Σελ. 6 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 76-90 από 132
  1. #76
    Εγγραφή
    31-10-2008
    Μηνύματα
    2.595
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Conn-x OTE
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα φορανε κατω απο το περουκινι.

  2. #77
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Θα πρέπει να ανησυχεί ο κόσμος ναι η όχι? Είναι 100% ασφαλές το όλο πράμα η θα γίνουμε με το στανιό πειραματόζωα?

    Δεν έχω εκφράσει ποτέ αμφιβολίες για την τεχνολογία γιατί δεν έχω τις γνώσεις να τις υποστηρίξω. Δεν είμαι τεχνοφοβικος, κάθε άλλο. Αλλά αν επίσημα υπάρχουν ναι μεν αλλά τι μπορεί να συμβαίνει ανεπίσημα?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  3. #78
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα πρέπει να ανησυχεί ο κόσμος ναι η όχι? Είναι 100% ασφαλές το όλο πράμα η θα γίνουμε με το στανιό πειραματόζωα?

    Δεν έχω εκφράσει ποτέ αμφιβολίες για την τεχνολογία γιατί δεν έχω τις γνώσεις να τις υποστηρίξω. Δεν είμαι τεχνοφοβικος, κάθε άλλο. Αλλά αν επίσημα υπάρχουν ναι μεν αλλά τι μπορεί να συμβαίνει ανεπίσημα?
    Τι είναι 100% ασφαλές;

    Μιλώντας για ακτινοβολία, μην ξεχνάμε πως βομβαρδιζόμαστε συνεχώς με ακτινοβολία από το διάστημα

  4. #79
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τι είναι 100% ασφαλές;
    Το 3-4G?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  5. #80
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το 3-4G?
    Ούτε οι ακτίνες του ήλιου δεν είναι 100%

  6. #81
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ούτε οι ακτίνες του ήλιου δεν είναι 100%
    Ναι. Ούτε και η διάβαση πεζών είναι 100% ασφαλής. Και μπορεί αύριο να σε πετύχει κομήτης ενώ κοιμάσαι. Έχω φίλους εθισμένους καπνιστές και τα ξέρω αυτά. Αλλά αυτοί είναι εθισμένοι στον καπνό και πετάνε "εξυπνάδες". Εσύ δεν φαντάζομαι να είσαι εθισμένος στο 5G
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  7. #82
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ναι. Ούτε και η διάβαση πεζών είναι 100% ασφαλής. Και μπορεί αύριο να σε πετύχει κομήτης ενώ κοιμάσαι. Έχω φίλους εθισμένους καπνιστές και τα ξέρω αυτά. Αλλά αυτοί είναι εθισμένοι στον καπνό και πετάνε "εξυπνάδες". Εσύ δεν φαντάζομαι να είσαι εθισμένος στο 5G
    Εξυπνάδες είναι να φέρνεις ενα άσχετο παράδειγμα, ας το κάνω και εγώ λοιπον, πες μου τους φίλους σου να σου πω ποιος είσαι.

    Ελπίζω να μην είσαι και με αυτούς που κατεβάζουν κεραίες και μετά κάνουν παράπονα γιατί δεν έχουν σήμα ή γιατί δεν πιάνουν καλή ταχύτητα

  8. #83
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εξυπνάδες είναι να φέρνεις ενα άσχετο παράδειγμα, ας το κάνω και εγώ λοιπον, πες μου τους φίλους σου να σου πω ποιος είσαι.

    Ελπίζω να μην είσαι και με αυτούς που κατεβάζουν κεραίες και μετά κάνουν παράπονα γιατί δεν έχουν σήμα ή γιατί δεν πιάνουν καλή ταχύτητα
    Δηλαδή το παράδειγμα με τις ακτίνες τι ήταν.

    Το Effects of 5G wireless communication on human health που ανέβηκε παραπάνω, είναι από ανθρώπους που κατεβάζουν κεραίες και μετά κάνουν παράπονα?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  9. #84
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή το παράδειγμα με τις ακτίνες τι ήταν.

    Το Effects of 5G wireless communication on human health που ανέβηκε παραπάνω, είναι από ανθρώπους που κατεβάζουν κεραίες και μετά κάνουν παράπονα?
    Και ξαναλέω λοιπόν, τι είναι 100% ασφαλές; γιατί εσύ έρχεσαι και λες δεν είναι 100% ασφαλές το 5G, τίποτα δεν είναι 100% ασφαλες για αυτό μπαίνουν όρια, αρκετές φορές πολύ κάτω απο τα όρια που όριζουν τα διάφορα guidelines

    The International Commission on Non-Ionising Radiation Protection (ICNIRP), a non-governmental organisation formally recognised by WHO, issues guidelines for limiting exposure to electric, magnetic and electromagnetic fields (EMF), which are revised periodically. In the EU, Council Recommendation1999/519/EC, of 12 July 1999, on the limitation of exposure of the general public to EMF (0 Hz to 300 GHz), follows these guidelines.
    Όσο για τις ακτίνες, Αν δεις το συγκεκριμένο Pdf θα δεις και το ορατό φως και λοιπές ακτινοβολίες μέσα στο συγκεκριμένο φάσμα, όποτε ναι είναι σχετικό, πολύ πιο σχετικό απο την διάβαση και το τσιγάρο.

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Screenshot_2.png 
Εμφανίσεις:  17 
Μέγεθος:  309,3 KB 
ID: 211715

  10. #85
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Και ξαναλέω λοιπόν, τι είναι 100% ασφαλές; γιατί εσύ έρχεσαι και λες δεν είναι 100% ασφαλές το 5G, τίποτα δεν είναι 100% ασφαλες για αυτό μπαίνουν όρια, αρκετές φορές πολύ κάτω απο τα όρια που όριζουν τα διάφορα guidelines



    Οσό για τις ακτίνες Αν δεις μάλιστα το συγκεκριμένο Pdf θα δεις και το ορατό φως και λοιπές ακτινοβολίες μέσα στο συγκεκριμένο φάσμα, όποτε ναι είναι σχετικό, πολύ πιο σχετικό απο την διάβαση και το τσιγάρο.
    Που είπα εγώ με βεβαιότητα ότι δεν είναι 100% ασφαλές το 5G.

    Δηλαδή η απορία που δημιουργείται από τις αμφιβολίες που φαίνεται να υπάρχουν επίσημα και όχι από τον zus που γκρεμίζει κεραίες για χόμπι, μεταφράζεται σε

    Το 5G δεν είναι ασφαλές?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  11. #86
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Που είπα εγώ με βεβαιότητα ότι δεν είναι 100% ασφαλές το 5G.

    Δηλαδή η απορία που δημιουργείται από τις αμφιβολίες που φαίνεται να υπάρχουν επίσημα και όχι από τον zus που γκρεμίζει κεραίες για χόμπι, μεταφράζεται σε
    Σου λέω λοιπόν οτι δεν είναι τίποτα 100% ασφαλές, ούτε το φως του ήλιου που είναι και αυτό μέσα στο συγκεκριμένο φάσμα, καπάκι μου το γυρνάς στις διαβάσεις και τους εθισμένους με τα τσιγάρα και το 5G, η μόνη απάντηση σε αυτό είναι αυτή που σου έδωσα πιο πίσω.

  12. #87
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.799
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Τωρα σοβαρα, πιστευει κανεις οτι θα γινει ποτε το πυκνό δικτυο που θελει το 5g ? Γιατι οι τρελες ταχυτητες που διαφημιζει προφανως θελουν και την μπαντα των 26Ghz.
    Περα απο marketing hype, εδω με δεδομενη την αναγκη σχεδον στο συνολο του πλυθησμου, δεν μπορεις να μιλησεις εντος πολλων κτιριων, και το να μιλας στο κινητο και να μετακινησαι, χωρις να πεφτει η γραμμη ειναι ακομα μερικως εφικτό. Και εχουν περασει σχεδον 30 χρονια.
    Και ακομα και αν βρεθουν τα κονδυλια, αυτο το πραγμα χρειαζεται και ταισμα απο κατω με οπτικες, καθως και συντηρηση αναβαθμιση κλπ

    Ενα μαζεμα ειναι της τρεχουσας τεχνολογιας, με δυνατοτητα να δωσει πολυ πιο γρηγορες ταχυτητες σε σημεια οπου χρειαζεται, χωρις να αλλαζουμε παλι τεχνολογιες.
    Αμφισβητω οτι υπαρχει ποτέ περίπτωση να φτιαχτεί τετοιο πυκνό δίκτυο που να επιφερει μετρησιμες αλλαγές στην εκθεση σε ραδιοσυχνοτητες σε βαθμό που πρέπει να ασχοληθούμε ειδικά επί τούτου.

  13. #88
    Εγγραφή
    02-04-2010
    Μηνύματα
    13.090
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από sdikr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σου λέω λοιπόν οτι δεν είναι τίποτα 100% ασφαλές, ούτε το φως του ήλιου που είναι και αυτό μέσα στο συγκεκριμένο φάσμα, καπάκι μου το γυρνάς στις διαβάσεις και τους εθισμένους με τα τσιγάρα και το 5G, η μόνη απάντηση σε αυτό είναι αυτή που σου έδωσα πιο πίσω.
    Ξέρεις, πολλοί άνθρωποι προστατεύονται και φυλάγονται και από την υπερέκθεση στον ήλιο. Εδώ θα έχουν τέτοια επιλογή?
    Όσο περισσότερο σου κλέβουν τη ζωή, τόσο σε ταΐζουν με έθνος και φυλή..

    Εθνικισμός και μετανάστες

    Μία τάξη, φυλετικά διαχωρισμένη

  14. #89
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Zus Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξέρεις, πολλοί άνθρωποι προστατεύονται και φυλάγονται και από την υπερέκθεση στον ήλιο. Εδώ θα έχουν τέτοια επιλογή?
    Πάλι καλά που δεν είσαι τεχνοφοβικός δηλαδή.

    Τα θεσπισμένα όρια που υπάρχουν καλύπτουν ακόμα και αυτόν που δεν έχει δεί ποτέ του τον ήλιο

  15. #90
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.799
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Ο Μητιας ετοιμαζει νεα μοντελα περουκινια, με ενσωματωμενο αλουμινοφιλο παντως, για οσους θελουν μια προστασια παραπανω.
    Επισης, αν πινεις ολυμπιο νερο και σαβουριαζεις και δυο λιτρα αλοε βερα, δεν σε πιανει τιποτε ως γνωστον.

Σελ. 6 από 9 ΠρώτηΠρώτη ... 45678 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας