Σελ. 81 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 6171767980818283 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1.201-1.215 από 1273
  1. #1201
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Μπορουν. Απλα στην πραξη δεν το κανουν. Δεν αλλαζουν τπτ. Τουλαχιστον ετσι εμαθα για κατι καμπινες στην Αθηνα της Wind. Φανταζομαι το ιδιο θα γινει κ εδω.

  2. #1202
    Εγγραφή
    17-01-2005
    Περιοχή
    Ηράκλειο
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    223
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    110/11 Mbps
    ISP
    Nova
    Router
    ZyXEL VMG8623-T50B
    SNR / Attn
    26.7(dB) / 5.7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FGuile Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια πραγματικα εχω κ γω απορια να δω τι τελικα θα συμβει. Καλα στο τεχνικο κομματι θα πεσει πολυ γελιο..... καθως η wind δεν εχει τεχνικους ουσιαστικα. Ποιοι θα πηγαινουν? Λογικα οι οτετζηδες που θα πληρωνονται απο wind. Κερασακι στην τουρτα ειναι οτι οι οτετζηδες δεν θα μπορουν να αλλαξουν οριο, λογω του οτι η καμπινα ειναι της wind..... Εκει να δουμε τι ωραια θα δουν τα ματια μας. Βασιακ ευχομαι να μην ισχυει αυτο πυο ακουγεται, αλλα θα δουμε..... το Q1 2021 ειναι κοντα....
    Wind/Vodafone έχει εργολάβους εδώ στο Ηράκλειο όπως και σε άλλες περιοχές που έχουν αναλάβει το τεχνικό κομμάτι. Για να αλλάξει το όριο θα γίνεται συνδυαστικό με τεχνικούς ΟΤΕ-WIND. Λογικά βέβαια, οι αλλαγές αυτές πιστεύω θα αφορούν μόνο VDSL κι όχι απλές ADSL. Δηλαδή από τις καμπίνες θα δίνουν μόνο VDSL τουλάχιστον για αρχή.

  3. #1203
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Δεν εχουν τεχνικους εδω οι voda - wind. Με εξωτερικους συνεργατες πανε στις βλαβες κ αυτο αφου πρωτα σπασουν τα νευρα του συνδρομητη. Οι οτετζηδες πανε κ κανουν τις αλλαγες σε ολα. Απλα μετα θα θελουν την εγκριση απο τη Wind για να πανε στις καμπινες της κ φυσικα θα πρεπει να πληρωσει. Εκει σκαλωνει καπου το θεμα. Θα δειξει....

    - - - Updated - - -

    Πολυ off topic γιναμε εδω. Ας μεταφερθουμε στο αλλο thread.

  4. #1204
    Εγγραφή
    03-12-2019
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    in between
    Πολύ ανακάτωμα χτες, είχα μια προγραμματισμένη διακοπή Δευτέρα βράδι που είχα ειδοποιηθεί, όλο το βράδυ μάλλον δουλεύανε γιατί 12:30 με 5:30 είχε πέσει τελείως. Χτες Τετάρτη όμως όλη τη μέρα έπεφτε κάθε λίγα λεπτά, το βράδυ έστρωσε. Μου είπαν ότι σήμερα τελειώνουν με τις εργασίες, για να δούμε.

    - - - Updated - - -

    Ηρεμία τώρα, σταθερή σύνδεση. Ίσως είναι ιδέα μου αλλά φαίνεται πιο καλή η απόκριση, βλέπω και σε μετρήσεις βελτίωση, throughput και latency. Αλλά μπορεί να είναι ιδέα μου, για να δούμε. Κανένας άλλος, καμιά εντύπωση τελευταία;

  5. #1205
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από wlp Εμφάνιση μηνυμάτων
    Πολύ ανακάτωμα χτες, είχα μια προγραμματισμένη διακοπή Δευτέρα βράδι που είχα ειδοποιηθεί, όλο το βράδυ μάλλον δουλεύανε γιατί 12:30 με 5:30 είχε πέσει τελείως. Χτες Τετάρτη όμως όλη τη μέρα έπεφτε κάθε λίγα λεπτά, το βράδυ έστρωσε. Μου είπαν ότι σήμερα τελειώνουν με τις εργασίες, για να δούμε.

    - - - Updated - - -

    Ηρεμία τώρα, σταθερή σύνδεση. Ίσως είναι ιδέα μου αλλά φαίνεται πιο καλή η απόκριση, βλέπω και σε μετρήσεις βελτίωση, throughput και latency. Αλλά μπορεί να είναι ιδέα μου, για να δούμε. Κανένας άλλος, καμιά εντύπωση τελευταία;
    Απο οτι ακουσα μεχρι τελος της αλλη βδοαμδας θα τα τελειωσουν ολα. Μεχρι τοτε δεν πολυμετραω ουτε πολυασχολουμαι τωρα που εχω κ την αλλη γραμμη.

  6. #1206
    Εγγραφή
    03-12-2019
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    in between
    Μακάρι. Όντως και αυτή τη βδομάδα έχω κάθε μέρα 1-2 αποσυνδέσεις. Νομίζω ότι το latency έχει βελτιωθεί γενικά αλλά μπορεί να είναι ιδέα μου.

  7. #1207
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Ναι το Ping θα πεσει ακομα κ στις cambium , ηδη απο Μαραθιτη φαινονται πρωτα δειγματα. Ας τελειωσουν μετο καλο να εχουμε πληρη εικονα κ το κυριοτερο αν θα εχει συνεχεια.

  8. #1208
    Εγγραφή
    20-10-2020
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Γενικότερες εντυπώσεις όσων έχουν Sky Telecom? Αξίζει παιδιά;

  9. #1209
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Αν μπορεις κανε υπομονη μεχρι μεσα Νοεμβρη που λογικα θα εχει ρυθμιστει πληρως. Κανανε μια τεραστια αναβαθμιση και ουσιασιτκα θελει λιγο χρονο να δειξει αν αξιζει ή οχι. Υπαρχει και η λυση datanetworks βεβαια. Αν γινει η αναβαθμιση παντως οπως προβλεπεται θα αξιζει η sky.

  10. #1210
    Εγγραφή
    20-10-2020
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FGuile Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν μπορεις κανε υπομονη μεχρι μεσα Νοεμβρη που λογικα θα εχει ρυθμιστει πληρως. Κανανε μια τεραστια αναβαθμιση και ουσιασιτκα θελει λιγο χρονο να δειξει αν αξιζει ή οχι. Υπαρχει και η λυση datanetworks βεβαια. Αν γινει η αναβαθμιση παντως οπως προβλεπεται θα αξιζει η sky.
    Είμαι από Θεσσαλονίκη. Το μόνο που σκέφτομαι είναι πως σε βροχές κλπ, όπως πολλοί λένε ή δε θα έχω καθόλου ίντερνετ ή θα έχω πολύ χαμηλό. Επίσης, διαβάζω πολλές κριτικές που γράφουν ότι δεν έμειναν ευχαριστημένοι με τις υπηρεσίες. ΤΟ κύριο πρόβλημά μου όμως είναι πως λόγω κορονοιου, δουλεύουν τουλάχιστον 2 άτομα από το σπίτι στην οικογένεια με αποτέλεσμα να υπάρχει άμεση ανάγκη για σταθερή, δίχως διακοπές σύνδεση διαδικτύου αλλά και τηλεφώνου. Είμαι σε πολλή σκέψη..

  11. #1211
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tzortzis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι από Θεσσαλονίκη. Το μόνο που σκέφτομαι είναι πως σε βροχές κλπ, όπως πολλοί λένε ή δε θα έχω καθόλου ίντερνετ ή θα έχω πολύ χαμηλό. Επίσης, διαβάζω πολλές κριτικές που γράφουν ότι δεν έμειναν ευχαριστημένοι με τις υπηρεσίες. ΤΟ κύριο πρόβλημά μου όμως είναι πως λόγω κορονοιου, δουλεύουν τουλάχιστον 2 άτομα από το σπίτι στην οικογένεια με αποτέλεσμα να υπάρχει άμεση ανάγκη για σταθερή, δίχως διακοπές σύνδεση διαδικτύου αλλά και τηλεφώνου. Είμαι σε πολλή σκέψη..
    Δεν θα εχεις λογικα προβλημα στη βροχη. Εχουν τα θεματα τους στη sky, αλλα Θεσ/νικη απο οσο ξερω παιζουν οκ!

  12. #1212
    Εγγραφή
    01-11-2005
    Μηνύματα
    3.216
    Downloads
    41
    Uploads
    0
    οπως το λες, για να εχει προβλημα με βροχη θα πρεπει να ειναι στους 60 οχι στους 5 που θα συνδεθει.

  13. #1213
    Εγγραφή
    20-10-2020
    Μηνύματα
    46
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cosmote
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kostas2005 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οπως το λες, για να εχει προβλημα με βροχη θα πρεπει να ειναι στους 60 οχι στους 5 που θα συνδεθει.
    60 και όχι 5; Για τι πράγμα μιλάμε;

  14. #1214
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.799
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    GHz. Απορροφηση σηματος απο τη βροχη. Τα 5 GHz δεν επηρεαζονται απο βροχη.

  15. #1215
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    GHz. Απορροφηση σηματος απο τη βροχη. Τα 5 GHz δεν επηρεαζονται απο βροχη.
    Ναι σωστο αυτο αλλα τα κεντρικα link τους δεν δουλευουν στα 5 αλλα παραπανω....

Σελ. 81 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 6171767980818283 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας