Εμφάνιση 1-9 από 9
  1. #1
    Εγγραφή
    21-05-2016
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10/100
    ISP
    Nova
    Router
    TG788 V3
    Path Level
    Fastpath
    Εχω ανοιξει σχετικο θεμα για το προβλημα μου με το 267n το οποιο μπορειτε να δειτε εδω https://www.adslgr.com/forum/threads...3%CF%84%CE%B5)
    Επειδη η κατασταση εχει φτασει στα ακρα καθε μερα σχεδον χωρις ιντερνετ απο τοτε που ενεργοπποιηθηκα, ειμαι σε σημειο για καταγγελια, ας μαζευτουμε λοιπον ολοι εδω οσοι εχουμε θεμα στο nova vdsl 100.
    Εχω διαβασει παρα πολλα παραπονα για το θεμα vdsl100 της nova καθως επισης και για το ρουτερακι το οποιο ειναι για πεταμα μαλλον.
    Απο πλευρας μου αυτο που με ενοχλει ειναι η θεση του τμηματος υποστηριξης τους που ειναι ΟΤΙ χειροτερο μπορειτε να φανταστειτε με τον καθενα να λεει καθε φορα τα δικα του, να μην αναγνωριζει αυτα που εχουν πει οι προηγουμενοι που μιλησα και να δειχνουν απολυτη αδιαφορια.Επισημαινω οτι εχω δηλωσει βλαβη με υπαλληλους παραα πολλες φορες και το κορυφαιο ειναι οτι χθεσ ο υπαλληλος μου ειπε οτι δεν εχει δηλωθει καποια βλαβη.Επιπλεον δεν με εχουν καλεσει ουδε μια φορα για την επιλυση του θεματος.Απλα απαραδεκτοι.Λοιπον, ας αναφερει ο καθενας το προβλημα του και μακαρι να βρουμε μια λυση


    ευχαριστω

    *δεν αναφερω πολλα πραγματα παραπανω, αλλα για οσους θελουν να ξερουν εχω κρατησει ονοματα υπαλληλων με αντικρουομενες εντελως-ψευδεις πληροφοριες του ενος με του αλλου.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jimleft : 22-12-19 στις 14:35.

  2. #2
    Εγγραφή
    15-11-2016
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    29.6(dB) / 11.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Το πρόβλημα που αναφέρεις είναι γενικώς η ασταθής ταχύτητα download που αναφέρεις στο link ή η συμπεριφορά του συγκεκριμένου ρούτερ? Κάθε μέρα χωρίς ίντερνετ τι ακριβώς εννοείς, συχνές αποσυνδέσεις? Πτώση ταχύτητας συγχρονισμού? Τα CRC σφάλματα που διαβάζεις? Άμα τους καλείς και τους λες γενικά 'κάθε μέρα δεν έχω ιντερνετ' δεν μου φαίνεται περίεργο που δεν έχει γίνει τίποτα ακόμα.

    Το H267N είναι πράγματι αδύναμο cpe για να υποστηρίξει σε 100αρα γραμμή οτιδήποτε παραπάνω από τα απαραίτητα ενός οικιακού πελάτη όμως τη δουλειά του θα την κάνει. Το 2.4G μην περιμένεις να σου δώσει πάνω από 40-50Mbps, ειδικά εάν υπάρχουν κι άλλα δίκτυα κοντά. Αυτό είναι γενική αδυναμία τεχνολογίας που σε adsl/vdsl 50 μπορεί να μην φανεί έντονα αλλά στο 100αρι δείχνει εύκολα. Άμα θες κάτι παραπάνω από το ρούτερ σου καλύτερα να δεις για κάποιο ρουτερακι εμπορίου και να κρατήσεις το ZTE για την τηλεφωνία αποκλειστικά.

    Εφόσον με καλώδιο πιάνεις 10+mb/s η γραμμή παίζει οκ και δεν νομίζω κανείς από Nova να το δεχτεί ως αργό browsing, ειδικά εφόσον δεν παρέχεται κάποιο dual band ρουτερακι ως εναλλακτική. Αν τα CRC που μαζεύεις σου δημιουργούν χαμηλές ταχύτητες και ενσύρματα ή αποσυγχρονισμούς τότε πάσο, εκεί υπάρχει θέμα, όμως σε ένα καλό ποσοστό των περιπτώσεων υπαίτιος είναι κάποιο σπλιττερ, τηλ καλώδιο ή επαφή, σπανιότερα το ρούτερ ή το δίκτυο χαλκού από καμπίνα μέχρι το χώρο σου όμως πάντα παίζει. Άμα το μόνο σύμπτωμα όμως είναι τα CRC ή η χαμηλή ταχύτητα ασύρματα, χωρίς αποσυνδέσεις και χωρίς πρόβλημα μέσω ethernet, ακόμα και να βρεις κανέναν καημένο τεχνικό που θα στο δηλώσει βλάβη θα του το κλείσουν, είτε από πιο πάνω τμήματα είτε θα δηλωθεί στον ΟΤΕ και δεν θα το κοιτάξουν ποτέ.

    Όσον αφορά τα ονόματα των υπαλλήλων, δεν νομίζω είτε καταγγελία να θες να κάνεις είτε να το αναφέρεις σε ανώτερους τους να κερδίσεις κάτι. Άντε στην χειρότερη να απολυθούν και να χάσουν και μια χαζοδουλεια για τον βασικό μισθό. Συνήθως είναι οι τελευταίοι που ευθύνονται για τα θέματα της γραμμής σου και πιο πολλά θα κερδίσεις άμα τους βοηθήσεις στη δουλειά τους ώστε να σε βοηθήσουν κι εσένα. Τώρα αν συνάντησες κάτι διαφορετικό, όπως κάποιο τζιμανι που δεν ξέρει να κοιτάει ιστορικότητα εκεί στο δίνω, είναι πάντα λίγο και τον ποιο θα τύχεις απέναντι, όμως αυτό ισχύει παντού.

  3. #3
    Εγγραφή
    21-05-2016
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10/100
    ISP
    Nova
    Router
    TG788 V3
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SilentFury Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το πρόβλημα που αναφέρεις είναι γενικώς η ασταθής ταχύτητα download που αναφέρεις στο link ή η συμπεριφορά του συγκεκριμένου ρούτερ? Κάθε μέρα χωρίς ίντερνετ τι ακριβώς εννοείς, συχνές αποσυνδέσεις? Πτώση ταχύτητας συγχρονισμού? Τα CRC σφάλματα που διαβάζεις? Άμα τους καλείς και τους λες γενικά 'κάθε μέρα δεν έχω ιντερνετ' δεν μου φαίνεται περίεργο που δεν έχει γίνει τίποτα ακόμα.

    Το H267N είναι πράγματι αδύναμο cpe για να υποστηρίξει σε 100αρα γραμμή οτιδήποτε παραπάνω από τα απαραίτητα ενός οικιακού πελάτη όμως τη δουλειά του θα την κάνει. Το 2.4G μην περιμένεις να σου δώσει πάνω από 40-50Mbps, ειδικά εάν υπάρχουν κι άλλα δίκτυα κοντά. Αυτό είναι γενική αδυναμία τεχνολογίας που σε adsl/vdsl 50 μπορεί να μην φανεί έντονα αλλά στο 100αρι δείχνει εύκολα. Άμα θες κάτι παραπάνω από το ρούτερ σου καλύτερα να δεις για κάποιο ρουτερακι εμπορίου και να κρατήσεις το ZTE για την τηλεφωνία αποκλειστικά.

    Εφόσον με καλώδιο πιάνεις 10+mb/s η γραμμή παίζει οκ και δεν νομίζω κανείς από Nova να το δεχτεί ως αργό browsing, ειδικά εφόσον δεν παρέχεται κάποιο dual band ρουτερακι ως εναλλακτική. Αν τα CRC που μαζεύεις σου δημιουργούν χαμηλές ταχύτητες και ενσύρματα ή αποσυγχρονισμούς τότε πάσο, εκεί υπάρχει θέμα, όμως σε ένα καλό ποσοστό των περιπτώσεων υπαίτιος είναι κάποιο σπλιττερ, τηλ καλώδιο ή επαφή, σπανιότερα το ρούτερ ή το δίκτυο χαλκού από καμπίνα μέχρι το χώρο σου όμως πάντα παίζει. Άμα το μόνο σύμπτωμα όμως είναι τα CRC ή η χαμηλή ταχύτητα ασύρματα, χωρίς αποσυνδέσεις και χωρίς πρόβλημα μέσω ethernet, ακόμα και να βρεις κανέναν καημένο τεχνικό που θα στο δηλώσει βλάβη θα του το κλείσουν, είτε από πιο πάνω τμήματα είτε θα δηλωθεί στον ΟΤΕ και δεν θα το κοιτάξουν ποτέ.

    Όσον αφορά τα ονόματα των υπαλλήλων, δεν νομίζω είτε καταγγελία να θες να κάνεις είτε να το αναφέρεις σε ανώτερους τους να κερδίσεις κάτι. Άντε στην χειρότερη να απολυθούν και να χάσουν και μια χαζοδουλεια για τον βασικό μισθό. Συνήθως είναι οι τελευταίοι που ευθύνονται για τα θέματα της γραμμής σου και πιο πολλά θα κερδίσεις άμα τους βοηθήσεις στη δουλειά τους ώστε να σε βοηθήσουν κι εσένα. Τώρα αν συνάντησες κάτι διαφορετικό, όπως κάποιο τζιμανι που δεν ξέρει να κοιτάει ιστορικότητα εκεί στο δίνω, είναι πάντα λίγο και τον ποιο θα τύχεις απέναντι, όμως αυτό ισχύει παντού.
    Καλημερα και σε ευχαριστω για την απαντηση σου.θα αναφερω τι ακριβως συμβαινει με την γραμμη μου.

    Το προβλημα ξεκινησε απο την πρωτη μερα που ενεργοποιηθηκα με το 267n που μου εδωσαν.Επειδη ειχα διαβασει αρκετα θεματα με το συγκεκριμενο μοντεμ, αγορασα πριν ενεργοποιηθω ενα router tplink archer c50 v4 dualband το οποιο και εβαλα αμεσως πανω στο 267n.Με ενα απλο speedtest που εκανα μου εδειξε καπου στα 89Mbps(5Ghz band) και δεν μπηκα καν στον κοπο να δω ποσο κλειδωνω και στο ρουτερ.Μετα απο περιπου 5-6 ωρες δεν μπορουσα να ανοιξω ουτε σελιδα στο διαδικτυο, ουτε απο pc, ουτε απο κινητο, ουτε απο tablet.Απο κει και περα αρχισα μια διαδικασια μονος μου για να εντοπισω το προβλημα.Αρχικα εβγαλα εντελως το tplink και χωρις να κανω καποια επανεκκινηση το 267n προσπαθησα παλι να σερφαρω αλλα τα αποτελεσματα ηταν τα ιδια.Για να φορτωσει μια σελιδα εκανε καπου στα 20 δευτερα.Στα καπακια κανω speedtest και μου βγαζει αποτελεσμα 1,2/9,1 Down/Up Mbps αντιστοιχα. H επομενη μου κινηση ηταν να μπω στο ρουτερ.Ο συγρονισμος αψογος αλλα τα crc ειχαν φτασει στα 20.000 και τα fec στα 17.000 πανω κατω μεσα σε 8 ωρες περιπου που η γραμμη ηταν ανεβασμενη.Κανω επανεκκινηση το 267n και με το που ανοιγει βγαζει 3.000 crc και 0 fec.Βγαζω σταθερο βγαζω συναγερμο και φτου απο την αρχη.Αποτελεσμα?παλι τα ιδια, πολλα crc και ταχυτητα νορμαλ για 3-4 ωρες παλι.Αλλαζω καλωδιο τηλεφωνιας και πριζα αλλα το αποτελεσμα ηταν παλι το ιδιο.Μετα απο μερικες ωρες χωρισ σταθερο χωρισ συναγερμο και του ρουτερ μονο του στην γραμμη συνεχιζε να μαζευει λαθη και να μην κουνιεται...

    * οσον αφορα το ethernet η πρωτη δοκιμη μου εδειξε οτι κατεβαζω απο τον ftp της nova με 10Mbps αλλα οχι σταθερα, δηλαδη επεφτε και σε 1 Mbps απο το 10 αποτομα και γινοταν συνεχεια αυτο.

    Αυτο που ακολουθησε ηταν επικοινωνια με την nova και μου ειπαν οτι θα στειλουν τεχνικο.Πραγματι την επομενη μερα ηρθε και καναναμε μετρησεις και στο σπιτι και στον κατανεμητη.Στον κατανεμητη 0 errors fec hec crc.Πανω στο σπιτι ειχα 5 crc 15 fec χωρις το 267n αλλα με το 168 αν δεν κανω λαθος που εφερε ο τεχνικος.Επομενως δηλωθηκε βλαβη στο ρουτερακι μετα και απο καποιες αλλεσ μετρησεισ που εκανε ο ιδιος.Φευγει ο τεχνικος και εγω περιμενω τηλεφωνο απο nova οπως μου ειπε για να μου δωσουν αλλο.Τηλεφωνο δεν δεχτηκα ποτε.........

    Μιλησα με το support τουσ καπου στις 20 φορες και κανοντας οτι ακριβως μου ελεγεαν καθε φορα καταληγαμε στο οτι υπηρχε προβλημα.Δηλωναμε βλαβη καθε φορα αλλα τιποτα...δεν με καλουσανε ποτε για να μου πουν τι συμβαινει....

    Επειδη σε καποια φαση δεν λειτουργουσε ουτε το σταθερο(το εβγαζε unregistered) στο σπιτι τους καλεσα και μου ειπαν να παω να παρω ενα αλλο 267n να δοκιμασω μηπως και ευθυνεται αυτο και για την ταχυτητα και τα errors..Αλλαζω λοιπον το 267n με ενα καινουριο και αυτο που αλλαξε ηταν, να λειτουργει παλι το σταθερο αλλα το ιντερνετ να συνεχιζει παλι τα ιδια και να χρεαιζεται επανεκκινηση καθε 5-6 ωρες.....Αφου εγινε αυτο για 10 μερες περιπου και δεν ειχα καμια απαντηση τους, πηρα και δοκιμασα ενα technicolor tg788 v2 που ειχε ενας φιλος.Το αφησα 7 μερες χωρις ρεσταρτ και δεν ειχα κανενα προβλημα.Μαζευει crc αλλα σε καμια περιπτωση δεν ειχα προβλημα με την ταχυτητα ειτε απο wifi ειτε απο ethernet.Προς το παρον ειμαι ακομα με αυτο και δεν εχω κανενα προβλημα.....


    Η nova ομως αφαντη......



    Να σημειωσω οτι με το speedport plus που ειχα πριν στην 50αρα 2 χρονια της cosmote δεν ειχα ποτε μα ποτε κανεναν προβλημα με την ιδια ακριβωσ συνδεσμολογια.Το speedport plus να σας πω την αληθεια δεν θυμαμαι και αν το εκανα ποτε επανεκκινηση μεσα στα 2 χρονια της συνδρομης
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος jimleft : 03-01-20 στις 14:15.

  4. #4
    Εγγραφή
    15-11-2016
    Ηλικία
    32
    Μηνύματα
    33
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    50000/5000
    ISP
    Cosmote
    Router
    Speedport Plus
    SNR / Attn
    29.6(dB) / 11.5(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Οπότε φαίνεται πως το Η267Ν τρώει χοντρό throttling οταν χρειάζεται να ανεβάσει επιδόσεις, κάτι που νομίζω είχα δει να αναφέρεται στο forum παλιότερα. Πιθανότατα και με το archer πίσω του, αν και το ίδιο το archer είναι πολύ πιο δυνατό σαν μηχάνημα, είχε πάλι να αντιμετωπίσει το throttling του H267N γι αυτό και οι ίδιες επιδόσεις. Δεν αποκλείω κάποια από τα CRC να οφείλονταν και στο "μπούκωμα" του ΖΤΕ.

    Το Speedport αν και με τα θεματάκια του είναι πολύ καλύτερο ρουτεράκι, μιλώντας και απο προσωπική εμπειρία. Το μόνο κακό είναι πως η Forthnet δεν παρέχει τους κωδικούς VOIP για να το έχεις μόνο του και να κάνεις τη δουλειά σου. Δυστυχώς αυτό είναι περισσότερο θέμα παρόχου παρά υπαλλήλου, οι υπάλληλοι στο τηλέφωνο δεν έχουν πρόσβαση στα στοιχεία αυτά. Το μόνο που μπορούν να κάνουν σε περίπτωση που είναι unregistered ή κάτι δεν έχει πάρει σωστά είναι να ζητήσουν από το ίδιο το ρουτερ να τα κατεβάσει πάλι αυτόματα ή κάποιο reset. Το Technicolor γενικώς το αποφεύγω, ειδικά με το παρόν firmware, όμως είναι κι αυτό απ' όσο φαίνεται πιο δυνατό ρουτεράκι.

    Πάλι καλά που τουλάχιστον έκανες τη δουλειά σου, να το έχουν και οι υπόλοιποι με παρόμοια θέματα υπόψιν για το ρουτεράκι αυτό. Σε επίπεδο παρόχου, αν ξεκινήσει να δίνει τα ZTE που δίνει και για τους εταιρικούς πελάτες για ταχύτητες 50/100 θα δούμε όλοι άσπρη μέρα. Ή τουλάχιστον να υπήρχε η δυνατότητα αντικατάστασης ενός ρουτερ με άλλο μοντέλο, το Η267Ν μπορεί να αρκεί για κάποιον, για άλλους όμως σίγουρα όχι.

  5. #5
    Εγγραφή
    21-05-2016
    Περιοχή
    Καρδίτσα
    Μηνύματα
    114
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    10/100
    ISP
    Nova
    Router
    TG788 V3
    Path Level
    Fastpath
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από SilentFury Εμφάνιση μηνυμάτων
    Οπότε φαίνεται πως το Η267Ν τρώει χοντρό throttling οταν χρειάζεται να ανεβάσει επιδόσεις, κάτι που νομίζω είχα δει να αναφέρεται στο forum παλιότερα. Πιθανότατα και με το archer πίσω του, αν και το ίδιο το archer είναι πολύ πιο δυνατό σαν μηχάνημα, είχε πάλι να αντιμετωπίσει το throttling του H267N γι αυτό και οι ίδιες επιδόσεις. Δεν αποκλείω κάποια από τα CRC να οφείλονταν και στο "μπούκωμα" του ΖΤΕ.

    Το Speedport αν και με τα θεματάκια του είναι πολύ καλύτερο ρουτεράκι, μιλώντας και απο προσωπική εμπειρία. Το μόνο κακό είναι πως η Forthnet δεν παρέχει τους κωδικούς VOIP για να το έχεις μόνο του και να κάνεις τη δουλειά σου. Δυστυχώς αυτό είναι περισσότερο θέμα παρόχου παρά υπαλλήλου, οι υπάλληλοι στο τηλέφωνο δεν έχουν πρόσβαση στα στοιχεία αυτά. Το μόνο που μπορούν να κάνουν σε περίπτωση που είναι unregistered ή κάτι δεν έχει πάρει σωστά είναι να ζητήσουν από το ίδιο το ρουτερ να τα κατεβάσει πάλι αυτόματα ή κάποιο reset. Το Technicolor γενικώς το αποφεύγω, ειδικά με το παρόν firmware, όμως είναι κι αυτό απ' όσο φαίνεται πιο δυνατό ρουτεράκι.

    Πάλι καλά που τουλάχιστον έκανες τη δουλειά σου, να το έχουν και οι υπόλοιποι με παρόμοια θέματα υπόψιν για το ρουτεράκι αυτό. Σε επίπεδο παρόχου, αν ξεκινήσει να δίνει τα ZTE που δίνει και για τους εταιρικούς πελάτες για ταχύτητες 50/100 θα δούμε όλοι άσπρη μέρα. Ή τουλάχιστον να υπήρχε η δυνατότητα αντικατάστασης ενός ρουτερ με άλλο μοντέλο, το Η267Ν μπορεί να αρκεί για κάποιον, για άλλους όμως σίγουρα όχι.
    Ακριβως οπως τα ειπες

  6. #6
    Εγγραφή
    25-09-2008
    Ηλικία
    35
    Μηνύματα
    75
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Nova
    εγωμε ZXHN H168N ειχα nova50 και ηταν ολα καλα,τωρα αναβαθμισα σε 100αρα και κλειδωνει γυρω στα 70-75 και εχω αποσυνδεσεις ειδικα το βραδυ,δεν νομιζω οτι αξιζει γενικα η 100αρα ακομα,ειναι σε πειραματικο σταδιο ισως.

  7. #7
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Ίσως το χειρότερο cpe .
    Κι εγώ έχω 3-4 αποσυνδέσεις πλέον τη μέρα ενώ δεν έχει κανένα πρόβλημα η εσωτερική εγκατάσταση και ώρες ώρες αργεί πάρα μα πάρα πολύ να φορτώσει τις ιστοσελίδες...

  8. #8
    Εγγραφή
    10-06-2009
    Περιοχή
    Αθήνα , καλλιθέα
    Μηνύματα
    8.864
    Downloads
    5
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    51200/5120
    ISP
    Wind
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από gamsgr Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ίσως το χειρότερο cpe .
    Κι εγώ έχω 3-4 αποσυνδέσεις πλέον τη μέρα ενώ δεν έχει κανένα πρόβλημα η εσωτερική εγκατάσταση και ώρες ώρες αργεί πάρα μα πάρα πολύ να φορτώσει τις ιστοσελίδες...
    τώρα τελευταία δεν δίνουν το zxhn h268n ?
    είναι πιο σταθερό απο το 168ν
    «Αν θες να πας γρήγορα πήγαινε μόνος σου, αν θες να πάς μακριά, πήγαινε με παρέα»


  9. #9
    Εγγραφή
    20-02-2016
    Περιοχή
    kifissia
    Μηνύματα
    1.201
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    VDSL2
    Ταχύτητα
    220000/22000
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    DSLAM
    Forthnet - Ν. ΚΗΦΙΣΙΑ
    Router
    Fritzbox 7590ax
    SNR / Attn
    10.7(dB) / 7.1(dB)
    Path Level
    Interleaved
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από skel Εμφάνιση μηνυμάτων
    τώρα τελευταία δεν δίνουν το zxhn h268n ?
    είναι πιο σταθερό απο το 168ν
    αυτό έχω ότι χειρότερο!! μόνο το 288 ίσως ειναι καλύτερο...

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας