Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    13-10-2009
    Μηνύματα
    87
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Καλησπερα παιδια.
    Θα ηθελα τη βοηθεια σας για την επιλογη οπως αναφερω ενος B/W laser πολυμηχανηματος.
    Τοσα χρονια εχω ταλαιπωρηθει πολυ με τα μελανια... (εχουν περασει απο τα χερια μου color inkjet printer, color inkjet πολυμηχανημα).
    Εχω ψαξει και μονος μου αλλα δεν ξερω μηπως χανω κατι..
    Το budget μου θα ηθελα να μην υπερβει τα 180 ευρω αν ειναι δυνατον παρολο που ψαχνω πιο οικονομικες επιλογες..

    Θα ηθελα να εχει τα παρακατω..
    - Wifi
    - Αυτοματη εκτυπωση διπλης οψης
    - ADF

    Επισης σε οτι εχω ψαξει, βλεπω να υπαρχει και συμβατο toner με πολυ λιγοτερα χρηματα εννοειται απο το αυθεντικο..
    Ομως τωρα τελευταια εχω δει οτι εχουν ενσωματωμενο Chip και δεν αναγνωριζονται απο τα μηχανηματα τα συμβατα toner αλλα μονο τα αυθεντικα.

    Εχω δει τα παρακατω εγω..
    - Brother MFC-L2710DW
    - HP M148fdw
    - Brother MFC-L2730DW (σχεδον ιδιο με το 2710DW αποτι βλεπω.. αληθεια ποιες οι διαφορες τους?)

    Τι θα μου προτεινατε εσεις?

    Ευχαριστω εκ των προτερων.

  2. #2
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Ο Μελανάς μου λέει αυτόν
    https://www.oki.com/eu/printing/prod...pSyVmDaG-j5PEk

    Του έχω ΑΠΟΛΥΤΗ ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ εδώ και 20 χρόνια.
    Οσο αφορά τους εκτυπωτές, ψωνίζω ΠΑΝΤΑ ότι ακριβώς μου λέει ανεξάρτητα με το πόσα λεφτά έχει ο printer.
    Ψωνίζω refill πάντα απο την συγκεκριμένο άνθρωπο, ανεξάρτητα πόσο μου το πουλάει.
    Το αποτέλεσμα είναι :
    Δεν έχω αντιμετωπίσει ΠΟΤΕ πρόβλημα.
    Δεν έχω αγοράσει ΠΟΤΕ original toner.
    Απο το 1998 μέχρι σήμερα.

  3. #3
    Εγγραφή
    13-10-2009
    Μηνύματα
    87
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Να σαι καλα φιλε Ανδρεα για το μηνυμα σου.
    Τρομερος ο εκτυπωτης που προτεινε.. εκπληκτικο μηχανημα.. δεν ειχα σκεφτει καθολου τα OKI μηχανηματα.. αλλα δυστυχως ειναι πανω απο το διπλασιο budget που εχω... μακαρι να μπορουσα να τον παρω..

    Μηπως εχει να προτεινει κατι αλλο πιο οικονομικο ο μελανας σου? Για αυτους που σκεφτομαι εχει αποψη?

    Σε ευχαριστω και παλι!

  4. #4
    Εγγραφή
    10-02-2005
    Ηλικία
    46
    Μηνύματα
    4.755
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    14400/1022
    ISP
    Wind
    DSLAM
    On Telecoms - Ν. ΙΩΝΙΑ
    Router
    Asus DSL-N10_C1
    SNR / Attn
    10,5(dB) / 16,7(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από kimiraik Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να σαι καλα φιλε Ανδρεα για το μηνυμα σου.
    Τρομερος ο εκτυπωτης που προτεινε.. εκπληκτικο μηχανημα.. δεν ειχα σκεφτει καθολου τα OKI μηχανηματα.. αλλα δυστυχως ειναι πανω απο το διπλασιο budget που εχω... μακαρι να μπορουσα να τον παρω..

    Μηπως εχει να προτεινει κατι αλλο πιο οικονομικο ο μελανας σου? Για αυτους που σκεφτομαι εχει αποψη?

    Σε ευχαριστω και παλι!
    Ας εχει διπλασιο budjet. Δεν εχει σημασια.
    Οταν ενας εκτυπωτης εχει οσο 2-3 γνησια τονερ, τιθεται θεμα το ποσο εχει, αν εχουμε ως βεβαιο το ευκολο και αξιοπιστο refill ? Εκτος και αν τον θελεις, για να ΜΗΝ εκτυπώνεις.
    Δεν προτεινει τιποτα αλλο. Κατα καιρους 1-2 μηχανηματα προτεινει. Της εποχης (και οχι παντα. Αν εβρισκεις Lexmark x364dn παρτο με κλειστα ματια, και αν δεν το θελεις, παρτο και ελα να στο παρω εγω). Που γεμιζουν ευκολα και αξιοπιστα, και απαγορεύει ρητα! την αναβάθμιση firmware, μια που στους εκτυπωτες ο μονος λογος που γινεται ειναι για να κλεινουν τρυπες για τσιπακια.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας