Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    28-11-2019
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Πριν κάνα μήνα ανανέωσα το συμβόλαιο μου για μια διετία ακόμα και πριν 20 μέρες έκανα ηλεκτρονικώς αίτηση για αναβάθμιση της γραμμής από ADSL σε VDSL 50mbps. Μου είχαν πει ότι η διαδικασία για την ενεργοποίηση θα πάρει 8 με 10 μέρες, 20 μέρες αργότερα και το μόνο που ακούω είναι ότι βρίσκεται στο "τελικό στάδιο" Σαν να μην έφτανε αυτό, από τη Δευτέρα για άγνωστο λόγο διακόπηκε τελείως η τηλεφωνική γραμμή και το ίντερνετ, μόλις 1-2 ώρες αργότερα αφότου είδα τεχνικό να δουλεύει στο καφάο. Παίρνω και ξαναπαίρνω τηλέφωνο, έχω πλέον αγανακτήσει και τους παίρνω απλά για να βρίσω και να ξεθυμάνω, και η απάντηση που μου δίνουν είναι το "ελέγχουμε και θα σας ενημερώσουμε το ταχύτερο". Ένα χρόνο τώρα με πρήζουν με τηλεφωνήματα για Cosmote TV και VDSL, και μόλις αποφάσισα να κάνω την αίτηση δέχομαι αυτή την τραγική ταλαιπωρία. Ανέκαθεν θεωρούσα τον ΟΤΕ ως τον πιο αξιόπιστο πάροχο σε θέματα ταχύτητας internet και εξυπηρέτησης/ αποκατάστασης βλαβών, αλλά κατά πως φαίνεται τα ίδια σκ@$% κατάντησε και δαύτος. Είμαι ένα βήμα πριν ψαχτώ για τα ποια είναι τα περιθώρια μου για καταγγελία της σύμβασης.

  2. #2
    Εγγραφή
    03-09-2006
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    4.769
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΚΑΛΑΜΑΚΙ
    Router
    ZTE ZXHN H168N
    Σήμερα κλείνω 1 μήνα χωρίς Ιντερνετ και τηλέφωνο. Απο τον Ιούλιο με ταλαιπωρούν για μια απλή φορητότητα απο τη Wind, με συστημικά λάθη, ακύρωση αίτησεων, επιστροφή εξοπλισμού κτλ κτλ.... Το μόνο που δουλεύει ρολόι είναι η έκδοση λογαριασμών, όπου μου στέλνουν κανονικά χωρίς να έχω καμία υπηρεσία.
    Έχω φτάσει σε σημείο να αναπολώ τα επίπεδα υπηρεσίας της Wind

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας