Εμφάνιση 1-5 από 5
  1. #1
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Kαλησπέρα σε όλους!
    Δουλεύω W10 PRO.
    Τι τελευταιες μερες εχω ενα προβλημα το οποιο δεν ξέρω πως να το λυσω και το οποιο πραγματικά με κουράζει ομως!
    Εντελος ξαφνικα εδω και περιπου 5 μέρες το λαπτοπ μου Ενα DELL Latitude
    Εκει που δούλευα ολα καλα και ολα ωραια ασυρματα,τα Μουλάρωσαν τα Windows και χωρις να υπάρχει λογος δεν ανοιγουν το Wifi με αποτελεσμα να μην μπορω να δουλεψω ασυρματα και να αναγκαζομαι να δουλευω με καλώδιο απο την ακρη του κοσμου.
    Ξαναπέρασα drivers εβγαλα και ξαναεβαλα την κάρτα την ασυρματη (Που τα windows την βλέπουν κανονικά)Τιποτα...Οταν τρέχω τον troubleshooter μ ου δειχνει μόνο την ενδειξη Wireless capability is turned off.

    το εχει ξαναδει κανεις αυτο;
    Ευχαριστώ πολυ προκαταβολικα!

  2. #2
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ποιο Latitude έχεις; Σίγουρα δεν πάτησες καταλάθος το wireless διακόπτη ε; Μου έχει συμβεί επανειλημμένα να το πατήσω καταλάθος.

  3. #3
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    Κοιτα να δεις οτι θα ειναι καποιο combo του Fn κουμπιου

  4. #4
    Εγγραφή
    30-08-2012
    Μηνύματα
    101
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    ISP
    Forthnet
    To Μοντέλο ειναι Dell Latitude 6320.Ειναι η γερμανικη βερσιον του μοντελου.και οχι η αγγλικη.
    Το πληκτρολογιο δεν εχει ενδειξη για να μπορει να δουλεψει με συνμδιασμους FN συνδιασμους πλήκτρου ώς προς το δυκτιο τουλαχιστον.Υπαρχει φυσικος διακοπτης .ο οποιος ειτε δεξια ειτε αρριστερα πάει, το ιδιο κανει και για την ακριβεια κατα το δεξια αρριστερα δειχνει μια σχετικη αντισταση στην οποια κινηση.
    Στον ελαχιστο χρονο που ειχα αναγκαστικα και δοκιμασα τα εξης:
    Εβαλα ενα cd me Kubuntu ολα καλα ολα ωραια την βλεπει σαν συσκευη αλλα ειτε με το διακοπτη ειτε απο το μενου του ,ασυρματο γιοκ.Με καλωδιαο πεταει !
    Εκανα φορματ κανονικα και με το νομο εβαλα τα δεκαρια απο την αρχη παλι τα ιδια, και μαλιστα αυτη την φορα εκανα εγκατασταση τα drivers απο εφαρμογη που τα κανει εγατασταση τα drivers αυτοματα χωρις να κανω εγω τιποτα.Ε παλι τα ιδια ακριβως χωρις καμια μεταβολη.
    Ετσι αναγκαστικα να ανοιξω το pc. Εβγαλα την κάρτα της dell και έβαλα μια απο ενα Lenovo T500 που ειχα (και ευτυχως χωρούσε),εριξα στο διακοπτάκι λιγο contact cleaner και εκανα ξανα φορματ και επανεγκατασταση .και πέρασα drivers πάλι με το αυτοματο
    Το αποτελεσμα.Ο διακοπτης φαινεται να δουλευει σαφως ευκολοτερα,τα windows ειδαν και αυτη την καρτα και τωρα οταν ανοιγοκλεινω τον διακοπτη εχω και αυρματο ξανα,το οποιο βεβαια τρεχει σχετικα πιο αργα απο οτι ήταν με την κάρτα της Dell.
    θα το αφησω να δουλεψει ετσι οπως ειναι και θα δοκιμασω ξανα σε 4-5 μερες να ξαναβαλω την παλια καρτα.

  5. #5
    Εγγραφή
    02-07-2006
    Περιοχή
    Bόλος
    Μηνύματα
    759
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    102.39/10.23 Mbps
    ISP
    Wind
    DSLAM
    Wind - ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    Router
    Technicolor TG789vac v2
    Path Level
    Interleaved
    Σε εμενα, μετα απο format (χ2) δεν αναγνωριζουν πλεον την καρτα ηχου της μητρικης. Εχω δοκιμασει τα παντα δεν γινεται τιποτα.
    Στα linux ολα κανονικα. Ti να πεις!!!!
    [SIGPIC][/SIGPIC]

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας