Σελ. 9 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 4789101114 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 121-135 από 226
  1. #121
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexT544 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οκ αμα ειναι θα ξανακανω επισης δεν εχω συμβολαιο!!!

    - - - Updated - - -

    Δεν υπεγραψα ποτε τιποτα δεν μου εστειλαν ποτε τιποτα απλα πηρα στο καταστημα και ενεργοποιησαν μια νεα γραμμη. Δεν μου στελνουν απο την NOVA αντιγραφο συμβολαιου και οταν ζηταω τμημα ακυρωσεων δεν με καλουν ποτε
    το οτι δε σε καλουν ειναι γιατι ειναι ενα μπαχαλο οπως βλεπεις
    το οτι δε στο εστειλαν ειναι επισης γιατι ειναι μπαχαλο οπως βλεπεις
    Γενικα μονο πωλησεις κανουν|

    αυτο δε σημαινει οτι δεν εχεις συμβολαιο....
    μην υποτιμάς δικηγορους μια εταιριας που ασχολειτε μονο με τετοια και καπου θα εχει βαλει οτι απ την στιγμη που κανεις χρηση αποδέχεσαι ...

    τωρα αν νομιζεις οτι ο Αλεξ μπορει περισσοτερα απο μια ολοκληρη εταιρια με δικηγορους οκ ....
    εγω στα λεω φιλικα
    κανε οπως νομιζεις
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dim80 : 07-01-24 στις 13:48.

  2. #122
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.559
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Linksys Mesh System
    Ευχαρίστω για τις συμβουλές, Θα κανω σε λιγο επαναληπτικη καταγγελια λεγοντας αυτα για το voip και την αυξηση διαφορων χρεώσεων

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    το οτι δε σε καλουν ειναι γιατι ειναι ενα μπαχαλο οπως βλεπεις
    το οτι δε στο εστειλαν ειναι επισης γιατι ειναι μπαχαλο οπως βλεπεις
    Γενικα μονο πωλησεις κανουν|

    αυτο δε σημαινει οτι δεν εχεις συμβολαιο....
    μην υποτιμάς δικηγορους μια εταιριας που ασχολειτε μονο με τετοια και καπου θα εχει βαλει οτι απ την στιγμη που κανεις χρηση αποδέχεσαι ...

    τωρα αν νομιζεις οτι ο Αλεξ μπορει περισσοτερα απο μια ολοκληρη εταιρια με δικηγορους οκ ....
    εγω στα λεω φιλικα
    κανε οπως νομιζεις
    OK, εκανα δευτερη καταγγελια και ανεφερα τον νομο, τις αυξημενες χρεωσεις και το γεγονος οτι στο ιδιο τους το σαιτ λενε οτι για να παιξει το τηλεφωνο πρεπει να βαλεις ρουτερ nova.
    Εγραψα οτι παρακαλω για την λυση του συμβολαιου και για αυτα και για τα τεχνικα θεματα που εγραψα στην αλλη καταγγελια.
    Νομιζω ειμαι καλυμμενος.

  3. #123
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexT544 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαρίστω για τις συμβουλές, Θα κανω σε λιγο επαναληπτικη καταγγελια λεγοντας αυτα για το voip και την αυξηση διαφορων χρεώσεων

    - - - Updated - - -



    OK, εκανα δευτερη καταγγελια και ανεφερα τον νομο, τις αυξημενες χρεωσεις και το γεγονος οτι στο ιδιο τους το σαιτ λενε οτι για να παιξει το τηλεφωνο πρεπει να βαλεις ρουτερ nova.
    Εγραψα οτι παρακαλω για την λυση του συμβολαιου και για αυτα και για τα τεχνικα θεματα που εγραψα στην αλλη καταγγελια.
    Νομιζω ειμαι καλυμμενος.
    να ξερεις οτι ποτε δε θα σου απαντουσε γραπτος η Νοβα για να μην εχεις αποδειξη Να το θυμασαι γιατι θα σε παρουν τηλεφωνο (για να μην εχεις αποδειξη τι σου ειπαν) Αν θες αποδειξη μιλας στο chat και παίρνεις screenshot
    Στην απαντηση μεσο ΕΕΤΤ θα σου πουν οτι καταβαλουμε καθε δυνατή προσπαθεις και λογο ιδιαιτεροτητας θα χρειαστουν χρονο κτλ Τοτε θυμιζεις οτι εχουν ειδοποιηθεί απ το 2022 οπως ολοι οι παροχοι και 1/10/2023 ειναι νομος τους κρατους κτλ. Δεν "ζητας" αλλα "απαιτείς" εφαρμογή του νομου αλλιώς χρηση νομιμου δικαιωματος για αποχώρησή ατελως. Αυτα τα γραφεις για να υπαρχουν και στο εγγραφο της ΕΕΤΤ που ειναι επίσημο εγγραφο.

    Δεν υπαρχει λογος για μαγκιες κτλ γιατι αυτος που τα διαβαζει πραγματικα σκασιλα του, δεν το νοιαζει αν εχεις ταχυτητα, αν πας δικαστηριο, αν κανεις οτι θελεις ...ΕΙναι η δουλεια και διαβαζει τα ιδια 10αδες φορες την ημερα. Οτι και να γραφεις αυτος πληρώνεται και εσυ πληρώνεις. Κοιτας να βγαλεις μια ακρη αφου εχεις το νομο με το μερος σου

  4. #124
    Εγγραφή
    14-07-2022
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps/100mbps
    ISP
    NOVA
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    NOKIA
    Εχω κανει κι εγω καταγγελια ΕΕΤΤ για το συγκεκριμενο θεμα του εξοπλισμου και αναμενω απαντηση.
    Παντως εαν αγοραζα ενα ONT ποιο και απο που θα μπορουσα να αγορασω να to συνδεσω με το δικο μου router?

  5. #125
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από GLOCKY Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω κανει κι εγω καταγγελια ΕΕΤΤ για το συγκεκριμενο θεμα του εξοπλισμου και αναμενω απαντηση.
    Παντως εαν αγοραζα ενα ONT ποιο και απο που θα μπορουσα να αγορασω να to συνδεσω με το δικο μου router?
    για αυτο καλυτερα δες στο "Nova FTTH" εκει συζητουν περισσοτερο για ΟΝΤ

  6. #126
    Εγγραφή
    14-07-2022
    Περιοχή
    Αιγάλεω
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    139
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1gbps/100mbps
    ISP
    NOVA
    DSLAM
    Wind - ΑΙΓΑΛΕΩ
    Router
    NOKIA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexT544 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μου έχουν ήδη αρνηθεί γύρω στις 10 φορές
    Το εχω ήδη αναφέρει στην καταγγελία ότι χρησιμοποιώ παράνομα όπως αναφέρει η εταιρία δικό μου εξοπλισμό γιατί η nova δεν μου δίνει κωδικούς κλπ. Εμένα το πιο βασικό θέμα είναι ότι δεν πιάνω τις ταχύτητες που μου υπόσχονται και κάνουν την πάπια όταν παίρνω για βλάβες.
    Ήρθε τεχνικος τους γιατί η nova ισχυρίζεται ότι φταίει ο εξοπλισμός μου( ο οποίος είναι μέχρι 2.5gbps και το ONT που εχω αγοράσει) και ο άνθρωπος είχε φέρει 3 ρουτερ μαζί του (Zyxel, Technicolor, Fritzbox) όλα έπιαναν max 600. Η απάντηση της nova ήταν ότι δεν μπορούν να βγάλουν την γραμμή χωρίς επίλυση γιατί είναι οπτική Ίνα. Τους έκανα φόρμα επικοινωνίας κλπ και απαντάνε ότι δεν υπάρχει βλάβη γι αυτό δεν εγκρίνουν ατελής αποχώρηση


    - - - Updated - - -

    Και προσπαθώ να βρω και αλλά πράγματα να στηριχτώ για να μην μου πουν πάλι οχι
    Ποιο ONT έχεις αγοράσει και από που;

  7. #127
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.559
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Linksys Mesh System
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    να ξερεις οτι ποτε δε θα σου απαντουσε γραπτος η Νοβα για να μην εχεις αποδειξη Να το θυμασαι γιατι θα σε παρουν τηλεφωνο (για να μην εχεις αποδειξη τι σου ειπαν) Αν θες αποδειξη μιλας στο chat και παίρνεις screenshot
    Στην απαντηση μεσο ΕΕΤΤ θα σου πουν οτι καταβαλουμε καθε δυνατή προσπαθεις και λογο ιδιαιτεροτητας θα χρειαστουν χρονο κτλ Τοτε θυμιζεις οτι εχουν ειδοποιηθεί απ το 2022 οπως ολοι οι παροχοι και 1/10/2023 ειναι νομος τους κρατους κτλ. Δεν "ζητας" αλλα "απαιτείς" εφαρμογή του νομου αλλιώς χρηση νομιμου δικαιωματος για αποχώρησή ατελως. Αυτα τα γραφεις για να υπαρχουν και στο εγγραφο της ΕΕΤΤ που ειναι επίσημο εγγραφο.

    Δεν υπαρχει λογος για μαγκιες κτλ γιατι αυτος που τα διαβαζει πραγματικα σκασιλα του, δεν το νοιαζει αν εχεις ταχυτητα, αν πας δικαστηριο, αν κανεις οτι θελεις ...ΕΙναι η δουλεια και διαβαζει τα ιδια 10αδες φορες την ημερα. Οτι και να γραφεις αυτος πληρώνεται και εσυ πληρώνεις. Κοιτας να βγαλεις μια ακρη αφου εχεις το νομο με το μερος σου

    Έκανα και την καταγγελία που λέγαμε και την ένωσε η ΕΕΤΤ με την προηγούμενη στο ίδιο αρχείο. Και σήμερα θα έρθει τεχνικος να μετρήσει την ταχύτητα να πιστοποιήσει ότι δεν λεω ψέματα και ότι πιάνω 500. Εκνευρίστηκα όμως, δεν ξέρω αν έχει σχέση, όμως πριν λίγη ώρα το ρουτερ κόπηκε για μερικά λεπτά η σύνδεση, έσβησε το PON, και τώρα ξαφνικά πιάνει 800, το οποίο συμβαίνει όλως τυχαίως όταν είναι να έρθει τεχνικος η να με καλέσει το δευτεροβάθμιο για να κάνουν διερεύνηση
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος AlexT544 : 10-01-24 στις 21:59.

  8. #128
    Εγγραφή
    12-06-2011
    Μηνύματα
    7.964
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50 + 250/80
    ISP
    Ote/Vodafone
    Router
    Pf plus/nokia - mu5001 5G
    Αυτο το 800 ειναι λιγο υποπτο. Θα μπορουσε να ειναι και 1000ρι με θεματα στο speedtest. Πως μετρας?

  9. #129
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexT544 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έκανα και την καταγγελία που λέγαμε και την ένωσε η ΕΕΤΤ με την προηγούμενη στο ίδιο αρχείο. Και σήμερα θα έρθει τεχνικος να μετρήσει την ταχύτητα να πιστοποιήσει ότι δεν λεω ψέματα και ότι πιάνω 500. Εκνευρίστηκα όμως, δεν ξέρω αν έχει σχέση, όμως πριν λίγη ώρα το ρουτερ κόπηκε για μερικά λεπτά η σύνδεση, έσβησε το PON, και τώρα ξαφνικά πιάνει 800, το οποίο συμβαίνει όλως τυχαίως όταν είναι να έρθει τεχνικος η να με καλέσει το δευτεροβάθμιο για να κάνουν διερεύνηση
    προφανος και απομακρυσμενα κατι εκαναν....
    κανε ξανα ρεσταρτ να δεις που θα συγχρόνιση
    δες αν εχει erros η γραμμη σου

    λογικο να εκνευρισζεσαι οταν για να γινει κατι με αυτη την εταιρια πρεπει να κανεις καταγγελια στη ΕΕΤΤ αλλα δες το αποτελεσμα τουλαχιστον Με αυτους ειναι μη μπλεξεις αλλα τωρα που εμπλεξες και τα βλεπεις και μονος σου δες τι μπορεις να κερδισεις Αν στο φτιαξουν ειναι ενα κερδος
    Επειδη δεν τους εχω εμπιστοσυνη ομως δες αν εχει errors η γραμμη σου και κρατα screenshot πριμ το τεχνικο και μετα

  10. #130
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.559
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Linksys Mesh System
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από netblues Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο το 800 ειναι λιγο υποπτο. Θα μπορουσε να ειναι και 1000ρι με θεματα στο speedtest. Πως μετρας?
    Εχω δοκιμάσει όλες τις ώρες ημέρα και βράδυ με Ethernet με καινούργιο καλό laptop και μόνο το λαπτοπ συνδεδεμένο στο ρουτερ. Ήρθε τεχνικος και έπιανε 900 του λεω τι γίνετε όμως και μου λέει ότι τον έχουν στείλει σε άλλες 10 βλάβες με 1000αρες που πιάνουν 500. Πήγε στο καφαο τσέκαρε τα καλώδια πήρε στο κέντρο του είπαν ότι τα βλέπουν όλα οκ. Προωθεί το πρόβλημα και φεύγει. 10 λεπτά αφότου φεύγει και κλείνει την βλάβη κάνω πάλι τεστ και γράφει 500, τον παίρνω τηλέφωνο, ήταν κοντά και γύρισε πίσω, το βλέπει και μου λέει ότι όντως κάτι έχουν κάνει από πάνω !! Πήρα στο 1277 και μου λέγανε ότι φταίει που εχω δικό μου ρουτερ της λεω για τον νόμο. Επιμένει και συνδεω την βλακεία το huawei και πιάνει ακόμα χειρότερα. Της εξηγώ ότι επιθυμώ να βάλετε ανεφικτοτητα και μου λέει ότι μόνο αν παρουσιαστεί με ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΕΧΝΙΚΟΥ πρόβλημα μπορεί να γίνει αυτό
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος AlexT544 : 10-01-24 στις 21:59.

  11. #131
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexT544 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω δοκιμάσει όλες τις ώρες ημέρα και βράδυ με Ethernet με καινούργιο καλό laptop και μόνο το λαπτοπ συνδεδεμένο στο ρουτερ. Ήρθε τεχνικος και έπιανε 900 του λεω τι γίνετε όμως και μου λέει ότι τον έχουν στείλει σε άλλες 10 βλάβες με 1000αρες που πιάνουν 500. Πήγε στο καφαο τσέκαρε τα καλώδια πήρε στο κέντρο του είπαν ότι τα βλέπουν όλα οκ. Προωθεί το πρόβλημα και φεύγει. 10 λεπτά αφότου φεύγει και κλείνει την βλάβη κάνω πάλι τεστ και γράφει 500, τον παίρνω τηλέφωνο, ήταν κοντά και γύρισε πίσω, το βλέπει και μου λέει ότι όντως κάτι έχουν κάνει από πάνω !! Πήρα στο 1277 και μου λέγανε ότι φταίει που εχω δικό μου ρουτερ της λεω για τον νόμο. Επιμένει και συνδεω την βλακεία το huawei και πιάνει ακόμα χειρότερα. Της εξηγώ ότι επιθυμώ να βάλετε ανεφικτοτητα και μου λέει ότι μόνο αν παρουσιαστεί με ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΕΧΝΙΚΟΥ πρόβλημα μπορεί να γίνει αυτό
    οπως σου ειπε ο τενικος Νοβα "τον έχουν στείλει σε άλλες 10 βλάβες με 1000αρες που πιάνουν 500¨" ακομα μια αποδειξη του τι πουλανε ....

    το οτι ο τεχνικος ξαναγυρισε δε το εχω ακοσυει ποτε και χιλια μπραβο του και ειναι ακομα μια αποδειξη οτι οι υπαλληλοι (που ατους βριζουμε και τα ακουνε) δε φταίνε οι ανθρωποι αλλα οι πολιτικες που εφαρμοζει η διοικηση τους Οταν εχουν πει στο τηλεφωνητή η τον τεχνικο μη κανεις αυτο τι να κανουν δλδ ? θα σου πουν οτι ναναι για να φυγουν .... και εσυ σαν αυτος που πληρωνεις σκασιλα σου τι κανουν οι αυτοι..... Για αυτο λεω μη μπλεξεις με αυτους

    αυτο που δε καταλαβα ειναι που σου ειπε οτι πρεπει να παρουσιαστη το προβλημα παρουσια τεχνικου ενω ο τεχνικος μετρησε 500 !!!!!

    κακος εχεις αλλο ρουτερ επανω ειδικα αφου ειπε οτι εχει χαμηλοτερη ταχυτητα το huawei αφου σε βολευει αυτο.....τους δινει και πατημα να σου πουν οτι φταιει αυτο.... βεβαια επειδη τους εχουμε μαθει μετα απο τοοοοοσα παλι θα σου ελεγαν οτι μαλλον φταιει το ρουτερ και θα σου εστελναν αλλο huawei ....

    Τι να πω ....

  12. #132
    Εγγραφή
    21-06-2006
    Περιοχή
    Περιστέρι
    Μηνύματα
    6.778
    Downloads
    15
    Uploads
    5
    Άρθρα
    1
    Τύπος
    ADSL
    Ταχύτητα
    384/128
    ISP
    Vivodi
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ
    Router
    Zyxel 652-R
    SNR / Attn
    14(dB) / 34(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexT544 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εχω δοκιμάσει όλες τις ώρες ημέρα και βράδυ με Ethernet με καινούργιο καλό laptop και μόνο το λαπτοπ συνδεδεμένο στο ρουτερ. Ήρθε τεχνικος και έπιανε 900 του λεω τι γίνετε όμως και μου λέει ότι τον έχουν στείλει σε άλλες 10 βλάβες με 1000αρες που πιάνουν 500. Πήγε στο καφαο τσέκαρε τα καλώδια πήρε στο κέντρο του είπαν ότι τα βλέπουν όλα οκ. Προωθεί το πρόβλημα και φεύγει. 10 λεπτά αφότου φεύγει και κλείνει την βλάβη κάνω πάλι τεστ και γράφει 500, τον παίρνω τηλέφωνο, ήταν κοντά και γύρισε πίσω, το βλέπει και μου λέει ότι όντως κάτι έχουν κάνει από πάνω !! Πήρα στο 1277 και μου λέγανε ότι φταίει που εχω δικό μου ρουτερ της λεω για τον νόμο. Επιμένει και συνδεω την βλακεία το huawei και πιάνει ακόμα χειρότερα. Της εξηγώ ότι επιθυμώ να βάλετε ανεφικτοτητα και μου λέει ότι μόνο αν παρουσιαστεί με ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΤΕΧΝΙΚΟΥ πρόβλημα μπορεί να γίνει αυτό
    Σήκω φύγε να ηρεμήσεις, δεν αξίζει η ταλαιπωρία. Αύριο το πρωί πάς σε μαγαζί άλλου παρόχου και κάνεις αίτηση φορητότητας και στέλνεις μια ωραία φόρμα επικοινωίας οτι καταγγέλεις τη σύμβασση γιατί δεν μπορούν και γι'αυτό έχεις κάνει καταγγελίες στη ΕΕΤΤ.
    Πως να μετατρέψετε το Linksys WRT320N σε Linksys Ε2000

    Router Dynalink DL-WRX36 : OpenWrt 23.05.2 Shapshot
    Modem Zyxel VMG8623-T50B : Firmware Version: V5.50(ABPM.8.3)C0


  13. #133
    Εγγραφή
    20-02-2023
    Μηνύματα
    1.077
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    VDSL 50
    δεν το προτινο γιατι ειναι μονεμερης ενεργεια και εχει συμβολαιο και μπορει να καταληξη να πληρωνει 2 παροχους και να εχει εναν
    η καταγγελια δεν σhμαινει οτι ο καταγγελων εχει δικιο ... δεν υπαρχει αποφαση

    απ την αλλη το εχει κανει και αλλος χρηστης εδω μεσα και δεν εγινε τιποτα (ειχε χρησημοποιηση την δικαιολογια των κωδικων voip Εχει διαφορα γιατι εινα ξεκαθαρα μη εφαρμογη νομου Δεν εχει σχεση με βλαβη που επικαλείτε στη καταγγελια εδω ο φιλος ...)


    υγ
    αν υπαρχει καπου σαν απόδειξη η μετρηση του τεχνικου στα 500 Νομιζω εισαι οκ Πρεπει να δεις πως και αν καταχωρήθηκε οταν πηρε τηλ ο τεχνικος
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Dim80 : 10-01-24 στις 18:22.

  14. #134
    Εγγραφή
    07-05-2021
    Περιοχή
    Λόφος Σκουζέ
    Μηνύματα
    1.559
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1000/100
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Wind - ΚΟΛΩΝΟΣ
    Router
    Linksys Mesh System
    Το ‘χω κάνει ρε γαμωτο και μου λένε ότι δεν υπάρχει βλάβη οι βλάκες. Βρήκα όμως πάτημα; Η σύμβαση λέει ελάχιστη 964 και με παρουσία τεχνικού λέει 917


    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Dim80 Εμφάνιση μηνυμάτων
    δεν το προτινο γιατι ειναι μονεμερης ενεργεια και εχει συμβολαιο και μπορει να καταληξη να πληρωνει 2 παροχους και να εχει εναν
    η καταγγελια δεν σhμαινει οτι ο καταγγελων εχει δικιο ... δεν υπαρχει αποφαση

    απ την αλλη το εχει κανει και αλλος χρηστης εδω μεσα και δεν εγινε τιποτα (ειχε χρησημοποιηση την δικαιολογια των κωδικων voip Εχει διαφορα γιατι εινα ξεκαθαρα μη εφαρμογη νομου Δεν εχει σχεση με βλαβη που επικαλείτε στη καταγγελια εδω ο φιλος ...)


    υγ
    αν υπαρχει καπου σαν απόδειξη η μετρηση του τεχνικου στα 500 Νομιζω εισαι οκ Πρεπει να δεις πως και αν καταχωρήθηκε οταν πηρε τηλ ο τεχνικος
    Ο τεχνικος απλά είδε το speedtest η μέτρηση που περάστηκε στην βλάβη είναι τα 917
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος AlexT544 : 10-01-24 στις 22:00.

  15. #135
    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    916
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    112640/11255 D/U
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΠ. ΠΑΥΛΟΣ
    Router
    pfsense & TG789vac rooted
    SNR / Attn
    15.4(dB) / 11(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από AlexT544 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η σύμβαση λέει ελάχιστη 964 και με παρουσία τεχνικού λέει 917
    Καθε φορα που ερχεται τεχνικος οποιου παροχου , αφηνει πισω ενα δελτιο βλαβης . Εαν υπεγραψε σε εκεινο το χαρτι πως ο ταδε τεχνικος τη ταδε μερα ειδε τετοια μετρηση (η οποια ειναι τοσο κατω απο τα ορια του συμβολαίου ) τοτε το κρατας , παρεα με τον κωδικο βλαβης , τα πακεταρεις σε μια καταγγελια εεττ for good measure και εφυγες

Σελ. 9 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 4789101114 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας