Παράθεση Αρχικό μήνυμα από likos_de Εμφάνιση μηνυμάτων
Εγώ δεν διάβασα τίποτα τέτοιο μέσα στο δελτίο με τις αυξήσεις. Το surf&email θα προσφέρει 3gb με 10€ και με αυτόματη ενεργοποίηση κάθε μήνα θα δίνει 4gb με 10€. Γενικά από αυτά που διάβασα είδα ότι μετά τις 3/2/20 δεν θα υπάρχει κανένα μηνιαίο πακέτο κάτω από 10€ που αυτόματα καθιστά την ανάγκη αύξησης της μηνιαίας ανανέωσης στα 12€ αναγκαστικά για να μπορεί να ενεργοποιηθεί κάποιο μηνιαίο πακέτο. Εντός του 2020 περιμένω να αλλάξουν και την διάρκεια των μηνιαιων πακέτων από 30 σε 25 μέρες. Κάποια στιγμή βλέπω να γίνεται και αυτό...
Η εταιρία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει ότι από 24 Δεκεμβρίου 2019 αυξάνονται τα παρεχόμενα MBs γενικής χρήσης στο πακέτο Surf & Email Max (το οποίο μετονομάζεται σε Surf & Email) από 1,5GB σε 3GB. Η διάρκεια ισχύος (30 ημέρες) και το κόστος του εν λόγω πακέτου (10€) δεν μεταβάλλονται.

Δεν χρησιμοποιώ καρτοκινητο και δεν ξερω
Αλλά στο ανάλογο θέμα με τις αυξήσεις των MB, όλοι φώναζαν οτι δεν αυξηθηκαν τα Mb στην καρτοκινητή.
Εδώ διπλασιάζονται.

Επίσης μου κάνει εντύπωση που όλοι ζητάνε χωρίς να υπολογίζουν το κόστος. Έτσι και με το roaming (που το κοστος πηγε αλλου), ετσι και εδω αναμενομενο ηταν. Ή θα αυξηθει η καταναλωση (και οταν λεμε καταναλωση εννουμε ο καταναλωτης θα αγοραζει περισσοτερα) ή το κοστος (ο καταναλωτης θα πληρωνει περισσοτερο). Εφοσον εξαιτίας της οικονομικής κρισης δεν εχουμε το πρωτο, παμε στο δεύτερο.
Το να μειωονονται τα έσοδα-κερδη των εταιριών δεν ξέρω που το είδαν ορισμένοι γραμμένο.