Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 39
  1. #16
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από marcus1 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μιας και Ελλάδα δεν έχουμε Advertising Standards Authority (και έχουμε ανύπαρκτη ΕΕΤΤ) μπορούν κάλλιστα ν'αρχίσουν να διαφημίζουν TERAbits ή γιατί όχι PETAbits. Μην κάνετε τσιγκουνιές ρε παιδιά.

    Νέο πακέτο TERRRRRRRRRRRRRRRRRRRAbit 150/20. Tερρρρρρρρρρρρράστιες ταχύτητες.

    Ας βάλουν κι ένα τερατάκι από κάτω, αν ποτέ ξυπνήσει κάποια "ανεξάρτητη αρχή" να ισχυριστούν ότι αναφερόταν στην μασκώτ μωρέ, όχι την μονάδα μέτρησης.
    Είναι προσεχτικοί, δεν λένε πουθενα Gigabits λένε giga σκέτο

  2. #17
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Σ' αυτή τη χώρα, αντί να επενδύσουν στα δίκτυα επενδύουν, σε βλακείες διαφημίσεις... Αυτή η μπούρδα που η Vodafone τα βάφτισε όλα "Giga" (ακόμα και το Wi-Fi Calling!!), μάλλον είναι απάντηση στην Cosmote με το Fiber στην πόλη μου, Σπάρτη (που κάλυψε 3 ολόκληρους δρόμους με FTTH κι έτρεξε να κάνει event με τον Σάκη Τανιμανίδη και την Τάμτα)... Μιλάμε για ξεφτίλα ολκής...

    Να μην πούμε καλύτερα για την πανελλαδική κάλυψη του 4G, που ακόμα και η WIND την έχει περάσει για πλάκα και που σε πολλές περιοχές της Αθήνας, βλέπεις Vodafone 4G+ με 5 Mbps ταχύτητα! Giga network κατά τ' άλλα...

  3. #18
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σ' αυτή τη χώρα, αντί να επενδύσουν στα δίκτυα επενδύουν, σε βλακείες διαφημίσεις... Αυτή η μπούρδα που η Vodafone τα βάφτισε όλα "Giga" (ακόμα και το Wi-Fi Calling!!), μάλλον είναι απάντηση στην Cosmote με το Fiber στην πόλη μου, Σπάρτη (που κάλυψε 3 ολόκληρους δρόμους με FTTH κι έτρεξε να κάνει event με τον Σάκη Τανιμανίδη και την Τάμτα)... Μιλάμε για ξεφτίλα ολκής...

    Να μην πούμε καλύτερα για την πανελλαδική κάλυψη του 4G, που ακόμα και η WIND την έχει περάσει για πλάκα και που σε πολλές περιοχές της Αθήνας, βλέπεις Vodafone 4G+ με 5 Mbps ταχύτητα! Giga network κατά τ' άλλα...
    Τα mega Και τα giga αλλά και τα super δεν ξεκινήσανε απο αυτή την χώρα, ξεκινήσανε από αγγλόφωνες χώρες τις ίδιες που έχουν οδηγίες σε σακουλάκια φιστικιών, open, eat, warning may contain nuts

  4. #19
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα mega Και τα giga αλλά και τα super δεν ξεκινήσανε απο αυτή την χώρα, ξεκινήσανε από αγγλόφωνες χώρες τις ίδιες που έχουν οδηγίες σε σακουλάκια φιστικιών, open, eat, warning may contain nuts
    Οι αγγλόφωνες χώρες όμως, γράφουν Giga pack στα γαριδάκια, δε βαφτίζουν ως "Giga" τα 100 Mbps (σε κάποιες περιπτώσεις ούτε καν τα 1000) , όπως ούτε και το Wifi Calling...

    Η Vodafone θα έπρεπε να φάει πρόστιμο, για το μαρκετινίστικο ψέμα της...

    - - - Updated - - -

    Y.Γ. Το μόνο "Giga" που διαθέτει η Vodafone, είναι το wifi extender της TP-Link.

  5. #20
    Εγγραφή
    27-10-2011
    Μηνύματα
    9
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    +1 για την μαρκετίστικη αηδία!

    Δεν βρίσκω πουθενά τεχνικές πληροφορίες για την ασφάλεια υλοποίησης Wi-Fi calling (SIP/IMS) και πραγματικά δεν θέλω να σκέφτομαι τι θα γίνεται στα χαλαρά οικιακά Wi-Fi και όχι μόνο…

    «Η υπηρεσία Vodafone Wi-Fi Calling (εφεξής «Υπηρεσία») παρέχει τη δυνατότητα στους συνδρομητές κινητής τηλεφωνίας Vodafone να πραγματοποιούν κλήσεις από το κινητό τους μέσω Wi-Fi (ασύρματου τοπικού δικτύου) όταν υπάρχει αδύναμο σήμα κινητής τηλεφωνίας. Απαραίτητη προϋπόθεση για τη χρήση της Υπηρεσίας είναι ο συνδρομητής να έχει ενεργοποιήσει το Wi-Fi στη συσκευή του και να έχει συνδεθεί σε ασφαλές Wi-Fi δίκτυο»


    Δηλαδή όλη η ασφάλεια πέφτει στο πόσο ισχυρός είναι ο κωδικός του Wi-Fi και η μέθοδος κρυπτογράφησης?

  6. #21
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    και που σε πολλές περιοχές της Αθήνας, βλέπεις Vodafone 4G+ με 5 Mbps ταχύτητα! Giga network κατά τ' άλλα...
    Μήπως έχεις μη-συμβατή 4g+ συσκευή;; πχ που να μην κάνει aggregate τη b20 με τη b3 band.

  7. #22
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μήπως έχεις μη-συμβατή 4g+ συσκευή;; πχ που να μην κάνει aggregate τη b20 με τη b3 band.
    Η συσκευή μου δεν υποστηρίζει το B3+B20, υποστηρίζει όμως τους άλλους συνδυασμούς...

    Για παράδειγμα σε Γηροκομείο και Μιχαλακοπουλου, με B7+B3 σέρνεται το σύμπαν...

  8. #23
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η συσκευή μου δεν υποστηρίζει το B3+B20, υποστηρίζει όμως τους άλλους συνδυασμούς... Για παράδειγμα σε Γηροκομείο και Μιχαλακοπουλου, με B7+B3 σέρνεται το σύμπαν...
    Τον βασικότερο όμως και πλέον διαδεδομένο συνδιασμό (B3+B20) δεν υποστηρίζει η συσκευή σου Πάντως Μιχαλακοπούλου κάνει 3ca B7+B3+B20 εδώ και 3χρονια και δεν έχω παρατηρήσει να "σέρνεται το σύμπαν" όπως ισχυριζεσαι. Υποστηρίζεις έστω αυτόν τον συνδιασμό;

  9. #24
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον βασικότερο όμως και πλέον διαδεδομένο συνδιασμό (B3+B20) δεν υποστηρίζει η συσκευή σου Πάντως Μιχαλακοπούλου κάνει 3ca B7+B3+B20 εδώ και 3χρονια και δεν έχω παρατηρήσει να "σέρνεται το σύμπαν" όπως ισχυριζεσαι. Υποστηρίζεις έστω αυτόν τον συνδιασμό;
    Όχι, δεν κάνει 3CA το LeEco X722. Πολλές φορές όμως στη Μιχαλακοπούλου, με B7+B3 έβλεπα 7 Mbps... Αν περιμένουμε από την B20 να μας "σώσει", τότε κατάλαβες...

  10. #25
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Οπότε είναι σε γνώση σου ότι η συσκευή σου δεν κάνει aggregate την Β20 μπάντα με συνέπεια να μην μπορεί να εκμεταλλεύεται όπως πρέπει το 4G+ δίκτυο.

  11. #26
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε είναι σε γνώση σου ότι η συσκευή σου δεν κάνει aggregate την Β20 μπάντα με συνέπεια να μην μπορεί να εκμεταλλεύεται όπως πρέπει το 4G+ δίκτυο.
    Ναι αλλά φταίει ο πάροχος

  12. #27
    Εγγραφή
    04-06-2006
    Περιοχή
    Στην μαφία των τηλεπικοινωνιών
    Μηνύματα
    193
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    33 kbps
    ISP
    ΕΕΤΤ
    Path Level
    Interleaved
    Νέο Κόσμο δεν δίνει στο site της ούτε vdsl πόσο μάλλον FTTH.

  13. #28
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε είναι σε γνώση σου ότι η συσκευή σου δεν κάνει aggregate την Β20 μπάντα με συνέπεια να μην μπορεί να εκμεταλλεύεται όπως πρέπει το 4G+ δίκτυο.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι αλλά φταίει ο πάροχος

    Με δουλεύετε, έτσι; Αφού σας λέω ότι με B7+B3 (συνολικό bandwidth 40 Mhz) με το ζόρι πιάνει 7 Mbps! Aν είχε και την Β20 (10MHz) μαζί, πόσο να πήγαινε; 8; 9; Και φταίει η συσκευή μου;

    Με Cosmote 4G+ (B7+B3) έχω δει και πάνω από 200 Mbps, οπότε σίγουρα δε φταίει η συσκευή μου που η "Giga" Vodafone σέρνεται πιο πολύ και από το ADSL στην Άνω Ραχούλα...

  14. #29
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από MitsosDaBest13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    [OFFTOPIC]Με δουλεύετε, έτσι; Αφού σας λέω ότι με B7+B3 (συνολικό bandwidth 40 Mhz) με το ζόρι πιάνει 7 Mbps! Aν είχε και την Β20 (10MHz) μαζί, πόσο να πήγαινε; 8; 9; Και φταίει η συσκευή μου;
    Σε peak ώρα έχω δει πάνω από 50-60mhps και σε off-peak τριψήφια. Στη περιοχή του Χίλτον επίσης πιάνει και μια κεραία με 4x4mimo τεχνολογία οπότε δεν γνωρίζω αν η συσκευή σου υποστηρίζει (και) τα επιπλέον διαθέσιμα streams, εκτός της ελλειψης aggregation στη Β20.

  15. #30
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε peak ώρα έχω δει πάνω από 50-60mhps και σε off-peak τριψήφια. Στη περιοχή του Χίλτον επίσης πιάνει και μια κεραία με 4x4mimo τεχνολογία οπότε δεν γνωρίζω αν η συσκευή σου υποστηρίζει (και) τα επιπλέον διαθέσιμα streams, εκτός της ελλειψης aggregation στη Β20.
    Καλά, στο Χίλτον κι εγώ έχω δει 60άρια με VF. Εγώ λέω για Μιχαλακοπούλου ψηλά προς Γουδί, κοντά στην Speedex, νοσοκομείο Αγ. Σοφία κλπ...

    Αλλά στο Γηροκομείο που μένω κοντά, έχω διαπιστώσει πρόβλημα εδώ και πάνω από 4 χρόνια, από τότε που αγόρασα την πρώτη μου 4G συσκευή. Όσες φορές και να τους ενημέρωσα, με "έγραψαν" κανονικά. Πχ χθες 1 το βράδυ, VF 4G+ με 13 Mbps και WIND 4G+ με 160!!! Η συσκευή μου μάλλον φταίει...

Σελ. 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας