Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    17-08-2004
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    359
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    .
    Εδώ και μέρες λαμβάνω τηλεφωνήματα από Cosmote (χωρίς να είμαι πελάτης τους), προφανώς με σκοπό προώθησης υπηρεσίας.
    Η διάγνωση του αριθμού έγινε από το Truecaller. Δεν έχω απαντήσει στις κλήσεις διότι δεν με ενδιαφέρει.
    Τις πρώτες 10 φορές που κάλεσαν τις συγχωρώ, απο κει και πέρα έχει γίνει ιδιαίτερα ενοχλητικό.

    Κάθε φορά που κάνω block έναν αριθμό, με καλούν από έναν καινούργιο.

    Αυτή είναι η πολιτική της Cosmote για να προσελκύσει νέους πελάτες; Ενόχληση μέχρις εσχάτων;

  2. #2
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Είναι ο αριθμός που καλούν στο μητρώο του άρθρου 11;

  3. #3
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Αν δεν είναι στο μητρώο για τις ανεπιθύμητες κλήσεις μπορούν να σε καλούνε, όταν δεν τους απαντάς ώστε να τους πεις ότι δεν σε ενδιαφέρει αυτοί ή καλύτερα το αυτόματο σύστημα θα συνεχίσει να σε καλεί.

  4. #4
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Εγώ θα το σήκωνα, θα έλεγα ευγενικά ότι δεν ενδιαφέρομαι και θα τους ευχαριστούσα που με καλέσαν και θα το έκλεινα. Δέκα δευτερόλεπτα υπόθεση που μπορεί να βοηθήσει να σταματήσουν τις κλήσεις... παρά να αναρωτιέσαι, να ψάχνεσαι με truecaller, να γράφεις posts, κτλ. Μπορεί βέβαια να μην πετύχει, καθώς κάποτε με την Vodafone είχα εκνευριστεί γιατί συνέχισαν να με καλούν καθημερινά(!) και αφότου τους είχα πει 5-6 φορές ότι δεν ενδιαφέρομαι. Τους έκραξα έντονα μια μέρα (αν και δε το συνηθίζω) και δεν ξανακάλεσαν. Μάλλον δεν είχαν καλή οργάνωση ή κάποιο τεχνικό πρόβλημα στο τμήμα προώθησης ή στον μεταπωλητή που καλούσε και σπαταλούσαν άσκοπα χρόνο να καλούν ξανά και ξανά στους ίδιους.

  5. #5
    Εγγραφή
    17-08-2004
    Περιοχή
    Κρήτη
    Μηνύματα
    359
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+
    Ταχύτητα
    24576/1024
    ISP
    .
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ θα το σήκωνα, θα έλεγα ευγενικά ότι δεν ενδιαφέρομαι και θα τους ευχαριστούσα που με καλέσαν και θα το έκλεινα. Δέκα δευτερόλεπτα υπόθεση που μπορεί να βοηθήσει να σταματήσουν τις κλήσεις... παρά να αναρωτιέσαι, να ψάχνεσαι με truecaller, να γράφεις posts, κτλ.
    Δεν αναρωτιέμαι, είμαι βέβαιος ότι έγιναν ενοχλητικοί και έχουν ξεπεράσει τα όρια.
    Δεν ψάχνομαι, το Truecaller το χρησιμοποιούσα ούτως ή άλλως.
    Γράφω post για να ενημερώσω για την τακτική της συγκεκριμένης εταιρίας.

    Δεν θα απαντήσω καμία κλήση της Cosmote, έχει ήδη γίνει ανεπιθύμητη σαν πάροχος. Αν ο αλγόριθμος του τηλεφωνικού τους κέντρου, είναι προγραμματισμένος να καλεί επ'άπειρον έως ότου επιτευχθεί η πώληση, τότε θα λαμβάνω κλιμακωτά τα μέτρα μου αντιστοίχως.

    Αρχικά καταχώρηση του αριθμού μου στο μητρώο 11.

    Σας ευχαριστώ.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας