Σελ. 52 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 324247505152
Εμφάνιση 766-769 από 769
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 91,9↑ 11,0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    5(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pallaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά καλησπέρα,
    Εδώ και κάνα 2χρονο είμαι με 100άρα Cosmote έχω κάνει το tweak και ήμουν ευχαριστημένος γενικότερα, η γραμμή είναι μακριά από το DSLAM (494 μέτρα), το φυσιολογικό χωρίς tweak φτάνει μέχρι 72 Mbps, με το tweak έφτανε 92 Μbps και δεν είχα αποσυνδέσεις. το 7590 δε μάσαγε και με 4 SNR ήταν μία χαρά, οι καλωδιώσεις από την κολώνα μέχρι το σπίτι μου είναι ολοκαίνουριες (έφερα ηλεκτρολόγο και τις άλλαξα όλες).
    Ξαφνικά από χθες, άρχισαν συνεχόμενα disconnections και το router δεν μπορεί με την καμμία να διατηρηθεί πάνω από 1 λεπτό synced χωρίς να φάει disconnect. Το SNR είναι στο 4 ακόμα και η ταχύτητα είναι στο 91Mbps. Εάν βγάλω το tweak (και επομένως ξαναπάει 72Mbps), τότε σταματούν τα disconnections αλλά είναι ξενέρωμα τόσο καιρό πήγαινε μία χαρά με τα 91Mbps και δεν μπορώ από 11 MB/s να πέσω πάλι στα 7 !!
    Επίσης ξαφνικά τα statistics χειροτέρεψαν και άρχισε να έχει κάτι Exchange Central errors που ποτέ δεν είχα που μία πάνε 20, 30 μία αρνητικές τιμές (-10, -20) !!!
    Εδώ τα stats:
    Συνημμένο Αρχείο 240000
    Συνημμένο Αρχείο 240001
    Εν τω μεταξύ το 13888 του ΟΤΕ απλά έχει κλάσει μέντες.
    Μονίμως βουίζει 24/7 δεν μπορείς να κάνεις πλέον ούτε μία δήλωση προβλήματος !!
    Παίζει να έχει θέμα από το DSLAM και να μην είναι κάποιο δικό μου θέμα;
    Ευχαριστώ για τις όποιες απαντήσεις !!
    Έχω παρόμοια γραμμή στο σπίτι. Το G.INP δεν τα πάει καλά σε χαμηλό SNR με απόσταση 500 μέτρα. Ζήτησα να μου βγάλουν το Fast path, μου έκλεισαν το G.INP, έβαλαν 10ms latency στο Downstream με 1.2 στο INP και είμαι 11 μέρες Up με 4 snr. Πολύ πιο σταθερή η γραμμή. Ανέβηκε λίγο το ping αλλά δεν έχει πολύ διαφορά.

Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας guys.
    Πως ζητάω να μου βγάλουν το G.INP και το fast path, έτσι ακριβώς όπως ακούγεται; Δηλ. βγάλτε τα;
    Και θα καταλάβουν, γιατί οι περισότεροι στο call center ξέρουν μέχρι το restart του router.
    Θα καλέσω να τα ζητήσω, αλλά πέραν του ότι θα ανέβει λογικά το ping (παίζω online games αλλά δε νομίζω να υπάρχει ουσιαστική διαφορά) θα έχει ως αποτέλεσμα και χαμηλότερη ταχύτητα; Γιατί αυτό δεν το θέλω, προτιμώ να ανεβάσω το SNR λίγο παραπάνω και να το κάνω εγώ να έχει λίγο λιγότερη ταχύτητα παρά να με κλειδώσουν αυτοί.
    Ευχαριστώ και πάλι εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας.

Downloads
    3
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    ↓ 91,9↑ 11,0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    ΟΤΕ - ΠΑΝΟΡΑΜΑ
    Router
    Fritz!Box 7590
    SNR / Attn
    5(dB) / 20(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Pallaros Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας guys.
    Πως ζητάω να μου βγάλουν το G.INP και το fast path, έτσι ακριβώς όπως ακούγεται; Δηλ. βγάλτε τα;
    Και θα καταλάβουν, γιατί οι περισότεροι στο call center ξέρουν μέχρι το restart του router.
    Θα καλέσω να τα ζητήσω, αλλά πέραν του ότι θα ανέβει λογικά το ping (παίζω online games αλλά δε νομίζω να υπάρχει ουσιαστική διαφορά) θα έχει ως αποτέλεσμα και χαμηλότερη ταχύτητα; Γιατί αυτό δεν το θέλω, προτιμώ να ανεβάσω το SNR λίγο παραπάνω και να το κάνω εγώ να έχει λίγο λιγότερη ταχύτητα παρά να με κλειδώσουν αυτοί.
    Ευχαριστώ και πάλι εκ των προτέρων για τη βοήθειά σας.
    Εγώ απλώς είπα Βγάλτε μου το Fast path. Επίτηδες δεν ανέφερα το G.INP για να μην περιπλέξω τα πράματα. Η ταχύτητα έμεινε στα ίδια επίπεδα.
    Παίζω Warzone και δεν κατάλαβα τίποτα.
    Αν δεν μείνεις ευχαριστημένος καλείς και ζητάς G.INP.

Downloads
    1
    Uploads
    0
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από andresalonika Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ απλώς είπα Βγάλτε μου το Fast path. Επίτηδες δεν ανέφερα το G.INP για να μην περιπλέξω τα πράματα. Η ταχύτητα έμεινε στα ίδια επίπεδα.
    Παίζω Warzone και δεν κατάλαβα τίποτα.
    Αν δεν μείνεις ευχαριστημένος καλείς και ζητάς G.INP.
    Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

Σελ. 52 από 52 ΠρώτηΠρώτη ... 324247505152

Tags για αυτό το Θέμα

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

• Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία