Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 1-15 από 23
  1. #1
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Καλησπέρα ,

    Δευτέρα μεταβαίνω από Voda (πρώην Cyta) σε Νόβα. Το πακέτο παραμένει VDSL 50 από καμπίνα ΟΤΕ.

    Εδώ και 1.5 χρόνο έχω αφήσει για μόντεμ το speedport plus του ΟΤΕ που μου άφησαν για δώρο για να μην κόψω το Coamote TV και πάνω του έχω ένα Asus AC86U σε bridge.

    Η ερώτηση είναι αν θα παίξει ως έχει το speedport και με Νόβα όπως παίζει και με Cyta- Voda.

    Υπάρχει κάτι που πρέπει να αλλάξω πέρα από τα credentials?

    Η τηλεφωνία δε με νοιάζει καθόλου.

    Ευχαριστώ πολύ.

  2. #2
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Τι έγινε ρε παιδιά , κανεις;;

  3. #3
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    σαν modem για ιντερνετ θα δουλέψει

    σε αυτό που αμφιβάλω είναι στο voip για την την τηλεφωνία
    Η τηλεφωνία της Nova δεν δουλεύει σε άλλη συμβατή συσκευή με VoIP τηλεφωνία, εκτός κι αν σου δώσουν τα στοιχεία σύνδεσης (username, password, server κλπ), κάτι που δεν κάνουν.
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  4. #4
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skel Εμφάνιση μηνυμάτων
    σαν modem για ιντερνετ θα δουλέψει

    σε αυτό που αμφιβάλω είναι στο voip για την την τηλεφωνία
    Η τηλεφωνία της Nova δεν δουλεύει σε άλλη συμβατή συσκευή με VoIP τηλεφωνία, εκτός κι αν σου δώσουν τα στοιχεία σύνδεσης (username, password, server κλπ), κάτι που δεν κάνουν.

    Φίλε σε ευχαριστώ για την απαντηση.
    Δε με ενδιαφέρει καθόλου η τηλεφωνία , δεν το χρησιμοποιώ καθόλου το σταθερο.
    Απλά θέλω τη Δευτέρα που θα γίνει η αλλαγή να μην χρειαστεί να κάνω πολλές αλλαγές κατά τη μετάβαση.
    Και σαν modem από τη στιγμή που είμαι σε καμπίνα ΟΤΕ το εμπιστεύομαι περισσότερο το speedport ενώ σίγουρα είναι δεν είναι τόσο κλειδωμένο όσο αυτό της Νόβα.
    Are you with Us?

  5. #5
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lord_British Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε σε ευχαριστώ για την απαντηση.
    Δε με ενδιαφέρει καθόλου η τηλεφωνία , δεν το χρησιμοποιώ καθόλου το σταθερο.
    Απλά θέλω τη Δευτέρα που θα γίνει η αλλαγή να μην χρειαστεί να κάνω πολλές αλλαγές κατά τη μετάβαση.
    Και σαν modem από τη στιγμή που είμαι σε καμπίνα ΟΤΕ το εμπιστεύομαι περισσότερο το speedport ενώ σίγουρα είναι δεν είναι τόσο κλειδωμένο όσο αυτό της Νόβα.
    εφόσον έχεις το speedport κράτα το μια χαρά ρουτερ έιναι

    πιθανό να χρειαστούν κάποιες ρυθμίσεις όπως αλλαγή user/pass σε wan connection αλλά συνήθως λειτουργεί όπως είναι
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  6. #6
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skel Εμφάνιση μηνυμάτων
    εφόσον έχεις το speedport κράτα το μια χαρά ρουτερ έιναι
    πιθανό να χρειαστούν κάποιες ρυθμίσεις όπως αλλαγή user/pass σε wan connection αλλά συνήθως λειτουργεί όπως είναι
    Αυτό ρωτάω και εγώ , αν χρειάζεται κάτι άλλο πέρα από αλλαγή username/pass.
    Are you with Us?

  7. #7
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Προγραμματισμένη μετάβαση στο δίκτυο της Nova από Vodafone για χθες 23/12 σύμφωνα με το SMS που έλαβα. Καμπίνα ΟΤΕ από 50αρι Voda σε 50αρι Νόβα , τυπική περίπτωση.

    Δεν έγινε τπτ , καμία εργασία.
    Από τη Νόβα δεν έλαβα καμία ενημέρωση.
    Το status που δείχνει την πορεία της αίτησης έχει μείνει ακόμα στην καταχώρηση της αίτησης.

    Παλιά καλή Νόβα , δεν έχει αλλάξει τπτ. :P :P

    Καλές γιορτές!!
    Are you with Us?

  8. #8
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Lord_British Εμφάνιση μηνυμάτων
    Προγραμματισμένη μετάβαση στο δίκτυο της Nova από Vodafone για χθες 23/12 σύμφωνα με το SMS που έλαβα. Καμπίνα ΟΤΕ από 50αρι Voda σε 50αρι Νόβα , τυπική περίπτωση.

    Δεν έγινε τπτ , καμία εργασία.
    Από τη Νόβα δεν έλαβα καμία ενημέρωση.
    Το status που δείχνει την πορεία της αίτησης έχει μείνει ακόμα στην καταχώρηση της αίτησης.

    Παλιά καλή Νόβα , δεν έχει αλλάξει τπτ. :P :P

    Καλές γιορτές!!
    καλή αναμονή
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  9. #9
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία!!


    Επανέρχομαι στο θέμα :

    Πέμπτη 2/1/2020 αρχίζουν να μου έρχονται μηνύματα στο viber από Nova για ενεργοποίηση της γραμμής και για μετάβαση στο δίκτυο της Nova.
    Εγώ έλειπα εκτός Αθηνών , οπότε λέω ή που θα γυρίσω και θα δουλεύουν όλα ή που δε θα έχω ούτε τηλέφωνο και θα τρέχω...

    Γυρίζω που λέτε Παρασκευή 3/1 και βλέπω ότι το μόντεμ (speedport plus) συγχρονίζει και ότι έχω κανονικά internet.
    Μου κάνει βέβαια εντύπωση καθώς το έχω σε bridge mode με το Asus στο οποίο είχα username και password της Vodafone.
    Σκέφτομαι ότι μπορεί να τα άλλαξε ο Αη Βασίλης αντί για δώρο...

    Τσεκάρω την ip που έχω και βλέπω Vodafone...
    Κάνω restart το modem , βάζω και στο Asus τους κωδικούς της Nova και πάλι παίρνω ip Vodafone..

    Παίρνω το 13831 να τσεκάρω τι στο καλό γίνεται.
    Μου λένε ότι η φορητότητα έχει ολοκληρωθεί κανονικά , ότι φαίνομαι στο δίκτυο τους αλλά ότι δεν έχω πάρει ΠΟΤΕ ip.
    Μου προτείνουν να βάλω το ΖΤΕ της Νova και να προσθέσω τους κωδικούς.
    Το κάνω , συγχρονίζει και αυτό κανονικά στα 50 αλλά παίρνει πάλι ip της Vodafone παρότι έχω βάλει τους κωδικούς της Nova...

    Τους ρωτάω τι γίνεται και με την τηλεφωνία και μου λένε ότι ΔΕΝ είναι ip παρότι με Voda είχα ip.
    Τους ξαναρωτάω αν είναι σίγουροι και μου λένε ότι σίγουρα ΔΕΝ θα έχω ip τηλεφωνία.

    Εφόσον η τηλεφωνία δεν είναι ip και εφόσον ΔΕΝ είχα τηλεφωνική συσκευή στο σπίτι να δοκιμάσω , μου λένε να βραχυκυκλώσω το καλώδιο από τον τοίχο στο lan 1 του router για να τσεκάρουν αν λειτουργεί. Μου λένε ότι ούτε η τηλεφωνία λειτουργεί.

    To δήλωσε βλάβη και από την Παρασκευή ούτε με κάλεσαν , ούτε έχει γίνει καμιά ενέργεια παρότι είναι καθαρά θέμα του δικτύου τους.

    Αύριο πρέπει να πάω στη Vodafone να επιστρέψω τον εξοπλισμό και φοβάμαι ότι θα μου κόψουν το internet και μετά θα μπλέξω...

    Για το τηλέφωνο δε με νοιάζει καθόλου αλλά το να μου λένε ότι έχω περάσει σε αυτούς ενώ δεν βλέπουν τίποτα για τη σύνδεση μου και παράλληλα να συγχρονίζω και να παίρνω internet από Vodafone μου δημιουργεί μια μεγάλη ανασφάλεια για το τι θα γίνει.

    Τι μπορεί να συμβαίνει;
    Are you with Us?

  10. #10
    Εγγραφή
    15-11-2016
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    29.6(dB) / 11.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Αυτό τώρα μάλλον για κουταμάρα στη μετάβαση φαίνεται, αν έχεις κλασσική τηλεφωνία από ΑΚ με την νεα σου υπηρεσία πράγματι και σπίτι έχεις ιντερνετ με IP vodafone χωρίς τόνο, σημαίνει πως ναι μεν η υπηρεσία έχει ενεργοποιηθεί και η εργασία για την αλλαγή έχει ολοκληρωθεί αλλά κάποιο τζιμάνι τεχνικός, πιθανότατα του παρόχου στον οποίον ανήκουν οι καμπίνες, δεν σε έχει περάσει στο δίκτυο της Nova ή άλλαξε λάθος πελάτη. Οπότε δεν έχεις επαφή με το αστικό κέντρο για να παίρνεις τηλεφωνική γραμμή και η Nova σε βλέπει σαν no ip από τα συστήματά της εφόσον παίζεις ακόμα σε διαφορετικό πάροχο. Πάντα ακολουθώντας τη λογική γιατί ο κόσμος των τηλεπικοινωνιών απαιτεί μεγάλη φαντασία ώρες ώρες.

  11. #11
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SilentFury Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτό τώρα μάλλον για κουταμάρα στη μετάβαση φαίνεται, αν έχεις κλασσική τηλεφωνία από ΑΚ με την νεα σου υπηρεσία πράγματι και σπίτι έχεις ιντερνετ με IP vodafone χωρίς τόνο, σημαίνει πως ναι μεν η υπηρεσία έχει ενεργοποιηθεί και η εργασία για την αλλαγή έχει ολοκληρωθεί αλλά κάποιο τζιμάνι τεχνικός, πιθανότατα του παρόχου στον οποίον ανήκουν οι καμπίνες, δεν σε έχει περάσει στο δίκτυο της Nova ή άλλαξε λάθος πελάτη. Οπότε δεν έχεις επαφή με το αστικό κέντρο για να παίρνεις τηλεφωνική γραμμή και η Nova σε βλέπει σαν no ip από τα συστήματά της εφόσον παίζεις ακόμα σε διαφορετικό πάροχο. Πάντα ακολουθώντας τη λογική γιατί ο κόσμος των τηλεπικοινωνιών απαιτεί μεγάλη φαντασία ώρες ώρες.

    Φίλε σε ευχαριστώ θερμά για την απάντηση.
    Πήρα σήμερα πάλι τηλέφωνο για να ρωτήσω τι έγινε από την Παρασκευή και με ενημέρωσαν ότι το τμήμα δικτύου τους λέει άφησε μήνυμα στην καρτέλα μου να βάλω το ZTE και να τους δώσω τη MAC του. Τους λέω να κλείσουμε ένα τηλεφωνικό ραντεβού , να το συνδέσω και να κάνουν ότι στο καλό θέλουν καθώς δεν καταλαβαίνω τι θα αλλάξει αν συνδέσω το ΖΤΕ πέρα από το γεγονός οτι θα έχουν απομακρυσμένη πρόσβαση εφόσον .

    1. Η τηλεφωνία από ότι μου λένε ΔΕΝ είναι ip. Βέβαια δεν παίρνω και όρκο για αυτό παρά το τι λένε..

    2. Συγχρονίζω κανονικά στα 50 από καμπίνα με VDSL και όχι από το αστικό κέντρο με ADSL άρα δεν υπάρχει βλάβη στο ΚΑΦΑΟ.

    3. Έχω βάλει τα στοιχεία σύνδεσης της Νόβα.

    Βέβαια για να έχουν απομακρυσμένη πρόσβαση θα πρέπει πρώτα να μου δώσουν δίκη τους ip και να με δουν για πρώτη φορά στο δίκτυο τους. Τους εξήγησα ευγενικά ότι τρέχω VPN server από το router μου , ότι αν με μεταφέρουν στο δίκτυο τους θα πάρω ip με όποιο modem , ότι και τώρα δεν έχω modem της Voda αλλά το παλιό του ΟΤΕ και ότι δεν έχω θέμα να κάνουμε δοκιμές από την πλευρά μου μετά από τηλεφωνικό ραντεβού. Τους έδωσα και την Public ip μετά το τελευταίο restart και κλείσαμε.

    Δηλαδή τι θα αλλάξει ρε παιδιά;
    Το πρόβλημα σίγουρα είναι στη μεριά τους..

    Το μόνο που με προβλημάτισε και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο είναι ότι ο τεχνικός μου είπε ότι κάτι νοικιάζουν από τη Vodafone στο αστικό κέντρο και δεν ξέρω αν έχει γίνει εκεί η πατάτα.. Η περιοχή μου είναι VDSL ΟΤΕ η καμπίνα.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος Lord_British : 07-01-20 στις 01:58.

  12. #12
    Εγγραφή
    15-11-2016
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    29.6(dB) / 11.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Φαντάζομαι θέλουν το ρουτεράκι της Nova και την mac για πιο εύκολη διαχείριση, οσα λιγότερα ξένα στοιχεία στη γραμμή τόσο πιο εύκολο. Έτσι κι αλλιώς το ρουτεράκι και τα metadata του είναι καταχωρημένα στην υπηρεσία και πρέπει να παίζει out of the box. Η βλάβη δεν υπάρχει στο κομμάτι του συγχρονισμού, δεν είναι κάποια καλωδιακή που σου έχει κόψει την παροχή. Είναι στο κομμάτι της απόδοσης IP και από ποιον πάροχο τελικά παίρνεις, κάπου δεν έχει γίνει σωστά η διαδικασία. Στο κομμάτι του ADSL φαίνεται εύκολα, λάθος patchαρισμα σημαίνει λάθος στοιχεία, λάθος αριθμός τηλεφώνου, πολλά πράγματα που δείχνουν τον υπεύθυνο. Στο VDSL όμως το πρόβλημα μπορεί να είναι μια λάθος καταχώρηση ή μια κολλημένη παραγγελία ηλεκτρονικά, δεν είναι 5 - 6 πάροχοι που πετάνε καλώδια από ρεκλέτα σε ρεκλέτα σε κάποιο αστικό κέντρο, το όλο σύστημα είναι ψηφιακό.

    Τώρα με VPU γραμμή λογικά μπήκε χέρι και στην καμπίνα καθώς άμα είχες VOIP προηγουμένως πρέπει να συνδεθεί η οπτική ίνα μαζί με το χάλκινο ζεύγος που θα φέρνει την τηλεφωνία από το ΑΚ πάνω σε ένα σπλιττερ μέσα στην καμπίνα. Και τώρα που το αναφέρω αρχίζω να έχω υποψίες μήπως η Vodafone και η Nova έκαναν τη δουλειά τους και ο ΟΤΕ δεν πέρασε ποτέ απ την καμπίνα λόγω απεργιών. Ο χρόνος θα δείξει.

    Όσον αφορά το κομμάτι της ενοικίασης, δεν γνωρίζω τι ακριβώς εννοήθηκε, τα αστικά κέντρα τα διαχειρίζεται ο ΟΤΕ και κάθε άλλος πάροχος έχει νοικιάσει ένα χώρο για τα δικά του DSLAM μέσα στο κέντρο, όσον αφορά τις καμπίνες μόνο ένας διαχειριστής υπάρχει τη φορά επειδή δεν γίνεται να χωριστεί σε 5 - 6 μέρη και να πλακώνονται 10 τεχνικοί πάνω από κάθε καμπίνα ποιανού χώρος ευθύνης είναι κάθε κομμάτι και ποιός επιτρέπεται να κάνει τι, και με καμπίνες ΟΤΕ όπως προανέφερες εκεί βάζει χέρι μόνο ο ΟΤΕ.

  13. #13
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Και πάλι σε ευχαριστώ θερμά για την απάντηση. Τώρα που το τσέκαρα τα δεδομένα έχουν ως εξής:

    1. Στη Voda/Cyra είχα ip τηλεφωνία.

    2. Το συμβόλαιο της Nova που υπέγραψα γράφει VPU.

    3. Στις 23/12 δεν έκαναν ποτέ τη μετάβαση.

    4. Σε επικοινωνία που είχα μαζί τους στις 23/12 μου απέκλεισαν ενεργοποίηση πριν τις 12/1 λόγω της απεργίας ΟΤΕ.

    5. Στις 2/1 η όποια ενεργοποίηση έκαναν έγινε απροειδοποίητα.

    6. Δεν έχω τηλέφωνο.

    7. Ίντερνετ μου δίνει η Voda

    Μάλλον έμπλεξα ????????????

  14. #14
    Εγγραφή
    15-11-2016
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    29.6(dB) / 11.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οτι είναι μπλέξιμο είναι αλλά δεν είναι από τα χειρότερα που έχω ακούσει σε αλλαγές παρόχων, τα έχουν αυτά οι αλλαγές και δη εν μέσω εορτών και απεργιών ωσάν ανεπτυγμένη ελληνική κοινωνία που είμαστε. Εφόσον σου δίνουν ακόμα το κομμάτι του ιντερνετ τουλάχιστον μπορείς να κάνεις τη δουλειά σου για τώρα, και επειδή δεν πρόκειται για καμιά καλή καλωδιακή που θέλει άδειες από δήμο και εκσκαφτικά να ανοίγουν δρόμους, αλλά για θέμα συντονισμού τριών παρόχων και ενός τεχνικού που πρέπει να κάνει μια βόλτα παραπάνω, δεν νομίζω να σε καθυστερήσουν πολύ. Το VPU που ανέφερες είναι αυτό που σου είπαν και από την υποστήριξη, τηλεφωνία μέσω δικτύου χαλκού από αστικό κέντρο και ιντερνετ από οπτική ίνα, τα δύο κουμπώνουν μαζί στην καμπίνα και σου έρχονται σπίτι μέσω ενός ζεύγους χαλκού.

  15. #15
    Εγγραφή
    21-11-2002
    Περιοχή
    Britannia
    Μηνύματα
    1.267
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    ADSL2+ Forthnet Shared
    Ταχύτητα
    21600/508
    ISP
    Forthnet
    Router
    Draytek Vigor 2700VG
    Φίλε και πάλι ευχαριστώ.
    Το πρωί προσπάθησαν να επικοινωνήσουν μαζί μου αλλά ήμουν σε συνδιάσκεψη.
    Τους πήρα πίσω αλλά κλασικά δεν μπορούσα να μιλήσω με το τμήμα που με κάλεσε.

    To make the long story short , μιας και δεν έχω τηλεφωνική συσκευή εδώ και χρόνια τους είπα ότι έχω βάλει το splitter και ότι έχω βραχυκυκλώσει το lan1 του ΖΤΕ που επίσης συνέδεσα με το phone του splitter όπως μου υπέδειξαν και περιμένω να κάνουν ενέργειες.

    Ίντερνετ έχω κανονικά με ip vodafone.
    Are you with Us?

Σελ. 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας