Σελ. 5 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 3456710 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 197
  1. #61
    Εγγραφή
    07-02-2008
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΙΛΙΟΝ
    SNR / Attn
    9(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Καλημέρα! Είχα κι εγώ το h300s με πολλά προβλήματα και ευτυχώς το αντικατέστησα με το tp link.

    Απο τη 1η στιγμή που το κούμπωσα, ΕΙΝΑΙ ΒΡΑΧΟΣ!! Καμία αποσύνδεση ή επανεκκίνηση εδώ και δύο εβδομάδες....άρα καταλαβαίνετε πόσο σάπιο είναι το Η300s. Όμως το TP Link με κλειδώνει 10Mbps πιο χαμηλά ενώ το H300s τερμάτιζε στα 49,99 και ποτέ παρακάτω. Εκεί έχω ξενερώσει με το tp link. Μου τρώει 10 ολόκληρα mbps παρόλο που μπήκα μέσω root και έβαλα vdsl modulation VDSL μόνο.

    Καμία βοήθεια αν ξέρει κανείς να πειράξω κάποια ρυθμιση του ώστε να συγχρονίσει ψηλότερα ή τι να πω στη ΤΥ ώστε να το ανεβάσει; θα το εκτιμούσα.
    Το SNR μου ειναι 9 και Line Att 10

  2. #62
    Εγγραφή
    02-10-2007
    Μηνύματα
    645
    Downloads
    10
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54999/5493
    ISP
    Vodafone
    Router
    Xiaomi Mi3g/TP-Link 100v
    SNR / Attn
    18.1(dB) / 7.7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από branelos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα! Είχα κι εγώ το h300s με πολλά προβλήματα και ευτυχώς το αντικατέστησα με το tp link.

    Απο τη 1η στιγμή που το κούμπωσα, ΕΙΝΑΙ ΒΡΑΧΟΣ!! Καμία αποσύνδεση ή επανεκκίνηση εδώ και δύο εβδομάδες....άρα καταλαβαίνετε πόσο σάπιο είναι το Η300s. Όμως το TP Link με κλειδώνει 10Mbps πιο χαμηλά ενώ το H300s τερμάτιζε στα 49,99 και ποτέ παρακάτω. Εκεί έχω ξενερώσει με το tp link. Μου τρώει 10 ολόκληρα mbps παρόλο που μπήκα μέσω root και έβαλα vdsl modulation VDSL μόνο.

    Καμία βοήθεια αν ξέρει κανείς να πειράξω κάποια ρυθμιση του ώστε να συγχρονίσει ψηλότερα ή τι να πω στη ΤΥ ώστε να το ανεβάσει; θα το εκτιμούσα.
    Το SNR μου ειναι 9 και Line Att 10
    Αν βάλεις πάνω τώρα δηλαδή το h300 σε πάει 50 και με το που βάλεις το Tp-link έχεις τόση μεγάλη πτώση;
    Με το modulation σε auto που ήρθε αμα μαμά δεν παρατήρησα καμία απολύτως πτώση της ταχύτητας. Δεν είναι λογικό.

  3. #63
    Εγγραφή
    28-07-2013
    Μηνύματα
    6.805
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Voda/Nova/OTE/ΕΔΥΤΕ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από branelos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημέρα! Είχα κι εγώ το h300s με πολλά προβλήματα και ευτυχώς το αντικατέστησα με το tp link.

    Απο τη 1η στιγμή που το κούμπωσα, ΕΙΝΑΙ ΒΡΑΧΟΣ!! Καμία αποσύνδεση ή επανεκκίνηση εδώ και δύο εβδομάδες....άρα καταλαβαίνετε πόσο σάπιο είναι το Η300s. Όμως το TP Link με κλειδώνει 10Mbps πιο χαμηλά ενώ το H300s τερμάτιζε στα 49,99 και ποτέ παρακάτω. Εκεί έχω ξενερώσει με το tp link. Μου τρώει 10 ολόκληρα mbps παρόλο που μπήκα μέσω root και έβαλα vdsl modulation VDSL μόνο.

    Καμία βοήθεια αν ξέρει κανείς να πειράξω κάποια ρυθμιση του ώστε να συγχρονίσει ψηλότερα ή τι να πω στη ΤΥ ώστε να το ανεβάσει; θα το εκτιμούσα.
    Το SNR μου ειναι 9 και Line Att 10
    Έχω δοκιμάσει το TP-Link σε ίδια γραμμή με Speedport και ΖΤΕ, και η μέγιστη απόκλιση μεταξύ τους ήταν 2-3 Mbps. Είσαι σίγουρος ότι δεν έχει αλλάξει και κάτι άλλο;

  4. #64
    Εγγραφή
    07-02-2008
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΙΛΙΟΝ
    SNR / Attn
    9(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ναι παιδιά. Αν βάλω πανω το H300s τερματίζει στα 49. Οταν βαλω το tp link τοτε παει στα 41. Μου δείχνει και τα max rate πολυ χαμηλότερα απ οτι το h300s. 15 mbps λιγοτερο στο download.
    Αυτο ομως που με αφορά οπως ανέφερα ειναι ο πραγματικός συγχρονισμός...
    Καμία ιδέα;

  5. #65
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από branelos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καμία ιδέα;
    Με το H300s τι SNR έχεις ?

  6. #66
    Εγγραφή
    07-02-2008
    Μηνύματα
    62
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΙΛΙΟΝ
    SNR / Attn
    9(dB) / 10(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από georgep138 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Με το H300s τι SNR έχεις ?
    Καλημέρα. Το ίδιο

  7. #67
    Εγγραφή
    24-04-2011
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    165
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Σε 100αρα το δίνουν αυτή την περίοδο; Θέλω κι εγώ να γλιτώσω απ' το σκουπίδι. Και τι πρέπει να τους πω για να το πιέσω. Έχω κάμποσα crc errors ανά 4 μερες

  8. #68
    Εγγραφή
    26-05-2020
    Ηλικία
    31
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Καλημέρα παιδια,

    Έχετε καμια προταση για το πως να πάρω το tplink απο αυτούς? Γιατι έχει καταντήσει κουραστικό το θέμα με το H300S.

  9. #69
    Εγγραφή
    18-07-2005
    Περιοχή
    Χαλάνδρι
    Μηνύματα
    377
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    54998/5503
    ISP
    Vodafone
    DSLAM
    HOL - ΧΑΛΑΝΔΡΙ
    Router
    Tp-Link Archer VR600v v.1
    SNR / Attn
    25,1(dB) / 6,9(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Δύσκολα μόνο μεταχειρισμένο.
    ARIS Vre!!!!

  10. #70
    Εγγραφή
    08-09-2019
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    παιδιά, κι εμένα που μου άλλαξαν ρουτερ σε tp link 100v max δείχνει 41mbs και με προβληματίζει αν θέλω να αναβαθμίσω σε 50αρα γραμμή στο μέλλον ενώ με το προηγούμενο (ZTE) έδειχνε 49 κάτι σαν τον φίλο από πάνω... μήπως γνωρίζετε τι συμβαίνει; Είναι αυτό το μέγιστο του ρούτερ; Παραθέτω και φωτο

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture.PNG 
Εμφανίσεις:  65 
Μέγεθος:  15,2 KB 
ID: 220880

  11. #71
    Εγγραφή
    27-12-2015
    Μηνύματα
    773
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ
    Router
    Speedport Smart
    Για κάπιο λόγο το tplink 100v μέγιστα έχει πιο λίγα απο το 267a

  12. #72
    Εγγραφή
    29-09-2020
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mel_ex Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδιά, κι εμένα που μου άλλαξαν ρουτερ σε tp link 100v max δείχνει 41mbs και με προβληματίζει αν θέλω να αναβαθμίσω σε 50αρα γραμμή στο μέλλον ενώ με το προηγούμενο (ZTE) έδειχνε 49 κάτι σαν τον φίλο από πάνω... μήπως γνωρίζετε τι συμβαίνει; Είναι αυτό το μέγιστο του ρούτερ; Παραθέτω και φωτο

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Capture.PNG 
Εμφανίσεις:  65 
Μέγεθος:  15,2 KB 
ID: 220880
    Δεν εχει σχεση με τι το δειχνει το ρουτερ, αλλα τι μεγιστη ταχυτητα μπορει να κλειδωσει η γραμμη σου απο τα δικα τους συστηματα.

    Ωστοσο, η γραμμη σου φιλε μου ειναι σε κακη κατασταση. Ενω εχεις χαμηλες εξασθενησεις, τα errors βαρανε δυνατα, το οποιο σημαινει οτι το καλωδιο απο το κουτι γραμμων στο υπογειο προς το διαμερισμα σου ειναι για πεταμα. Ειναι παλια η πολυκατοικια;

  13. #73
    Εγγραφή
    08-09-2019
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    είχα ανοίξει και πριν λίγους μήνες θέμα με τρελές αποσυνδέσεις, είχα H300S και μετά ZTE, ευτυχώς τώρα μετά την αλλαγή του ρουτερ σε tp link 100v σταμάτησαν. Έχει πολλά errors αλλά δεν φαίνεται πόσα είναι τα FEC και πόσα τα crc. Η πολυκατοικία είναι 20 ετών, Ωστόσο μετά από πολλές επισκέψεις τεχνικών της vodafone και ελέγχους στη γραμμή και το καλώδιο δεν εντόπισαν κάποιο πρόβλημα. Θα ήθελα να ρωτήσω αυτό το καλώδιο που λες το οποίο έρχεται από κάτω το κουτί της πολυκατοικίας ως το διαμέρισμα είναι πολύπλοκη διαδικασία να αλλάξει ή θα πρέπει ηλεκτρολόγος να περάσει άλλο καλώδιο το οποίο θα είναι εμφανές πάνω στον τοίχο στη διαδρομή για το διαμέρισμα;

    - - - Updated - - -

    αν και μου είπαν από τη vodafone ότι υποστηρίζει η περιοχή 50αρα γραμμή λες να μη αλλάξω γιατί το ρουτερ θα κλειδώνει στα 41 μόνο;

  14. #74
    Εγγραφή
    29-09-2020
    Μηνύματα
    160
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από mel_ex Εμφάνιση μηνυμάτων
    είχα ανοίξει και πριν λίγους μήνες θέμα με τρελές αποσυνδέσεις, είχα H300S και μετά ZTE, ευτυχώς τώρα μετά την αλλαγή του ρουτερ σε tp link 100v σταμάτησαν. Έχει πολλά errors αλλά δεν φαίνεται πόσα είναι τα FEC και πόσα τα crc. Η πολυκατοικία είναι 20 ετών, Ωστόσο μετά από πολλές επισκέψεις τεχνικών της vodafone και ελέγχους στη γραμμή και το καλώδιο δεν εντόπισαν κάποιο πρόβλημα. Θα ήθελα να ρωτήσω αυτό το καλώδιο που λες το οποίο έρχεται από κάτω το κουτί της πολυκατοικίας ως το διαμέρισμα είναι πολύπλοκη διαδικασία να αλλάξει ή θα πρέπει ηλεκτρολόγος να περάσει άλλο καλώδιο το οποίο θα είναι εμφανές πάνω στον τοίχο στη διαδρομή για το διαμέρισμα;

    - - - Updated - - -

    αν και μου είπαν από τη vodafone ότι υποστηρίζει η περιοχή 50αρα γραμμή λες να μη αλλάξω γιατί το ρουτερ θα κλειδώνει στα 41 μόνο;
    Τα error pkts ειναι τα CRC errors και για αυτο σου ειπα οτι εχεις αρκετα.

    Ειναι πολυπλοκη αν δεν γνωριζεις/πιανουν τα χερια σου + οτι πρεπει να ξερεις στη θεση που βρισκεσαι πανω στη ρεκλετα. Το καλυτερο ειναι να φερεις εναν ηλεκτρολογο να σου κανει ενα γρηγορο σχεδιο και να σου πει μεροκαματο - υλικα (& τι υλικα, με τι κοστος) για να σου πουμε αντιστοιχα αν ειναι κομπλε.

    Οσο για την 50αρα, δυσκολο να σε αφησουν να πας. Στο συστημα τους μπορει να παιζεις με 49000, αλλα, και παλι δεν εχουν margin για να σε βαλουν. Μπορει αν ησουν 60-70mbps max rate να σε βαζανε στα 50.

  15. #75
    Εγγραφή
    08-09-2019
    Ηλικία
    29
    Μηνύματα
    47
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    Eυχαριστώ για τις απαντήσεις. Τελευταια φορά που τους ρώτησα δεν εέχε διαθεσιμότητα 50αρας γραμμής στην περιοχή μου. Αυτό ήταν πριν λίγους μήνες. ΔΔεν πιστευω να άλλαξε κατι.

Σελ. 5 από 14 ΠρώτηΠρώτη ... 3456710 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας