Σελ. 61 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 4151565960616263667181 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 901-915 από 1273
  1. #901
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Rafail77 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν θέλω να αλλάξω ρούτερ απλός το αλλά ζω η θα χρειαστεί να πάρω τηλέφωνο να αλλάξουν κάτι αυτοί;
    Αν εννοεις την Sky, ναι χρησιμοποιεις οτι ρουτερ θες αλλα την κεραια την δικια τους.

    Αν εννοεις την True χρησιμοποιεις κ την κεραια κ το ρουτερ τους αλλα πιθανον να μπορεις να συνδεσεις τοδικο σου ρουτερ βαζοντας το πρωτο ως bridge ή κατι τετοιο.

  2. #902
    Εγγραφή
    16-06-2005
    Περιοχή
    Ρέθυμνο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    190
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    47800/7300
    ISP
    Cosmote DSL
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 21.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Πολυ ενδιαφέρουσα η επιλογή της true... για δεύτερη γραμμή ίσως αφού δεν ταιριάζει για όλες τις χρήσεις... εγώ έστειλα απο την Πέμπτη μέσω fb για περισσότερες πληροφορίες αλλα ενώ μου είπαν ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου μέχρι σήμερα δεν το έπραξαν....

  3. #903
    Εγγραφή
    14-04-2016
    Περιοχή
    Ηράκλειο K.
    Μηνύματα
    486
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199078/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΟΡΤΕΤΖΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 10.3(dB)
    Ενδιαφέρον σίγουρα τέτοιες ταχύτητες σε τέτοιες τιμές αλλά προς το παρόν το πράγμα που βρωμάει κάπως. Μακάρι να βγω λάθος.

  4. #904
    Εγγραφή
    17-02-2020
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Εγώ μπήκα στο fb τους και είδα ένα screenshot που έχουν από speedtest, αλλά όταν το έψαξα με το result ID ( speedtest.net/result/9170615207 ) μου έβγαλε διαφορετικές μετρήσεις.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  true.jpg 
Εμφανίσεις:  52 
Μέγεθος:  30,1 KB 
ID: 213100


    Αυτό που έστειλα παραπάνω είναι η φωτογραφία που ανέβασαν στο fb.

  5. #905
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Εχει γουστο να κανανε κανενα photoshop!! Γιατι βλεπω μοιαζουν ολιγον τα νουμερα....

  6. #906
    Εγγραφή
    17-02-2020
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    24
    Μηνύματα
    104
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΣ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FGuile Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει γουστο να κανανε κανενα photoshop!! Γιατι βλεπω μοιαζουν ολιγον τα νουμερα....


    Βλέπω το ping και το upload (;;;; ) το έριξαν, το download μόνο 100 του πρόσθεσαν

  7. #907
    Εγγραφή
    18-06-2007
    Περιοχή
    Ιωάννινα
    Μηνύματα
    1.261
    Downloads
    16
    Uploads
    2
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    COSMOTE
    Router
    Hwawei HA35
    SNR / Attn
    (dB) / 6.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτο το screenshot που εχουν στο fb ειναι απο dedicated server με speedtest προς ελληνικο server.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.png 
Εμφανίσεις:  58 
Μέγεθος:  59,4 KB 
ID: 213124

  8. #908
    Εγγραφή
    14-04-2016
    Περιοχή
    Ηράκλειο K.
    Μηνύματα
    486
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199078/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΟΡΤΕΤΖΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 10.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FGuile Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχει γουστο να κανανε κανενα photoshop!! Γιατι βλεπω μοιαζουν ολιγον τα νουμερα....
    Δε χρειάζεται photoshop, μπορείς να το κάνεις αρκετά πιο εύκολα και γρήγορα. Ιδού:


    Νταξ, πάμε παρακάτω. Και πολλή σημασία τους δώσαμε.

  9. #909
    Εγγραφή
    16-06-2005
    Περιοχή
    Ρέθυμνο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    190
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    47800/7300
    ISP
    Cosmote DSL
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 21.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Απο δημοσίευση στον λογαριασμό της εταιρείας στο fb

    Η True Telecom είναι μια νεοσύστατη εταιρεία,που προσφέρει satellite υπηρεσίες σε όλη την Ελλάδα με αποκλειστικούς συνεργάτες και τεχνικούς κύριως σε όλη την Ανατολική Μακεδόνια - Θράκη και την Κρήτη.

    Οι εντυπωσιακές ταχύτητες "κατεβάσματος" (downloading) και "ανεβάσματος" (uploading) δεν αφήνουν αδιάφορο κανένα χρήστη του Διαδικτύου. Το δορυφορικό Διαδίκτυο άρχισε να εμφανίζεται πρόσφατα και, προς το παρόν, δεν αφορά την πλειονότητα των Ελλήνων χρηστών. Η True Telecom, όμως, έρχεται για να λύσει κατά κάποιο τρόπο το «πρόβλημα» αυτό, προσφέροντας υψηλής ταχύτητας (broadband) Διαδίκτυο, μέσω δορυφόρου με ταχύτητες που αγγίζουν το 1Gbps

    Αυτός ο τρόπος διασύνδεσης με το Διαδίκτυο λύνει τα χέρια σε συγκεκριμένες κατηγορίες εταιρειών, που θέλουν την ανεξαρτησία τους σε ότι αφορά τις επίγειες τηλεφωνικές γραμμές ή γραμμές δεδομένων. Είναι δε ιδανικός για εταιρείες που διαθέτουν παραγωγικές μονάδες σε δύσβατα μέρη, όπως, π.χ., ιχθυοκαλλιέργειες, κτηνοτροφικές μονάδες αλλά και για εταιρείες με μεγάλη γεωγραφική διασπορά που έχουν ανάγκη από ένα αξιόπιστο δίκτυο internet.

    Η δορυφορική ευρυζωνική σύνδεση παρέχει γρήγορη σύνδεση;
    Υπάρχει κάλυψη σε όλη την Ελλάδα και Κύπρο χωρίς κανένα γεωγραφικό περιορισμό.Με σταθερές ταχύτητες μέχρι 1 Gbps

    Μπορώ να έχω ασύρματο Ρούτερ;
    Lan και Ασύρματο Router πάντα με κάθε νέα δορυφορική σύνδεση!

    Μπορώ να παίξω παιχνίδια online η θα κολλάω;
    Είναι True! Δεν θα έχετε κανένα πρόβλημα με τα περισσότερα online παιχνίδια.Η δορυφορική ευρυζωνική σύνδεση είναι ιδανική για πολλές δραστηριότητες, όχι όμως για την ταχεία ανταλλαγή δεδομένων που απαιτούν αυτά τα παιχνίδια και η οποία είναι απαραίτητη προκειμένου να ζήσετε την απόλυτη εμπειρία που σάς προσφέρουν. Η χρονοκαθυστέρηση, γνωστή στους κύκλους των απανταχού geek ως «latency», δεν θα οδηγεί ποτέ σε παγωμένες οθόνες, διακοπές στο παιχνίδι και απηυδισμένους παίκτες.Διότι το Ping κλειδώσει σε ταχύτητες άνω των 50mbps στα 19ms.

    Αν κάποιος στο σπίτι σας χρησιμοποιεί συχνά υπηρεσίες φωνητικής συνομιλίας και online lobby όταν παίζει με το PlayStation™ ή το Xbox™, δεν θα αντιμετωπίσει ποτέ προβλήματα λόγω «αυστηρής NAT» (μετατροπής διεύθυνσης δικτύου).

    Μπορώ να έχω πρόσβαση στο internet και εκτός της Ευρώπης με την True Telecom?
    Ναι, υπάρχει κάλυψη για δορυφορικό internet σε πολλές χώρες στον κόσμο. Επικοινωνήστε μαζί σας, για να μάθετε αν υπάρχει κάλυψη στην τοποθεσία σας!

    Πώς ξέρω ότι θα λάβω την ταχύτητα internet που αναφέρεται στον Τιμοκατάλογο;
    Μετά από κάθε εγκατάσταση γίνεται και μέτρηση της ταχύτητας,αν η ταχύτητα που εμφανιστεί δεν είναι αυτή που σας παρέχουμε αφαιρούμε τον εξοπλισμό η μας κάνετε επιστροφή εφόσον το εγκαταστήσετε εσείς από περιοχή
    που δεν υπάρχει κάλυψη τεχνικού,και σας επιστρέφουμε τα χρήματα σας άμεσα.

    Υπάρχουν όρια στον όγκο των δεδομένων που μπορώ να μεταφέρω;
    Κανένα απολύτως Όριο!Πραγματικά απεριόριστος όγκος χρήσης δεδομένων internet.

    Μπορώ να έχω στατική διεύθυνση IP;
    Φυσικά και Ναί!

    Μπορώ να συνδεθώ με τον χώρο εργασίας ή το γραφείο μου μέσω εικονικού ιδιωτικού δικτύου (VPN);
    Δεν υπάρχει κανένα εμπόδιο στην σύνδεση με VPN υποστηρίζεται 100%

    Αν σας ζητήσω να μου παρέχετε κάποιο πακέτο σύνδεσης του Δορυφορικού Internet τι χρειάζεται να κάνω?
    Συνήθως για να ξεκινήσουμε την διαδικασία απαιτείται προπληρωμή του εξοπλισμού και του 1ου μήνα του πακέτου σύνδεσης με την ταχύτητα που θα επιλέξετε,απο εκεί πέρα για να είμαστε ξεκάθαροι απαιτούνται απο 10-14 ημέρες για την πλήρης εγκατάσταση του εξοπλισμού και της σύνδεσης.

    Υπάρχει κάποια Δέσμευση με συμβόλαιο και θα πληρώσω αν ζητήσω διακοπή κάποιο Penalty?
    Όχι δεν υπάρχει κάποια γενική Δέσμευση,υπάρχει η απόλυτη ελευθερία στην παροχή των υπηρεσιών μας,μόνο υπάγονται μερικοί όροι για την διαφύλαξη κατάχρησης αυτής.

    Το μέλλον είναι εδώ,Είναι True! Πίστεψέ το!
    Σύντομα και το site μας online www.truetelecom.gr
    Η ομάδα της True και οι συνεργάτες σας ευχαριστεί θερμά.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος halkx : 30-03-20 στις 12:02.

  10. #910
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Θα μπορουσαν να ανεβασουν 1-2 βιντεακια απλα κ να φανει πιο ρεαλιστικα πως παει. Γιατι οταν λες για 1Gbps , ε περιμενεις να ειναι και ο πελατης ολιγον δυσπιστος. Χομπιστες ειναι που το χρησιμοποιουν 2 χρονια κ αποφασισαν να το κανουν επαγγελματικα.
    Παντως τα νουμερα του speedtest μου μοιαζουν περιεργα.....

  11. #911
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.253
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    true φιδεμπορας : Διάδωσε το δορυφορικό ίντερνετ και οχι τον COVID-19! της 5G

  12. #912
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.727
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εχουμε κανενα νεοτερο για την Sky Telecom στο Ηράκλειο Κρήτης ???

    πως πανε εκει τα πραγματα ? προχωρανε οι συνδεσεις?
    The gr81 .

  13. #913
    Εγγραφή
    30-03-2020
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    943/8831
    ISP
    Forthnet
    Router
    ZXHN H108N V2.5
    SNR / Attn
    8db(dB) / 30db(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Καλησπερα σε ολους,

    Εδω εχει γινει η αιτηση για συνδεση στις 19/3 και ελπιζω αυτη τη βδομαδα να κανονιστει το ραντεβου με τους installers
    αφου μετα απο επικοινωνια με τα κεντρικα ενημερωθηκα οτι εχουν εκδωθει οι "κωδικοι" για τη συνδεση του εξοπλησμου μου
    αλλα λογω της καταστασης περι COVID η εγκατασταση θα αργησει κατα 7-10 μερες. Η συνδεση θα ειναι αρχικα στα 50mbit αλλα
    αν το performance ειναι ικανοποιητικο θα γινει γρηγορα η αναβαθμιση σε 100αρα αφου εχω παει εξ αρχης σε εξοπλησμο με
    CAMBIUM ePMP FORCE 300-25 οπου και θεωρητικα υποστηριζει ταχυτητες 100+.

  14. #914
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Παιδια εδω και μια εβδομαδα συμβαινουν πραγματα και θαυματα. Ενω πολλοι διαμαρτυρονται για ΟΤΕ κ αλλους παροχους οτι εχουν μειωμενες ταχυτητες στη Sky τα πραγματα πανε αρκετα καλα. Δειτε τι συμβαινει απο Ροδια μερια. Σταθεροτητα ειναι σχετικα καλη. Πραγματικα downloads κυμαινονται 7-13MB/s. Τα ping εχουν χαμηλωσει. Το upload στην φωτο ειναι εικονικο. Πραγματικο ειναι 12-15mega. Και ΔΕΝ ειναι πρωταπριλιατικες οι φωτο!!!

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Annotation 2020-03-30 195951.png 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  58,4 KB 
ID: 213269

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Annotation 2020-03-31 031523.png 
Εμφανίσεις:  9 
Μέγεθος:  170,5 KB 
ID: 213270

    Απο οτι φαινεται συντομα θα βγαλω σε αγγελια προς πωληση τον αγαπημενο μου Load Balancer tplink 480, καθως πλεον δεν χρησιμευει (ελεω 100αρι interface...)

    ΥΓ Οι συνδεσεις προχωρανε κανονικα, χθες συνδεσαν και ενα φιλο μου (24αρα απο Ροδια).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος FGuile : 01-04-20 στις 13:21.

  15. #915
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.727
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    VF + NOVA
    SNR / Attn
    15,8(dB) / 0(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FGuile Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια εδω και μια εβδομαδα συμβαινουν πραγματα και θαυματα. Ενω πολλοι διαμαρτυρονται για ΟΤΕ κ αλλους παροχους οτι εχουν μειωμενες ταχυτητες στη Sky τα πραγματα πανε αρκετα καλα. Δειτε τι συμβαινει απο Ροδια μερια. Σταθεροτητα ειναι σχετικα καλη. Πραγματικα downloads κυμαινονται 7-13MB/s. Τα ping εχουν χαμηλωσει. Το upload στην φωτο ειναι εικονικο. Πραγματικο ειναι 12-15mega. Και ΔΕΝ ειναι πρωταπριλιατικες οι φωτο!!!



    Απο οτι φαινεται συντομα θα βγαλω σε αγγελια προς πωληση τον αγαπημενο μου Load Balancer tplink 480, καθως πλεον δεν χρησιμευει (ελεω 100αρι interface...)

    ΥΓ Οι συνδεσεις προχωρανε κανονικα, χθες συνδεσαν και ενα φιλο μου (24αρα απο Ροδια).

    Μην μπερδευεις το Mbps με το ΜΒps ( ΜΒ/s )

    Τα 110 Mbps που βλεπεις αν το διαιρεσεις με το 8 θα σου βγαλει το σωστο αποτελεσμα. 1 ΜΒ = 8 Μb

    Το UP-load μπορει να κρατησε την τιμη του burst (στιγμιαια μεταδοση δεδομενων) και γιαυτο να σου βγαζει τοσο .

    σε καθε περιπτωση παντως ειναι πολυ καλη η ταχυτητα σου.

    edit : Αν δεν εχεις αμεσση αναγκη τα 20€ μην το πουλησεις το tplink. κρατησε το. ειναι ενα πολυ καλο εργαλειο και αν το ξαναχρειαστεις ειναι κριμα να δωσεις παλι 40€
    The gr81 .

Σελ. 61 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 4151565960616263667181 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας