Σελ. 5 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 132
  1. #61
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.621
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως εχει παρατηρηθει οτι μετα τα 80 εμφανιζονται διαφορα προβληματα υγειας.
    Με δεδομενο οτι οι εκπομπες ηχου μεσω ραδιοφωνιας μεγαλων αποστασεων εγινε διαδεδομενη κατα τη διαρκεια και αμεσως μετα τον Β παγκοσμιο πολεμο, δεν ειναι προφανες τι φταιει?
    Κλειστε τα ολα να φτασουμε τα 200 χρονια

    ΥΓ Τι? Οχι? Και αν οχι "εγω" που το ξερω?
    Προφανώς αναφέρεσαι σε εσένα.
    Εγώ στα 120 δεν έχω τέτοια προβλήματα
    Οτι με συμφέρει το ακούω κι ότι δεν συμφέρει δεν το ακούω

    Πιτσιρικάδες ..
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  2. #62
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παντως εχει παρατηρηθει οτι μετα τα 80 εμφανιζονται διαφορα προβληματα υγειας.
    Με δεδομενο οτι οι εκπομπες ηχου μεσω ραδιοφωνιας μεγαλων αποστασεων εγινε διαδεδομενη κατα τη διαρκεια και αμεσως μετα τον Β παγκοσμιο πολεμο, δεν ειναι προφανες τι φταιει?
    Κλειστε τα ολα να φτασουμε τα 200 χρονια

    ΥΓ Τι? Οχι? Και αν οχι "εγω" που το ξερω?
    Σε ποιο μήνυμα, είναι αυτή η απάντηση;

  3. #63
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.621
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgep138 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ποιο μήνυμα, είναι αυτή η απάντηση;
    Δεν είναι απάντηση, είναι statement
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  4. #64
    Εγγραφή
    07-08-2019
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    357
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16740 /1021
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    Speedport Plus 002
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 25.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Mesqal Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να αγιασει το χερακι τους οσοι ψηφισαν κατα, επισης ολοι εσεις που διψατε για 5G μπορειτε να αγορασετε απο τωρα τα 5G routers/modems/πομποδεκτες και να τα βαλετε εκει που ξερετε
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Catchphrase Εμφάνιση μηνυμάτων
    Στηρίζεις σε κάποια μελέτη τη δήλωσή σου ή απλώς τρολλάρεις;
    Τα παρατράγουδα μετά την απόπειρα εμπορευματοποίησης του 5G έχουν ξεκινήσει σε όλη την Ευρώπη, εσκεμμένα αποκρύπτονται από τα κανάλια της διαφθοράς της Ελλάδας.
    Όσοι ψάχνουν για μελέτες και μαρτυρίες θα τις βρουν εφόσον κάνουν αναζήτηση με Αγγλικούς όρους.

    Το παλικάρι δεν τρολλάρει, απλά ήταν λιγάκι άκομψη η απάντηση λόγο του νεαρού της ηλικίας.
    Αλλά και εγώ με τις κομψές μου απαντήσεις τα ΕΧΩ πάρει στο κρανίο, η εμπορευματοποίηση του 5G ήρθε ως επιβολή μιας τεχνολογίας: Που ΔΕΝ έχει ξεκάθαρη στόχευση, που ΔΕΝ συνεισφέρει στην Εθνική ασφάλεια μιας και ρουφιάνο σένσορες θα μπορούν να ανιχνευτούν και να μεταδώσουν δεδομένα, που θα μπορεί ακόμη και ένας διαρρήκτης να αξιοποιήσει.

    Κρίσιμες υποδομές όπως ενέργειας , Υγείας , Άμυνας, δίκτυα τηλεπικοινωνιών, δίκτυα ύδρευσης, όλα θα είναι εκτεθειμένα στον πελάτη που θα θελήσει να τα εντοπίσει και να τα βλάψει.

    Τι μένει λοιπόν ? Η κατηγορία γκατζεντάκιδες και μια κοινωνία που δεν θα δει όφελος.

  5. #65
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.868
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kiriakos_ITTSB_EU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα παρατράγουδα μετά την απόπειρα εμπορευματοποίησης του 5G έχουν ξεκινήσει σε όλη την Ευρώπη, εσκεμμένα αποκρύπτονται από τα κανάλια της διαφθοράς της Ελλάδας.
    Όσοι ψάχνουν για μελέτες και μαρτυρίες θα τις βρουν εφόσον κάνουν αναζήτηση με Αγγλικούς όρους.

    Το παλικάρι δεν τρολλάρει, απλά ήταν λιγάκι άκομψη η απάντηση λόγο του νεαρού της ηλικίας.
    Αλλά και εγώ με τις κομψές μου απαντήσεις τα ΕΧΩ πάρει στο κρανίο, η εμπορευματοποίηση του 5G ήρθε ως επιβολή μιας τεχνολογίας: Που ΔΕΝ έχει ξεκάθαρη στόχευση, που ΔΕΝ συνεισφέρει στην Εθνική ασφάλεια μιας και ρουφιάνο σένσορες θα μπορούν να ανιχνευτούν και να μεταδώσουν δεδομένα, που θα μπορεί ακόμη και ένας διαρρήκτης να αξιοποιήσει.

    Κρίσιμες υποδομές όπως ενέργειας , Υγείας , Άμυνας, δίκτυα τηλεπικοινωνιών, δίκτυα ύδρευσης, όλα θα είναι εκτεθειμένα στον πελάτη που θα θελήσει να τα εντοπίσει και να τα βλάψει.

    Τι μένει λοιπόν ? Η κατηγορία γκατζεντάκιδες και μια κοινωνία που δεν θα δει όφελος.
    Αυτες οι πτυχές, αν υφίστανται, είναι ασήμαντες σε σχέση με τις πιθανές επιπτώσεις στην υγεία.

    Και αυτός είναι ο λόγος που αντιτίθεται ο κόσμος και στην Ευρώπη.

    https://www.thelocal.ch/20190918/why...-mobile-phones

  6. #66
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.579
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Ακουσατε ακουσατε. βαλανε στα σπιτια καλωδια, τα οποια τα τροφοδοτουν με κατι τρομερο.
    Δεν το βλεπεις, δεν το ακους, δεν το μυριζεις, αν το πιασεις ομως, σε σκοτωνει επιτοπου.
    Και εκει που ειχαμε τις ωραιες γκαζολαμπες, οπου ηξερες τι σου γινοταν, δεν εσβηναν και τυχαια, εχουμε τωρα κατι γκατζετακηδες που χρησιμοποιουν λεει λαμπες. Εμεις σε τιποτε δεν το χρειαζομαστε. Εχουμε το λαδοφαναρο, το ψυγειο μας με τον παγο και ειμαστε μια χαρα.
    Εξω το ρευμα του θανατου απο τα σπιτια μας.

    (απο εναν "προοδευτικό" μιας αλλης (οχι και τοσο παλιας) εποχής)

  7. #67
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kiriakos_ITTSB_EU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το παλικάρι δεν τρολλάρει, απλά ήταν λιγάκι άκομψη η απάντηση λόγο του νεαρού της ηλικίας.
    Τον ξέρεις προσωπικά και το βεβαιώνεις; 42 γράφει.

  8. #68
    Εγγραφή
    30-04-2008
    Μηνύματα
    8.650
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Προσωπικά έχω μπερδευτεί... στο ένα θέμα ο κόσμος θέλει περισσότερα data (άρα περισσότερη ακτινοβολία), στο άλλο θέλουν κατάργηση των κεραιών.

    Επειδή δεν μ' αρέσει να μασάω τα λόγια μου, θα το πω ωμά: είμαι χρήστης κινητού (λελογισμένη χρήση, ΔΕΝ το κάνω σκουλαρίκι όπως άλλοι, άρα δεν θεωρώ ότι είναι ιδιαίτερα βλαπτικό για εμένα) και είμαι υπέρ να καταργηθούν ΟΛΑ τα δίκτυα χθες.

    Γιατί; Όχι λόγω ακτινοβολίας (όπως είπα κάνω λελογισμένη χρήση, δεν είναι PC replacement για εμένα), αλλά για να δω τις βλαμμένες γκομενίτσες (και εν μέρει και τους κλαρινογαμπρούς) του Instagram στο suicide watch.

    Για όσους δεν κατάλαβαν τι γράφω: η μεγαλύτερη ζημιά που έχουν προκαλέσει τα κινητά είναι στον κοινωνικό ιστό και στην δομή της κοινωνίας γενικότερα. Υποθάλπουν την φιλαυτία και τον ναρκισσισμό μέχρι αηδίας (τρελό ναρκωτικό/dopamine hit τα likes σύμφωνα με έρευνες), άρα λοιπόν έχουν την έγκριση της μάζας (ποιός θέλει να του κόψουν το ναρκωτικό του?) και έτσι κονομάνε οι πολυεθνικές (δεν είναι τυχαίο πως η Apple έγινε εταιρία του 1 τρις, ενώ στα late 90s ήταν για φούντο με τα Mac). Όλοι κολλημένοι σε μια οθόνη για swiping και likes. Είναι αρρώστια αυτό το πράγμα. Μιλάμε αν τους το κόψεις, είναι ικανοί να κάνουν μέχρι και Επανάσταση! Δεν επαναστατούν για άλλα κι άλλα (μισθοί, περικοπές κλπ.), αλλά αν τους πάρεις το ναρκωτικό τους, θα τα κάνουν γης μαδιάμ.

    Καταργήστε τα λοιπόν, αφού έτσι κι αλλιώς ο πολύς ο κόσμος δεν κάνει σωστή χρήση αυτών (π.χ. GPS/map navigation), να ξαναγυρίσουν όλοι στα PC και να βρούμε την υγειά μας.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος uncharted : 08-12-19 στις 18:11.

  9. #69
    Εγγραφή
    20-02-2007
    Μηνύματα
    4.433
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προσωπικά έχω μπερδευτεί... στο ένα θέμα ο κόσμος θέλει περισσότερα data (άρα περισσότερη ακτινοβολία), στο άλλο θέλουν κατάργηση των κεραιών.

    Επειδή δεν μ' αρέσει να μασάω τα λόγια μου, θα το πω ωμά: είμαι χρήστης κινητού (λελογισμένη χρήση, ΔΕΝ το κάνω σκουλαρίκι όπως άλλοι, άρα δεν θεωρώ ότι είναι ιδιαίτερα βλαπτικό για εμένα) και είμαι υπέρ να καταργηθούν ΟΛΑ τα δίκτυα χθες.

    Γιατί; Όχι, λόγω ακτινοβολίας (όπως είπα κάνω λελογισμένη χρήση, δεν είναι PC replacement για εμένα), αλλά για να δω τις βλαμμένες γκομενίτσες (και εν μέρει και τους κλαρινογαμπρούς) του Instagram στο suicide watch.

    Για όσους δεν κατάλαβαν τι γράφω: η μεγαλύτερη ζημιά που έχουν προκαλέσει τα κινητά είναι στον κοινωνικό ιστό και στην δομή της κοινωνίας γενικότερα. Υποθάλπτουν την φιλαυτία και τον ναρκισσισμό μέχρι αηδίας (τρελό ναρκωτικό/dopamine hit τα likes σύμφωνα με έρευνες), άρα λοιπόν έχουν την έγκριση της μάζας (ποιός θέλει να του κόψουν το ναρκωτικό του?) και έτσι κονομάνε οι πολυεθνικές (δεν είναι τυχαίο πως η Apple έγινε εταιρία του 1 τρις, ενώ στα late 90s ήταν για φούντο με τα Mac). Όλοι κολλημένοι σε μια οθόνη για swiping και likes. Είναι αρρώστια αυτό το πράγμα. Μιλάμε αν τους το κόψεις, είναι ικανοί να κάνουν μέχρι και Επανάσταση! Δεν επαναστατούν για άλλα κι άλλα (μισθοί, περικοπές κλπ.), αλλά αν τους πάρεις το ναρκωτικό τους, θα τα κάνουν γης μαδιάμ.

    Καταργήστε τα λοιπόν, αφού έτσι κι αλλιώς ο πολύς ο κόσμος δεν κάνει σωστή χρήση αυτών (π.χ. GPS/map navigation), να ξαναγυρίσουν όλοι στα PC και να βρούμε την υγειά μας.
    Αγαπητε, την αποψη σου αυτη, την απολαυσα!

    Ολη τη μερα με το ρημαδοκινητο στο χέρι,
    αλλα ψηφιακες δεξιοτητες το απολυτο ΜΗΔΕΝ!
    Λες και αν μεγαλωσουν τα σημερινα παιδια και πανε σε μια εταιρια,
    δεν θα καθισουν να δουλεψουν μπροστα σε υπολογιστη, αλλα μπροστα σε κινητο!

  10. #70
    Εγγραφή
    07-08-2019
    Ηλικία
    54
    Μηνύματα
    357
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    16740 /1021
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΩΛΚΟΣ
    Router
    Speedport Plus 002
    SNR / Attn
    9.4(dB) / 25.0(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τον ξέρεις προσωπικά και το βεβαιώνεις; 42 γράφει.
    Και στα 42 Νέος είσαι, εάν είναι αληθινή η καταχώριση.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από uncharted Εμφάνιση μηνυμάτων
    άρα λοιπόν έχουν την έγκριση της μάζας (ποιός θέλει να του κόψουν το ναρκωτικό του?) και έτσι κονομάνε οι πολυεθνικές (δεν είναι τυχαίο πως η Apple έγινε εταιρία του 1 τρις, ενώ στα late 90s ήταν για φούντο με τα Mac). Όλοι κολλημένοι σε μια οθόνη για swiping και likes. Είναι αρρώστια αυτό το πράγμα. Μιλάμε αν τους το κόψεις, είναι ικανοί να κάνουν μέχρι και Επανάσταση! Δεν επαναστατούν για άλλα κι άλλα (μισθοί, περικοπές κλπ.), αλλά αν τους πάρεις το ναρκωτικό τους, θα τα κάνουν γης μαδιάμ.

    Καταργήστε τα λοιπόν, αφού έτσι κι αλλιώς ο πολύς ο κόσμος δεν κάνει σωστή χρήση αυτών (π.χ. GPS/map navigation), να ξαναγυρίσουν όλοι στα PC και να βρούμε την υγειά μας.
    Υπέροχα τεκμηριωμένη αλήθεια, μόνο που τους έκανε μάγκες η κοινωνία του έτους 2014-2018 της Αμερικής όπου μοίραζαν την εμπιστοσύνη τους άκριτα.
    Τώρα όλο και περισσότερο αλλάζουν τα πράγματα διότι καταλαβαίνουν την υπεραξία της εμπιστοσύνης.

  11. #71
    Εγγραφή
    10-08-2018
    Μηνύματα
    400
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    WEB

  12. #72
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    48
    Μηνύματα
    11.626
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από spiderman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικό συμπέρασμα: "δεν ξέρουμε ακόμα, συνεχίστε την έρευνα"

  13. #73
    Εγγραφή
    31-05-2006
    Περιοχή
    Στο σπίτι του Θόδωρα
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    3.449
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    Χίλια/Χίλια
    ISP
    INALAN
    Router
    UniFi Express
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από tsigarid Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικό συμπέρασμα: "δεν ξέρουμε ακόμα, συνεχίστε την έρευνα"
    Το ίδιο συμπέρασμα από καταβολής mobile communications. Το ερώτημα παραμένει, συνεχίζουμε να το χρησιμοποιούμε μέχρι να αποδειχθεί ότι είναι βλαβερό ή το σταματάμε μέχρι να σιγουρευτούμε ότι δεν είναι;
    You thought there would be a funny slogan here.
    You just fell for one of my classical pranks.
    Bazinga

  14. #74
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.063
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Δηλαδή όλοι αυτοί που μας εξέφραζαν ενστάσεις για την τεχνολογία, δεν ήταν τύποι με αλουμινόχαρτα στο κεφάλι?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  15. #75
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.579
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Τα φορανε κατω απο το περουκινι.

Σελ. 5 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας