Εμφάνιση 1-2 από 2
  1. #1
    Εγγραφή
    19-01-2006
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    27
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Καλημέρα αγαπητοί φίλοι,

    Κάνω αυτή την ανάρτηση προσβλέποντας σε κάποιον με ανάλογη εμπειρία ώστε να μου δώσει τα φώτα του.

    Είμαι συνδρομητής Cosmote.

    Ιούλιος 2019: εργασίες Cosmote για fiber to the home στον δρόμο κάτω από το σπίτι μου, ολοκλήρωση εργασιών.

    Σεπτέμβριος 2019: ενημέρωση από SFBB ότι πλέον μπορώ να εξαργυρώσω το κουπόνι μου είτε στην Cosmote είτε στην Wind.

    Έως σήμερα: Στην αναζήτηση διαθεσιμότητας με τον αριθμό τηλεφώνου μου, η Cosmote δεν μου βγάζει διαθέσιμο το ftth. Στην αναζήτηση διαθεσιμότητας με βάση την διεύθυνσή μου και η Cosmote και η Wind μου βγάζουν διαθεσιμότητα και μου δίνουν την δυνατότητα να κάνω παραγγελία. Κάνω την παραγγελία στην Cosmote και ο εκπρόσωπος μου λέει ότι αφού δεν βγάζει διαθεσιμότητα στον υφιστάμενο τηλεφωνικό αριθμό, δεν μπορώ να προχωρήσω σε αναβάθμιση της σύνδεσής μου. Στην ερώτησή μου, γιατί τότε μου βγάζει διαθεσιμότητα με βάση την διεύθυνση, μου λέει ότι κάποιο λάθος του συστήματος θα είναι.

    Είμαι μπερδεμένος. Πιστεύω ότι αν κάνω αίτηση για καινούργια γραμμή στην Cosmote και με βάση την διεύθυνσή μου ζητήσω ftth θα μου το δώσουν γιατί θα θέλουν να αποκτήσουν έναν καινούργιο πελάτης. Επίσης, πιστεύω ότι για τον ίδιο λόγο αν υποβάλω αίτηση στην Wind για ftth με φορητότητα του αριθμού μου πάλι θα μου το δώσουν.

    Έχει βρεθεί καμία φίλη/κανένας φίλος σε παρόμοια κατάσταση για να μου προσφέρει την συμβουλή του;

    Σας ευχαριστώ πολύ.

  2. #2
    Εγγραφή
    09-02-2015
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    7
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΟΙ
    Router
    SpeedportPlus2/Archer x50
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα φίλε! Είμαι ακριβώς....μα ακριβώς στην ίδια κατάσταση! με το κουπόνι στα χέρια και η Cosmote να μη ξέρει αν υπάρχει διαθεσιμότητα....προχθές είδα μόνο μια αλλαγή στο site της και μου έβγαλε για πρώτη φορά και στον τηλ. αριθμό και στην διεύθυνση διαθεσιμότητα, οπότε θα πάω από ένα κατάστημα να ρωτήσω για σιγουριά!

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας