Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 16-30 από 78
  1. #16
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.023
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Manvol Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ότι κοροϊδεύουν τον κόσμο δε σημαίνει ότι κοροϊδεύουν κι όσους κοιτούν τα νούμερα αντικειμενικά...

    - - - Updated - - -



    Εγώ αντιθέτως έμεινα πολύ ευχαριστημένος από τις υπηρεσίες στο Λονδίνο σε 4G δίκτυο της Three το 2016. Παντού κάλυψη και υψηλές ταχύτητες. Βλέπω πως τα πακέτα παραμένουν εξαιρετικά, ειδικά σε σχέση με την αγοραστική δύναμη εκεί.
    Στο μετρό πήγες; Το τρένο το χρησιμοποιήσες; Πρέπει να ρωτήσω ποια εταιρεία μου είχαν αναφέρει αλλά το μαύρο στο μετρό είναι καθολικό.

  2. #17
    Εγγραφή
    25-10-2012
    Μηνύματα
    905
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΨΥΧΙΚΟ
    Η Three είναι για τα πανηγύρια από πλευράς δικτύου. Budget πάροχος, συγκρίνεται μόνο με τη wind. Εκτός από τη μέτρια ποιότητα λήψης που δεν λέει κάτι, εξαιρετικά πιταρισμένο δίκτυο, απαράδεκτες ταχύτητες στο Λονδίνο. Εάν κάποιος τώρα θεωρεί τα 2-3-5 Mbps ικανοποιητική ταχύτητα για 4G, μπορεί με 20 ευρώ να πάρει το unlimited της wind, είναι αντίστοιχο.

    Ευτυχώς μπορούσα να κάνω roaming με EE. Από πλευράς απόδοσης, εάν συγκρίνουμε την EE με τη cosmote και τη vodafone uk με την gr, οι Ελληνικές έχουν αρκετά έως πολύ καλύτερες επιδόσεις -τουλάχιστον εντός αστικού ιστού που έχω εικόνα για εκεί.

  3. #18
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από CaptainNickGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η COSMOTE με 18.90€ δινει 40GB.. Πολυ ακριβη μου φαινεται πλεον η Three :P
    ε, που;

  4. #19
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Βοηθήστε με. Άλλαξε κάτι στην αναφορά της ΕΕ που έχει παρουσιαστεί πολλές φορές από το τέλος Φεβρουαρίου ή την ανακοίνωσαν ξανά για να κλείσει η χρόνια;

  5. #20
    Εγγραφή
    05-05-2003
    Περιοχή
    Λάρισα
    Μηνύματα
    8.844
    Downloads
    9
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    CosmOTE
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΑΚΑΔΗΜΙΑ
    Router
    FRITZ!Box 7590
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Βοηθήστε με. Άλλαξε κάτι στην αναφορά της ΕΕ που έχει παρουσιαστεί πολλές φορές από το τέλος Φεβρουαρίου ή την ανακοίνωσαν ξανά για να κλείσει η χρόνια;
    Νομίζω ήταν του 18.

  6. #21
    Το avatar του μέλους emeliss
    emeliss Guest
    Σωστός.

  7. #22
    Εγγραφή
    14-11-2003
    Περιοχή
    At Milliways, the Restaurant at the End of the Universe
    Ηλικία
    44
    Μηνύματα
    3.048
    Downloads
    96
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OpenWRT (WNDR3700v2)
    αφού η επιτροπή ανταγωνισμού κοιμάται του καλού καιρού....... η τελευταία κίνηση της ήταν η απόφαση να κλείσει η Ολυμπιακή γιατι ήταν μονοπώλιο ώστε να υπάρχει μόνο η Aegean να είναι μονοπώλιο.


    πάμε όλοι μαζι...

    δεν υπάρχουν trust στην Ελλάδα.
    See first, think later, then test. But always see first. Otherwise you will only see what you were expecting. Most scientists forget that. - Douglas Adams
    There's no right, there's no wrong, there's only popular opinion. - Jeffrey Goines (12 Monkeys)


  8. #23
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.023
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφού η επιτροπή ανταγωνισμού κοιμάται του καλού καιρού....... η τελευταία κίνηση της ήταν η απόφαση να κλείσει η Ολυμπιακή γιατι ήταν μονοπώλιο ώστε να υπάρχει μόνο η Aegean να είναι μονοπώλιο.


    πάμε όλοι μαζι...

    δεν υπάρχουν trust στην Ελλάδα.
    Αν θες την γνώμη μου η κίνηση είχε βαθύτερα γεωπολιτικά κίνητρα. Επειδή ο πατέρας και θείος μου δούλευαν σε Ολυμπιακή και twa και έχω μεγαλώσει μέσα στην αεροπορική βιομηχανία, η Ολυμπιακή αν είχε την σωστή στήριξη δεν θα είχε αφήσει κανένα χώρο για να φτιαχτεί το δίκτυο της Turkish airlines.

  9. #24
    Εγγραφή
    09-06-2007
    Περιοχή
    ΠΕΛΛΑ ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Ηλικία
    38
    Μηνύματα
    12.629
    Downloads
    15
    Uploads
    6
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    COSMOTE VDSL2
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΓΙΑΝΝΙΤΣΑ
    Router
    H1600
    Path Level
    Fastpath
    Την Three την χρησιμοποίησα Αγγλία και δεν είχα κανένα παράπονο. Αρκετούς φίλους που είχα δεν είχαν καν σταθερό internet αλλά κάνανε hotspot σπίτι από συσκευούλα. Μια χαρά. Unlimited όλα.
    Τώρα έχω αγοράσει κάρτα για data και την χρησιμοποιώ Ελλάδα (δυστυχώς Wind Roaming). Πάλι καλά ξεφύγαμε από το καρτέλ.
    Αλλά εδώ περιέργως όλοι στην prepaid χάνουν τα λεφτά τους με το πέρας 2 μηνών. Μα και οι 3; Τι περίεργο.. Μία δεν είπε για αλλαγή τα λεφτά σας παραμένουν για ένα χρόνο ή ένα εξάμηνο.
    Μπα δεν υπάρχει καρτέλ.

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από famous-walker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Νομίζω ήταν του 18.
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από emeliss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σωστός.
    https://ec.europa.eu/digital-single-...wn-europe-2018
    https://ec.europa.eu/digital-single-...es-europe-2019
    Το δικαίωμά σου να μιλάς δεν περιλαμβάνει την υποχρέωσή μου να σε πάρω στα σοβαρά.

  10. #25
    Εγγραφή
    17-11-2003
    Ηλικία
    45
    Μηνύματα
    8.023
    Downloads
    16
    Uploads
    0
    ISP
    Εξωτερικό
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από manosdoc Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά εδώ περιέργως όλοι στην prepaid χάνουν τα λεφτά τους με το πέρας 2 μηνών. Μα και οι 3; Τι περίεργο.. Μία δεν είπε για αλλαγή τα λεφτά σας παραμένουν για ένα χρόνο ή ένα εξάμηνο.
    Μπα δεν υπάρχει καρτέλ.
    Τα περίεργα ξεκίνησαν πριν κάτι χρόνια που έπρεπε να βάλεις τουλάχιστον 10ε κάθε εξάμηνο αλλιώς έχανες το νούμερο. Προσωπικά έχασα το Ελληνικό νούμερο γιατί με την επάνοδο του roaming ξεχάστηκα και δεν είχα και κίνητρα. Ευτυχώς στην Ελλάδα το νούμερο δεν θεωρείται στοιχείο ταυτοποίησης με το κράτος. Νομίζω δηλαδή. Στο Βέλγιο η ηλεκτρονική ταυτοποίηση γίνεται με νούμερο τηλεφώνου και μια εφαρμογή που λέγεται itsme.

    Σχετικά με τα λεφτά που χάνονται, που να δεις στην Αμερική τι γίνεται. Η Cricket πάνω στο δίκτυο της at&t θα εξαφάνιζε τα λεφτά μόλις μετά από ένα μήνα. Το ίδιο και οι άλλες εταιρείες από όσο ξέρω. Στην Ελλάδα ακολουθούμε το αμερικανικό μοντέλο. Η μόνη χώρα στην Ευρώπη με παρόμοια ταυτοποίηση είναι η Αγγλία. Η Ελλάδα είναι πιο όμοια με την Αμερική από ότι με το Βέλγιο πχ.

  11. #26
    Το avatar του μέλους sdikr
    sdikr Guest
    Δεν βλέπω κάποιον να φωνάζει για καρτέλ τώρα που δίνουν και οι τρείς τα GB για τις γιορτές

    - - - Updated - - -

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από xhaos Εμφάνιση μηνυμάτων
    αφού η επιτροπή ανταγωνισμού κοιμάται του καλού καιρού....... η τελευταία κίνηση της ήταν η απόφαση να κλείσει η Ολυμπιακή γιατι ήταν μονοπώλιο ώστε να υπάρχει μόνο η Aegean να είναι μονοπώλιο.


    πάμε όλοι μαζι...

    δεν υπάρχουν trust στην Ελλάδα.
    Δεν έχει κάποια αρμοδιότητα η επιτροπή ανταγωνισμού στις τηλεπικοινωνίες, εκεί υπεύθυνη είναι η ΕΕΤΤ

  12. #27
    Εγγραφή
    26-08-2003
    Περιοχή
    Beyond the Coast
    Ηλικία
    40
    Μηνύματα
    9.743
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    300/30
    ISP
    COSMOTE
    Router
    UniFi Dream Machine
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από deniSun Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χωρίς ΦΑΠ θα ήμασταν σε καλύτερη θέση;
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από nnn Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το ΦΑΠ το έγραψα για τον θόρυβο της φαπας που φάγαμε πάλι :lol.

    No offense αλλά το φαπ (fap) είναι άλλος ήχος στα internets...

    Fap fap fap.

  13. #28
    Εγγραφή
    09-06-2016
    Μηνύματα
    138
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    pending
    Καθε 59-60 μερες πρεπει να βαζεις 10-12€ στο καρτοκινητο στην Ελλαδα που σχεδον επιβαλλεται να εχεις αριθμο κινητου , email , διευθυνση κατοικιας , δικο σου αριθμο απο το μετρητη ηλεκτρισμου και πλαστικο χρημα ή e-banking για συναλλαγες. Το mobile internet δε δινει απεριοριστα data και το σταθερο internet με ταχυτητες 50-200Mbps οπου υπαρχει η τιμη ειναι ανω των 35-40€ καθε μηνα. Στη χωρα ο καθαρος μισθος δεν ξεπερναει τα 600-800€ στην πλειονοτητα του πληθυσμου . Θα επρεπε για το 2020 οι ταχυτητες να αρχιζουν απο 100Mbps ως 500Mbps με τιμη για τη χαμηλη ταχυτητα 25€ περιπου .

  14. #29
    Εγγραφή
    09-02-2006
    Μηνύματα
    2.898
    Downloads
    4
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    OPNsense
    Φοβάμαι οτι αν αρχίσουν να δίνουν πολλά Gb, ταυτόχρονα θα αρχίσουν να βάζουν κόφτη στην ταχύτητα και σε λίγους μήνες θα λέμε εδώ οτι το δίκτυο της cosmote σέρνεται αντί να λέμε οτι είναι ακριβό. Προσωπικά προτιμώ λίγα Gb με μεγάλη ταχύτητα αφού το κινητό δεν καταναλώνει όσο ο υπολογιστής.

  15. #30
    Εγγραφή
    17-09-2005
    Περιοχή
    ATHGR
    Μηνύματα
    2.528
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    ISP
    4G+
    Είναι αλήθεια ότι οι περισσότεροι ασχολούμαστε στο θέμα χωρητικότητας κυρίως με τη cosmote και ξεχνάμε ότι υπάρχουν και άλλοι 2 πάροχοι κινητής.

Σελ. 2 από 6 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας