Χαιρετε.

Εχω το λαπτοπ του τιτλου και πλεον δε μπουταρει. Δηλαδη μολις το κανω power on ξεκιναει το ανεμιστηρι και σταματαει μετα απο 1 sec. Επειτα απο 2-3 λεπτα ξεκιναει και δουλευει μεχρι να το κλεισω εγω αλλα η οθονη παραμενει μαυρη. Γενικα θερμαινεται κανονικα και ο cpu και η gpu. Δοκιμασα αποφορτηση, καθαρισμος ολικος, καινουργια παστα. Ακομα δοκιμασα να το αναψω και εντελως γυμνο. Εχω συνδεσει και εξωτερικη οθονη μηπως και απλα εχει κατι η οθονη του αλλα τελικα οντως δε μπουταρει. Το μονο που δε δοκιμασα ειναι να αλλαξω RAM γιατι παιρνει 1.35v και δεν εχω τετοιες.

Να σημειωσω πως δεν εχει led για το caps lock/ num lock ουτε ακουω beeps.

Ιστορικο:

Ξεκινησε να κλεινει αποτομα οταν εγκατεστησα to skyrim. Μετα απο 3-4 αποτομα shutdowns τελικα δε ξαναμπουταρε. Υποπτευομαι υπερθερμανση αλλα δε μπορω να σκεφτω τι μπορει να γινει επειτα (reflow, reballing στην gpu ??)

Επισης το βυσμα του τροφοδοτικου εχει προβλημα και θελει να "παιξω" πανω κατω το βυσμα για να πιασει η τροφοδοσια. Δε ξερω αν σχετιζεται, απλα το αναφερω.

Πανω στη motherboard βρηκα κατι "περιεργα" σημαδια. Μπορει να ειναι και φυσιολογικα, δε ξερω. Επισυναπτω φωτο.

Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  IMG_20191211_182535.jpg 
Εμφανίσεις:  3 
Μέγεθος:  301,3 KB 
ID: 209585