Σελ. 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 61-75 από 103
  1. #61
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παντως σε υφισταμενους συνδρομητες double play ριχνουν ακυρο. Επικοινωνησα μεσα απο το site σημερα το πρωι και μου ειπε να προχωρησω σε online αγορα. ΟΚ, δεν το ειχα ξανακανει αλλα το εκανα ως υφισταμενος πελατης και διαμορφωση προγραμματος. Με παιρνουν τηλεφωνο για επιβεβαιωση και μου λενε οτι δεν γινεται παρα μονο με αναβαθμιση ταχυτητας ή σκετο μονο του με 8€ για το entry pack. Η ταχυτητα μου ειναι η μεγιστη της περιοχης μου και δεν παει στα 200 (αν ειχα ηδη 200 τί θα μου προτεινανε?) και στα 100 εχω το XL που πιο πανω δεν παει. Το ηθελα απλα για να δω τί παιζει και θα μου εβγαινε +1€ στο παγιο. Σιγα τα ωα δλδ. Αλλα μου εριξε ακυρο. 8€ για το entry pack????? Σε σχεση με την νοβα βγαινει φθηνοτερα ακομα και το full pack σκετο μονο του. Και θα το εβαζα αν δεν ειχα νοβα.
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  2. #62
    Εγγραφή
    31-01-2018
    Ηλικία
    57
    Μηνύματα
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102400/10240
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΛΑΜΑΡΙΑ
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    18.6(dB) / 6.5(dB)
    Το ίδιο συνέβη και με μένα προχθές αλλά πήγα χθες σε κατάστημα COSMOTE και αναβάθμισα το πακέτο 100XL που είχα με την προσθήκη του Entry Pack της CosmoteTV παίρνοντας αμέσως τον αποκωδικοποιητή

  3. #63
    Εγγραφή
    21-11-2011
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    1.696
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    109.998/10.999
    ISP
    COSMOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΙΠΠΟΔΡΟΜΟΣ
    Router
    ZTE H1600
    SNR / Attn
    17(dB) / 3.4(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από globetrotter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ίδιο συνέβη και με μένα προχθές αλλά πήγα χθες σε κατάστημα COSMOTE και αναβάθμισα το πακέτο 100XL που είχα με την προσθήκη του Entry Pack της CosmoteTV παίρνοντας αμέσως τον αποκωδικοποιητή
    Δηλαδη ειχες ηδη 100XL και εκανες "αναβαθμιση" σε 100XL με entry pack? Και το δεχθηκανε? Με +1€? Δεν το σκεφτηκα να πω την αληθεια αφου ηταν καθετη η υπαλληλος στο τηλεφωνο. Θα το προσπαθησω παντως.
    ΝΕΟ PC! :yahoo:

    CoolerMaster Mastercase H500P Mesh White || ASRock X570 Steel Legend || Ryzen 5600X || G.Skill Ripjaws V F4-4000C16D-16GVK || EVGA GeForce GTX960 4GB FTW Gaming ACX 2.0+
    Samsung 980 PRO MZ-V8P500BW || Kingston HyperX SSD SH103S3B/120G || WD WD4003FZEX - 4TB || WD WD4002FΥΥZ - 4TB || EVGA SuperNOVA 550 G2 (220-G2-0550-Y1) || Dell UltraSharp U2414H ||
    Dell Alienware AW3420DW

  4. #64
    Εγγραφή
    24-06-2007
    Ηλικία
    33
    Μηνύματα
    269
    Downloads
    13
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    HOL
    Νέος χρήστης της υπηρεσίας κι εγώ από χθες. Παρόλο που έχω νέα τηλεόραση Samsung, σύνδεσα το tv box της Cosmote, καθώς εκεί η εφαρμογή είναι πολύ πιο γρήγορη στην απόκριση. Ειδικά στο γρήγορο scrolling μέσα στην λίστα προγράμματος.
    Η εικόνα είναι ελαφρώς πιο καλή στην Samsung app, αλλά όχι κάτι τραγικό.
    Επίσης η εφαρμογή του Box βγάζει πιο πολλά κανάλια στα δημοσιογραφικά και τα μουσικά.
    Και τέλος και πιο σημαντικό, αν δει κάποιος τις ρυθμίσεις, το Cosmote Sports 4K, μόνο στην εφαρμογή του box δίνει εικόνα ανάλυσης 4Κ, ενώ στην Samsung app αναφέρει 1080.

  5. #65
    Εγγραφή
    12-05-2007
    Περιοχή
    Καβάλα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΦΙΛΙΠΠΟΥ
    Router
    Speedport Plus 2
    Νέος χρήστης και εγώ από σήμερα. Η εικόνα στα κλασσικά κανάλια μου φαίνεται ότι είναι λίγο κατώτερη από αυτή που έχεις αντίστοιχα από κεραία μέσω DIGEA. Είναι μεν καθαρή αλλά νιώθω ότι υπάρχει ένα μικρό stuttering (μικρά κολληματάκια) κατα διαστήματα. Δεν ξέρω στο δορυφορικό τι παίζει για να συγκρίνω ωστόσο. Είμαι με ethernet σε 100αρα γραμμή και το box είναι σε μία Samsung 7 series 4k, μοντέλο του 2019.

    Κατα τα άλλα οι εφαρμογές και το μενου δείχνουν να πηγαίνουν όλα πολύ γρήγορα και smooth. Σαφώς και υπάρχουν περιθώρια βελτίωσης γι'αυτό και για την ώρα είμαι στο entry pack για να δω πως θα πάει.

  6. #66
    Εγγραφή
    02-09-2015
    Ηλικία
    37
    Μηνύματα
    629
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΕΥΚΑ
    Φοβερό και απόλυτα ικανοποιημένος. Το cinema pack έβαλα. Τελική τιμή 57 ευρώ το μήνα με 100αρη Ίντερνετ.

  7. #67
    Εγγραφή
    04-04-2005
    Περιοχή
    ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Μηνύματα
    1.747
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    500/50
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΚΑΤΕΡΙΝΗ
    Router
    Asus Rt-ax92
    Έχει παρατηρήσει κανείς μείωση στην ποιότητα των καναλιών? Στο bitrate? Εγώ νομίζω όχι.

  8. #68
    Εγγραφή
    01-04-2020
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ
    καλησπερα σε ολους, νεος στο φορουμ.

    Την υπηρεσια τις cosmote ott την απεκτησα και εγω για αρχη με entry pack, 1. Για τα δεδομενα της συσκευης που δινουν, η ανταποκριση που εχει ειναι παρα πολυ καλη και θα ελεγα και καλητερη απο αλλα υποτηθετε καλητερα Andriod Tv Box, το ιδιο και η εφαρμογη, 2. το περιεχομενο πεζη αψογα πολυ καλη εικονα κανενα κολιμα, 3. αυτο που με παραξενευη και δεν ξερω αν καποιος το εχει δει και εχει βρει πως δουλευει, αν εχετε δει η συσκευη εχει εισοδο κερεας, το οποιο δεν εχω βρει κατι πουθενα που να αναφερετε πως δουλευει το Antenna tv tunner της συσκευης, οπιος/α το εχει βρει θα θελα μια απαντηση σε αυτο, ευχαριστω εκ τον πρωτερον.

    Υ.Γ. διαβασα οτι εγινε και καποια συγκριση με τα αναλογα με wind και vodafone, επιδη υπηρξα συνδρομητης και τον δυο, ακομα και ελειπες οπως μερικα παιδια αναφεροντε, ειναι σαφως πολυ καλητερο της cosmote, το μονο αρνιτικο ειναι οτι δεν επιτρεπουν η εφαρμογη δεν μπορει να μπει σε αλλο android tv box κατι που πρωσοποικα το βρισκο τουλαχιστον ανοητο.

    Υ.Γ.1 Συγγνωμη για αρκετα ορθογραφικα λαθη.

  9. #69
    Εγγραφή
    15-10-2006
    Μηνύματα
    2.002
    Downloads
    24
    Uploads
    0
    Οποιος σέβεται τους συμφορουμήτες του,
    όταν ο αυτόματος διορθωτής, βγάζει κόκκινο, το διορθώνει.
    Εκτός αν έχει σκοπό, να μας κάνει, να ξεχάσουμε τα Ελληνικά που ξέρουμε.

  10. #70
    Εγγραφή
    01-04-2020
    Μηνύματα
    2
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    49999/4997
    ISP
    cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΗΣ
    οποιος σεβετε μελη σταφφ κλπ δεν προσβαλη και δεν γινετε κομπλεξικος.

    αυτη την ορθογραφια ξερω, αν σου αρεση αν οχι εχεις την ελευθερη βουλιση να μην διαβασεις.

    ευχαριστω.

  11. #71
    Εγγραφή
    22-04-2007
    Περιοχή
    Ηλιούπολη
    Ηλικία
    39
    Μηνύματα
    15
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Full
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    Forthnet
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΔΑΦΝΗΣ
    Router
    USR9112
    SNR / Attn
    8(dB) / 30(dB)
    Καλησπέρα παιδιά, ήθελα να ρωτήσω.
    Από ότι διάβασα λόγω κάποιων προορισμών, στο box της cosmote δεν "βρίσκει" την εφαρμογή του Νετφλιξ.
    Υπάρχει η δυνατότητα να εγκατασταθεί μέσω apk ή εναλλακτικά, μπορεί η εφαρμογή της cosmote να εγκατασταθεί σε άλλο android box από το επίσημο που δίνουν;
    Ευχαριστώ

  12. #72
    Εγγραφή
    19-12-2011
    Μηνύματα
    52
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    On Telecoms
    DSLAM
    On Telecoms - ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από bolero2004 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα σε ολους, νεος στο φορουμ.

    Την υπηρεσια τις cosmote ott την απεκτησα και εγω για αρχη με entry pack, 1. Για τα δεδομενα της συσκευης που δινουν, η ανταποκριση που εχει ειναι παρα πολυ καλη και θα ελεγα και καλητερη απο αλλα υποτηθετε καλητερα Andriod Tv Box, το ιδιο και η εφαρμογη, 2. το περιεχομενο πεζη αψογα πολυ καλη εικονα κανενα κολιμα, 3. αυτο που με παραξενευη και δεν ξερω αν καποιος το εχει δει και εχει βρει πως δουλευει, αν εχετε δει η συσκευη εχει εισοδο κερεας, το οποιο δεν εχω βρει κατι πουθενα που να αναφερετε πως δουλευει το Antenna tv tunner της συσκευης, οπιος/α το εχει βρει θα θελα μια απαντηση σε αυτο, ευχαριστω εκ τον πρωτερον.

    Υ.Γ. διαβασα οτι εγινε και καποια συγκριση με τα αναλογα με wind και vodafone, επιδη υπηρξα συνδρομητης και τον δυο, ακομα και ελειπες οπως μερικα παιδια αναφεροντε, ειναι σαφως πολυ καλητερο της cosmote, το μονο αρνιτικο ειναι οτι δεν επιτρεπουν η εφαρμογη δεν μπορει να μπει σε αλλο android tv box κατι που πρωσοποικα το βρισκο τουλαχιστον ανοητο.

    Υ.Γ.1 Συγγνωμη για αρκετα ορθογραφικα λαθη.
    Μπορείς να βάλεις την εφαρμογή live channels για να εκμεταλλευτείς τον ενσωματωμένο δέκτη.

  13. #73
    Εγγραφή
    30-09-2008
    Περιοχή
    Χαριλάου
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    807
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    1Gbps/100Mbps
    ISP
    COSMOTE Fiber
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΧΑΡΙΛΑΟΥ
    Router
    Fritzbox 5530 Fiber
    να ρωτησω κάτι; οποιοι εχουν ήδη cosmote tv μεσω δορυφορου, μπορούν να βάλουν και το Cosmote TV OTT στην Samsung smart TV?? Ζηταει το cosmote ID , βαζεις τους κωδικους και τους βγαζει ακυρους. Επίσης αυτό το επιπλέον δυο συσκευές που λέει με 0,01€ το μήνα, δεν είναι και για ΟΤΤ συνδέσεις;

  14. #74
    Εγγραφή
    07-03-2006
    Ηλικία
    41
    Μηνύματα
    516
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Ειναι αλλη υπηρεσια το ΟΤΤ, εχει αλλους κωδικους.


  15. #75
    Εγγραφή
    12-05-2007
    Περιοχή
    Καβάλα
    Ηλικία
    34
    Μηνύματα
    51
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    Ο.Τ.Ε. - ΦΙΛΙΠΠΟΥ
    Router
    Speedport Plus 2
    Τι παιζει και εμφανιστηκαν τα καναλια του σινεμα πακετου στο entry? Εχω προσβαση σε Cinema 1/2/3 και Series ενω ειμαι στο entry με τα 8 ευρω τον μηνα. Ειναι κατι προσωρινο λογω της καταστασης/μενουμε σπιτι κτλ;

Σελ. 5 από 7 ΠρώτηΠρώτη ... 34567 ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας