Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 31-45 από 117
  1. #31
    Εγγραφή
    04-02-2004
    Μηνύματα
    184
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10238 / 102397
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ
    SNR / Attn
    13.1(dB) / 3.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Kiriakos_ITTSB_EU Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν είναι θέμα γνώσεων, εμφανίζει πολεμοχαρή διάθεση γράφοντας δημόσια, και σε μελλοντική του σύγκρουση του με νομικό τμήμα της εταιρείας θα του έρθει μπούμερανγκ, διαπομπεύει ανώνυμα χωρίς στοιχεία με νομικό βάρος.
    Τα νομικά τμήματα όλων τον εταιριών δικαιολογούν μια καθυστέρηση όπου εμπλέκονται τεχνικά θέματα, ακόμα και Βροχή.
    ΔΕΝ ΕΚΤΕΛΟΥΝΤΑΙ εργασίες σε ηλεκτροδοτούμενα συστήματα υπό βροχή, προέχει η ασφάλεια του προσωπικού.
    εχω την καλυτερη νομικη καλυψη που μπορεις να φανταστεις....το χαρτι που μου αφησε ο τεχνικος και ολα οσα αναφερει ειναι ψεμματα! και φυσικα δεν προκειται να τα δημοσιευσω δημοσια....ηδη εχουν παει εκει που πρεπει!....

  2. #32
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    @Maxivms: με τους χαρακτηρισμούς (βλακας, ηλιθιος) για τον τεχνικό, κατηγορίες δεξία & αριστερά (βασιζόμενος στα λόγια του παρόχου σου) και επίθεση σε κάποιον που συμμετέχει στη συζήτηση (ότι είναι υπάλληλος κτλ)... χάνεις όποιο δίκιο έχεις. Στη τελική εδώ απλά τη γνώμη μας λέμε και ίσως κάποια συμβουλή που μπορεί να βοηθήσει, δεν είμαστε τεχνική υποστήριξη παρόχου για να τ'ακούσουμε κιόλας.

    @jkoukos: σε έχασα λίγο, πως ξέρεις ότι δεν χτύπησε κουδούνι; εγώ κατάλαβα ότι απλά άφησε χαρτί (μπορεί να έλειπε ο Maxivms όταν πήγε, αφού δεν ήταν ενήμερος για το ραντεβού). Το point του Maxivms νομίζω πως είναι ότι δε δέχτηκε κλήση στο τηλέφωνο που γράφει το χαρτί.

  3. #33
    Εγγραφή
    04-02-2004
    Μηνύματα
    184
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10238 / 102397
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ
    SNR / Attn
    13.1(dB) / 3.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    @Maxivms: με τους χαρακτηρισμούς (βλακας, ηλιθιος) για τον τεχνικό, κατηγορίες δεξία & αριστερά (βασιζόμενος στα λόγια του παρόχου σου) και επίθεση σε κάποιον που συμμετέχει στη συζήτηση (ότι είναι υπάλληλος κτλ)... χάνεις όποιο δίκιο έχεις. Στη τελική εδώ απλά τη γνώμη μας λέμε και ίσως κάποια συμβουλή που μπορεί να βοηθήσει, δεν είμαστε τεχνική υποστήριξη παρόχου για να τ'ακούσουμε κιόλας.

    @jkoukos: σε έχασα λίγο, πως ξέρεις ότι δεν χτύπησε κουδούνι; εγώ κατάλαβα ότι απλά άφησε χαρτί (μπορεί να έλειπε ο Maxivms όταν πήγε, αφού δεν ήταν ενήμερος για το ραντεβού). Το point του Maxivms νομίζω πως είναι ότι δε δέχτηκε κλήση στο τηλέφωνο που γράφει το χαρτί.
    οταν ο αλλος με την συμπεριφορα του και το φταιξιμο που ριχνει σε εμενα για να ειναι εκεινος καλυμενος με την υπηρεσια του , μου αποδιδει τους ιδιους χαρακτηρισμους , τοτε μπορω να του απευθυνω τους ιδιους χαρακτηρισμους πανευκολα...και εγω ειμαι πιο ντομπρος απεναντι του...αυτος ουτε το ονομα του δεν συμπληρωσε στη φορμα που αφησε στη πορτα του σπιτιου για να ξερω που να απευθυνθω!
    Κι αν θελει κι ολας και εχει το θαρρος ας με παρει και τηλεφωνο αφου λεει οτι δεν με βρηκε τη πρωτη φορα να του δωσω τα στοιχεια μου να μου κανει και μυνηση για εξυβριση....

  4. #34
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Maximvs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ο τεχνικος επισης εγραψε οτι δεν ειχε προσβαση στον κατανεμητη του σπιτιου γιατι η πορτα ηταν κλειστη...Αν σηκωνε τα ματια του ο βλακας θα εβλεπε οτι το κουτι με τα τηλεφωνα ειναι ΑΚΡΙΒΩΣ πανω απο την πορτα που αφησε το σημειωμα σε υψος 3 μετρων!!!...Αυτο μου το ειπαν τωρα οτι τους το εδωσε σαν αναφορα γιατι δεν εγινε ο ελεγχος του προβληματος...οποτε μη πατε να καλυψετε τον ηλιθιο που δεν εκανε σωστα τη δουλεια του!...ελεος δηλαδη!
    Εν τω μεταξύ, δεν γνώριζα ότι ο τεχνικός του παρόχου της καμπίνας έχει αρμοδιότητα να εμπλακεί στον κατανεμητή κτιρίου. Δεν είναι ευθύνη του ΟΤΕ η σύνδεση μεταξύ καφάο (μετά την καμπίνα) και κατανεμητή κτιρίου; Με ευθύνη του πελάτη επεμβαίνουν στον κατανεμητή κτιρίου; Σε βλέπω να μπλέκεις και με 3ο πάροχο.

    Αν δεν κάνω λάθος είναι κάπως έτσι (λίγο απλοϊκά) στην περίπτωσή σου:
    Internet (Nova) -> VDSL καμπίνα (Vodafone) -> καφάο στο δρόμο (ΟΤΕ) -> κατανεμητής κτιρίου / σπίτι (Maxivms)

  5. #35
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Maximvs Εμφάνιση μηνυμάτων
    υπαλληλος καποιου παροχου να υποθεσω ετσι?...γιατι ετσι απαντας και σε αλλα σχολια!....
    Μακαρι να ημουν. θα ημουν βολεμενος με σταθερο μισθο.

    Απλα οπως σου εχουμε πει και στο αλλο νημα.... αν εξαρταται η δουλεια σου απο αυτο θα επρεπε να εχεις προνοησει και να ειχες 24/7 backup gateway.


    Για το σπιτι κανεις μια εκτροπη κλησης αν δεν εχεις τηλεφωνο και απλα περιμενεις για να φτιαχτει το ιντερνετ. 3 εργασιμες για συνδιαστικη βλαβη ΔΕΝ ειναι πολυς χρονος.
    Ποσο μαλλον οταν ερχεται και φευγει απραγος ο τεχνικος (ασχετα με το ποιος φταιει που ηρθε απροσκλητος) .

    Αφου βλεπεις εχεις τεχνικο προβλημα και θες ιντερνετ για τα 3 υποκαταστηματα που λες... επρεπε ηδη να εχεις παρει ενα πακετο 4G ( 50GB ) και απλα να καθεσαι και να κανεις χαβαλε .
    The gr81 .

  6. #36
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Maximvs Εμφάνιση μηνυμάτων
    η Nova μου ειπε οτι η ευθυνη του ραντεβου ειναι πλεον της Vodafone και απο τη στιγμη που εκεινη εδωσε την βλαβη στην εταιρια που κανει την συνδεσμολογια καλωδιων ειναι εκεινη υπευθυνη να κλεισει το ραντεβου. Και φαινεται απολυτα λογικο...Η ευθυνη βαραινει αυτον που εχει φτιαξει τη καμπινα στην περιοχη αφου κανεις αλλος τεχνικος αλλης εταιριας δεν εχει δικαιωμα προσβασης στη καμπινα.
    Καλά άσε να έχουμε καλύτερη άποψη σε αυτό που ανέφερε η Nova. Όταν και αυτή γίνει πάροχος δικτύου, διότι τώρα μόνο νοικιάζει τις υπηρεσίες από καμπίνα, ας ξαναπεί τα ίδια.
    Μέχρι τότε, είσαι πελάτης της Nova και για την Vodafone είναι απλά ένας ιδεατός αριθμός και τίποτα άλλο. Είναι καθαρά στην διακριτική ευχέρεια του τεχνικού της αν θα σε πάρει τηλέφωνο. Δεν έχει καμία απολύτως υποχρέωση να το κάνει.

    Στο ξαναέγραψαν. Είσαι στην χειρότερη περίπτωση:
    α. Πάροχος υπηρεσίας η Nova, που νοικιάζει στην χοντρική από την Vodafone και μόνο με αυτή μιλά.
    β. Η Vodafone θα πρέπει να κάνει έλεγχο της γραμμής και αποκατάσταση της βλάβης αν οφείλεται στο δικό της κομμάτι.
    γ. Αν ο έλεγχος αποδείξει ότι το πρόβλημα είναι καλωδιακό, η Vodafone (και μόνο αυτή) απευθύνεται στον ΟΤΕ που είναι ο κάτοχος του χάλκινου δικτύου.

    Και να στο κάνω λιανά:
    Πελάτης <--> Nova <--> Vodafone <--> OTE. Αυτή η αλυσίδα προβλέπεται από το κανονιστικό πλαίσιο και όχι σπάσιμό της όπου μας βολεύει.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    @jkoukos: σε έχασα λίγο, πως ξέρεις ότι δεν χτύπησε κουδούνι; εγώ κατάλαβα ότι απλά άφησε χαρτί (μπορεί να έλειπε ο Maxivms όταν πήγε, αφού δεν ήταν ενήμερος για το ραντεβού). Το point του Maxivms νομίζω πως είναι ότι δε δέχτηκε κλήση στο τηλέφωνο που γράφει το χαρτί.
    Δεν εννοούσα την συγκεκριμένη περίπτωση, αλλά ότι γενικά μπορεί να γίνει. Σε Cosmote π.χ. υποχρεούνται να τραβούν με το tablet φωτογραφία της εξώπορτας του κτιρίου για να αποδείξουν χρόνο και παρουσία εκεί.
    Όμως υπάρχουν περιπτώσεις (πολλές ή λίγες, αδιάφορο στην κουβέντα μας), δεν γίνεται καμία εργασία για Χ λόγους και η φωτογραφία είναι το άλλοθι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εν τω μεταξύ, δεν γνώριζα ότι ο τεχνικός του παρόχου της καμπίνας έχει αρμοδιότητα να εμπλακεί στον κατανεμητή κτιρίου. Δεν είναι ευθύνη του ΟΤΕ η σύνδεση μεταξύ καφάο (μετά την καμπίνα) και κατανεμητή κτιρίου; Με ευθύνη του πελάτη επεμβαίνουν στον κατανεμητή κτιρίου; Σε βλέπω να μπλέκεις και με 3ο πάροχο.

    Αν δεν κάνω λάθος είναι κάπως έτσι (λίγο απλοϊκά) στην περίπτωσή σου:
    Internet (Nova) -> VDSL καμπίνα (Vodafone) -> καφάο στο δρόμο (ΟΤΕ) -> κατανεμητής κτιρίου / σπίτι (Maxivms)
    Μπορεί απλά να κάνει έλεγχο στην καμπίνα στο σημείο που φεύγει το πολύζευκτο προς την καμπίνα του ΟΤΕ. Αλλά είναι σύνηθες να γίνεται έλεγχος και στο τερματικό σημείο του κτιρίου, για πλήρη επιβεβαίωση και να μην υπάρχουν άσκοπα έξοδα της εταιρείας.

  7. #37
    Εγγραφή
    04-02-2004
    Μηνύματα
    184
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10238 / 102397
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ
    SNR / Attn
    13.1(dB) / 3.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    ....και για να σας λυσω οποια απορια μπορει να σας εχει μεινει για το τι εκανε αυτος ο τυπος που θελει να λεγεται τεχνικος , οριστε και το κουτι του κτηριου....στη μεση της πορτας που βλεπετε ειχε κολησει με μονωτικη ταινια την αναφορα επισκεψης που οταν την ειδα νομιζα οτι ειναι απο δικαστικο κλητηρα!....κι ομως... ΔΕΝ ΕΙΔΕ ΤΟ ΚΟΥΤΙ!!!!...και εγραψε οτι δεν ειχε προσβαση στο κατανεμητη γιατι η πορτα ηταν κλειστη!....δηλαδη τωρα αν τον ξαναπω οπως τον ειπα θα φταιω εγω?

    τα νουμερα του κουτιου τα εσβησα εγω απο τη φωτογραφια για ευνοητους λογους. φαινονται παντως πεντακαθαρα με το ματι ακομα κι απο το πεζοδρομιο!


    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  porta-kouti.jpg 
Εμφανίσεις:  32 
Μέγεθος:  435,4 KB 
ID: 209592

  8. #38
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Δεν έχει καμία δικαιοδοσία σε αυτό το κουτί, κανείς άλλος πλην των τεχνικών του ΟΤΕ. ΚΑΝΕΙΣ!
    Από το κουτί αυτό παίρνει σύνδεση η δικά σου οικοδομή και οι διπλανές. Ο τεχνικός της Vodafone θέλει να ελέγξει το σημείο εισόδου στο κτίριο, του καλωδίου που έρχεται από αυτό το κουτί.

  9. #39
    Εγγραφή
    04-02-2004
    Μηνύματα
    184
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10238 / 102397
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ
    SNR / Attn
    13.1(dB) / 3.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν έχει καμία δικαιοδοσία σε αυτό το κουτί, κανείς άλλος πλην των τεχνικών του ΟΤΕ. ΚΑΝΕΙΣ!
    Από το κουτί αυτό παίρνει σύνδεση η δικά σου οικοδομή και οι διπλανές. Ο τεχνικός της Vodafone θέλει να ελέγξει το σημείο εισόδου στο κτίριο, του καλωδίου που έρχεται από αυτό το κουτί.
    την εσωτερικη μετρηση την εκανε ο τεχνικος της Nova και τους την ανεφερε αναλυτικα στην αναφορα βλαβης....διακοπη στα 200 μετρα....το ειδα με τα ματια μου......τι αλλο ηθελε να μετρησει δηλαδη?...

    παιδια συγνωμη αλλα πιστευω οτι ο τυπος ηρθε απλα....για να φυγει!

  10. #40
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    ..................
    The gr81 .

  11. #41
    Εγγραφή
    04-02-2004
    Μηνύματα
    184
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10238 / 102397
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ
    SNR / Attn
    13.1(dB) / 3.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    ..................
    αυτο ακριβως...η επιστημη σηκωνει ψηλα τα χερια!

  12. #42
    Εγγραφή
    20-07-2008
    Περιοχή
    Πετρούπολη
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    5.755
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    220/22
    ISP
    NOVA
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Maximvs Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο ακριβως...η επιστημη σηκωνει ψηλα τα χερια!
    Εγραψα κατι αλλα μετα θα ελεγες οτι εχω και μετοχες στη NOVA. οποτε το εσβησα.

    Απο την στιγμη που δεν γνωριζεις τι ειναι το καθε κουτι και τι κανει... δεν θα ασχοληθω αλλο να σου εξηγω.

    Επισης ειναι επρεπης ο χαρακτηρισμος που εκανες για τον τεχνικο.

    Διαβασε αυτα που σου λεει ο @Jkoukos .
    The gr81 .

  13. #43
    Εγγραφή
    04-02-2004
    Μηνύματα
    184
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10238 / 102397
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ
    SNR / Attn
    13.1(dB) / 3.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από griniaris Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγραψα κατι αλλα μετα θα ελεγες οτι εχω και μετοχες στη NOVA. οποτε το εσβησα.

    Απο την στιγμη που δεν γνωριζεις τι ειναι το καθε κουτι και τι κανει... δεν θα ασχοληθω αλλο να σου εξηγω.

    Επισης ειναι επρεπης ο χαρακτηρισμος που εκανες για τον τεχνικο.

    Διαβασε αυτα που σου λεει ο @Jkoukos .
    ξερω πολυ καλα τι ειναι το καθε κουτι και τι κανει.....απλα ειναι φυσικο να μη γνωριζω ποιος εχει προσβαση στο καθε κουτι....επισης οταν μετακομοισα σε αυτο το σπιτι , τη συνδεση μου την εκανε τεχνικος της Forthnet και οχι του ΟΤΕ γιατι ειχα ηδη φυγει απο τον ΟΤΕ...

    Οταν ο τεχνικος γραφει εγγραφως ψεματα για εμενα και αποδιδει τη ευθυνη σε εμενα ο χαρακτηρισμος ειναι οχι μονο σωστος αλλα και υπερ του δεοντος ευπρεπης!....Αλλιως λεγεται ενας τετοιος τυπος!
    Αλλα βλεπεις κρυβονται πισω απο την ανωνυμια και την καλυψη που τους παρεχει η καθε εταιρια.

  14. #44
    Εγγραφή
    25-02-2005
    Περιοχή
    Αθήνα - Αμπελόκηποι
    Ηλικία
    60
    Μηνύματα
    25.371
    Downloads
    26
    Uploads
    5
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    110Mbps/11Mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΗΡΟΚΟΜΕΙΟ
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Maximvs Εμφάνιση μηνυμάτων
    την εσωτερικη μετρηση την εκανε ο τεχνικος της Nova και τους την ανεφερε αναλυτικα στην αναφορα βλαβης....διακοπη στα 200 μετρα....το ειδα με τα ματια μου......τι αλλο ηθελε να μετρησει δηλαδη?...
    Δεν πάει έτσι το πράγμα. Υπάρχουν ρήτρες και έξοδα που παίζουν στην μέση μεταξύ τους και δεν θέλουν άσκοπες χρώσεις.
    Αν γινόταν οι εργασίες σύμφωνα με την θεωρία σου, θα έπρεπε αμέσως η Vodafone να δώσει την βλάβη στον ΟΤΕ. Όμως αν αποδειχθεί ότι το πρόβλημα δεν είναι καλωδιακό, η Vodafone θα πληρώσει την ρήτρα άσκοπης εργασίας του ΟΤΕ.
    Η αλυσίδα στην επικοινωνία και την ροή των εργασιών, δεν σπάει. Αυτό πρέπει να το καταλάβεις.

    παιδια συγνωμη αλλα πιστευω οτι ο τυπος ηρθε απλα....για να φυγει!
    Υπάρχει αυτή η πιθανότητα. Αλλά υπάρχει και η άλλη, αλλά δεν την δέχεσαι.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Maximvs Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οταν ο τεχνικος γραφει εγγραφως ψεματα για εμενα και αποδιδει τη ευθυνη σε εμενα ο χαρακτηρισμος ειναι οχι μονο σωστος αλλα και υπερ του δεοντος ευπρεπης!....Αλλιως λεγεται ενας τετοιος τυπος!
    Αλλα βλεπεις κρυβονται πισω απο την ανωνυμια και την καλυψη που τους παρεχει η καθε εταιρια.
    Δεν έχεις γράψει τι ακριβώς έγραψε στο χαρτί και απαντάμε μόνο σε ότι ακριβώς έχεις αναφέρει.
    Βάσει αυτών, μάλλον λέει την αλήθεια. Ήρθε, έλειπες, δεν του άνοιξε κανείς και απήλθε αφήνοντας σημείωμα.
    Βέβαια, μπορεί να ήρθε και να άφησε κατευθείαν το σημείωμα χωρίς να ζητήσει από κανέναν πρόσβαση, αλλά αυτό χρειάζεται τεκμηρίωση εκ μέρους σου.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Maximvs Εμφάνιση μηνυμάτων
    ...επισης οταν μετακομοισα σε αυτο το σπιτι , τη συνδεση μου την εκανε τεχνικος της Forthnet και οχι του ΟΤΕ γιατι ειχα ηδη φυγει απο τον ΟΤΕ...
    Καλά έκανε την σύνδεση η Nova και όχι o OTE. Αυτός την πληροφορεί μόνο για το όριο που τερματίζει η γραμμή και τίποτα άλλο. Ο τεχνικός του παρόχου έρχεται στην οικοδομή και κάνει την σύνδεση (μέσα σε αυτήν), στον κατανεμητή (όπου κι αν είναι αυτός) και όχι στο εξωτερικό κουτί.

  15. #45
    Εγγραφή
    04-02-2004
    Μηνύματα
    184
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10238 / 102397
    ISP
    Nova
    Router
    ΖΤΕ
    SNR / Attn
    13.1(dB) / 3.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    - - - Updated - - -


    Δεν έχεις γράψει τι ακριβώς έγραψε στο χαρτί και απαντάμε μόνο σε ότι ακριβώς έχεις αναφέρει.
    Βάσει αυτών, μάλλον λέει την αλήθεια. Ήρθε, έλειπες, δεν του άνοιξε κανείς και απήλθε αφήνοντας σημείωμα.
    Βέβαια, μπορεί να ήρθε και να άφησε κατευθείαν το σημείωμα χωρίς να ζητήσει από κανέναν πρόσβαση, αλλά αυτό χρειάζεται τεκμηρίωση εκ μέρους σου.

    - - - Updated - - -

    λοιπον....στο χαρτι εχει κλικαρει το τετραγωνακι που λεει.....

    ΑΣΚΟΠΗ ΜΕΤΑΒΑΣΗ - Ο ΠΕΛΑΤΗΣ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΣΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΤΟΝ ΒΡΟΥΜΕ ΣΤΑ ΤΗΛΕΦΩΝΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΕΙΧΕ ΔΩΣΕΙ.....

    Σε καλυψα τωρα?.....

    ΠΟΤΕ δεν με πηρα για ραντεβου.....ΠΟΤΕ δε με πηραν να δουνε αν ειμαι σπιτι...

    Αρα ο τυπος τι ειναι????.....αυτο ακριβως που σκεφτεσαι!!....

Σελ. 3 από 8 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας