Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση 16-18 από 18
  1. #16
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    δεν θα χρησιμοποιησω την κεραια που εχω...θα αγορασω καποια αλλη ..απλα ρωταω οσο περισσοτερα dbi ειναι τοσο καλυτερα για μεγαλη αποσταση?μου ειπαν οποια βρω να ειναι 2.4 hz...για ρουτερ μεσα στο σπιτι ενα παλιο που εχω κανει δουλεια η θελει κατι αλλο?

  2. #17
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από jkoukos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα χρειαστεί απαραίτητα και στην άλλη θέση να γίνει κάτι αντίστοιχο που θα γίνει στην δικιά σου πλευρά.
    Βάζοντας μόνο εσύ μία ισχυρή κεραία ή εξωτερικό ΑΡ, δεν θα πετύχεις απολύτως τίποτα σε αυτή την απόσταση.

    Όσον αφορά την κεραία που πήρες και από την στιγμή που δεν έχεις καμία άλλη συσκευή έχεις 2 επιλογές που ήδη σου τις έχουν αναφέρει.
    α. Την πουλάς ή την χαρίζεις και παίρνεις ένα κανονικό εξωτερικό ΑΡ.
    β. Παίρνεις ένα Mikrotik Groove ή Ubiquiti Bullet και συνδέεις την κεραία σε αυτό.

    Για μέσα στο σπίτι θέλεις ένα οποιοδήποτε εσωτερικό ΑP ή καλύτερα ένα WiFi Router.

    Δε σου προτείνω καμία συγκεκριμένη συσκευή, μέχρι να αποφασίσεις αν μπορεί να γίνει η σύνδεση βάζοντας παρόμοιες συσκευές και στην άλλη θέση.
    Αφού δεν μπορεί να βάλει κεραία στην άλλη πλευρά...... το εχει πει και στο άλλο νήμα

  3. #18
    Εγγραφή
    07-10-2019
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    39
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Wind
    μαλλον αυτο που ζηταω δεν γινεται..το καταλαβα..ευχαριστω παντως

Σελ. 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας