Σελ. 32 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 1222273031323334374252 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 466-480 από 1273
  1. #466
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FGuile Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι κεραια σου εχουν εγκαταστησει?

    - - - Updated - - -



    Απο οτι φαινεται ο Αγιος Μηνας και οι Κουρουνες ειναι πολυ σταθεροι κομβοι. Απο Γιουχτα δεν εχω feedback, παρα μονο απο εναν συνδρομητη κ αυτος εχει θεματα. Η Ρογδια μετα τις 7 τρωει σκαμπανεβασματα.
    Επειδή μένω κάτω απ, το γιουχτα πρακτικά λίγο μετά τις Βασιλειές και τους ρώτησα η κεραία στο γιουχτα είναι άκυρη γιατί είναι αρχαιολογικός χωρος και δεν τους άφησαν
    Aerocool Strike-X One Midi Black - ASROCK Z97 EXTREME3 RETAIL - INTEL CORE I5-4690K 3.50GHZ - Radeon R9 390 XFX Double Dissipation 8GB Black Edition - SEASONIC M12II-620 BRONZE 620W- 3Χ4G KINGSTON KVR1333D3N9 - KINGSTON V300 SSD 120GB SATA3 - 5TB Hard Drives

  2. #467
    Εγγραφή
    12-01-2020
    Μηνύματα
    40
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    OTE - Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΩ ΧΩΡΙΟ
    Καλημέρα σε όλους!

    Εδώ και μερικές μέρες αναζητώντας κάποια εξέλιξη στην πονεμένη ιστορία του internet εδώ στο Ηράκλειο,εντόπισα το νήμα σας,όπως και νήμα διπλανού φόρουμ.

    Έχω διαβάσει το νήμα με εξαίρεση κάποια τεράστια άκρως τεχνικά posts που είχαν να κάνουν με κάποιες ενστάσεις που είχαν διατυπωθεί από κάποιο μέλος.Νομίζω ότι τα συγκεκριμένα δεν αφορούν το απλό και πονεμένο χρήστη ειδικά εδώ στο Ηράκλειο που περιμένει από παράταση σε παράταση να βάλουν κάποια καμπίνα!

    Ενδιαφέρομαι για σπίτι σε περιοχή Μασταμπά στο όριο με περιοχή Κορώνη Μαγαρά.
    Εδώ και λίγο καιρό πήγα σε ΟΤΕ με speedbooster.Σύμφωνα με το speedtest έχω γύρω στα 6 - 7 Mbps από τη σταθερή γραμμή.Με το booster είδα κάποιο φως αλλά θα ήθελα περισσότερα.

    Απ όσα είδα και γράφατε η συγκεκριμένη εταιρεία έχει αυτή τη στιγμή εγκαταστήσει κεραίες σε :
    Ρογδιά (2 κεραίες περίπου 100μ απόσταση μεταξύ τους)
    κέντρο Ηρακλείου προς τον Άγιο Μηνά
    Βασιλειές
    Στην περιοχή Κουρούνες (Νεάπολη νομίζω)

    Από τα προγράμματα που είδα,σκέφτομαι μάλλον για το 100/10.

    Έρχομαι τώρα στα βασικές μου θέματα και στις ερωτήσεις:

    1.Ενδιαφέρομαι για Ηράκλειο,περιοχή Μασταμπά στο όριο με περιοχή Κορώνη Μαγαρά.Θα πιάνω εδώ? Η ρογδιά είναι απέναντι,έχω οπτική επαφή.Σύμφωνα με το google maps είμαι σε απόσταση περίπου 11,5 km από την κορυφή Παπούρα στη Ρογδιά που είναι το κέντρο εκπομπής.

    Διαβάζω από φίλο μας ότι σε 100/10 από Ρογδιά έχει θεματάκια και θα ήθελα, χωρίς να γίνομαι αδιάκριτος,να ρωτήσω που περίπου βρίσκεται γιατί κι εγώ για 100/10 σκέφτομαι.

    2. Διαβάζω στην ιστοσελίδα για κόστος Εξοπλισμού 150 ευρώ,ωστόσο εδώ έχετε αναφέρει για 180 ευρώ.

    Προτείνετε το try and buy? Αρχικά κάνω αίτηση,πληρώνω εξοπλισμό,μου τον εγκαθιστούν και στη συνέχεια ξεκινάει το συμβόλαιο μετά τη δοκιμαστική περίοδο?

    3. Ένα θέμα είναι και τι θα γίνει με ταχύτητες μόλις αυξηθούν οι συνδρομητές,γιατί 50 ευρώ/μήνα για 100/10 δεν μπορείς να συνεχίσεις να τα δίνεις αν μετά από κάποιους μήνες πέσει ας πούμε η ταχύτητα στα 50/10.

    4. Η κεραία θέλει ξεχωριστή τροφοδοσία με ρεύμα για να λειτουργήσει ή παίρνει απλά τάση από το ftp καλώδιο ?

    5. Αν θέλεις τηλέφωνο είδα και λέει πως είναι μέσω VOIP,είναι με παρόμοιο τρόπο όπως το VOIP της cosmote? Για αρχή μάλλον θα κρατήσω και τον ΟΤΕ.

    6. Το 24μηνο το παντρεύεσαι? Αν για κάποιο λόγο διακόψεις σε βάζουν να πληρώσεις υψηλά τέλη διακοπής,γνωρίζει κανείς?

    Ευχαριστώ και αναφέρω ότι άλλο θυμηθώ στη συνέχεια.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ultrahd : 12-01-20 στις 11:43.

  3. #468
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Geros7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επειδή μένω κάτω απ, το γιουχτα πρακτικά λίγο μετά τις Βασιλειές και τους ρώτησα η κεραία στο γιουχτα είναι άκυρη γιατί είναι αρχαιολογικός χωρος και δεν τους άφησαν
    Η κεραια δεν μπηκε ακριβως Γιουχτα. Εχει μπει καπου μεταξυ Γιουχτα και Βασιλειες. Δεν γνωριζω που ακριβως, αλλα επειδη χτες το πειραματισαμε απο το σπιτι τον κομβο αυτο, ειναι ακπου αναμεσα στα 2 αυτα κ καπως χαμξλοτερα απ οτον Γιουχτα.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ultrahd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα σε όλους!

    Εδώ και μερικές μέρες αναζητώντας κάποια εξέλιξη στην πονεμένη ιστορία του internet εδώ στο Ηράκλειο,εντόπισα το νήμα σας,όπως και νήμα διπλανού φόρουμ.

    Έχω διαβάσει το νήμα με εξαίρεση κάποια τεράστια άκρως τεχνικά posts που είχαν να κάνουν με κάποιες ενστάσεις που είχαν διατυπωθεί από κάποιο μέλος.Νομίζω ότι τα συγκεκριμένα δεν αφορούν το απλό και πονεμένο χρήστη ειδικά εδώ στο Ηράκλειο που περιμένει από παράταση σε παράταση να βάλουν κάποια καμπίνα!

    Ενδιαφέρομαι για σπίτι σε περιοχή Μασταμπά στο όριο με περιοχή Κορώνη Μαγαρά.
    Εδώ και λίγο καιρό πήγα σε ΟΤΕ με speedbooster.Σύμφωνα με το speedtest έχω γύρω στα 6 - 7 Mbps από τη σταθερή γραμμή.Με το booster είδα κάποιο φως αλλά θα ήθελα περισσότερα.

    Απ όσα είδα και γράφατε η συγκεκριμένη εταιρεία έχει αυτή τη στιγμή εγκαταστήσει κεραίες σε :
    Ρογδιά (2 κεραίες περίπου 100μ απόσταση μεταξύ τους)
    κέντρο Ηρακλείου προς τον Άγιο Μηνά
    Βασιλειές
    Στην περιοχή Κουρούνες (Νεάπολη νομίζω)

    Από τα προγράμματα που είδα,σκέφτομαι μάλλον για το 100/10.

    Έρχομαι τώρα στα βασικές μου θέματα και στις ερωτήσεις:

    1.Ενδιαφέρομαι για Ηράκλειο,περιοχή Μασταμπά στο όριο με περιοχή Κορώνη Μαγαρά.Θα πιάνω εδώ? Η ρογδιά είναι απέναντι,έχω οπτική επαφή.Σύμφωνα με το google maps είμαι σε απόσταση περίπου 11,5 km από την κορυφή Παπούρα στη Ρογδιά που είναι το κέντρο εκπομπής.

    Διαβάζω από φίλο μας ότι σε 100/10 από Ρογδιά έχει θεματάκια και θα ήθελα, χωρίς να γίνομαι αδιάκριτος,να ρωτήσω που περίπου βρίσκεται γιατί κι εγώ για 100/10 σκέφτομαι.

    2. Διαβάζω στην ιστοσελίδα για κόστος Εξοπλισμού 150 ευρώ,ωστόσο εδώ έχετε αναφέρει για 180 ευρώ.

    Προτείνετε το try and buy? Αρχικά κάνω αίτηση,πληρώνω εξοπλισμό,μου τον εγκαθιστούν και στη συνέχεια ξεκινάει το συμβόλαιο μετά τη δοκιμαστική περίοδο?

    3. Ένα θέμα είναι και τι θα γίνει με ταχύτητες μόλις αυξηθούν οι συνδρομητές,γιατί 50 ευρώ/μήνα για 100/10 δεν μπορείς να συνεχίσεις να τα δίνεις αν μετά από κάποιους μήνες πέσει ας πούμε η ταχύτητα στα 50/10.

    4. Η κεραία θέλει ξεχωριστή τροφοδοσία με ρεύμα για να λειτουργήσει ή παίρνει απλά τάση από το ftp καλώδιο ?

    5. Αν θέλεις τηλέφωνο είδα και λέει πως είναι μέσω VOIP,είναι με παρόμοιο τρόπο όπως το VOIP της cosmote? Για αρχή μάλλον θα κρατήσω και τον ΟΤΕ.

    6. Το 24μηνο το παντρεύεσαι? Αν για κάποιο λόγο διακόψεις σε βάζουν να πληρώσεις υψηλά τέλη διακοπής,γνωρίζει κανείς?

    Ευχαριστώ και αναφέρω ότι άλλο θυμηθώ στη συνέχεια.
    1) 100αρες απο Ρογδια δεν δινονται. Μεχρι 50αρες. Εγω βρισκομαι 7,5 περιπου χλμ απεναντι απο την κεραια στη Ρογδια με καθαρη οπτικη επαφη χωρις εμποδια. Εχει πολυ θορυβο ο κομβος αυτος κ οι υψηλες ταχυτητες τρωνε ζορι.

    2) 150 ευρω ειναι με κεραια powerbeam ac gen2 και tplink router. Εγω ζητησα Mikrotik γιαυτο πληρωσα 185. Ναι σου δινουν μια εβδομαδα δοκιμης. Αν δεν σου κανει σου γυριζουν τα λεφτα του εξοπλισμου κ ολα καλα.

    3) Υπαρχουν Wisp στο εξωτερικο που με αντιστοιχες κεραιες τροφοδοτουν 500 συνδρομητες απο μια κεραια κ παιζουν γενικα καλα. Πιο πολυ να φοβασαι τις παρεμβολες. Bandwidth υπαρχει μπολικο διαθεσιμο απο την Sky. Το πιο σημαντικο ειανι να κατενεμει το δικτυο κεραιων πιο σωστα. Οταν θα αυξηθουν οι συνδρομητες αρκετα , το σιγουρο ειναι οτι θα εχουν αυξηθει κ οι κομβοι σε περισσοτερους. Ηδη εχουν στειλει συνδρομητες απο Ροδια σε αλλους κομβους για πιο σωστη κατανομη.

    4) Η κεραια εχει εμσα τον δικο της poe adapter που την τροφοδοτει με ρευμα. Εναλλακτικα αν παρεις το Mikrotik, τη συνδεεεις πανω του κατευθειαν κ παιρνει ρευμα απο την ethernet του καθως εχει μια Poe in και μια poe out.

    5) Παρολο που δεν το εχω χρησιμοποιησει το voip τους ειναι πιο απλο κ ξεκλειδωτο σε σχεση με οτε. Δλδ το βαζεις σε οτι συσκευη θελεις (λογικα σου δινουν τους κωδικους, χωρις θεμα). Συνυθως εκει σου δινουν ενα Grandstream voip gateway.

    6) Σε αυτο δεν ειμαι σιγουρος, ρωτα απο το τηλεφωνο για σιγουρια. Νομιζω πως αμα εχεις χοντρο θεμα , δεν θα σου φερουν αντιρηση σε σχεση με αλλους ISP, αλλα αυτο το λεω με καθε επιφυλαξη.

    Οι κομβοι ειναι Ροδια , Γιουχτα-Βασιλειες (ενας κομβος), Αγιος Μηνας και οι Κουρουνες (πανω στο Σταυρο της Νεαπολης που δινουν και οι τηλεοπτικοι σταθμοι) που ειναι γιασ Αγιο Νικολαο/Χερσονησσο κτλ. Τεσσερις δλδ μεχρι στιγμης κ ερχονται κ αλλοι.

    Αν θες την γνωμη μου, επειδη θα παρεις απο Ροδια σε πρωτη φαση καλυτερα παρε μια 24αρα. Σιγουρα δυσκολα θα το μετανιωσεις. Οι περισσοτερες δουλευουν πολυ καλα. Μπορεις να δοκιμασεις και την 35αρα. Λογικα ουτε αυτη θα σε προβληματισει. Και αφου σκεφτεσαι να κρατησεις κ τον οτε θα εχεις κ μια γραμμη ρεζερβα. Τη 100αρα δυστυχως ξεχνα την για την ωρα. Ισως σε αλλον κομβο μελλοντικα ομως να μπορεις κανονικα να παρεις. Το ιδιο ισχυει κ για μενα.

  4. #469
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FGuile Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπαρχουν Wisp στο εξωτερικο που με αντιστοιχες κεραιες τροφοδοτουν 500 συνδρομητες απο μια κεραια κ παιζουν γενικα καλα
    Που γίνεται αυτό; Ούτε στη θεωρία, ούτε στα πιο τρελά όνειρα. Από που να το πιάσουμε; Από bandwidth, airtime, latency, χρήση ίδιας συχνότητας κλπ.;
    Το μέγιστο 30-40 σε κάθε κεραία, άντε να πάνε 50 με πολλά παράπονα μέχρι να αναβαθμίσει τον κόμβο με επιπλέον εξοπλισμό.

  5. #470
    Εγγραφή
    08-11-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Ηλικία
    59
    Μηνύματα
    2.571
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1G/1G
    ISP
    Inalan
    Router
    Mikrotik 5009
    Μήπως εννοεις απο κάθε ιστό?

    Ναι τοτε αν έχει 10-12 ap είναι εφικτο το 400+

    Σε κάθε ap ακόμα και στα καλύτερα όπως λεει και ο jkoukos δεν μπορείς να εξυπηρετήσεις τόσους πολλους χρήστες.

    Α και τέλος για να πουλήσεις τόσες συνδέσεις θα πρέπει να υπάρχει και αντίστοιχο bandwidth που θα πρέπει να το φέρεις ασύρματα ή με οπτική.

    Ακόμα και να κρατήσεις το 1 προς 8 που πολλοι το κάνουν 1 προς 10 είναι δύσκολο.

    (Αν έχω 500Mbps θα μπορουσα να πουλήσω μαξ 8 φορές το bandwidth αυτο δηλαδή 4000 / αν δώσω 100αρες συνδέσεις αποτέλεσμα 40 χρήστες)

    Και φυσικά το bandwidth αυτό ειναι shared στις οικιακές εκτός αν πληρώνεις εγγυημένο με αυξημένο κόστος εννοείται.

  6. #471
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Κάθε ΑΡ έχει Gigabit θύρα, οπότε το ερώτημα. Πόσους χρήστες μπορεί να εξυπηρετήσει;
    Αφήνω τα άλλα απ' έξω.

  7. #472
    Εγγραφή
    21-03-2013
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από FGuile Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κεραια δεν μπηκε ακριβως Γιουχτα. Εχει μπει καπου μεταξυ Γιουχτα και Βασιλειες. Δεν γνωριζω που ακριβως, αλλα επειδη χτες το πειραματισαμε απο το σπιτι τον κομβο αυτο, ειναι ακπου αναμεσα στα 2 αυτα κ καπως χαμξλοτερα απ οτον Γιουχτα.

    - - - Updated - - -



    1) 100αρες απο Ρογδια δεν δινονται. Μεχρι 50αρες. Εγω βρισκομαι 7,5 περιπου χλμ απεναντι απο την κεραια στη Ρογδια με καθαρη οπτικη επαφη χωρις εμποδια. Εχει πολυ θορυβο ο κομβος αυτος κ οι υψηλες ταχυτητες τρωνε ζορι.

    2) 150 ευρω ειναι με κεραια powerbeam ac gen2 και tplink router. Εγω ζητησα Mikrotik γιαυτο πληρωσα 185. Ναι σου δινουν μια εβδομαδα δοκιμης. Αν δεν σου κανει σου γυριζουν τα λεφτα του εξοπλισμου κ ολα καλα.

    3) Υπαρχουν Wisp στο εξωτερικο που με αντιστοιχες κεραιες τροφοδοτουν 500 συνδρομητες απο μια κεραια κ παιζουν γενικα καλα. Πιο πολυ να φοβασαι τις παρεμβολες. Bandwidth υπαρχει μπολικο διαθεσιμο απο την Sky. Το πιο σημαντικο ειανι να κατενεμει το δικτυο κεραιων πιο σωστα. Οταν θα αυξηθουν οι συνδρομητες αρκετα , το σιγουρο ειναι οτι θα εχουν αυξηθει κ οι κομβοι σε περισσοτερους. Ηδη εχουν στειλει συνδρομητες απο Ροδια σε αλλους κομβους για πιο σωστη κατανομη.

    4) Η κεραια εχει εμσα τον δικο της poe adapter που την τροφοδοτει με ρευμα. Εναλλακτικα αν παρεις το Mikrotik, τη συνδεεεις πανω του κατευθειαν κ παιρνει ρευμα απο την ethernet του καθως εχει μια Poe in και μια poe out.

    5) Παρολο που δεν το εχω χρησιμοποιησει το voip τους ειναι πιο απλο κ ξεκλειδωτο σε σχεση με οτε. Δλδ το βαζεις σε οτι συσκευη θελεις (λογικα σου δινουν τους κωδικους, χωρις θεμα). Συνυθως εκει σου δινουν ενα Grandstream voip gateway.

    6) Σε αυτο δεν ειμαι σιγουρος, ρωτα απο το τηλεφωνο για σιγουρια. Νομιζω πως αμα εχεις χοντρο θεμα , δεν θα σου φερουν αντιρηση σε σχεση με αλλους ISP, αλλα αυτο το λεω με καθε επιφυλαξη.

    Οι κομβοι ειναι Ροδια , Γιουχτα-Βασιλειες (ενας κομβος), Αγιος Μηνας και οι Κουρουνες (πανω στο Σταυρο της Νεαπολης που δινουν και οι τηλεοπτικοι σταθμοι) που ειναι γιασ Αγιο Νικολαο/Χερσονησσο κτλ. Τεσσερις δλδ μεχρι στιγμης κ ερχονται κ αλλοι.

    Αν θες την γνωμη μου, επειδη θα παρεις απο Ροδια σε πρωτη φαση καλυτερα παρε μια 24αρα. Σιγουρα δυσκολα θα το μετανιωσεις. Οι περισσοτερες δουλευουν πολυ καλα. Μπορεις να δοκιμασεις και την 35αρα. Λογικα ουτε αυτη θα σε προβληματισει. Και αφου σκεφτεσαι να κρατησεις κ τον οτε θα εχεις κ μια γραμμη ρεζερβα. Τη 100αρα δυστυχως ξεχνα την για την ωρα. Ισως σε αλλον κομβο μελλοντικα ομως να μπορεις κανονικα να παρεις. Το ιδιο ισχυει κ για μενα.
    Για Βασιλειές είσαι σίγουρος; Γιατί στο τηλέφωνο με το τεχνικό τμήμα μου είπαν πως θα συνδεθώ με Ρογδια ενώ είμαι λίγο μετά τις Βασιλειές
    Aerocool Strike-X One Midi Black - ASROCK Z97 EXTREME3 RETAIL - INTEL CORE I5-4690K 3.50GHZ - Radeon R9 390 XFX Double Dissipation 8GB Black Edition - SEASONIC M12II-620 BRONZE 620W- 3Χ4G KINGSTON KVR1333D3N9 - KINGSTON V300 SSD 120GB SATA3 - 5TB Hard Drives

  8. #473
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Geros7 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για Βασιλειές είσαι σίγουρος; Γιατί στο τηλέφωνο με το τεχνικό τμήμα μου είπαν πως θα συνδεθώ με Ρογδια ενώ είμαι λίγο μετά τις Βασιλειές
    Ναι υπαρχει ο κομβος εκει κανονικα απλα δεν δινουν 24αρες απο τον εκει κομβο. Γιαυτο θα σε βαλουν στη Ρογδια.

    - - - Updated - - -

    @jkoukos και @BillyVan, σωστα δεν εννοω απο ενα AP αλλα απο ολοκληρο τον κομβο. Αλλωστε στη Ρογδια δεν εχουν μονο ενα AP. Συγνωμη για το μπερδεμα, δεν εκφραστικα σωστα. Εννοειται πως πρεπει να εχει περισσοτερες απο μια κεραιες για να δωσει τοσους χρηστες ενας κομβος , οπως εγραψα και παραπανω.

    Επισης ο περιορισμος της gigabit ειναι ενα θεμα @jkoukos.

    Απο πλευρας ταχυτητας , προς το παρον ολοι παιρνουμε απο ενα καναλι των 10G και υπαρχουν κ αλλα διαθεσιμα.

    Γενικα, εχει ακομα μελλον η ολη διαδικασια, γιατι πρεπει να χτιστει ενα αρκετα ακριβο κ μεγαλο δικτυο για να παιξει καλα στο Ηρακλειο. Ορεξη βλεπω υπαρχει. Μακαρι να πανε ολα καλα. Θα ειναι καλο για ολους.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος FGuile : 13-01-20 στις 11:38.

  9. #474
    Εγγραφή
    30-01-2008
    Περιοχή
    Amoudara-ΘΕΡΙΣΣΟΣ (THER)
    Ηλικία
    42
    Μηνύματα
    236
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    ZTE
    SNR / Attn
    ?(dB) / ?(dB)
    Path Level
    Fastpath
    Για περιοχή πόρος Αγίου Γεωργίου,σε πια κεραία γίνεται σύνδεση;
    Ευχαριστώ πολύ

  10. #475
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    Νομιζω στον Πορο οτι δινουν απο Ροδια. Τσεκαρε απο την ταρατσα σου αν εχεις οπτικη επαφη με τα σημεια που λεμε παραπανω.

  11. #476
    Εγγραφή
    14-06-2018
    Ηλικία
    28
    Μηνύματα
    133
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    Το ίντερνετ γενικά αυτό τον καιρό είναι σε μαύρο χάλι.
    Αρχικά αναγκάζομαι να σηκώνομαι από τις 6 το πρωί για να κάνω την δουλειά μου το πολύ μέχρι τις 11 γιατί μετά το ίντερνετ το παίρνει η κάτω βόλτα.
    Δεν γίνεται να πιάνω από τις 6 έως τις 11 το πρωί 35/30 και μετά να πέφτει 5/1. Αύριο θα επικοινωνήσω με τα παιδιά μήπως κάτι πάει λάθος με την κεραία η με την περιοχή όπου παίρνω σήμα.

  12. #477
    Εγγραφή
    14-01-2020
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Ξέρει κάποιος τι παίζει με τις μεσσαμπελιές; Απο ποιο κόμβο θα πάρει κάποιος που είναι ούλωφ πάλμε; 24/2 θα δουλέψει?

  13. #478
    Εγγραφή
    02-11-2019
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    379
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    DataNetworks & SkyTelecom
    @Constantine4 powerbeam σου εχουν εγκαταστησει ή litebeam κεραια?

    @Atzimpourdakas αν εχεις οπτικη επαφη με Αγιο Μηνα και ΑΝ δινουν απο εκει 24αρες ,πιθανον απο εκει. Αλλιως απο Ρογδια. Αν μπορεις τσεκαρε απο την ταρατσα σου αν εχεις οπτικη επαφη.

  14. #479
    Εγγραφή
    03-12-2019
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    94
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    in between
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Constantine4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίντερνετ γενικά αυτό τον καιρό είναι σε μαύρο χάλι.
    Αρχικά αναγκάζομαι να σηκώνομαι από τις 6 το πρωί για να κάνω την δουλειά μου το πολύ μέχρι τις 11 γιατί μετά το ίντερνετ το παίρνει η κάτω βόλτα.
    Δεν γίνεται να πιάνω από τις 6 έως τις 11 το πρωί 35/30 και μετά να πέφτει 5/1. Αύριο θα επικοινωνήσω με τα παιδιά μήπως κάτι πάει λάθος με την κεραία η με την περιοχή όπου παίρνω σήμα.
    Ενδιαφέρον. Εγώ τι να πω, έχω τελείως διαφορετική εμπειρία. Ναι κάποιες φορές το μετράω 80 (συνήθως πρωινά) αλλά γενικά είναι πολύ σταθερό στα 95-98. Το δικό σου μου ακούγεται σαν κάποιου τύπου παρεμβολές από κάποιον άλλον στην περιοχή σου.

  15. #480
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Διαβασα αρκετες σελιδες αλλα δεν ειδα καπου να εχει αναφερθει...

    Εχετε ολοι κανονικα public ΙΡ ή υπαρχουν και περιπτωσεις που εισαστε πισω απο nat ?
    The gr81 .

Σελ. 32 από 85 ΠρώτηΠρώτη ... 1222273031323334374252 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας