Σελ. 30 από 58 ΠρώτηΠρώτη ... 1020252829303132354050 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 436-450 από 863
  1. #436
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Raptor1982 Εμφάνιση μηνυμάτων
    - - - Updated - - -



    ναι σωστά με μπέρδεψε το 12440 για το upload.
    δυστυχώς από τότε που το πήρα τα σφάλματα ES είναι ελάχιστα, CRC στο 0... αλλά MAX να αντέξει 5 μέρες. μετά αποσύνδεση. δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει. σίγουρα με μία μικρή βροχούλα τα ES ανεβαίνουν έχω παρατηρήσει.
    ES έχω και εγώ. Τα CRC είναι όμως 0. Εμένα από μόνο του δε μου έχει κάνει πάντως τίποτα..

  2. #437
    Εγγραφή
    06-02-2021
    Μηνύματα
    10
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Vodafone
    μπράβο είσαι τυχερός, πιστεύω δεν φταίει το fritz όντως, από το KAΦΑΟ μέχρι το σπίτι μου υπάρχει πολύ σαπίλα σε χαλκό και κουβάρια σε κουτιά, του γενικού....διαχειριστή.... από το κουτί του σπιτιού μου μέχρι το router έριξα UTP CAT 6 είδα βελτίωση αλλά το πρόβλημα είναι από το ΚΑΦΑΟ μέχρι το κουτί του σπιτιού μου. 670μ ~
    είχα ένα καημένο VR600 έβραζε το καημένο... 30.000crc την ημέρα και αποσύνδεση κάθε μέρα 1-2 φορές... το H300s με 11.000crc... και 3 με 4 μέρες επανεκκίνηση, και το fritz 0 CRC αλλά επανεκκίνηση κάθε 4 5 μέρες...

  3. #438
    Εγγραφή
    17-12-2005
    Περιοχή
    Βάμος Αποκορώνου - Νομός Χανίων
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΜΟΣ
    Router
    Fritzbox 7530
    SNR / Attn
    (dB) / 25(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jacky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το Output Power δείχνει πόση ισχύ βάζει το modem πόσο κουραζεται το Modem .....Νούμερα μεγαλύτερα από 15-16 dBm μπορει να υποδεικνύουν προβλήμα
    Μπορεί αν το μοδεμ το έχεις σε κλειστό χώρο - να ζεσταίνεται και ανεβάσει νούμερα .
    Μπορεί αν κανείς επανειλημμένα restart πάλι να ανεβάσει νούμερα .
    Εσυ παρολαυτα δεν έχεις τέτοιο θέμα ( υψηλά νούμερα )όποτε το ξεχνάς .
    Το ότι το DSLAM throughout σου δείχνει 55 mbps δεν σημαίνει ότι τόσο θα πάρεις εσυ στο σπιτι .Αυτό εξαρτάται από την απόσταση , την γραμμή σου ποσό καλή είναι κτλ κτλ κτλ .
    Στην αρχή δεν είχαν κόφτη και οκ σου έδειχνε το DSLAM throughout 55 μετά που βάλανε κόφτη στο dslam στα 24 για να μην έχεις θέματα με τον γραμμή σου .
    Ξεχάσε το DSLAM throughout βγαλτο από το μυαλό σου , δεν έχει καμία μα και σχέση με αυτό που θα πάρεις εσυ στο σπιτι σου .
    Μπορεί το DSLAM throughout να είναι 200mbps εσυ πάλι λόγω γραμμής - απόστασης πάλι στα 24 θα είσαι .Αν όμως το αφήσουν 200 πχ θα έχεις πολλά σφάλματα και αποσυνδέσεις , όποτε χαμηλώνουν την έξοδο ώστε να μην εχεις θέματα .
    Γεια σας παιδιά τα ξέρω όλα αυτά και εγώ διαβάζω και ψάχνομαι ξέρω τι είναι το DSLAM throughout το ξέρω αυτό, κοιτάξτε ποιά είναι η απορία μου.
    Έχουμε το ίδιο modem στην ίδια γραμμή, την ίδια στιγμή όταν το DSLAM μου δίνει 55/5,5 δείτε το Attainable Rate

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  VDSL_55_5,5.png 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  39,8 KB 
ID: 224960

    Εδώ το DSLAM δίνει max 22/2,5

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  VDSL_22_2,5.png 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  17,9 KB 
ID: 224961

    Το Attainable Rate δεν έπρεπε να είναι το ίδιο? δες τε διαφορά ΓΙΑΤΙ?
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος leotzian : 25-02-21 στις 15:37.

  4. #439
    Εγγραφή
    21-11-2017
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    5(dB) / 29(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leotzian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδιά τα ξέρω όλα αυτά και εγώ διαβάζω και ψάχνομαι ξέρω τι είναι το DSLAM throughout το ξέρω αυτό, κοιτάξτε ποιά είναι η απορία μου.
    Έχουμε το ίδιο modem στην ίδια γραμμή, την ίδια στιγμή όταν το DSLAM μου δίνει 55/5,5 δείτε το Attainable Rate

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  VDSL_55_5,5.png 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  39,8 KB 
ID: 224960

    Εδώ το DSLAM δίνει max 22/2,5

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  VDSL_22_2,5.png 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  17,9 KB 
ID: 224961

    Το Attainable Rate δεν έπρεπε να είναι το ίδιο? δες τε διαφορά ΓΙΑΤΙ?
    Εσύ έχεις 24 άρα γραμμή 27/2 .Την μια παίρνεις 25mbps /2 με κοφτη μιας και η γραμμη σου γινεται πιο σταθερη και την αλλη χωρις κοφτη παιρνεις 22/2 διοτι οπως σου ειπα πριν λογω αποστασης -καλωδιωσης κτλ εχεις θεματακια .
    Χαμηλώσανε το προφίλ σου και είσαι οκ .
    Δεν έχεις κάτι άλλο να κανείς ,εκεί είσαι .Όσο το ψάχνεις παντως με ΟΤΕ και αναφέρεις θέματα να ξέρεις θα σου ρίχνουν και άλλο το προφίλ μέχρι να είσαι σταθερός .Αυτό γίνεται πάντα σε σπίτια που βρίσκονται μακρυά .
    Υ.Γ αν σου κάνουν το προφίλ πχ 200αρι και είσαι πολύ μακρυά από το ΑΚ η καμπίνα να ξέρεις ότι θα πάρεις ακόμη χαμηλοτερη γραμμή .Με λίγα λόγια λειτουργεί αντίστροφα σε περίπτωση που είσαι πολύ μακρυά
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Jacky : 25-02-21 στις 16:56.

  5. #440
    Εγγραφή
    17-12-2005
    Περιοχή
    Βάμος Αποκορώνου - Νομός Χανίων
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΜΟΣ
    Router
    Fritzbox 7530
    SNR / Attn
    (dB) / 25(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jacky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εσύ έχεις 24 άρα γραμμή 27/2 .Την μια παίρνεις 25mbps /2 με κοφτη μιας και η γραμμη σου γινεται πιο σταθερη και την αλλη χωρις κοφτη παιρνεις 22/2 διοτι οπως σου ειπα πριν λογω αποστασης -καλωδιωσης κτλ εχεις θεματακια .
    Χαμηλώσανε το προφίλ σου και είσαι οκ .
    Δεν έχεις κάτι άλλο να κανείς ,εκεί είσαι .Όσο το ψάχνεις παντως με ΟΤΕ και αναφέρεις θέματα να ξέρεις θα σου ρίχνουν και άλλο το προφίλ μέχρι να είσαι σταθερός .Αυτό γίνεται πάντα σε σπίτια που βρίσκονται μακρυά .
    Υ.Γ αν σου κάνουν το προφίλ πχ 200αρι και είσαι πολύ μακρυά από το ΑΚ η καμπίνα να ξέρεις ότι θα πάρεις ακόμη χαμηλοτερη γραμμή .Με λίγα λόγια λειτουργεί αντίστροφα σε περίπτωση που είσαι πολύ μακρυά
    Τελικά κάπως έτσι είναι τα πράγματα, μίλησα και σήμερα με ένα φίλο προϊστάμενο, όταν με βάλουν κανονικά σε 55/5,5 μαζεύει πολλά σφάλματα, όταν βάλουν κόφτη σε 22/2,5 η γραμμή έχει σφάλματα 0, και είναι βράχος. ( και η τελική ταχύτητα σχετικά η ίδια και στις 2 περιπτώσεις ).
    Βέβαια με το 14/0,9 που είχα με την Wind και με σχετικά κάμποσα σφάλματα ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.
    Από το ψάξιμο 2 μήνες τώρα ένα είναι σίγουρο ΚΑΝΕΙΣ δεν μπορεί να ξέρει που θα κλειδώσει ειδικά με απόσταση πάνω από 600, μέτρα και ειδικά από Α/Κ, άλλοι με την ίδια απόσταση είναι πολύ καλύτερα και άλλοι πολύ χειρότερα, το βάζεις και βλέπεις...

    Τελικά αυτό σηκώνει και τέλος, μας έφαγε η απόσταση....

  6. #441
    Εγγραφή
    21-11-2017
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    5(dB) / 29(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leotzian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά κάπως έτσι είναι τα πράγματα, μίλησα και σήμερα με ένα φίλο προϊστάμενο, όταν με βάλουν κανονικά σε 55/5,5 μαζεύει πολλά σφάλματα, όταν βάλουν κόφτη σε 22/2,5 η γραμμή έχει σφάλματα 0, και είναι βράχος. ( και η τελική ταχύτητα σχετικά η ίδια και στις 2 περιπτώσεις ).
    Βέβαια με το 14/0,9 που είχα με την Wind και με σχετικά κάμποσα σφάλματα ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.
    Από το ψάξιμο 2 μήνες τώρα ένα είναι σίγουρο ΚΑΝΕΙΣ δεν μπορεί να ξέρει που θα κλειδώσει ειδικά με απόσταση πάνω από 600, μέτρα και ειδικά από Α/Κ, άλλοι με την ίδια απόσταση είναι πολύ καλύτερα και άλλοι πολύ χειρότερα, το βάζεις και βλέπεις...

    Τελικά αυτό σηκώνει και τέλος, μας έφαγε η απόσταση....
    Χαίρομαι που το κατάλαβες .
    Το κυριότερο να θυμάσαι και αυτό στο λέω με σιγουριά είναι ,πως όσο επιμένεις για την γραμμής σου μιας και βρίσκεσαι μακρυά θα στα κάνουν “ χειρότερα “θα σου ρίξουν και άλλο το προφίλ ...
    Εκεί κλειδώνεις κοίταξε να το συνηθίσεις
    Βαλε το fritz πάνω για ακόμη καλύτερη σταθερότητα και τέλος .

  7. #442
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leotzian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας παιδιά τα ξέρω όλα αυτά και εγώ διαβάζω και ψάχνομαι ξέρω τι είναι το DSLAM throughout το ξέρω αυτό, κοιτάξτε ποιά είναι η απορία μου.
    Έχουμε το ίδιο modem στην ίδια γραμμή, την ίδια στιγμή όταν το DSLAM μου δίνει 55/5,5 δείτε το Attainable Rate

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  VDSL_55_5,5.png 
Εμφανίσεις:  5 
Μέγεθος:  39,8 KB 
ID: 224960

    Εδώ το DSLAM δίνει max 22/2,5

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  VDSL_22_2,5.png 
Εμφανίσεις:  4 
Μέγεθος:  17,9 KB 
ID: 224961

    Το Attainable Rate δεν έπρεπε να είναι το ίδιο? δες τε διαφορά ΓΙΑΤΙ?
    Δεν μένει το ίδιο το attainable rate. Το γιατί δε το γνωρίζω για να στο απαντήσω προσωπικά. Και εγώ πριν το tweak πχ είχα χαμηλότερο attainable σε σχέση με τώρα που έχω κατεβάσει το snr.

  8. #443
    Εγγραφή
    05-05-2009
    Περιοχή
    Παλαιό Φάληρο
    Μηνύματα
    12.714
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    FTTH Φως το αληθ
    ISP
    OTE
    Router
    Fritz 7590
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από leotzian Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικά κάπως έτσι είναι τα πράγματα, μίλησα και σήμερα με ένα φίλο προϊστάμενο, όταν με βάλουν κανονικά σε 55/5,5 μαζεύει πολλά σφάλματα, όταν βάλουν κόφτη σε 22/2,5 η γραμμή έχει σφάλματα 0, και είναι βράχος. ( και η τελική ταχύτητα σχετικά η ίδια και στις 2 περιπτώσεις ).
    Βέβαια με το 14/0,9 που είχα με την Wind και με σχετικά κάμποσα σφάλματα ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.
    Από το ψάξιμο 2 μήνες τώρα ένα είναι σίγουρο ΚΑΝΕΙΣ δεν μπορεί να ξέρει που θα κλειδώσει ειδικά με απόσταση πάνω από 600, μέτρα και ειδικά από Α/Κ, άλλοι με την ίδια απόσταση είναι πολύ καλύτερα και άλλοι πολύ χειρότερα, το βάζεις και βλέπεις...

    Τελικά αυτό σηκώνει και τέλος, μας έφαγε η απόσταση....
    Mιας και παίρνεις από ΑΚ
    Δεν τους ρωτάς πότε θα βάλουν οπτική (ftth) ?
    " Ούτε λαχανικά δεν θα φόρτωνα. "

    ----
    No fm radio ?
    No headphone jack ?

    Sorry no phone.

  9. #444
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.972
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Μη ξεχνάμε και τη διαφορά στο σνρ ανάμεσα στις 2 φωτό..
    Και τη διαφορά στο output power..
    Τώρα το γιατί δεν τα πιάνει; Μάλλον όταν έρχεται η πραγματικότητα αντί του εφικτού, αλλάζει.. Μάλλον δεν αντέχει η γραμμή..
    Τα λέμε και εδώ..
    https://www.adslgr.com/forum/threads...78#post6990778
    Όλα αυτά χωρίς tweak εννοείται..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  10. #445
    Εγγραφή
    05-05-2005
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    pFsense / fritz 7530
    SNR / Attn
    9,0(dB) / 29(dB)
    Μια απορία,

    Θέλω να ρίξω το SNR κατα 1db επομένως βάζω -10 και στις 4 τιμές αλλα παρόλαυτα μου ρίχνει το SNR στα 3 db απο 7db που ειναι κανονικά.

    Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία ή καμία πρόταση?

    Ευχαρίστω εκ των προτέρων.
    You wanna hear something really nutty? I heard of a couple guys who wanna build something called an "airplane," you know you get people to go in, and fly around like birds, it's ridiculous, right? And what about breaking the sound barrier, or rockets to the moon, or atomic energy, or a mission to Mars? Science fiction, right?
    --Visit [+=] on #bloodygreeks @ quakenet--

  11. #446
    Εγγραφή
    21-11-2017
    Μηνύματα
    66
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    40mbps
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    Router
    FRITZ!Box 7530
    SNR / Attn
    5(dB) / 29(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SpiritCrusher Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μια απορία,

    Θέλω να ρίξω το SNR κατα 1db επομένως βάζω -10 και στις 4 τιμές αλλα παρόλαυτα μου ρίχνει το SNR στα 3 db απο 7db που ειναι κανονικά.

    Έχει κανείς παρόμοια εμπειρία ή καμία πρόταση?

    Ευχαρίστω εκ των προτέρων.
    Δεν υπάρχει κάτι στάνταρ . Θα παίζεις με τις τιμές και ότι κάτσει και σε βολεύει . Σε κανέναν δεν κάθεται το ίδιο .
    Λαχείο είναι .

  12. #447
    Εγγραφή
    05-05-2005
    Περιοχή
    Ν. Σμύρνη
    Μηνύματα
    308
    Downloads
    27
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    204800/20480
    ISP
    HOL
    DSLAM
    HOL - Ν. ΣΜΥΡΝΗ
    Router
    pFsense / fritz 7530
    SNR / Attn
    9,0(dB) / 29(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jacky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν υπάρχει κάτι στάνταρ . Θα παίζεις με τις τιμές και ότι κάτσει και σε βολεύει . Σε κανέναν δεν κάθεται το ίδιο .
    Λαχείο είναι .
    Κατάλαβα, ευχαριστώ για την απάντηση!
    You wanna hear something really nutty? I heard of a couple guys who wanna build something called an "airplane," you know you get people to go in, and fly around like birds, it's ridiculous, right? And what about breaking the sound barrier, or rockets to the moon, or atomic energy, or a mission to Mars? Science fiction, right?
    --Visit [+=] on #bloodygreeks @ quakenet--

  13. #448
    Εγγραφή
    17-12-2005
    Περιοχή
    Βάμος Αποκορώνου - Νομός Χανίων
    Ηλικία
    65
    Μηνύματα
    402
    Downloads
    23
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΒΑΜΟΣ
    Router
    Fritzbox 7530
    SNR / Attn
    (dB) / 25(dB)
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Jacky Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χαίρομαι που το κατάλαβες .
    Το κυριότερο να θυμάσαι και αυτό στο λέω με σιγουριά είναι ,πως όσο επιμένεις για την γραμμής σου μιας και βρίσκεσαι μακρυά θα στα κάνουν “ χειρότερα “θα σου ρίξουν και άλλο το προφίλ ...
    Εκεί κλειδώνεις κοίταξε να το συνηθίσεις
    Βαλε το fritz πάνω για ακόμη καλύτερη σταθερότητα και τέλος .
    Παιδιά ο κύβος ερρίφθη, μετά από τέστ με διάφορα κλειδώματα προφίλ με τον φίλο μου στα κεντρικά, μετά το 22/2,5 πήγαμε στο 30/4 μετά στο 36/4 και τελικά στο 42/5 κατάφερα με το tweak και κλείδωσα στα 37061/4100 χωρίς σφάλματα, δούλεψα πολύ το tweak με τιμές από -100 έως και -50 κλειδώνει 18/4 η τελειότερη τιμή είναι -40 δοκίμασα και -45 αλλά είναι χειρότερα το snr κάτω από 5 δεν πάει αλλά από το αρχικό 28000/2,800 καμιά σχέση
    Τελικά για εδώ που είμαι πάλι καλά να λέμε, και σφάλματα 0
    Βρήκαμε την καλύτερη τιμή για να έχω τα λιγότερα δυνατά σφάλματα, όλα καλά τελικά λαμβάνοντας υπ όψιν απόσταση καλώδια κτλ

    Πατήστε στην εικόνα για να τη δείτε σε μεγέθυνση. 

Όνομα:  Tweak -40 Without Filters.png 
Εμφανίσεις:  48 
Μέγεθος:  31,2 KB 
ID: 225006
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος leotzian : 26-02-21 στις 18:01.

  14. #449
    Εγγραφή
    01-03-2005
    Περιοχή
    GR
    Μηνύματα
    9.972
    Downloads
    26
    Uploads
    0
    Τύπος
    Other / Άλλο
    Ταχύτητα
    Ftth:500/50 & 4G:95/45.
    ISP
    Nova & Cosmote.
    DSLAM
    Wind - ΚΕΡΑΜΕΙΚΟΣ
    Router
    HG8145V5 & Mr6500v.
    Very good..
    -GOVERNMENT ECONOMIST VIRUS: Nothing works, but all your diagnostic software says everything is fine. :x

  15. #450
    Εγγραφή
    05-12-2003
    Περιοχή
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    3.695
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000 / 20000
    ISP
    Cosmote
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΤΟΥΜΠΑ
    Router
    AVM Fritz!Box 7530 ax
    btw έχει κυκλοφορήσει και η 7.25 προς το παρόν για το 7590 μόνο. Αν κάποιος κάνει update να μας πει αν δουλεύει και το tweak χωρίς προβλήματα..

    - - - Updated - - -

    Και μία ακόμη ερώτηση...

    Υπάρχει περίπτωση αντί να πάμε στη σελίδα που λέει το αρχικό post, όπου ανεβάζουμε το αρχείο για να αλλάξουμε τις μεταβλητές, να μπορούμε απλά να το ανοίξουμε με ένα text edit και να αλλάξουμε τις μεταβλητές και να το αποθηκεύσουμε, ή η σελίδα κάνει και κάτι παραπάνω;
    btw ανέβασα πάλι στο https://www.mengelke.de/Projekte/FritzBox-JSTool το export αρχείο, και τώρα βλέπω πως εκτός από το DownstreamMarginOffset όπου έχει παραμείνει στο -100, τα άλλα 3 (UsNoiseBits, RFI_mode και DsINP) έχουν τιμές 156. Πρέπει να ξανακάνω άραγε κάτι ή να τ'αφήσω όπως είναι;

Σελ. 30 από 58 ΠρώτηΠρώτη ... 1020252829303132354050 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας