Σελ. 64 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 4454596263646566697484 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 946-960 από 1273
  1. #946
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από halkx Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγώ αναρωτιέμαι το ίδιο...ποιος έχει γίνει πειραματόζωο??
    Αντε να βοηθησει κ κανενας αλλος. Εγω εκανα το πειραματοζωο με την Sky.... αλλα ευτυχως πηγαν καλα τα πραγματα. Εχει και περιθωρια βελτιωσης βεβαια.

    Παντως απο οτι βλεπω επειδη τους την "ειπαν" στο fb, εταξαν live μεταδοση απο εγκατεστημενες γραμμες πελατων..... για να δουμε, γιατι απο το πειραγμενο speedtest φαγανε κιτρινη καρτα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Swishh Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδώ την ιστοσελίδα τους δεν έχουν φτιάξει ακόμα.
    Βασικα ηταν χομπιστες μεχρι χθες. Και κατα πασα πιθανοτητα δεν ειναι και του κλαδου.... Οποτε δεν ξερουμε τι αποτελεσμα θα βγει.

  2. #947
    Εγγραφή
    16-06-2005
    Περιοχή
    Ρέθυμνο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    190
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    47800/7300
    ISP
    Cosmote DSL
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 21.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    εγώ τους έστειλα μέσω messenger με ερωτήσεις τεχνικής φύσεως και γενικά περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την υπηρεσία, μου ζήτησαν το τηλέφωνο μου αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση ακόμα!!

    Μάλλον είναι πολύ απασχολημένοι με εγκαταστάσεις και το στήσιμο του site τους και δεν έχουν χρόνο να δώσουν πληροφορίες.....

  3. #948
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από halkx Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγώ τους έστειλα μέσω messenger με ερωτήσεις τεχνικής φύσεως και γενικά περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την υπηρεσία, μου ζήτησαν το τηλέφωνο μου αλλά ούτε φωνή ούτε ακρόαση ακόμα!!

    Μάλλον είναι πολύ απασχολημένοι με εγκαταστάσεις και το στήσιμο του site τους και δεν έχουν χρόνο να δώσουν πληροφορίες.....
    Εμενα με πηραν τηλ μετα απο "δευτερη κρουση" στο fb. Αναμειχτα συναισθηματα θα ελεγα. Καλα το timing βεβαια ειναι κ λιγο ατυχες τωρα με τον κορονοιο, οποτε λογικο να κινουνται αργα τα πραγματα.... Προσθεσε το οτι οι απογοητευμενοι του Ηρακλειου , οπως του λογου μου, εχουμε ηδη βαλει sky.

    Παντως προπληρωνεις εξοπλισμο κ θελει κανα 10ημερο τουλαχιστον.

    Παντως και 40 κ 50 ping να καταφερνουν να πιανουν, παλι καλο δεν θα ειναι. Εδω με το booster και αμα παω να μπω σε καμερες πολλες φορες δεν μπαινει με Ping 40. Και γενικα η αισθηση στο απλο σερφαρισμα του χαμηλοτερου ping ειναι αξιομνημονευτη. Ηταν κατι που οταν μεταπηδησα σε Sky απο ADSL το αισθανθηκα απο την πρωτη μερα. Η γρηγοροτερη αποκριση ηταν αρκετα εμφανης.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος FGuile : 02-04-20 στις 21:37.

  4. #949
    Εγγραφή
    16-06-2005
    Περιοχή
    Ρέθυμνο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    190
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    47800/7300
    ISP
    Cosmote DSL
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 21.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FGuile Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εμενα με πηραν τηλ μετα απο "δευτερη κρουση" στο fb. Αναμειχτα συναισθηματα θα ελεγα. Καλα το timing βεβαια ειναι κ λιγο ατυχες τωρα με τον κορονοιο, οποτε λογικο να κινουνται αργα τα πραγματα.... Προσθεσε το οτι οι απογοητευμενοι του Ηρακλειου , οπως του λογου μου, εχουμε ηδη βαλει sky.

    Παντως προπληρωνεις εξοπλισμο κ θελει κανα 10ημερο τουλαχιστον.
    και εγώ για sky πήγαινα πρώτα αλλά ενώ δείχνει στο Ρέθυμνο ότι καλύπτομαι σε τηλεφωνική επικοινωνία με το helpdesk τους και αφού τους είπα που ακριβώς βρίσκομαι μου είπαν ότι δεν καλύπτομαι....μάλλον πρέπει να πάρω τηλέφωνο τον τοπικό συνεργάτη τους....

  5. #950
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από halkx Εμφάνιση μηνυμάτων
    και εγώ για sky πήγαινα πρώτα αλλά ενώ δείχνει στο Ρέθυμνο ότι καλύπτομαι σε τηλεφωνική επικοινωνία με το helpdesk τους και αφού τους είπα που ακριβώς βρίσκομαι μου είπαν ότι δεν καλύπτομαι....μάλλον πρέπει να πάρω τηλέφωνο τον τοπικό συνεργάτη τους....
    Λογικα Ρεθυμνο κ Χανια εχουν κανει οτι πρωτοκανανε και στο Ηρακλειο. Ξεκινανε με ενα κομβο που μπορει να δωσει εως ενος σημειου και αν δουν οτι αυξανεται η ζητηση θα βαλουν κ αλλους. Φαντασου οτι στο Ηρακλειο ξεκινησαν με Ρογδια μονο και τωρα εχουν πανω απο 10 κομβους (χωρις του Αγ.Νικολαου που ειναι οι Κουρουνες). Επισης οι νεες κεραιες που μπηκαν σε υπαρχοντες ή νεους κομβους ειναι με οπτικη... αντι τις πρωτες που ηταν με 1000αρι interface.... Οποτε μπορεις να φανταστεις οτι θα εχει κ συνεχεια λογικα κ στο Ρεθυμνο.

  6. #951
    Εγγραφή
    16-06-2005
    Περιοχή
    Ρέθυμνο
    Ηλικία
    51
    Μηνύματα
    190
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    47800/7300
    ISP
    Cosmote DSL
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    6.9(dB) / 21.3(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FGuile Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λογικα Ρεθυμνο κ Χανια εχουν κανει οτι πρωτοκανανε και στο Ηρακλειο. Ξεκινανε με ενα κομβο που μπορει να δωσει εως ενος σημειου και αν δουν οτι αυξανεται η ζητηση θα βαλουν κ αλλους. Φαντασου οτι στο Ηρακλειο ξεκινησαν με Ρογδια μονο και τωρα εχουν πανω απο 10 κομβους (χωρις του Αγ.Νικολαου που ειναι οι Κουρουνες). Επισης οι νεες κεραιες που μπηκαν σε υπαρχοντες ή νεους κομβους ειναι με οπτικη... αντι τις πρωτες που ηταν με 1000αρι interface.... Οποτε μπορεις να φανταστεις οτι θα εχει κ συνεχεια λογικα κ στο Ρεθυμνο.
    ναι σίγουρα...απλά επειδή μου είπαν ότι στην περιοχή που βρίσκεται ούτε 200 μέτρα σε ευθεία από την τοποθεσία μου υπάρχει κάλυψη και επειδή υπολογίζω περίπου που πρέπει να βρίσκεται η κεραία, πιστεύω ότι πρέπει να καλύπτομαι, γι αυτό και θα πάρω τον τοπικό συνεργάτη που λογικά θα έχει καλύτερη εικόνα από τις κοπέλες της τηλ. εξυπηρέτησης.

    Άντε γιατί θέλω να βάλω το tp-link 5120 σε λειτουργία.....

  7. #952
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FGuile Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χρειαζεται να βαλεις ΚΑΝ το δικο τους ρουτερ. Συνδεεις την κεραια στο fritzbox ή σε οποιο αλλο ρουτερ θες. Αν κανεις μεταφορα κ το τηλεφωνο σου σε sky , ζητας τους κωδικους τηλεφωνιας κ το registrar/ proxy και τα σεταρεις κ εισαι ετοιμος.
    Καλημέρα να σε ρωτήσω και κάτι άλλο. Αυτό που μου ανέφερες για την VoIP ισχύει και εάν θέλω πχ να πάω στην modulus η σε κάποιον άλλον πάροχο voip τηλεφωνίας σωστά; Δηλαδή κρατάω το fritz κουμπώνω την κεραία πίσω από fritz σε LAN παίρνω το Ίντερνετ από αυτούς πχ 100/10 και από εκεί και πέρα περνάω κωδικούς και settings από την άλλη εταιρία που θα έχω κάνει φορατοτητα τον αριθμό μου σε VoIP ;
    Ευχαριστώ

  8. #953
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δεν υπάρχει υποχρέωση να πάρεις τηλεφωνία από την εταιρεία. Πας σε όποιον VoIP πάροχο θέλεις, όπως ο.χ. τη Modulus που αναφέρεις.

  9. #954
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει υποχρέωση να πάρεις τηλεφωνία από την εταιρεία. Πας σε όποιον VoIP πάροχο θέλεις, όπως ο.χ. τη Modulus που αναφέρεις.
    Σε ευχαριστώ @jkoukos

  10. #955
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Ναι ακριβως αυτο. Οποιον παροχο κ να εχεις voip παιζει πανω στην "γραμμη" της Sky. Προσωπικα εχω δοκιμασει yuboto και omnivoice και δουλευουν καλα, με την δευτερη να με εκπλησει ευχαριστα ως προς την ποιοτητα κλησης.

  11. #956
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FGuile Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι ακριβως αυτο. Οποιον παροχο κ να εχεις voip παιζει πανω στην "γραμμη" της Sky. Προσωπικα εχω δοκιμασει yuboto και omnivoice και δουλευουν καλα, με την δευτερη να με εκπλησει ευχαριστα ως προς την ποιοτητα κλησης.
    Στην omnivoice μπορώ κανονικά να κάνω φορητότητα να πάρω τον αριθμό μου από ΟΤΕ και να τον πάω εκεί;

  12. #957
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από 2048dsl Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στην omnivoice μπορώ κανονικά να κάνω φορητότητα να πάρω τον αριθμό μου από ΟΤΕ και να τον πάω εκεί;
    Ναι εχει μαι σειρα εγγραφων που πρεπει να κανεις κ τα εχουν στο site τους με οδηγιες. Δεν το εχω κανει, αλλα γινεται.

  13. #958
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FGuile Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι εχει μαι σειρα εγγραφων που πρεπει να κανεις κ τα εχουν στο site τους με οδηγιες. Δεν το εχω κανει, αλλα γινεται.
    Μάλιστα σε ευχαριστώ φίλε να σε καλά θα το κοιτάξω

  14. #959
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Σε όλους μπορείς να κάνεις φορητότητα και παίρνει 2-3 μέρες για την ολοκλήρωση. Έχει πληροφορίες ο καθένας στην ιστοσελίδα του.

  15. #960
    Εγγραφή
    13-09-2006
    Περιοχή
    ΠΛΑΚΑ ΚΕΡΑΤΕΑΣ
    Ηλικία
    50
    Μηνύματα
    1.938
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    50/30
    ISP
    Cosmote 4G+
    Router
    Mikrotik LHG LTE18 kit
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε όλους μπορείς να κάνεις φορητότητα και παίρνει 2-3 μέρες για την ολοκλήρωση. Έχει πληροφορίες ο καθένας στην ιστοσελίδα του.

    ???? οκ

Σελ. 64 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 4454596263646566697484 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας