Σελ. 51 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 3141464950515253566171 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 751-765 από 1273
  1. #751
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chris papas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να μαι και πάλι σήμερα το πρωί έγινε η εγκατάσταση τα παιδιά ευγενικοτατα αλλά μάλλον όχι οι εξπέρ!ίντερνετ δεν έχω ακόμα περιμένω τον "ειδικό" κάποια στιγμή το απόγευμα για να κάνει τη τελική σύνδεση! Αποτι κατάλαβα υπάρχει τεράστια ζήτηση και υπάρχει ένα συνεργείο για την εγκατάσταση του εξοπλισμού και έρχεται ο ειδικός να κάνει το fine tuning της γραμμής! Το κέντρο τους εδώ στη Κορινθία είναι στον Αγιο Παταπιο για όσους γνωρίζουν και ενδιαφέρονται.
    Με γεια. Η κεραια αυτη τι μαρκα ειναι? 24αρα εβαλες?

  2. #752
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από chris papas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να μαι και πάλι σήμερα το πρωί έγινε η εγκατάσταση τα παιδιά ευγενικοτατα αλλά μάλλον όχι οι εξπέρ!ίντερνετ δεν έχω ακόμα περιμένω τον "ειδικό" κάποια στιγμή το απόγευμα για να κάνει τη τελική σύνδεση! Αποτι κατάλαβα υπάρχει τεράστια ζήτηση και υπάρχει ένα συνεργείο για την εγκατάσταση του εξοπλισμού και έρχεται ο ειδικός να κάνει το fine tuning της γραμμής! Το κέντρο τους εδώ στη Κορινθία είναι στον Αγιο Παταπιο για όσους γνωρίζουν και ενδιαφέρονται.
    Θα σε μαλωσω βρε... ιδιο ποστ σε δυο διαφορετικα νηματα.

    Καποιος ΔΕΝ διαβαε τους ορους του φορουμ.
    The gr81 .

  3. #753
    Εγγραφή
    06-11-2012
    Περιοχή
    Βραχατι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zyxel
    SNR / Attn
    (dB) / 9.6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα σε μαλωσω βρε... ιδιο ποστ σε δυο διαφορετικα νηματα.

    Καποιος ΔΕΝ διαβαε τους ορους του φορουμ.
    Ωπ ζητώ συγνώμη απλά δεν ήξερα σε πιο ποστ να το ανεβάσω

  4. #754
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Δεν πειραζει. τοσα offtopic εχουμε. δεν εκανες και κανενα εγκλημα.

    Απλα ειναι δυσκολο να παρακολουθουμε και να σχολιαζουμε για το ιδιο θεμα σε 2 διαφορετικα νηματα. διαδικαστικο ειναι δυσκολο , ασχετα απο τους ορους.

    Καλοριζικος ο εξοπλισμος... (και εδω. χααχχαχα)
    The gr81 .

  5. #755
    Εγγραφή
    22-01-2020
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    31
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από vaskreth Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχει ολοφάνερα πρόβλημα το λινκ ή γενικώς είναι μπουκωμένο το access point που συνδέεσαι. Μίλα με sky
    Μόλις μίλησα με sky , μου είπαν οτι γνωρίζουν πως υπάρχει πρόβλημα με την κεραία στο γιούχτα και μέχρι το σαββατοκύριακο θα έχει επιλυθεί. Έχουν κάνει και άλλοι πελάτες παράπονα για την κεραία του γιούχτα και κατεβάζουν τεχνικό άρα είναι θέμα ωρών τουλάχιστον έτσι υποστηρίζουν. Εγώ ένα πράγμα δεν μπορώ να καταλάβω, από τότε που το τσεκάρω απο το grnnet στην αρχή έχω τρελό jitter ενώ μετά από κάποια ώρα σταθεροποιείται. 2 ώρες ανοιχτός ο υπολογιστής στην αρχή είχα χάλια ping και τώρα αυτό.
    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_1.png 
Εμφανίσεις:  58 
Μέγεθος:  91,7 KB 
ID: 211776

  6. #756
    Εγγραφή
    26-01-2005
    Μηνύματα
    180
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΡΙΑΔΝΗΣ
    Router
    Alcatel Speedtouch
    Μετά από χρήση 10 ημερών , είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την επιλογή μου να βάλω skytelecom 100/20 . Είμαι στον κόμβο στον Αγ.Μηνα και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Υπάρχει οπτική επαφή με τον κόμβο και αυτό παίζει το ρόλο του.
    Δε μπορώ να παραθέσω screenshots με ταχύτητες, καθώς έχω βάλει ένα μηχανάκι που τρέχει multiwan για να χρησιμοποιώ και τη γραμμή του speedbooster της cosmote παράλληλα.
    Σε φίλους και γνωστούς πάντως το συστήνω ανεπιφύλακτα και σαν μονουπηρεσία. Το Ηράκλειο έχει δεινοπαθήσει από την κακή ποιότητα χαλκού, ακόμα και στο κέντρο.
    Να προσθέσω τέλος ότι οι συνεννοήσεις έγιναν από το x store ,όπου μου απάντησαν σε πολλές τεχνικές απορίες που είχα.

  7. #757
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Router
    Alcatel-Lucent CellPipe
    Η εταιρία πάντως προσπαθεί και αυτό πρέπει να της το αναγνωρίσουμε όλοι.
    Μόλις μου ήρθε αυτό το e-mail:

    Αγαπητέ κύριε/κυρία,
    Καλημέρα σας. Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως σήμερα 22/2/2020 και μέχρι τις 17:00 θα υπάρχουν διακοπές στον αναμεταδότη του Μαραθίτη, λόγω αναβάθμισης με σκοπό την περαιτέρω βελτίωση των υπηρεσιών σας. Ίσως παρατηρηθουν διακυμάνσεις στις ταχύτητες και τις υπηρεσίες σας. Ζητάμε συγγνώμη για την αναστατωση και ευχαριστούμε προκαταβολικά για την κατανόηση σας. Παραμένουμε στη διάθεσή σας για κάθε πληροφόρηση.
    Τηλέφωνο επικοινωνίας : 2150005000

    Ευχαριστούμε πολύ.

    Με εκτίμηση,

    --
    Εξυπηρέτηση Πελατών



    T.: +30 21 5000 5000

    E.: info@skytelecom.gr

    W.: skytelecom.gr
    Απευθύνεται σε καμιά 70αριά παραλήπτες και αφορά μόνο τη συγκεκριμένη κεραία, οπότε φαίνεται ότι οι συνδρομητές της αυξάνονται με θεαματικούς ρυθμούς.

  8. #758
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stregas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η εταιρία πάντως προσπαθεί και αυτό πρέπει να της το αναγνωρίσουμε όλοι.
    Μόλις μου ήρθε αυτό το e-mail:



    Απευθύνεται σε καμιά 70αριά παραλήπτες και αφορά μόνο τη συγκεκριμένη κεραία, οπότε φαίνεται ότι οι συνδρομητές της αυξάνονται με θεαματικούς ρυθμούς.
    Αυτο που λες με τους 70 παραληπτες...... μην μου πεις οτι φαινονται οι διευθυνσεις τους στο email.
    The gr81 .

  9. #759
    Εγγραφή
    01-06-2006
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    30
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Την εμπειρια σας σχετικα με online gaming? Ειναι δυνατον να μην υπαρχουν spikes και διακυμανσεις ping στο παιχνιδι? Ειδα οτι εβγαλε και μια καινουρια υπηρεσια και δινει συμμετρικες ταχυτητες 24/24, 35/35 αλλα ειμαι λιγο επιφυλακτικος.. θα βοηθουσε αν καποιος ασχολειται και στειλει νουμερα σε βαθος χρονου.

  10. #760
    Εγγραφή
    06-11-2012
    Περιοχή
    Βραχατι
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    Zyxel
    SNR / Attn
    (dB) / 9.6(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από blas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την εμπειρια σας σχετικα με online gaming? Ειναι δυνατον να μην υπαρχουν spikes και διακυμανσεις ping στο παιχνιδι? Ειδα οτι εβγαλε και μια καινουρια υπηρεσια και δινει συμμετρικες ταχυτητες 24/24, 35/35 αλλα ειμαι λιγο επιφυλακτικος.. θα βοηθουσε αν καποιος ασχολειται και στειλει νουμερα σε βαθος χρονου.
    Και εγώ με αυτό θέλω να ασχοληθώ αλλά περιμένω τις τελικές ρυθμίσεις! Οπότε θα ενημερώσω

  11. #761
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Με αυτη την ελαφρα πατατα της Sky με τα μαιλ , πολυ απλα μαθαμε κ των αριθμο συνδρομητων εκει κ λυθηκε κ η απορια γιατι εχει γονατισει ο Μαραθιτης αυτες τις μερες. Εκτος απο τα προβληματα που ειχαν στα Ups.....

    @Trojy ο κομβος σου αυτη τη στιμγη ειναι ο πιο καθαρος κ με τους λιγοτερους συνδρομητες.

    Ακουω πως πλεον ψιλοφορτωθηκαν κ οι Κουρουνες (μαλλον) , γιατι υπαρχουν καποιες λιγες ωρες πτωσεις 30% + απο οτι μαθαινω. Κυριως βραδινες ωρες.

    Παντως το κλιμακιο απο τα κεντρικα ειναι εδω κ μερες Κρητη κ βαζει κ αλλες κεραιες, αγνωστο ακομα που.

  12. #762
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Router
    Alcatel-Lucent CellPipe
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο που λες με τους 70 παραληπτες...... μην μου πεις οτι φαινονται οι διευθυνσεις τους στο email.
    Ναι, δυστυχώς οι διευθύνσεις είναι φανερές...

  13. #763
    Εγγραφή
    12-01-2020
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    OTE - Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΩ ΧΩΡΙΟ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από trojy Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετά από χρήση 10 ημερών , είμαι απόλυτα ευχαριστημένος από την επιλογή μου να βάλω skytelecom 100/20 . Είμαι στον κόμβο στον Αγ.Μηνα και δεν είχα ποτέ πρόβλημα. Υπάρχει οπτική επαφή με τον κόμβο και αυτό παίζει το ρόλο του.
    Δε μπορώ να παραθέσω screenshots με ταχύτητες, καθώς έχω βάλει ένα μηχανάκι που τρέχει multiwan για να χρησιμοποιώ και τη γραμμή του speedbooster της cosmote παράλληλα.
    Σε φίλους και γνωστούς πάντως το συστήνω ανεπιφύλακτα και σαν μονουπηρεσία. Το Ηράκλειο έχει δεινοπαθήσει από την κακή ποιότητα χαλκού, ακόμα και στο κέντρο.
    Να προσθέσω τέλος ότι οι συνεννοήσεις έγιναν από το x store ,όπου μου απάντησαν σε πολλές τεχνικές απορίες που είχα.
    Καλησπερα φιλε μου,
    Σαν πακέτο έχεις βάλει το business πακέτο που είναι 100/20 ή έχεις το home 100/10 στα 50 ευρώ /μήνα ?
    Επίσης στη γραμμή του OTE που έχεις το speedbooster έχεις ADSL έως 24 να φανταστώ ή εκεί που είσαι έχεις δυνατότητα και για κάποιο πακέτο VDSL?

    Έχω κι εγώ γραμμή ΟΤΕ με speedbooster και το σκέφτομαι κι εγώ για sky 100/10 αν είναι δυνατόν. Επειδή αν το προχωρήσω με τη skytelecom σκέφτομαι αν θα κρατήσω και το Booster ή οχι,θα μπορούσες αν σου είναι εύκολο να μας αναφέρεις :

    Το μηχανάκι με multiwan στο οποίο έχεις πάνω και το Booster ποιο ακριβώς είναι ? Είναι κάποιο load balancing router? Είναι με gigabit θύρες load balancing router?
    Ειδικά σε torrent, χοντρικά βλέπεις να παίρνεις το άθροισμα των ταχυτήτων από sky + speedbooster? Φτάνεις ας πούμε ταχύτητες της τάξης των 130-140 Mbps σε torrent?

  14. #764
    Εγγραφή
    26-01-2005
    Μηνύματα
    180
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    1024/256
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΑΡΙΑΔΝΗΣ
    Router
    Alcatel Speedtouch
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ultrahd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα φιλε μου,
    Σαν πακέτο έχεις βάλει το business πακέτο που είναι 100/20 ή έχεις το home 100/10 στα 50 ευρώ /μήνα ?

    Το μηχανάκι με multiwan στο οποίο έχεις πάνω και το Booster ποιο ακριβώς είναι ? Είναι κάποιο load balancing router? Είναι με gigabit θύρες load balancing router?
    Ειδικά σε torrent, χοντρικά βλέπεις να παίρνεις το άθροισμα των ταχυτήτων από sky + speedbooster? Φτάνεις ας πούμε ταχύτητες της τάξης των 130-140 Mbps σε torrent?
    'Εχω το business πακέτο. Το μηχανάκι που χρησιμοποιώ είναι ένα pc με κάμποσες ethernet πάνω. Το λειτουργικό που έχει είναι το PFSENSE και ο οδηγός του multiwan είναι του cyberciti.

  15. #765
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Οk τωρα σε εχασα . Linux dedicated server ; Tι mobo εχει πολλες ethernet

Σελ. 51 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 3141464950515253566171 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας