Σελ. 15 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 5101314151617 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 211-225 από 281
  1. #211
    Εγγραφή
    28-11-2007
    Περιοχή
    Θεσσαλονικη
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    686
    Downloads
    11
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    39321/3993
    ISP
    HCN
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    Thomson TWG870
    Επειδή κάποιοι επιμένετε(και λογικό, γιατί είναι παράλογο χαράτσι), στην WIND & Q σε κάθε ανανέωση, από όπου και αν γίνει (εγώ έκανα με Paypal μέσα από το αππ) κρατάει 0,30 λεπτά και από αρχές του χρόνου θα κρατάει ένα ποσό ακόμα, δεν θυμάμαι πόσο, για τα δωρεάν λεπτά και δωρεάν ΜΒ που δίνει σε κάθε πρώτη ανανέωση του μήνα!!!.... Αυτά.
    Αυτός είναι και ο λόγος που έφυγα απο την Q και πήγα στην Frog που έχει μεταφορά υπολοίπου χρόνου ομιλίας και δεδομένων συν χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

  2. #212
    Εγγραφή
    24-04-2002
    Περιοχή
    Νέα Χαλκηδόνα (Αττική)
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    7.854
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Speedport plus 2
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alfagamma Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή κάποιοι επιμένετε(και λογικό, γιατί είναι παράλογο χαράτσι), στην WIND & Q σε κάθε ανανέωση, από όπου και αν γίνει (εγώ έκανα με Paypal μέσα από το αππ) κρατάει 0,30 λεπτά και από αρχές του χρόνου θα κρατάει ένα ποσό ακόμα, δεν θυμάμαι πόσο, για τα δωρεάν λεπτά και δωρεάν ΜΒ που δίνει σε κάθε πρώτη ανανέωση του μήνα!!!.... Αυτά.
    Αυτός είναι και ο λόγος που έφυγα απο την Q και πήγα στην Frog που έχει μεταφορά υπολοίπου χρόνου ομιλίας και δεδομένων συν χρέωση ανά δευτερόλεπτο.
    Παρά είναι μάπα το Site της Frog πάντως, ποτέ δεν κατάλαβα τι ακριβώς προσφέρει και πώς.

    Εγώ σκέφτομαι μετά από 15 χρόνια να σταματήσω το συμβόλαιο στη Vodafone, όπου εδώ και χρόνια ανάλογα την προσφορά πληρώνω 27-35€ το μήνα για πακέτα RED με 1500 και όσα GB έχουν εκείνη την περίοδο.

    Ειδικά όταν είδα ότι φίλοι στην Q μου έδειξαν και είχαν πληρώσει όλον το χρόνο 85-100€ όταν εγώ, δίνω 400+ € στη Vodafone για να έχω αυτά τα μεγάλα πακέτα που στην ουσία μου είναι άχρηστα.

    Περιμένω πως και πώς να λήξει το συμβόλαιο το Μάρτιο να πάω σε κάποια καρτοκινητή.

    Pc Specs: Ryzen 5800X3D, 32Gb Trident Z @3600Ghz Ram, RTX 4090

  3. #213
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.709
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρά είναι μάπα το Site της Frog πάντως, ποτέ δεν κατάλαβα τι ακριβώς προσφέρει και πώς.

    Εγώ σκέφτομαι μετά από 15 χρόνια να σταματήσω το συμβόλαιο στη Vodafone, όπου εδώ και χρόνια ανάλογα την προσφορά πληρώνω 27-35€ το μήνα για πακέτα RED με 1500 και όσα GB έχουν εκείνη την περίοδο.

    Ειδικά όταν είδα ότι φίλοι στην Q μου έδειξαν και είχαν πληρώσει όλον το χρόνο 85-100€ όταν εγώ, δίνω 400+ € στη Vodafone για να έχω αυτά τα μεγάλα πακέτα που στην ουσία μου είναι άχρηστα.

    Περιμένω πως και πώς να λήξει το συμβόλαιο το Μάρτιο να πάω σε κάποια καρτοκινητή.
    Θα λήξει ..
    Κάποιοι αγαπάνε την κινητή
    Κάποιοι αγαπάνε την σταθερή

    Αν δεν ψάχνεσαι, πληρώνεις

    Απλά μερικές φορές, όταν βλέπω ότι κάνοντας οικονομία μπορώ να αγοράζω ένα laptop κάθε μήνα, τρελαίνομαι

    Και διαπιστώνω ότι το fritz 7590 στα 300 € (ή 25*12 μήνες) είναι φτηνό όταν συνδιάζεται με zoiper, viber και λοιπά.
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  4. #214
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ermis333 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρά είναι μάπα το Site της Frog πάντως, ποτέ δεν κατάλαβα τι ακριβώς προσφέρει και πώς.

    Εγώ σκέφτομαι μετά από 15 χρόνια να σταματήσω το συμβόλαιο στη Vodafone, όπου εδώ και χρόνια ανάλογα την προσφορά πληρώνω 27-35€ το μήνα για πακέτα RED με 1500 και όσα GB έχουν εκείνη την περίοδο.

    Ειδικά όταν είδα ότι φίλοι στην Q μου έδειξαν και είχαν πληρώσει όλον το χρόνο 85-100€ όταν εγώ, δίνω 400+ € στη Vodafone για να έχω αυτά τα μεγάλα πακέτα που στην ουσία μου είναι άχρηστα.

    Περιμένω πως και πώς να λήξει το συμβόλαιο το Μάρτιο να πάω σε κάποια καρτοκινητή.
    Αν τα βάλεις κάτω με δύο ανανεώσεις τον μήνα δεν έχει ιδιαίτερο νόημα το συμβόλαιο. Το μόνο που ίσως κερδίζεις είναι η ξεγνασιά του να μην έχεις το νου σου να ανανεώνεις.

    Κάτι ποσά 25-30-40 ευρώ που βλέπω είναι μόνο για γέλια. Απορώ ποιος και γιατί τα πληρώνει.
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #215
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίδιο μαγαζι είναι wind και cosmote; Εκτός φυσικά κι αν είσαι θιασώτης του καρτέλ. Μόνο η wind χρεωνει το χαράτσι 0,30€ σε κάθε ανανέωση χρόνου ομιλιας, τουλάχιστον έως και πριν ~6μηνες που έκανα τελευταία φορά (online) ανανέωση για συγγενικό μου πρόσωπο σε f2g αριθμό.
    Βρε φίλε, δεν γνωρίζω και ρωτάω να μάθω. Η ανακοίνωση που έδωσες είναι του 2017, δύο χρόνια πριν. Και ξεκάθαρα αναφέρεται σε κάρτες ανανέωσης και όχι γενικά σε ανανέωση. Γι' αυτό σε ρωτάω και δεν ισχυρίζομαι ότι είναι δωρεάν στην Wind. Το αν μέσα στην διετία άλλαξε την πολιτική, είναι άλλο θέμα, αλλά η ανακοίνωση αφήνει απ' έξω τις online ανανεώσεις. Απλά ελληνικά είναι.

  6. #216
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βρε φίλε, δεν γνωρίζω και ρωτάω να μάθω. Η ανακοίνωση που έδωσες είναι του 2017, δύο χρόνια πριν. Και ξεκάθαρα αναφέρεται σε κάρτες ανανέωσης και όχι γενικά σε ανανέωση. Γι' αυτό σε ρωτάω και δεν ισχυρίζομαι ότι είναι δωρεάν στην Wind. Το αν μέσα στην διετία άλλαξε την πολιτική, είναι άλλο θέμα, αλλά η ανακοίνωση αφήνει απ' έξω τις online ανανεώσεις. Απλά ελληνικά είναι.
    Επειδή ακριβώς δεν το λέει ξεκάθαρα ότι εξαιρούνταν οι online ανανεωσεις, από την εφαρμογή του συγκεκριμένου δτ (προ διετίας) χρέωναν το 0,30€ σε όλους τους τρόπους και κανάλια ανανέωσης.

  7. #217
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Κι όμως ψάχνοντας ανακάλυψα ότι το 30άλεπτο δεν ίσχυε στην συγκεκριμένη ανακοίνωση. Υπάρχει σχετικό θέμα στο myphone, όπου αυτή η παρακράτηση στις online ανανεώσεις ξεκίνησε αρχές Απριλίου του 2018. Μάλιστα εφαρμόστηκε πρώτα στις συνδέσεις της Wind και μετά από 3μηνο στις αντίστοιχες της Q. Το παράξενο είναι ότι η επίσημη ανακοίνωση που πληροφορούσε το γεγονός, σήμερα βγάζει σε κενή σελίδα, σε αντίθεση με την παλαιότερη που έδειξες, που εμφανίζεται κανονικά.

  8. #218
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Σε f2g που γνωρίζω εφαρμόστηκε αμέσως. Αρκετοί συνδρομητές, ακόμη και σήμερα, δεν έχουν συνειδητοποιήσει ότι τους γίνεται η συγκεκριμένη παρακράτηση των 0.30€.

  9. #219
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Στο γειτονικό φόρουμ η εξαφανισμένη σήμερα ανακοίνωση της εταιρείας ανέφερε τέλος 0,30€ σε online ανανεώσεις από Παρασκευή 29-3-2018, αλλά τελικά ξεκίνησε Δευτέρα 1-4-2018 (Πρωταπριλιάτικο δώρο). Μέχρι τότε (και το γράφουν όλοι τους και της F2G) δεν υπήρχε αυτό.
    Μάλιστα αρκετά μέλη ενημέρωσαν ότι δεν είχαν μετά τον Απρίλη αυτή τη χρέωση και τελικά αποδείχθηκε ότι ήταν πελάτες της Q που γι' αυτούς ξεκίνησε τον επόμενο Ιούλη (η ανακοίνωση δεν ανέφερε τίποτα σχετικό).

  10. #220
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Τι ακριβώς να σχολιάσω, τα εξαφανισμένα δτ της wind... ή σχόλια τρίτων που επικαλείσαι; O ανταγωνισμός όσο και αν σου φάνηκε χθες περίεργο δεν χρεώνει (έως σήμερα) αντίστοιχο χαράτσι 0,30€(εδω και πολύ καιρό) σε κάθε ανανέωση ( offline ή online) χρόνου ομιλίας. Βέβαια είναι δικαίωμα του καθένα αν θέλει να τους δικαιολογεί, δεν μου πέφτει λόγος.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stefanos1999 : 10-12-19 στις 18:31. Αιτία: typo

  11. #221
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Γεγονός είναι ότι η Wind είναι η μόνη που έχει χρέωση σε online ανανεώσεις.
    Επίσης γεγονός είναι (αποδεδειγμένα και με τις απαντήσεις της εταιρείας σε chat) ότι δεν το εφάρμοσε από το 2017 που ισχυρίζεσαι, αλλά ένα εξάμηνο αργότερα. Και επ' αυτού έγραψα ότι η χρήση του όρου "κάρτες ανανέωσης" δεν αφορά τις online ανανεώσεις.

  12. #222
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Αν υπάρχει κάποιο σχετικό ΔΤ της wind μας ενημερώνεις, προσωπικά δεν βρήκα κάποιο.

  13. #223
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Μα αυτό λέμε, ότι είχε βγει, ανέφεραν το link τα μέλη, υπάρχει η απάντηση σε chat των υπαλλήλων της εταιρείας, αλλά σήμερα το link βγάζει σε κενή σελίδα.
    Το ότι σήμερα είναι εξαφανισμένη, δεν αναιρεί το γεγονός, όταν όλοι στο εκεί φόρουμ (και οι υπάλληλοι της εταιρείας) συμφωνούν στο χρόνο που ξεκίνησε αυτή η χρέωση.

  14. #224
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Συμφωνούμε ότι επίσημο δελτίο τύπου της wind που να αφορά συγκεκριμένα τις online ανανεώσεις δεν υπάρχει. Υπάρχει μόνο αυτό που έβαλα χθες.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος stefanos1999 : 10-12-19 στις 19:02. Αιτία: typo

  15. #225
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Όχι, δεν έγινε. Το αναφέρουν οι χρήστες και οι υπάλληλοι της εταιρείας. Λες να το γράφουν ψευδώς;
    Όλοι τους συμφωνούν ότι μέχρι Απρίλη του 2018 δεν είχαν καμία χρέωση σε online ανανέωση.
    Τέλος πάντων δεν έχει νόημα να το συνεχίζουμε μιας και 1,5 χρόνο τώρα, ισχύει σε οποιαδήποτε περίπτωση.

Σελ. 15 από 19 ΠρώτηΠρώτη ... 5101314151617 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας