Εμφάνιση 1-4 από 4
  1. #1
    Εγγραφή
    04-05-2017
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Καλησπέρα σας.

    Είμαι πελάτης της x κινητής και συμβαίνει κάτι πολύ περίεργο.

    Στην προσπάθεια να ανακτήσω τον κωδικό μου από το Instagram μου έρχεται μήνυμα επιβεβαίωσης στον αριθμό μου
    (όπως έχω συγκαταθέσει για να μου έρχεται),κωδικός επιβεβαίωσης από άγνωστο για εμένα αριθμό και όχι απ' το instagram.

    Έκανα 3-4 φορές ανάκτηση κωδικού γιατί τρομοκρατήθηκα και μου έστελνε μήνυμα επιβεβαίωσης από διαφορετικούς αριθμούς που ξεκινάνε από +3069...

    Ψάχνω τους αριθμους στο google και μου βγάζει κάτι ονόματα ξένα.

    Κάνω κλήση για να δω ποιος είναι και πριν καλέσει μετατρέπει τον αριθμό που καλώ σε έναν άλλον που δε μπορείς να κάνεις κλήση και που δε ξεκινάει από +3069....

    Έχω τρομοκρατηθεί με το γεγονός και δε ξέρω πως να προχωρήσω.


    Έστειλα μήνυμα στον πάροχο του κινητου μου και μου είπε να στείλω στο instagram μήνυμα και δεν είναι δική τους ευθύνη.

    Θα χαρώ πολύ αν κάποιος γνωρίζει κάτι ή είχε παρόμοιο πρόβλημα να το αναρτήσει στα σχόλια.

    Ευχαριστώ εκ των προτέρων....

  2. #2
    Εγγραφή
    26-09-2003
    Μηνύματα
    17.713
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    200/20 Mbps
    ISP
    Cosmote
    SNR / Attn
    9(dB) / 7(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Θα περίμενα να σου στέλνει κάποιος ξένος αριθμός τον κωδικό επιβεβαίωσης, ας ήταν άγνωστος αριθμός. Μήπως το +30 (Ελλάδα) το προσθέτει η συσκευή σου λόγω κάποιας ρύθμισης default προθέματος επειδή είσαι Ελλάδα και ο κανονικός αριθμός να μην είναι αυτός που δείχνει;

  3. #3
    Εγγραφή
    04-05-2017
    Μηνύματα
    3
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Cyta Hellas
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από psyxakias Εμφάνιση μηνυμάτων
    Θα περίμενα να σου στέλνει κάποιος ξένος αριθμός τον κωδικό επιβεβαίωσης, ας ήταν άγνωστος αριθμός. Μήπως το +30 (Ελλάδα) το προσθέτει η συσκευή σου λόγω κάποιας ρύθμισης default προθέματος επειδή είσαι Ελλάδα και ο κανονικός αριθμός να μην είναι αυτός που δείχνει;
    Η συσκευή είναι mi 8 lite με miui 11. Στο παρελθόν, πάλι με κινητό με miui,δεν ερχόταν το μήνυμα από αριθμό, αλλά έγραφε Instagram, Google κλπ.
    Attached Thumbnails Attached Thumbnails IMG_20191216_234531_346_1.jpg  


  4. #4
    Εγγραφή
    06-07-2005
    Περιοχή
    Νέα Υόρκη
    Ηλικία
    49
    Μηνύματα
    11.667
    Downloads
    6
    Uploads
    2
    Τύπος
    Cable
    Ταχύτητα
    300 Mbps down/10 Mbps up
    ISP
    Spectrum
    Εγώ δεν θα αγχωνόμουνα αν 1) ήμουνα σίγουρος ότι είμαι στο instagram και όχι κάποιο άλλο site κατά λάθος, και 2) δεν μου ζήτησαν αριθμό τηλεφώνου αλλά χρησιμοποίησαν αυτό που είχαν ήδη στο αρχείο. Ακόμα και στην παρανοϊκή περίπτωση ότι κάποιος κακόβουλος κρύβεται από πίσω, τι θα γίνει; Θα έχει στείλει λάθος κωδικό ανάκτησης (γιατί δεν μπορεί να ξέρει τον σωστό) και ο κωδικός δεν θα δουλέψει.

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας