Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    03-12-2019
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Σαν νέος κι εγώ στο φόρουμ σας καταθέτω τη παρακάτω εμπειρία μου.Ειμαι φοιτητής και εχω εδώ και ένα χρόνο συμβόλαιο με την κοσμοτε . Αρχές Νοεμβρίου στις 5 του μηνός για την ακρίβεια, πέρασαν δύο υπάλληλοι της WIND από το σπίτι μου και με ενημέρωσαν για ένα πακέτο, λέγοντας μου ότι θα συνδεθώ στο δίκτυο των οπτικών ινών στην πόλη όπου ζω(καθώς οι ταχύτητες δεν είναι μεγάλες γενικότερα και με τις οπτικές ίνες θα αναβαθμιστεί).Με διαβεβαίωσαν προφορικά ότι συνεργάζονται με την ΚΟΣΜΟΤΕ.Επισης με διαβεβαίωσαν ότι δεν χρειάζεται να κάνω κάτι εγώ και ούτε καν να αλλάξω ρούτερ.Με αυτά και με εκείνα συμφώνησα αφού είχα στο μυαλό μου ότι είναι σε συνεργασία με την κοσμοτε και δεν χρειάζεται να κάνω διακοπή συμβολαίου μ αυτήν .Προχώρησα λοιπόν και υπέγραψα.Για επιβεβαιωση λίγες μέρες μετά πέρασα από κατάστημα της WIND ώστε να εξακριβώσω αν ισχύει κάτι τέτοιο και μου είπαν πως ναι ισχύει.Παρ όλα αυτά χθες με παίρνει τηλ η ΚΟΣΜΟΤΕ και μου λέει στάλθηκε αίτημα διακοπης.Τους εξήγησα πως έχει η κατάσταση και λέω θέλω να παραμείνω σε εσάς κανονικά και θα κάνω διακοπή με την WIND ,καθώς πρόκειται καθαρά για θέμα εξαπάτησης.Τελος πάντων μιλάω τηλεφωνικά με WIND και λένε δε μπορεί να γίνει η κάτι ,ούτε υπαναχώρηση γιατί έχουν περάσει οι 14 μέρες που δικαιούμαι αίτημα υπαναχώρησης.Παω σε κατάστημα και μου λένε το ίδιο.Ξαναμιλαω τηλεφωνικά ,τους αναφέρω κάτι για εθνική επιτροπή,με βάζουν σε αναμονή κι έπειτα μου λένε αύριο να πάω να κάνω διακοπή συμβολαίου.Παω σήμερα σε κατάστημα της WIND και οι υπάλληλοι μου λένε ότι δε μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο γιατί ούτε καν έχει ενεργοποιηθεί το δίκτυο (παρεμπιπτόντως μου στάλθηκε χθες μήνυμα στο κινητό ότι η αίτηση στη WIND καταχωρήθηκε εχθές). Για ποιον λογο η τηλεφωνική εκπροσωπος μου ειπε ότι έχω τη δυνατότητα από αύριο να κάνω διακοπή?Εγώ θέλω να μείνω στο γεγονός ότι οι υπάλληλοι της WIND που πέρασαν από το σπίτι μου ,μου είπαν ότι πρόκειται για συνεργασία με την κοσμοτε πρώτον, δεύτερον δε χρειάζεται να κάνω διακοπή συμβολαίου , τρίτον κρατάω το ρούτερ της κοσμοτε.Κατι από τα τρία δεν ισχύει.Εχει κανεις παρόμοια εμπειρία ,να με διαφωτίσει για το πώς μπορώ να διακόψω μια και καλή το συμβόλαιο με την WIND?

  2. #2
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Απο την στιγμή που έχουν περάσει οι 14 ημέρες δεν μπορείς να διακόψεις αζημίως. Ισως μόνο με καταγγελία προς την ΕΕΤΤ
    Αυτο που υπέγραψες δεν το διάβασες;

  3. #3
    Εγγραφή
    18-02-2004
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    81
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    768/192
    ISP
    OTEnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ.ΠΑΥΛΟΥ
    Router
    USR 9105
    Γνωστός παπας που πουλάνε οι εκπρόσωποι της wind ουτε αναβάθμιση έγινε ούτε με την ΚΟΣΜΟΤΕ συνεργάζονται κανονικά μήνυση πρέπει να φάνε, Παρόμοια περίπτωση έτυχε σε μένα άλλα τον έκοψα κατευθείαν λέγοντας " Παλικάρι από βέσπα ξέρεις" . Άκου αναβάθμιση ποιον κοροϊδεύουν. Αυτό δεν είναι μάρκετινγκ παραπλάνηση καραμπινάτη είναι. Δεν θα γίνει κάτι πάντως και με καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Απλά δεν πληρώνεις το πρόστιμο για την διακοπή και δεν ασχολείσαι
    Hack a computer and u r a hacker.Hack a network and u r a company .Hack the World and U R The US Goverment

  4. #4
    Εγγραφή
    03-12-2019
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Κατ' αρχάς ευχαριστώ πάρα πολύ που απαντήσατε.Κατά δεύτερον εκείνη την ώρα έλεγξα το συμβόλαιο ,έγραφε βέβαια Γουιντ πάνω πάνω ,αλλά υπέθεσα ότι εφ όσον μου είπαν ότι συνεργάζονται με ΟΤΕ κλπ κλπ και ότι θα πληρώνω λογαριασμούς στη Γουιντ πλέον ,το θεώρησα λογικό.Βεβαια για την εξάλειψη οποιαδήποτε αμφιβολίας πέρασα από κατάστημα της Γουιντ και ρώτησα αν ισχύει κάτι τέτοιο και μου απάντησαν " ναι ναι ισχύει έτσι ξέρουμε ". Οπότε επαναπαύθηκα.Τελος πάντων αν ήξερα ότι ήταν μούφα όλο το θέμα και μου έλεγαν εξ αρχής ότι θα γίνει και διακοπή από τον ΟΤΕ και θα αλλάξω εξ ολοκλήρου πάροχο ,ένα Όχι -ευχαριστω και γεια σας θα ήταν η απάντηση μου. Παρ όλα αυτά μου φάνηκε περίεργο που η τηλεφωνική εκπροσωπος της Γουιντ μου έδωσε το οκει να κάνω σήμερα τη διακοπή ενώ στο κατάστημα δε γινόταν.100 τηλεφωνήματα ο καθενας διαφορετικά πράγματα μου λεει,χαχα.Λογικά προς ΕΕΤΤ θα κινηθώ όπως το κόβω...

  5. #5
    Εγγραφή
    03-12-2019
    Μηνύματα
    5
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Είχα κατάθεση αίτηση παραπονου τηλεφωνικά στην Wind.Σημερα το πρωί μου έστειλαν μήνυμα ότι αξιολογηθεί και θα ενημερωθώ για την εξέλιξη της.Εν τέλει, μία ωρα μετά μου έστειλαν μήνυμα ότι το αίτημα φορητότητας ακυρώθηκε ενώ με ευχαρίστησαν κιόλας,χαχαχα.Καλη συνέχεια σε όλους.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας