Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123
Εμφάνιση 31-33 από 33
  1. #31
    Εγγραφή
    06-09-2007
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    36
    Μηνύματα
    67
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    Vodafone
    Router
    zte ZXHN H367N
    SNR / Attn
    13.8(dB) / 3.6(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ειδικα στην Πετρουπολη εχω ακουσει ελαχιστα προβληματα . και αυτα συνηθως οφειλονται στην εσωτερικη καλωδιωση. Εχεις ελεγξει τις πριζες σου και την συνδεσμολογια ? Ειδικα αν κανεις επιστροφη τηλεφωνιας στις πριζες ?
    Εχω τραβηξει cat6 απο την εισοδο της πολυκατοικιας(στο υπογειο) μεχρι την εισοδο (adsl)του ρουτερ.Οποτε δεν τιθεται θεμα εσωτερικης καλωδιωσης,αφου η τηλεφωνια ειναι μετα το ρουτερ!
    B for BRABUS...

  2. #32
    Εγγραφή
    20-12-2006
    Μηνύματα
    1.356
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    Εγώ πάλι το εντελώς αντίθετο ειδικά στην Πετρούπολη.
    Ότι έχουν αρκετοί με vdsl100 πρόβλημα.

  3. #33
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.938
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από DJ THEO Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να μην ανοιγω νεο θεμα,ενω ειχα 50αρι 2 χρονια χωρις προβληματα(ειμαι κ 10 μετρα απο την καμπινα vdsl) στην Πετρουπολη,μολις εβαλα 100αρι αρχισαν τα προβληματα.Εχουν ερθει 2 φορες τεχνικοι της vodafone, και αποφανθηκαν οτι φταιει ο οτε.Εγω για καλου κακου,τραβηξα cat6 καλωδιο μιας και μενω στον 6ο οροφο αλλα διαφορα δεν ειδα.Μετα απο επισκεψη του οτε , με αλλαξαν ζευγος αλλα διαφορα δεν ειδα.Ενω η γραμμη μου τερματιζει το upload,το download παιζει 30-50 mbps(ενσυρματα παντα).
    Να ξαναφωναξω τον οτε να με αλλαξει παλι ζευγος;Ειναι λογικα τοσα λαθη στο download?Καπου καπου πεφτει και εντελως η γραμμη και κανει reboot...
    Εχω κουραστει με την vodafone σε βαθμο που σκεφτομαι να παω στον οτε...

    Συνημμένο Αρχείο 213316
    Στα στατιστικά της γραμμής δεν φαίνεται κάτι περίεργο.. Τα crc δεν τα λες τραγικά.. Νορμάλ θα έλεγα..
    Μήπως απλά έχεις θέμα με τις ταχύτητες download λόγω του φόρτου που μπορεί να υπάρχει αυτή τη περίοδο;

    Όταν λες πέφτει η γραμμή.. Σβήνει το λαμπάκι internet μόνο η και το broadband/dsl; Αν είναι το 2ο, δες πότε συμβαίνει κ δες τι γίνεται με το noise margin & τα crc εκείνη τη στιγμή.. Η τι μπορεί να γράφουν τα logs..

    Και επίσης κοίταξε αυτό που σου είπαν για την επιστροφή σήματος..
    Η τηλεφωνία που λες είναι μόνο στο ρούτερ τα τηλέφωνα; Η έχεις κάνει επιστροφή και σε άλλες πρίζες του σπιτιού;
    Η παλιά καλωδίωση στο κατανεμητή που πήγαινε στο σπίτι απομονώθηκε;
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

Σελ. 3 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας