σταθερής τηλεφωνίας – Ιντερνετ.
    Για την κινητή είναι η είδηση και η προτροπή της κυβέρνησης. Άρα on topic θα ήταν το τέλος συνδρομητών κινητής που μπήκε πριν 20 χρόνια από το ΠΑΣΟΚ και κράτησαν όλα αυτά τα χρόνια ΝΔ και ΣΥΡΙΖΑ.

    Δεν υπάρχει κάποιος που δεν θα ήθελε να πέσουν οι τιμές. Έχει όμως πλάκα να άκου να λένε ότι πρέπει να γίνει
    γιατί είναι ζήτημα δημοκρατίας, πρόσβασης και επιτάχυνσης της πορείας της χώρας
    και μετά να διαβάζεις τα στατιστικά που λένε ότι το 60% της χρήσης είναι Instagram, YouTube και Facebook. Μπα, δεν έχει πλάκα. Για κλάματα είναι.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος emeliss : 27-11-19 στις 23:14.

  5. #20
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.522
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Ειναι μεγαλο το ποσοστο στα αλλα γιατι το taxisnet ειναι χωρις εικονες και πως να το κανουμε δεν μπορεις να ξοδεψεις πολλα.
    Ουτε στον εφκα.
    Ισως αν εβαζαν και αυτα τιποτε μοντελες του gntm σε φάση να πως εφυγαν μετα απο την επίσκεψη στη ΔΟΥ για έλεγχο και πικαντικες ιστοριες περι της δοσοληψιας με τον εφορα, ε τοτε θα εχει και εκει σοβαρό traffic.

    Παντως αν καποιος θελει να ειναι σοβαρός οταν κανει τετοιες προτάσεις, κανει την πρωτη κίνηση και καταργει φορους απο κινητή και Internet και μετα συνιστά/απαιτεί/επιβάλει.

    Οσο για σας που φαντασιωνεστε απεριοριστα data, αυτό δεν ειναι τεχνικά εφικτό (και ουτε πρόκειται) γιατί πολύ απλά οι ραδιοσυχνότητες ειναι και θα παραμείνουν πολύτιμος πόρος.
    Ακομα και με 5g (οταν και αν) το απεριόριστο παντα θα ειναι με "αφτακια".
    Για τον περισσότερο κόσμο, εαν το καθε βασικό προγραμμα/συνδεση των 10-20 ευρω είχε και 10giga data θα ηταν πολυ ευχαριστημένοι και ουσιαστικά καλύμένοι.
    Εξαλλου δεν ειναι θεμα δημοκρατιας το mobile netflix.. (ουτε οταν παιζει casa de papel)

  6. #21
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.745
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από asmatiop Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καιρός να κοπεί και αυτός ο εκτρωματικός και δυσανάλογος φόρος του τσίπρα το τέλος συνδρομητών σταθερής τηλεφωνίας – Ιντερνετ.
    Ναι ενώ το τέλος κινητής τηλεφωνίας που υπάρχει εδώ και 20 χρόνια δεν πρέπει να φύγει...

  7. #22
    Εγγραφή
    21-04-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    212
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200M/200M
    ISP
    HCN
    Router
    JM Data Fibre JF511-TV
    H προτροπή υπουργού και πρωθυπουργού προς ιδιωτικές εταιρείες να επανεξετάσουν τις χρεώσεις τους με παραπέμπει σε παράκληση προς βιαστή να είναι συναισθηματικός και τρυφερός..

    Αν παρέμβεις στην Αγορά είσαι σοβιετία - αν την παρακαλάς είσαι προφανώς καραγκιόζης (ή μας δουλεύεις όλους ή και τα δύο).. Πραγματικά δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω..

    %tsapi%

  8. #23
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.594
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsapi Εμφάνιση μηνυμάτων
    H προτροπή υπουργού και πρωθυπουργού προς ιδιωτικές εταιρείες να επανεξετάσουν τις χρεώσεις τους με παραπέμπει σε παράκληση προς βιαστή να είναι συναισθηματικός και τρυφερός..

    Αν παρέμβεις στην Αγορά είσαι σοβιετία - αν την παρακαλάς είσαι προφανώς καραγκιόζης (ή μας δουλεύεις όλους ή και τα δύο).. Πραγματικά δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω..
    Μην παιδεύεσαι.
    Κωμικοτραγική είναι η ζωή
    Από αρχαιοτάτων χρόνων ...

    Κλαυσίγελος ..

    https://el.wiktionary.org/wiki/%CE%B...BB%CE%BF%CF%82

    ΥΓ
    Που ν'ακούσεις και τον Υπουργό Βαρβιτσιώτη, γιό του Βαρβιτσιώτη (κάτι σαν τον Ζεβεδαίο στο πιό τραγικό), να σου μιλάει για "προαναχωρισιακά κέντρα μεταναστών".
    Ξεχνάνε το "υποδοχής"
    Θα παραμείνω για πάντα, Ερωτικός και Φανατικός Μετανάστης ..
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος dimitri_ns : 28-11-19 στις 13:45.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  9. #24
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    Φυσικά, να συμφωνήσουμε στην μείωση των τιμών των data στην κινητή και την ογκοχρέωση στην σταθερή για την καταπολέμηση της πειρατείας ντες.

  10. #25
    Εγγραφή
    16-03-2006
    Περιοχή
    Γκορυτσά, Ασπρόπυργος
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    2.491
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ISDN
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΡΙΑΣΙΟ
    Router
    Draytek 2850Vn
    SNR / Attn
    8(dB) / 6(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Αυτό με τους ισολογισμούς μάλλον έχει παραγίνει. Πρέπει να μπει έλεγχος στα έξοδα των εταιριών.

  11. #26
    Εγγραφή
    08-09-2003
    Περιοχή
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    828
    Downloads
    20
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    34741/4996
    ISP
    FORTHnet
    Router
    ZTE H168N
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sv2evs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θέλουν και όταν ΘΑ θέλουν...βρε δεν είμαστε καλά μου φαίνεται !
    Όταν σε "παρακαλεί" η κυβέρνηση το παίρνεις σαν προειδοποίηση ότι ασχολείται μαζί σου. Δεν το θέλεις να ασχολείται μαζί σου


    Κατά τα άλλα εννοείται ότι θέλουμε να ασχοληθεί κάποιος με το θέμα και βλέπω πιθανό μέσα στο 2020 να καταργηθεί και αυτός ο φόρος που αναφέρθηκε πιο πάνω.
    Άλλωστε είναι "αριστερός" και θα δουλέψει πολύ στο επικοινωνιακό κομμάτι.
    Κατά τα άλλα εμείς θέλουμε εξορθολογισμό της αγοράς, όταν δίνουμε πολλά να παίρνουμε πολλά. Δεν είναι επιστημονική φαντασία. Υπάρχει το ευρωπαϊκό παράδειγμα

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsapi Εμφάνιση μηνυμάτων
    H προτροπή υπουργού και πρωθυπουργού προς ιδιωτικές εταιρείες να επανεξετάσουν τις χρεώσεις τους με παραπέμπει σε παράκληση προς βιαστή να είναι συναισθηματικός και τρυφερός..

    Αν παρέμβεις στην Αγορά είσαι σοβιετία - αν την παρακαλάς είσαι προφανώς καραγκιόζης (ή μας δουλεύεις όλους ή και τα δύο).. Πραγματικά δεν ξέρω αν πρέπει να γελάσω ή να κλάψω..
    Όπως έχω γράψει ήδη η προτροπή των κυβερνήσεων σημαίνει ότι "άρχισα να ασχολούμαι μαζί σου".
    Αυτό σε γλώσσα "της αγοράς" δεν το λες καλό ... ΔΕΝ θέλεις να ασχολείται μαζί σου το κράτος .
    Εγώ το μήνυμα το εκλαμβάνω ως ελαφρώς εκβιαστικό, του τύπου "ξεκίνησα να ασχολούμαι μαζί σας, κάντε μόνοι σας το σωστό να μην σας ρυθμίσω εγώ"

  12. #27
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.594
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kokoretsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όταν σε "παρακαλεί" η κυβέρνηση το παίρνεις σαν προειδοποίηση ότι ασχολείται μαζί σου. Δεν το θέλεις να ασχολείται μαζί σου


    Κατά τα άλλα εννοείται ότι θέλουμε να ασχοληθεί κάποιος με το θέμα και βλέπω πιθανό μέσα στο 2020 να καταργηθεί και αυτός ο φόρος που αναφέρθηκε πιο πάνω.
    Άλλωστε είναι "αριστερός" και θα δουλέψει πολύ στο επικοινωνιακό κομμάτι.
    Κατά τα άλλα εμείς θέλουμε εξορθολογισμό της αγοράς, όταν δίνουμε πολλά να παίρνουμε πολλά. Δεν είναι επιστημονική φαντασία. Υπάρχει το ευρωπαϊκό παράδειγμα

    - - - Updated - - -



    Όπως έχω γράψει ήδη η προτροπή των κυβερνήσεων σημαίνει ότι "άρχισα να ασχολούμαι μαζί σου".
    Αυτό σε γλώσσα "της αγοράς" δεν το λες καλό ... ΔΕΝ θέλεις να ασχολείται μαζί σου το κράτος .
    Εγώ το μήνυμα το εκλαμβάνω ως ελαφρώς εκβιαστικό, του τύπου "ξεκίνησα να ασχολούμαι μαζί σας, κάντε μόνοι σας το σωστό να μην σας ρυθμίσω εγώ"
    Βεβαίως, βεβαίως
    Αρχίσανε οι τσαμπουκάδες
    Από τους ανέραστους

    ... κι αγνάντευε

    ΥΓ
    Αν θέλανε να κάνουνε δουλειά θα κάνανε, δεν θα λέγανε
    All you do is talk από τους Black Rebel Motorcycle Club
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  13. #28
    Το avatar του μέλους objecto
    objecto Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kokoretsi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ το μήνυμα το εκλαμβάνω ως ελαφρώς εκβιαστικό, του τύπου "ξεκίνησα να ασχολούμαι μαζί σας, κάντε μόνοι σας το σωστό να μην σας ρυθμίσω εγώ"
    Οπότε περιμένω 50%-70% μειώσεις στα τιμολόγια. Δεν είμαι τηλεφωνική εταιρία, αλλά με έκοψε κρύος ιδρώτας.

  14. #29
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.594
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από objecto Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε περιμένω 50%-70% μειώσεις στα τιμολόγια. Δεν είμαι τηλεφωνική εταιρία, αλλά με έκοψε κρύος ιδρώτας.
    Κι έρχονται και Χριστούγεννα ..
    Αυτός ο κρύος ιδρώτας ακούγεται ανησυχητικός..
    Εχεις και βήχα .. ?
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  15. #30
    Εγγραφή
    17-02-2008
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.595
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10.997 / 109.996
    ISP
    Forthnet
    Router
    TPLink C7 - TG788vn v2
    SNR / Attn
    20,3(dB) / 3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ήμουν κι εγώ το βράδυ στην ομιλία του Μητσοτάκη στο ΣΕΠΕ. Έτυχε η θέση μου να έχει οπτική επαφή προς το Τσαμαζ του ΟΤΕ. Λίγα λεπτά αφού άρχισε η ομιλία του πρωθυπουργού, ξεκίνησε να κοιτά το κινητό του (αυτά που έλεγε ο πθ ήταν λίγο βαρετά). Η πρώτη στιγμή που σήκωσε το κεφάλι του από το κινητό ο Τσαμαζ ήταν όταν είπε ο Μητσοτάκης ότι "περιμένουμε από τους παρόχους να μειώσουν τη τιμή του κινητού ντατου". Το πρόσωπο του Τσαμαζ ήταν όλα τα λεφτά.
    Η ομιλία είχε ενδιαφέρον επίσης και για το κομμάτι του open data και του BPM στο δημόσιο. Ιδώμεν.

Σελ. 2 από 19 ΠρώτηΠρώτη 1234712 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας