Εμφάνιση 1-14 από 14
  1. #1
    Εγγραφή
    22-09-2003
    Μηνύματα
    81.689
    Downloads
    218
    Uploads
    48
    Άρθρα
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    Wind
    Router
    Technicolor DGA4130
    SNR / Attn
    6(dB) / 2.8(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Wind New
    Δελτίο Τύπου:
    Μαρούσι, 6 Δεκεμβρίου 2019. Οι συνδρομητές της WIND μπορούν να απολαμβάνουν πραγματικά απεριόριστα DATA χωρίς να ανησυχούν για την κατανάλωση των δεδομένων απλά ενεργοποιώντας την υπηρεσία unlimited GΒ .

    Η εμπειρία των απεριόριστων δεδομένων παρέχεται στα εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα W με μειωμένο μηνιαίο πάγιο στα 15€ από 20€ για συνδρομητές συμβολαίου οικιακούς και εταιρικούς.

    H WIND συνεχίζει δυναμικά τις επενδύσεις σε δίκτυα νέας γενιάς έτσι ώστε όλοι οι συνδρομητές της να απολαμβάνουν τις δυνατότητες του κινητού της δικτύου χωρίς περιορισμούς.

    Περισσότερες πληροφορίες διαθέσιμες στο www.wind.gr

    Σημείωση: Η μείωση της τιμής θα είναι διαθέσιμη από τις 16 Δεκεμβρίου 2019.


  2. #2
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Να και ένας με μείωση τιμής, με τα έως τώρα δεδομένα.

  3. #3
    Εγγραφή
    31-10-2003
    Περιοχή
    Αθήνα
    Μηνύματα
    13.322
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να και ένας με μείωση τιμής, με τα έως τώρα δεδομένα.
    Διάβασε προσεκτικά την ανακοίνωση.
    Και αυτή αφορά το πρόσθετο πακέτο που τώρα αντί για επιπλέον €20, χρεώνεται επιπλέον €15.
    Επίσης, αυτή η τιμή είναι σε συνδυασμό με σταθερό Wind.
    Χωρίς σταθερό Wind, η τιμή είναι €20.

    Τα ψιλά γράμματα:
    * Οι επιλογές Unlimited GB είναι διαθέσιμες για συνδρομητές στα προγράμματα W 2GB και W 5GB. Η υπηρεσία Unlimited GB με μηνιαία ανανέωση έχει μηνιαίο πάγιο 15€ για συνδρομητές W 2GB & W 5GB με συνδυασμό WIND ONE & μηνιαίο πάγιο 20€ για συνδρομητές W 2GB & W 5GB χωρίς συνδυασμό WIND ONE.

    Μετά την κατανάλωση 15GB σε πλήρη ταχύτητα εντός Ελλάδος ισχύει απεριόριστη χρήση Mobile Internet εντελώς δωρεάν με μειωμένη ταχύτητα έως 1 Mbps.

    Οι τιμές των προγραμμάτων χωρίς το πρόσθετο πακέτο αναφέρονται εδώ και είναι €42/μήνα για το πρόγραμμα W 2GB ή €52/μήνα για το πρόγραμμα W 5GB (τιμές προσφοράς με 24-μηνη δέσμευση, χωρίς συσκευή).
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος ariadgr : 06-12-19 στις 21:03.

  4. #4
    Εγγραφή
    20-12-2011
    Περιοχή
    ►Planet Earth◄
    Ηλικία
    30
    Μηνύματα
    4.811
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    ►Vodafone◄
    Router
    VF Power Station 6
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από stefanos1999 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να και ένας με μείωση τιμής, με τα έως τώρα δεδομένα.
    Δεν έγινε και κάτι. Με τις τιμές των συμβολαίων "W" να ξεκινούν από 42€, αν προσθέσεις 15€ για "unlimited" data (15GB σε 4G και μετά 1 Mbps ταχύτητα), βγαίνει και πάλι πανάκριβα... Παραμένει κοροϊδία η κινητή στο Ελλάντα.

  5. #5
    Εγγραφή
    04-01-2006
    Περιοχή
    Χανιά
    Μηνύματα
    4.072
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Αυτοί εδώ είναι κι πιο πονηροί, μία αρκετά αόριστη ανακοίνωση που σε κάνει να ψάχνεις τι τιμές θα έχεις τελικά, χωρίς να είναι και εύκολο να κάνεις άμεση σύγκριση με τα προηγούμενα τιμολόγια...
    Have you been to Samos? No you have not been to Samos! :D :p

  6. #6
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.027
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Για την q και τα καρτοκινητά wind τίποτα?

  7. #7
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από ariadgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβασε προσεκτικά την ανακοίνωση. Και αυτή αφορά το πρόσθετο πακέτο που τώρα αντί για επιπλέον €20, χρεώνεται επιπλέον €15. Επίσης, αυτή η τιμή είναι σε συνδυασμό με σταθερό Wind. Χωρίς σταθερό Wind, η τιμή είναι €20. Τα ψιλά γράμματα: * Οι επιλογές Unlimited GB είναι διαθέσιμες για συνδρομητές στα προγράμματα W 2GB και W 5GB. Η υπηρεσία Unlimited GB με μηνιαία ανανέωση έχει μηνιαίο πάγιο 15€ για συνδρομητές W 2GB & W 5GB με συνδυασμό WIND ONE & μηνιαίο πάγιο 20€ για συνδρομητές W 2GB & W 5GB χωρίς συνδυασμό WIND ONE. Μετά την κατανάλωση 15GB σε πλήρη ταχύτητα εντός Ελλάδος ισχύει απεριόριστη χρήση Mobile Internet εντελώς δωρεάν με μειωμένη ταχύτητα έως 1 Mbps. Οι τιμές των προγραμμάτων χωρίς το πρόσθετο πακέτο αναφέρονται εδώ και είναι €42/μήνα για το πρόγραμμα W 2GB ή €52/μήνα για το πρόγραμμα W 5GB (τιμές προσφοράς με 24-μηνη δέσμευση, χωρίς συσκευή).
    Δεν έχεις άδικο πλην όμως υπήρξε μείωση.

  8. #8
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Είναι προφανές ότι δεν το έχουν σκεφτεί καλά και κάτι μου λέει ότι η Wind θα βγάλει νέα ανακοίνωση στις επόμενες μέρες (ανεβάζοντας το unlimited στα 40 GB ή 50 GB άμα θέλουν να βγουν μπροστά), για να κάνει match τον ανταγωνισμό, καθώς στο €20 add-on οι άλλοι παρέχουν πάνω από τα διπλάσια data!!! Καλό θα ήταν να βάλουν και επιπλέον επιλογή με 10GB (€10) όπως οι υπόλοιποι.

    Add-ons (μηνιαία χρήση / χρέωση)

    • Vodafone/Cosmote: 10GB: €10, 40GB: €20
    • Wind: "Unlimited" 15GB: €20 ή 15GB: €15 άμα έχεις σταθερό Wind


    Κάποιος στην Wind χαζολογαγε στα meetings μάλλον και δεν είχαν καλή ενημέρωση πως θα κινηθούν οι άλλοι. Ή μήπως είναι τρανή απόδειξη ότι δεν υπάρχει (καλά συνεννοημένο) καρτέλ που τόσα χρόνια τους κατηγορούμε;
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος psyxakias : 07-12-19 στις 05:32.

  9. #9
    Εγγραφή
    09-02-2010
    Μηνύματα
    713
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    DSLAM
    Cyta Hellas - ΡΟΣΤΑΝ
    Υπάρχει κάτι σε unlimited GB για πελάτες που έχουν σταθερό wind και καρτοκινητό f2g;
    Ευχαριστώ

  10. #10
    Εγγραφή
    07-04-2006
    Ηλικία
    53
    Μηνύματα
    1.563
    Downloads
    68
    Uploads
    10
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    Nova
    DSLAM
    Wind - ΧΟΛΑΡΓΟΣ
    Router
    ΝΟΚΙΑ
    Εχω 1 κινητο Wind με 2GB για τη γυναικα μου , 1 κινητο Wind με 1 GB για μενα στα 32+ ευρω/μηνα
    Το σταθερο vdsl50 με 30 ευρω/μηνα
    και 1 f2g για το γιο μου στο ονομα μου ΟΛΑ.
    Ποσα data επιπλεον μου αναλογουν??
    DELL, CPU i3 1005G1 1,2GHz, RAM 8 GB, SSD 500

  11. #11
    Εγγραφή
    03-02-2008
    Περιοχή
    Barcelona
    Μηνύματα
    206
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    Forthnet - ΦΟΙΝΙΚΑΣ
    Router
    D-Link DSL-2640B
    Θέλουμε απεριόριστα δεδομένα σε full speed με 20 ευρώ το μήνα. Όλα τα άλλα είναι κοροϊδία

  12. #12
    Εγγραφή
    22-05-2002
    Περιοχή
    HEATville
    Μηνύματα
    3.027
    Downloads
    8
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Path Level
    Fastpath
    Εγώ βασικά θα ήμουν happy εάν πχ στο πακέτο των 10gb τον μηνα μετά τα 10gb με full speed να γινόταν unlimited στα 5mbps και το πακέτο των 40gb να γινόταν μετά unlimited στα 10mbps. Για να δείτε τι καλός και βολικός είμαι σαν καταναλωτής



    Αυτά ομως τα .... unlimited μετά κάποια gb του πακέτου σου να πέφτει στο 1 ολόκληρο mbps είναι κοροϊδία ούτε καν αστεία.

  13. #13
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DiM Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ βασικά θα ήμουν happy εάν πχ στο πακέτο των 10gb τον μηνα μετά τα 10gb με full speed να γινόταν unlimited στα 5mbps και το πακέτο των 40gb να γινόταν μετά unlimited στα 10mbps. Για να δείτε τι καλός και βολικός είμαι σαν καταναλωτής



    Αυτά ομως τα .... unlimited μετά κάποια gb του πακέτου σου να πέφτει στο 1 ολόκληρο mbps είναι κοροϊδία ούτε καν αστεία.
    Αυτό έχει και μια λογική, το φάσμα που έχουν πληρώσει για την άδεια οι πάροχοι δεν επαρκεί για να δώσει πραγματικά unlimited σε όλους, αν δεν μπει κάποιο όριο τότε θα βλέπουμε 4G και θα έχουμε ταχύτητες Ε στην καλύτερη.
    Λίγο θα φτιάξει αν ποτέ καταφέρουν να περάσουν σε 5G αλλά και πάλι πουθενά δεν θα υπάρχει unlimited χωρίς fair use Και τα σχετικά.

  14. #14
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Η οποία wind μάλιστα έχει και το λιγότερο φάσμα, από τους υπόλοιπους παρόχους κινητής.

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας