Σελ. 54 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 3444495253545556596474 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 796-810 από 1273
  1. #796
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Telumetar Εμφάνιση μηνυμάτων
    @wlp και @griniaris

    Επειδη κατηγορήθηκα ως άδικος πάρε συνάδελφε και μια φωτογραφία για τα "εως 500" . Αν ίσχυε αυτό που λες θα υπήρχε μονάχα "εως 500" και όχι το "εως 100" καθώς το 500άρι υπερκαλύπτει το κατώφλι του 100αριου Συνημμένο Αρχείο 211953
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Telumetar Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συνημμένο Αρχείο 211947
    Μιλάμε πλέον επίσημα για συνδέσεις "εως" , όπως αντίστοιχα κάνουν και τα "καρτελ" . Ας ελπίσουμε να μην ακολουθήσει η sky τα χάλια τους




    οριστε. καλυτερα τωρα. ?

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  ΔΔ.jpg 
Εμφανίσεις:  29 
Μέγεθος:  120,3 KB 
ID: 211954

    Πριν απο 52 λεπτα δημοσιευση.
    The gr81 .

  2. #797
    Εγγραφή
    29-12-2012
    Περιοχή
    Heraklion
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΡΙΑΔΝΗ
    τι στο καλο; με παρακολουθούν; :P


    Λογικά το μήνυμα που περνάνε με αυτο το τρόπο είναι διττό. Αφενός ότι αφουγκράζονται τον κόσμο καθώς παρακολουθούν τις απόψεις του στα fora (πληθυντικός του forum στα λατινικά ) αφού εδώ αναφέρθηκε το λάθος (καθώς και στο facebook grp της skytelecom Κρήτης) και αφετέρου πως το προηγούμενο ήταν λάθος και πως πράγματι αναφέρουν οτι παρέχονται πακέτα απο 24 - 500 Mbps.

    Bravo τους και για τα δυο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Telumetar : 26-02-20 στις 14:47.

  3. #798
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Telumetar Εμφάνιση μηνυμάτων
    τι στο καλο; με παρακολουθούν; :P
    Εδω και πολλα χρονια εισαι στο στοχαστρο.

    Ολοι σε παρακολουθουν. πολιτεία , CIA , FBI , NSA , κλπ κλπ να προσεχεις λοιπον.
    The gr81 .

  4. #799
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Μωρε το σημαντικο ειναι να φτιαξει το δικτυο κ να εχει την απαιτουμενη σταθεροτητα, τωρα απο κει κ περα ας το διαφημιζουν οπως θελουν.

  5. #800
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Φίλε μου είναι πολύ απλό και ξεκάθαρο, τα πακέτα Home διαθέτουν ταχύτητες έως 100mbps ενώ τα business έως 500mbps μην κάνουμε την τρίχα τριχιά.. Διαφορετικά θα έλεγε έως 24 έως 35 και έως 50
    Aerocool Strike-X One Midi Black - ASROCK Z97 EXTREME3 RETAIL - INTEL CORE I5-4690K 3.50GHZ - Radeon R9 390 XFX Double Dissipation 8GB Black Edition - SEASONIC M12II-620 BRONZE 620W- 3Χ4G KINGSTON KVR1333D3N9 - KINGSTON V300 SSD 120GB SATA3 - 5TB Hard Drives

  6. #801
    Εγγραφή
    31-07-2007
    Περιοχή
    CRETE
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    4.268
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    Οτι να ναι
    ISP
    ΑΜΑΝ
    Router
    Netgear
    SNR / Attn
    ??(dB) / ??(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Απο την εμπειρια μου με business των αλλων παροχων δεν εχω δει διαφορα στην "εγγυημενη ταχυτητα " Παλι έως 50 θα εχεις και ας πληρωνεις premium . Για τη δε wind με τα σουπερ 100 της τα παραπονα στο facebook ειναι βροχη

  7. #802
    Εγγραφή
    11-01-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Καλησπέρα , όπως είπα και σε προηγούμενο μήνυμα έκανα αίτηση κ πλήρωσα εξοπλισμό στις 5 του Φεβρουαρίου τελικά τη παρασκευή μου έχουν κλείσει ραντεβού το πρωί 24 μέρες μετά! Διαβάζω κάτι για τι ρούτερ τους , εγώ έχω ένα δικό μου Asus rt-ac88u πρέπει αναγκαστικά να δουλέψω με το δικό τους ?! Αν βάλω απευθείας στη wan του Asus to καλώδιο δε δουλεύει??

  8. #803
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rayne Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα , όπως είπα και σε προηγούμενο μήνυμα έκανα αίτηση κ πλήρωσα εξοπλισμό στις 5 του Φεβρουαρίου τελικά τη παρασκευή μου έχουν κλείσει ραντεβού το πρωί 24 μέρες μετά! Διαβάζω κάτι για τι ρούτερ τους , εγώ έχω ένα δικό μου Asus rt-ac88u πρέπει αναγκαστικά να δουλέψω με το δικό τους ?! Αν βάλω απευθείας στη wan του Asus to καλώδιο δε δουλεύει??
    Παρόλο που δεν σου εγγυώνται τίποτα χωρίς το δικό τους εξοπλισμό, αν ρυθμίσεις το δικό σου router σαν access point πιστεύω θα λειτουργήσει μια χαρά αλλά αυτό είναι καθαρά δική μου γνώμη.. Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις αλλά και το tp link που μου έδωσαν εμένα μια χαρά είναι
    Aerocool Strike-X One Midi Black - ASROCK Z97 EXTREME3 RETAIL - INTEL CORE I5-4690K 3.50GHZ - Radeon R9 390 XFX Double Dissipation 8GB Black Edition - SEASONIC M12II-620 BRONZE 620W- 3Χ4G KINGSTON KVR1333D3N9 - KINGSTON V300 SSD 120GB SATA3 - 5TB Hard Drives

  9. #804
    Εγγραφή
    11-01-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Geros7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρόλο που δεν σου εγγυώνται τίποτα χωρίς το δικό τους εξοπλισμό, αν ρυθμίσεις το δικό σου router σαν access point πιστεύω θα λειτουργήσει μια χαρά αλλά αυτό είναι καθαρά δική μου γνώμη.. Δεν χάνεις τίποτα να δοκιμάσεις αλλά και το tp link που μου έδωσαν εμένα μια χαρά είναι
    Θα ήθελα να μήν έχω το to tpLink καθόλου , απλός router είναι και το δικό μου είναι πολύ καλύτερο, ούτε ανεπίσημα δε μπορείς να το βγάλεις?

  10. #805
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rayne Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπέρα , όπως είπα και σε προηγούμενο μήνυμα έκανα αίτηση κ πλήρωσα εξοπλισμό στις 5 του Φεβρουαρίου τελικά τη παρασκευή μου έχουν κλείσει ραντεβού το πρωί 24 μέρες μετά! Διαβάζω κάτι για τι ρούτερ τους , εγώ έχω ένα δικό μου Asus rt-ac88u πρέπει αναγκαστικά να δουλέψω με το δικό τους ?! Αν βάλω απευθείας στη wan του Asus to καλώδιο δε δουλεύει??
    Δεν χρειαζεται να εχεις το δικο τους ρουτερ. Βαζεις οποιο ρουτερ θες. Απλα κεραια βαζεις μονο αυτη που σου δινουν. Και αν θες port forwarding πρεπει να ζητησεις να σου ανοιξουν αυτοι τις πορτες. Και αν εχεις βαλει δικο σου ρουτερ επειτα να τις ανοιξεις κ απο το δικο σου για να λειτουργησει.

    - - - Updated - - -

    Παιδια επειδη αυτες τις μερες γινεται μια γεναια αναβαθμιση απο οτι μαθαινω, ας περιμενουμε να τελειωσει κ μετα να δουμε αν ειναι "εγγυημενη" ή "εως" ταχυτητα.

  11. #806
    Εγγραφή
    11-01-2006
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    14
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FGuile Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν χρειαζεται να εχεις το δικο τους ρουτερ. Βαζεις οποιο ρουτερ θες. Απλα κεραια βαζεις μονο αυτη που σου δινουν. Και αν θες port forwarding πρεπει να ζητησεις να σου ανοιξουν αυτοι τις πορτες. Και αν εχεις βαλει δικο σου ρουτερ επειτα να τις ανοιξεις κ απο το δικο σου για να λειτουργησει.

    - - - Updated - - -

    Παιδια επειδη αυτες τις μερες γινεται μια γεναια αναβαθμιση απο οτι μαθαινω, ας περιμενουμε να τελειωσει κ μετα να δουμε αν ειναι "εγγυημενη" ή "εως" ταχυτητα.
    Σούπερ , thx

  12. #807
    Εγγραφή
    27-10-2006
    Μηνύματα
    50
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    6144/1024
    ISP
    HOL
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΝΩΣΣΟΥ
    Router
    Alcatel-Lucent CellPipe
    Εγώ άφησα το παλιό και αξιόπιστο routerάκι που είχα, ένα Tenda με καταπληκτική κάλυψη.
    Απλά του κάρφωσα το καλώδιο δικτύου χωρίς να του αλλάξω καμία ρύθμιση, και πετάει, με 24άρα σύνδεση.
    Κατεβάζω με 20-22 mb πραγματικά, μετρήσεις μέσω WiFi και όχι από Lan.

    Κράτησα το καινούργιο TpLink για buck up.

  13. #808
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από dimyok Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο την εμπειρια μου με business των αλλων παροχων δεν εχω δει διαφορα στην "εγγυημενη ταχυτητα " Παλι έως 50 θα εχεις και ας πληρωνεις premium . Για τη δε wind με τα σουπερ 100 της τα παραπονα στο facebook ειναι βροχη
    Αναφερεσαι σε συνδεσεις επιγειες καλωδιακες. Ετσι δεν ειναι? Εδω ειναι καθαρα wireless η συνδεση πελατη-παροχου.

    Το bandwidth του λινκ μπορει να ειναι πολλαπλασιο της ονομαστικη ταχυτητας που αγοραζουμε , οποτε ναι. Ειναι σχεδον σιγουρο οτι θα εχουμε την maximum ταχυτητα.

    Εκτος φυσικα καποιων περιπτωσεων οπου δεν υπαρχει καλη οπτικη ή αλλα εμποδια.

    Δες στην εικονα ενα λινκ με τα μικρα τα nanobeam.
    Οποτε μετα ειναι θεμα routing του παροχου το ποσο γρηγορα θα βγαινει στο ιντερνετ.


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  φφφ.jpg 
Εμφανίσεις:  64 
Μέγεθος:  69,9 KB 
ID: 211974



    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από rayne Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα ήθελα να μήν έχω το to tpLink καθόλου , απλός router είναι και το δικό μου είναι πολύ καλύτερο, ούτε ανεπίσημα δε μπορείς να το βγάλεις?
    Και τι θα κερδισεις? ουτως η αλλως πισω απο ΝΑΤ εισαι οποτε δεν εχει καμμια διαφορα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος griniaris : 27-02-20 στις 11:21.
    The gr81 .

  14. #809
    Εγγραφή
    15-12-2019
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    6
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  φφφ.jpg 
Εμφανίσεις:  64 
Μέγεθος:  69,9 KB 
ID: 211974
    Κάνε το το ρημάδι το update του firmware (φιλικά πάντα στο λέω, για να μην παρεξηγηθω)

  15. #810
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από giodi Εμφάνιση μηνυμάτων
    Κάνε το το ρημάδι το update του firmware (φιλικά πάντα στο λέω, για να μην παρεξηγηθω)
    Ειναι τοσο σταθερο το λινκ και γρηγορο που σπανια μπαινουμε στο GUI τους. και εγω σημερα το ειδα.

    Θα γινει το Σ/Κ .

    The gr81 .

Σελ. 54 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 3444495253545556596474 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας