Σελ. 65 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 45556063646566677075 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 961-975 από 1273
  1. #961
    Εγγραφή
    19-10-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Router
    speedtouch
    Kαλησπερα παιδια ποια συσκευη προτεινετε εσεις ωστε να μεταφερω το wifi της skytelecom απο το σαλονι μεσα στα 3 υπνοδωματια μιλαω για 24αρα συνδεση οπου για να φτασω στα δωματια κανει ενα γαμα το σαλονι μετα ειναι ενας διαδρομος και ξανα κανει αλλο γαμα για να φτασω στα 2 υπνοδωματια ενω το τριτο ειναι στην ευθεια του διαδρομου;μιλαω για σπιτι 95 τετραγωνικων για δειτε και αυτα και πειτε μου γνωμες. Με νοιαζει βεβαια να μη γινει και ο εγκεφαλος μου κουδουνι και να εχει ευκολο σεταρισμα

    https://www.e-shop.gr/tp-link-re305-...r-p-PER.612831

    https://www.e-shop.gr/tp-link-tl-wa9...t-p-PER.612435

    Εκτος αν προτεινετε καποιο αλλο.
    Σας ευχαριστω

  2. #962
    Εγγραφή
    14-04-2016
    Περιοχή
    Ηράκλειο K.
    Μηνύματα
    486
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199078/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΟΡΤΕΤΖΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 10.3(dB)
    Παιδιά καλησπέρα,

    Αν το modem υποστηρίζει VoIP και θέλεις να μεταφέρεις την τηλεφωνία σε κάποια υπηρεσία όπως yuboto κλπ, γίνεται οι απλές συσκευές να λειτουργούν όπως γίνει στον ΟΤΕ πχ; Εννοώ χωρίς κάποια επιπλέον συσκευή.

    Θέλω να δω αν αξίζει να μεταφέρω το τηλέφωνο σε κάποιον VoIP πάροχο και να αλλάξω σε Sky για ίντερνετ.
    Αν και σε κάτι τέτοιο αυτό που κοστίζει αρκετά σε πρώτη φάση είναι ο εξοπλισμός.

  3. #963
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από UltraB Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά καλησπέρα,

    Αν το modem υποστηρίζει VoIP και θέλεις να μεταφέρεις την τηλεφωνία σε κάποια υπηρεσία όπως yuboto κλπ, γίνεται οι απλές συσκευές να λειτουργούν όπως γίνει στον ΟΤΕ πχ; Εννοώ χωρίς κάποια επιπλέον συσκευή.

    Θέλω να δω αν αξίζει να μεταφέρω το τηλέφωνο σε κάποιον VoIP πάροχο και να αλλάξω σε Sky για ίντερνετ.
    Αν και σε κάτι τέτοιο αυτό που κοστίζει αρκετά σε πρώτη φάση είναι ο εξοπλισμός.
    Δεν υπαρχει λογος να μπλεξεις με μια συσκευη για ολα.

    Υπαρχουν φτηνες λυσεις που ξεκινανε απο 30-35€ και κανεις μια χαρα την δουλεια σου για το τηλεφωνο. χρησιμοποιεις τις ιδιες συσκευες που εχεις ηδη τωρα.
    The gr81 .

  4. #964
    Εγγραφή
    14-04-2016
    Περιοχή
    Ηράκλειο K.
    Μηνύματα
    486
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    199078/21999
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΦΟΡΤΕΤΖΑ
    Router
    ΖΤΕ Η1600
    SNR / Attn
    9.1(dB) / 10.3(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπαρχει λογος να μπλεξεις με μια συσκευη για ολα.
    Υπαρχουν φτηνες λυσεις που ξεκινανε απο 30-35€ και κανεις μια χαρα την δουλεια σου για το τηλεφωνο. χρησιμοποιεις τις ιδιες συσκευες που εχεις ηδη τωρα.
    Τις έχω κοιτάξει. Απλά έλεγα αν γίνεται να παίζουν όπως παίζει η τηλεφωνία του ΟΤΕ πχ, να έδινα κάτι παραπάνω για να πάρω ένα καλό modem/router (πχ κάποιο FRITZ!Box).

  5. #965
    Εγγραφή
    03-12-2019
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    in between
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaspater Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kαλησπερα παιδια ποια συσκευη προτεινετε εσεις ωστε να μεταφερω το wifi της skytelecom απο το σαλονι μεσα στα 3 υπνοδωματια μιλαω για 24αρα συνδεση οπου για να φτασω στα δωματια κανει ενα γαμα το σαλονι μετα ειναι ενας διαδρομος και ξανα κανει αλλο γαμα για να φτασω στα 2 υπνοδωματια ενω το τριτο ειναι στην ευθεια του διαδρομου;μιλαω για σπιτι 95 τετραγωνικων για δειτε και αυτα και πειτε μου γνωμες. Με νοιαζει βεβαια να μη γινει και ο εγκεφαλος μου κουδουνι και να εχει ευκολο σεταρισμα

    https://www.e-shop.gr/tp-link-re305-...r-p-PER.612831

    https://www.e-shop.gr/tp-link-tl-wa9...t-p-PER.612435

    Εκτος αν προτεινετε καποιο αλλο.
    Σας ευχαριστω
    Αυτό που ρωτάς είναι γενική ερώτηση δικτύωσης και δεν ανήκει στο θέμα της sky. Καταρχήν πρέπει να διαβάσεις λιγάκι για τους διάφορους τρόπους που μπορείς να το κάνεις και να δεις τι θέλεις. Ενδεικτικα: Αν μπορείς να τραβήξεις καλώδια τότε να βάλεις access points είναι ίσως η καλύτερη λύση από όλες τις απόψεις. Αν δεν θέλεις να τραβήξεις καλώδια, είναι θέμα του πόσο θέλεις να μπλέξεις και πόσα θέλεις να ξοδέψεις. Ο πιο εύκολος τρόπος είναι ένα έτοιμο σύστημα mesh που είναι εύκολα στην εγκατάσταση αλλά μάλλον θες 2-3 κατοστάρικα κόστος. Για πιο φτηνά, μπορείς να προσπαθήσεις να στήσεις access points με powerlines αλλά θέλει λίγο δουλειά. Τέλος εύκολος και οικονομικός τρόπος είναι να στήσεις repeaters αλλά αυτό έχει διάφορα μειονεκτήματα (ταχύτητα, δύσκολη επικοινωνία συσκευών μεταξύ τους, μπέρδεμα σύνδεσης όταν μετακινείσαι μέσα στο σπίτι και άλλα).

  6. #966
    Εγγραφή
    19-10-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Router
    speedtouch
    Θελω απλα να μεταφερω χωρις καλωδια το wifi που ειναι στο σαλονι μεσα στα δωματια χωρις καλωδια για να πιανω στα μεσα δωματια ασυρματα. Δεν μ ενδιαφερει στα δωματια να συνδεω συσκευη ενσυρματα διοτι εχω τετοια powerlines της devolo. Θελω να στειλω το wifi μεσα για να μπορω να πιανω ασυρματα με ενα ταμπλετ η με κινητο. Το ρουτερ που εχω ειναι tp link αλλα το ιντερνετ πιανει μεχρι την αρχη του διαδρομου μετα σιγα σιγα χανεται λογω τοιχω. Βλεπω διαφορα στο σαιτ της tp link για επεκταση wifi άλλα με 2 κεραιες άλλα με 3 και δεν ξερω τι να κανω.Σιγουρα θελω κατι που να μη με ζαλιζει και πολυ η ακτινοβολια που θα εκπεμπει αλλα να ειναι αξιοπιστο και να μην κανει κολλημματα η διακοπες και χρειαζεται να κανω reset καθε λιγο και λιγακι.

  7. #967
    Εγγραφή
    07-04-2020
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Skytelecom
    Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος από τις ταχύτητες που πιάνω αλλά και από τους σταθερούς λογαριασμούς που μου έρχονται από τη SkyTelecom.

  8. #968
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NikPag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι πάρα πολύ ικανοποιημένος από τις ταχύτητες που πιάνω αλλά και από τους σταθερούς λογαριασμούς που μου έρχονται από τη SkyTelecom.
    Αυτό είναι κάτι που γίνεται στο σύνολο των συνδρομητών όλων των παροχων, απεριόριστα δίνουν όλοι με μια συγκεκριμένη χρέωση αν μήνα.

  9. #969
    Εγγραφή
    07-04-2020
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Skytelecom
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό είναι κάτι που γίνεται στο σύνολο των συνδρομητών όλων των παροχων, απεριόριστα δίνουν όλοι με μια συγκεκριμένη χρέωση αν μήνα.
    Εγω αναφέρομαι στις κρυφες χρεωσεις στους λογαριασμούς (τελη παγιων, αλλα τελη, φπα) χωρις καν τις ταχύτητες που υπόσχονται

  10. #970
    Εγγραφή
    19-10-2007
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    346
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ OTE
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Conn-x OTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Router
    speedtouch
    Λοιπον σημερα επειδη ειχα καποιες αποσυνδεσεις αλλα μιλαω για αποσυνδεσεις πολυ συντομες μου ειπε ο τεχνικος πρωτα στο android κινητο να κατεβασω την εφαρμογη wifi monitor.Οταν εγκατεστησα και ανοιξα την εφαρμογη μου ειπε να παω στην επιλογη channels και να του πω ο αξονας των Χ στη συνδεση μου πως ειναι.Του ειπα οτι εχει μεγαλο ευρος και μου ειπε να ανοιξω τη σελιδα του μοντεμ στο tplinkwifi.net δινοντας username και password admin admin.Στη συνεχεια στην καρτελα wireless μου ειπε να αλλαξω εκει που λεει channel width να βαλω 20 και εκει που λεει channel να βαλω 11 και να το παρακολουθησω.Μετά από κανένα μισάωρο με παίρνουνε τηλ.χωρις να έχω παρατηρήσει κάτι με παίρνουνε τηλ και μου λένε να βάλω το γκρίζο καλώδιο της κεραίας στην μπλε υποδοχή του ρούτερ.Αυτά έγιναν σήμερα και για ότι νεότερο θα σας ενημερώσω εμένα βέβαια το πρόβλημα δεν ήταν ταχύτητας αλλά ότι κάποιες φορές είχα αποσυνδέσεις όχι βέβαια πάρα πολλές.Παίρνω από μαραθίτι.

  11. #971
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NikPag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω αναφέρομαι στις κρυφες χρεωσεις στους λογαριασμούς (τελη παγιων, αλλα τελη, φπα) χωρις καν τις ταχύτητες που υπόσχονται
    Δεν υπάρχουν κρυφές χρεώσεις, φπα πληρώνεις και στην skytelecom,

    Πραγματικά είναι σαν να λες είσαι πολύ ευχαριστημένος που είναι κόκκινο το κόκκινο χρώμα, αυτό ούτε σε διαφήμιση δεν θα το δείς

  12. #972
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από NikPag Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω αναφέρομαι στις κρυφες χρεωσεις στους λογαριασμούς (τελη παγιων, αλλα τελη, φπα) χωρις καν τις ταχύτητες που υπόσχονται
    Η ανάλυση των χρεώσεων είναι ξεκάθαρη σε όλους, εκτός αν δεν μπορείς να τις καταλάβεις και πως βγαίνει η χρέωση.
    Έχεις κάποιο συγκεκριμένοι παράδειγμα και όχι γενική την αναφορά που κάνεις;

  13. #973
    Εγγραφή
    22-11-2007
    Περιοχή
    Ηράκλειο Κρήτης
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    276
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110000/11000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΕΝΩΣΗ ΠΕΖΩΝ
    Router
    Fritz!Box 7530
    SNR / Attn
    10(dB) / 13(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Να υποθέσω πως όποιες βλέψεις για επέκταση του δικτύου κεραιών, έχουν παγώσει λόγω κατάστασης.
    Γνωρίζει κάποιος κάτι;

  14. #974
    Εγγραφή
    17-01-2005
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    223
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11 Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    26.7(dB) / 5.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emskan Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να υποθέσω πως όποιες βλέψεις για επέκταση του δικτύου κεραιών, έχουν παγώσει λόγω κατάστασης.
    Γνωρίζει κάποιος κάτι;
    Από ότι έχω ακούσει σχεδιάζεται επέκταση του δικτύου ανατολικά προς αεροδρόμιο και γούβες. Τώρα το πότε δεν το γνωρίζω.

  15. #975
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Εχουν γινει καποιες και λογικα καποιες εχουν μεινει στο περιμενε. Υπομονη.

Σελ. 65 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 45556063646566677075 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας