Σελ. 10 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 136-150 από 1273
  1. #136
    Εγγραφή
    23-05-2016
    Περιοχή
    Αμαλιάδα
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    186
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    AmBeat
    Για όσο διάστημα πίσω από τη SkyTelecom είναι η Synapsecom (που είναι σοβαρή εταιρία) πιστεύω δεν έχετε να φοβάστε τίποτα.
    Επίσης όσον αφορά το ασύρματο δίκτυό τους επειδή ο ιδιοκτήτης είναι πολύ γνώστης (απ'όσο ξέρω) πιστεύω ότι θα δείτε μεγάλη εξέλιξη σε σύντομο χρονικό διάστημα.

  2. #137
    Εγγραφή
    03-12-2019
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    in between
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Geros7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ πάλι βρίσκομαι σε δίλημμα, μένω μετά τις Βασιλειές και όταν μετακόμισα το 17 δεν υπήρχαν ελεύθερες γραμμές παρά μόνο μία με βλάβη, έμεινα χωρίς ίντερνετ 7-8 μήνες κίνησα γη και ουρανό ώστε να έρθει εργολάβος να τη φτιάξει και να την πάρω.. Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει άλλη κ αν φύγω από ΟΤΕ που παίζω με 4-5mbps θα την πάρει άλλος, κ αν στραβώσει κάτι με την skytelecoms τι κάνω;
    Το καλό σε αυτή την περίπτωση είναι ότι μπορείς να ξεκινήσεις τη sky χωρίς να διακόψεις την υπάρχουσα σύνδεση, βλέπεις τι γίνεται και αποφασίζεις μετά. Εγώ αυτό θα κάνω και είτε θα γυρίσω τη σύνδεση σε nova με 20/μήνα ίσα για το σταθερό και backup σε περίπτωση που κάποια μέρα έχει πρόβλημα η sky ή θα καταργήσω το σταθερό τελείως και θα ησυχάσω επιτέλους από αυτές τις εταιρίες...

  3. #138
    Εγγραφή
    26-11-2012
    Περιοχή
    Κουτουλουφάρι
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    WiFi
    Ταχύτητα
    100/10
    ISP
    Skytelecom
    Router
    Linksys
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wlp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το καλό σε αυτή την περίπτωση είναι ότι μπορείς να ξεκινήσεις τη sky χωρίς να διακόψεις την υπάρχουσα σύνδεση, βλέπεις τι γίνεται και αποφασίζεις μετά. Εγώ αυτό θα κάνω και είτε θα γυρίσω τη σύνδεση σε nova με 20/μήνα ίσα για το σταθερό και backup σε περίπτωση που κάποια μέρα έχει πρόβλημα η sky ή θα καταργήσω το σταθερό τελείως και θα ησυχάσω επιτέλους από αυτές τις εταιρίες...

    Ακριβώς έτσι το σκέφτομαι και εγώ φίλε. Εις γνώση μου ένα δυο μήνες θα πληρώσω παραπάνω αλλά τουλάχιστον θα έχω το κεφάλι μου ήσυχο. Τώρα πιστεύω αν πάνε όλα καλά με την Sky στο μέλλον όταν ενεργοποιηθούν οι καμπίνες που όλο ακούω και όλο δεν βλέπω, τότε ίσως πέσουν και οι τιμές της Sky με μεγαλύτερα πακέτα..... Ο ανταγωνισμός κανένα δεν έβλαψε αλλά η συνεννόηση μεταξύ τους πολλούς.

  4. #139
    Εγγραφή
    18-03-2008
    Μηνύματα
    19
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emskan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στο Ε1 τι δηλώνεις ως κύρια κατοικία; Το ότι μια κύρια κατοικία δηλώνεται και ως επαγγελματική στέγη (π.χ. αγρότης, ηλεκτρολόγος, κ.α.) δεν χάνει την ιδιότητα της ως κατοικία.

    Σε πολλές περιπτωσεις, λόγω του ότι πολλές υπηρεσίες-οργανισμοί το βλέπουν έτσι (όπως δηλαδή η εν λόγω εταιρεία), δηλώνουμε μόνο μέρος της κατοικίας ως επαγγελματική στέγη (αλλά εκεί πάλι πάμε αλλού).

    Ένα κτήριο για να θεωρηθεί ως επαγγελματική στέγη και μόνο, θα πρέπει ανάλογα να έχει δηλωθεί ως τέτοιο στην πολεοδομία.
    Κατ' εξαίρεση, η εφορία δέχεται και για ορισμένα επαγγέλματα και μόνο, δήλωση επαγγελματικής στέγης τον χώρο κατοικίας του επιτηδευματία. Αυτό όμως όπως προείπα δεν αλλάζει την ιδιότητα του κτηρίου (κατοικία).

    Ελπίζω να βοήθησα...
    Συγγνώμη για την καθυστερημένη απάντηση αλλά ευχαριστώ για την ενημέρωση, ήσουν κατατοπιστικότατος

  5. #140
    Εγγραφή
    14-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Γνωρίζει κάποιος αν αύριο ο τεχνικός κάνει συνδέσεις; Σήμερα είναι η 7η μέρα που περιμένω.

  6. #141
    Εγγραφή
    26-05-2008
    Περιοχή
    Ηρακλειο Κρητης
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    15.6(dB) / 4,3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Spoiler:


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από geostra Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι και; Τι; Δε μπορώ να καταλάβω τη λογική αυτή, να υπάρχει πάντα το επιχείρημα του στυλ "Ναι κάτσε περίμενε τους αλλους μέχρι να βγει ο ήλιος απο τη δυση". Ή επειδή οι συγκεκριμένοι δίνουν ταχύτητες που δεν έχουμε στο Ηρακλειο θα πρεπει να κάνουμε τα στραβά μάτια;

    Ειναι ο καπιταλισμος ...., λεει ο τιλτος του βιβλιου. no offence.


    Κανεις ενα μεγαλο λαθος ομως, δινουν ταχυτητες που δεν θα δουμε. Οχι που δεν εχουμε. Εχεις κανει καμια ιδεα στο Μασταμπα τα καλωδια χαλκου που πανε σε σπιτια σε τι κατασταση ειναι; Θα κανει ο κακομοιρης ο κοσμακης Vdsl, δεν θα πιανει ταχυτητα και θα τους βαζουν προφιλ, 8αρι, 10αρι, 16αρι και ας πληρωνουν 50. Αλλιως, σου λεει πηγαινε στο 24αρι, επειδη ομως η καμπινα δεν ειναι του ΟΤΕ, δεν θα βαλει κανεις παροχος πανω στη vdsl καμπινα adsl γραμμη.

    Οποτε το εργο θα γινει κυριως, για τα λιγα μετρα διπλα απο τις καμπινες.


    Να κανω εγω μια ερωτηση γιατι μου επεσαν τα μαλλια, εχει το ιδιο κοστος η ασυρματη κεραια, με το παρε σκαψε δρομο, οπτινες ινες, καμπινες και αδειες απο δημο; Ιδιο ΙΚΑ θα πληρωσει αυτος που θα κανει το εργο;


    Μη γραφετε ασυναρτησίες, η Wind ουτε τηλεφωνο δεν εχει παρει το δημο Ηρακλειου για εργα. Και καποιος πει ναι, αναμενω pdf με τον αριθμο πρ/λου απο το δημο.


    Οσο πουλανε σε παπουδια, και συνδεσεις κινητης σε πελατες του μονοψηφιου iq, γιατι να κανει ΕΡΓΟ?

    Εξηγηστε μου, γιατι στο ιδιο χρονικο διαστημα, ο ΟΤΕ εβαλε στα Χανια, πανω στα πεζοδρομια (εκλεισε εντελως τα πεζοδρομια σε μερικες περιπτωσεις), κατι ντουλαπαρες ΝΑ, και η wind, φαινεται σαν να μην ξερει οτι θα κανει εργα στο Ηρακλειο.

    Επισης, για να μην ευλογουμε τα γενια του ΟΤΕ, που παλια τον λεγαμε πΟΤΕ, αλλα τωρα με τον υγιη ανταγωνισμο, ξαναγινε ΟΤΕ, εχει κανει αρκετες εθελουσιες εξοδους, γενικα θελουν τον τεχνικο σαν εξωτερικο συνεργατη. Ή τον θελουν με κανενα πιστοποιητικο ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ιεκ παρΑΚΜΗ, για να γλιτωσουν το 14% του πτυχιουχου. No offence στους προαναφερομενους.

    Να σημειωθει, οτι ο δημαρχος, εκει που μενει, εχει καμπινα VDSL OTE rural. :P




    Στα σημαντικά τώρα, πως θα γλιτώσουμε τα κερατιατικα της Cosmote? Νεους τιμοκαταλόγους σε ποιο, καταχωνιασμένο hi5-myspace ανεβαζουμε να μη τους δουμε;


    και αυτο για τα κακα στόματα ότι είναι ασόβαρη η εταιρεία, παρακαλώ να μου στείλετε τα συμβόλαια σας σε κοσμοτε γουιντ κτλ, οπου λενε οτι αν δε σου κανει η ταχυτητα για ενα μηνα, κόβεις το συμβολαιο.

    Οι όροι της παραγράφου αυτής εφαρμόζονται μόνο στην περίπτωση που ο Συνδρομητής λαμβάνει υπηρεσίες πρόσβασης στο διαδίκτυο
    1.1. Τα μέρη συμφωνούν ότι η μέγιστη οριστική ταχύτητα ανόδου/ καθόδου της παρεχόμενης στον Συνδρομητή γραμμής θα καθορίζεται μετά την
    ενεργοποίηση. Η ταχύτητα αυτή αποτελεί τη μέγιστη ταχύτητα που μπορεί να έχει ένας Συνδρομητής όταν είναι συνδεδεμένος. Σε περίπτωση κατά την οποία
    η μέγιστη επιτρεπτή ταχύτητα που επιτυγχάνεται είναι μικρότερη από αυτή που προβλέπεται, ο Συνδρομητής μπορεί είτε να την αποδεχτεί είτε να μην την
    αποδεχτεί και να καταγγείλει εγγράφως την παρούσα και αζημίως εντός προθεσμίας ενός (1) μηνός από την ενεργοποίηση της υπηρεσίας, με εξαίρεση το
    τέλος ενεργοποίησης που οφείλει σε κάθε περίπτωση να καταβάλει και αν το έχει ήδη καταβάλει δεν δικαιούται να το αναζητήσει.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος alkis13 : 06-12-19 στις 21:21.

  7. #142
    Εγγραφή
    28-11-2019
    Περιοχή
    Καλαμάτα
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    68
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL
    ISP
    Cosmote
    Έχουμε εικόνα πόσοι είναι περίπου συνδεδεμένοι στην Κρήτη;Να μας πουν και εντυπώσεις...

  8. #143
    Εγγραφή
    29-12-2012
    Περιοχή
    Heraklion
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kmpar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχουμε εικόνα πόσοι είναι περίπου συνδεδεμένοι στην Κρήτη;Να μας πουν και εντυπώσεις...
    Εγώ περιμένω να κάτσει η μπίλια κάνα δίμηνο ακόμα και μετά θα προχωρήσω. Να δω αν υπάρχουν και πως θα επιλυθούν τα προβλήματα . Πάντως το θεωρώ ευχής έργο που έχουμε αυτή την επιλογή και δεν είμαστε βιδωμενοι στην αγορά του speed booster του πΟΤΕ

  9. #144
    Εγγραφή
    03-12-2019
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    in between
    Μόλις με πήρε τηλέφωνο ο τεχνικός. Καθυστέρησαν να έρθουν οι κεραίες λόγω black friday. 9 κεραίες είναι προς εγκατάσταση αυτή τη στιγμή με σειρά προτεραιότητας, θα με πάρει να έρθει μέσα στη βδομάδα.

  10. #145
    Εγγραφή
    14-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Μόλις κάλεσε και εμένα και περιμένω να με συνδέσει μέσα στην εβδομάδα

  11. #146
    Εγγραφή
    26-11-2018
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    4
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παιδιά καλησπέρα ,έκανα αίτηση για την 24/4 σε πρώτη φάση και περιμένω την Δευτέρα να έρθουν να μου εγκαταστήσουν τον εξοπλισμό !!Η εξηπηρέτηση ήταν άψογη έως τώρα και δέχτηκαν να μου διαθέσουν δωρεάν την υπηρεσία για 7 εργάσιμες ημέρες !!Μου εγγυήθηκαν ακριβώς την ταχύτητα που πλήρωσα και αν δεν συμβεί θα μου επιστρέψουν πίσω τα χρήματα που πλήρωσα για τον εξοπλισμό !!Θα ενημερώσω για εντυπώσεις

  12. #147
    Εγγραφή
    03-12-2019
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    32
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Forthnet - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από alkis13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Spoiler:





    Ειναι ο καπιταλισμος ...., λεει ο τιλτος του βιβλιου. no offence.


    Κανεις ενα μεγαλο λαθος ομως, δινουν ταχυτητες που δεν θα δουμε. Οχι που δεν εχουμε. Εχεις κανει καμια ιδεα στο Μασταμπα τα καλωδια χαλκου που πανε σε σπιτια σε τι κατασταση ειναι; Θα κανει ο κακομοιρης ο κοσμακης Vdsl, δεν θα πιανει ταχυτητα και θα τους βαζουν προφιλ, 8αρι, 10αρι, 16αρι και ας πληρωνουν 50. Αλλιως, σου λεει πηγαινε στο 24αρι, επειδη ομως η καμπινα δεν ειναι του ΟΤΕ, δεν θα βαλει κανεις παροχος πανω στη vdsl καμπινα adsl γραμμη.

    Οποτε το εργο θα γινει κυριως, για τα λιγα μετρα διπλα απο τις καμπινες.


    Να κανω εγω μια ερωτηση γιατι μου επεσαν τα μαλλια, εχει το ιδιο κοστος η ασυρματη κεραια, με το παρε σκαψε δρομο, οπτινες ινες, καμπινες και αδειες απο δημο; Ιδιο ΙΚΑ θα πληρωσει αυτος που θα κανει το εργο;


    Μη γραφετε ασυναρτησίες, η Wind ουτε τηλεφωνο δεν εχει παρει το δημο Ηρακλειου για εργα. Και καποιος πει ναι, αναμενω pdf με τον αριθμο πρ/λου απο το δημο.


    Οσο πουλανε σε παπουδια, και συνδεσεις κινητης σε πελατες του μονοψηφιου iq, γιατι να κανει ΕΡΓΟ?

    Εξηγηστε μου, γιατι στο ιδιο χρονικο διαστημα, ο ΟΤΕ εβαλε στα Χανια, πανω στα πεζοδρομια (εκλεισε εντελως τα πεζοδρομια σε μερικες περιπτωσεις), κατι ντουλαπαρες ΝΑ, και η wind, φαινεται σαν να μην ξερει οτι θα κανει εργα στο Ηρακλειο.

    Επισης, για να μην ευλογουμε τα γενια του ΟΤΕ, που παλια τον λεγαμε πΟΤΕ, αλλα τωρα με τον υγιη ανταγωνισμο, ξαναγινε ΟΤΕ, εχει κανει αρκετες εθελουσιες εξοδους, γενικα θελουν τον τεχνικο σαν εξωτερικο συνεργατη. Ή τον θελουν με κανενα πιστοποιητικο ΕΠΑΛ, ΕΠΑΣ, ιεκ παρΑΚΜΗ, για να γλιτωσουν το 14% του πτυχιουχου. No offence στους προαναφερομενους.

    Να σημειωθει, οτι ο δημαρχος, εκει που μενει, εχει καμπινα VDSL OTE rural. :P




    Στα σημαντικά τώρα, πως θα γλιτώσουμε τα κερατιατικα της Cosmote? Νεους τιμοκαταλόγους σε ποιο, καταχωνιασμένο hi5-myspace ανεβαζουμε να μη τους δουμε;


    και αυτο για τα κακα στόματα ότι είναι ασόβαρη η εταιρεία, παρακαλώ να μου στείλετε τα συμβόλαια σας σε κοσμοτε γουιντ κτλ, οπου λενε οτι αν δε σου κανει η ταχυτητα για ενα μηνα, κόβεις το συμβολαιο.

  13. #148
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Καλησπερα παιδια. Εγιναν οι συνδεσεις σας?

    Εγω ανακαλυψα εναν συνδρομητη που ειναι κ αυτος για 100αρα αλλα παιζει αντιστοιχα με μενα προσωρινα. Λογικα αυτη η εβδομαδα θα ειναι αρκετα καθοριστικη , καθως αναμενεται να μεγαλωσει το δικτυο στο Ηρακλειο, αν ολα πανε καλα. Παντως το upload ειναι απολαυση. Ημουν σε ταξιδι κ εβλεπα τις καμερες μου σαν να τις εβλεπα απο τον τοπικο υπολογιστη.... Τερμα οι αλχημειες για να μπορω να βλεπω απο το 0.8 upload της adsl....

  14. #149
    Εγγραφή
    14-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Καλησπέρα! Εμένα θα γίνει η σύνδεση αύριο το πρωί.
    (Αν ο καιρός μας αφήσει)

  15. #150
    Εγγραφή
    29-12-2012
    Περιοχή
    Heraklion
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FGuile Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα παιδια. Εγιναν οι συνδεσεις σας?

    Εγω ανακαλυψα εναν συνδρομητη που ειναι κ αυτος για 100αρα αλλα παιζει αντιστοιχα με μενα προσωρινα. Λογικα αυτη η εβδομαδα θα ειναι αρκετα καθοριστικη , καθως αναμενεται να μεγαλωσει το δικτυο στο Ηρακλειο, αν ολα πανε καλα. Παντως το upload ειναι απολαυση. Ημουν σε ταξιδι κ εβλεπα τις καμερες μου σαν να τις εβλεπα απο τον τοπικο υπολογιστη.... Τερμα οι αλχημειες για να μπορω να βλεπω απο το 0.8 upload της adsl....
    Μακάρι να βρήκαμε λύση στο πρόβλημα του πΟΤΕ και της wind στο δρόμο το Ηράκλειο

Σελ. 10 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 589101112152030 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας