Σελ. 4 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 23456914 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση 46-60 από 240
  1. #46
    Εγγραφή
    23-08-2018
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Άλλο
    Είμαι διπλοκατοικία οπότε δεν έχω τέτοια προβλήματα, αλλά νομίζω ότι δεν είναι αναγκαστικό να πάει σε όλους μέσα σε μια πολυκατοικία, γίνεται η κεντρική εγκατάσταση και μετά φεύγει μόνο για το διαμέρισμα σου οπτική.

  2. #47
    Το avatar του μέλους TheLost
    TheLost Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από freestyler Εμφάνιση μηνυμάτων
    Το δικό μου ραντεβού είναι στο τέλος του μήνα.
    4Kings πες μας πως πήγε, γιατί ο διαχειριστής της πολυκατοικίας μου δεν είναι θετικός οτι θα το δεχτούνε αναίμακτα...
    Εγώ όταν εκανα τηλεφωνικώς την αίτηση και ρώτησα αν μπορεί να υπάρξει πρόβλημα επειδή ο διαχειριστής πιθανών να έχει καποια ένσταση ο τεχνικός μου απάντησε ότι αν το σπίτι είναι ιδιόκτητο δεν μπορεί να μπλοκάρει την εγκατάσταση ο διαχειριστής, απλά πρέπει να είναι ενήμερος της διαδικασίας,αλλιώς (αν είσαι στο ενοίκιο) πρέπει να γίνει συνέλευση και να αποφασίσουν.

  3. #48
    Εγγραφή
    23-08-2018
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Άλλο
    Τέλος με την αυτοψία, όλα καλά, αναμονή για ραντεβού εγκατάστασης.

  4. #49
    Εγγραφή
    07-04-2019
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    τι έγινε;
    πήραν τηλέφωνο για αυτοψία κανέναν άλλον;

  5. #50
    Εγγραφή
    19-07-2017
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    FTTH OTE
    Σε εμένα ήρθαν σήμερα για αυτοψία, αίτηση 23/12, αρα 20 εργάσιμες. Υπέγραψε η διαχειρίστρια αλλά μου είπαν οτι πρέπει να πάρω την συναίνεση όλων των κατοίκων, υπάρχει κάποιος νόμος για όλο αυτό;
    Γιατί σε λίγο θα μου ζητήσουν να υπογράψουν και ολοι με αίμα μια νύχτα με πανσέληνο.....

  6. #51
    Εγγραφή
    07-04-2019
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    με πήραν τηλ και κλείσαμε ραντεβου για αυτοψία,

  7. #52
    Το avatar του μέλους TheLost
    TheLost Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fistikis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε εμένα ήρθαν σήμερα για αυτοψία, αίτηση 23/12, αρα 20 εργάσιμες. Υπέγραψε η διαχειρίστρια αλλά μου είπαν οτι πρέπει να πάρω την συναίνεση όλων των κατοίκων, υπάρχει κάποιος νόμος για όλο αυτό;
    Γιατί σε λίγο θα μου ζητήσουν να υπογράψουν και ολοι με αίμα μια νύχτα με πανσέληνο.....
    Είσαι στο ενοίκιο ? Γιατί εμένα μου είπε αυτός στο 13888 ότι μόνο αν είσαι στο ενοίκιο πρέπει να γίνει συνέλευση και συναίνεση όλων των κάτοικων, αν είναι ιδιόκτητο το σπίτι δεν μπορούν να σε εμποδίσουν.
    Έχει μια λογική, αν η πολυκατοικία πχ μέσο όρο έχει 6 ορόφους και 3 διαμερίσματα ο κάθε όμορφος με 3 άτομα ανά σπίτι μας κάνει 54, δηλαδή θα πρέπει να ρωτήσει ο καθένας μας 50+ άτομα για να βάλει ίντερνετ? Δεν θα έμπαινε ούτε μια FTTH στην Αθηνα .

  8. #53
    Εγγραφή
    23-08-2018
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Άλλο
    Καλά και στο ενοίκιο να είσαι δεν βγάζει νόημα η συνέλευση, τη συγκατάθεση του ιδιοκτήτη του οικήματος θα έπρεπε να ζητάνε μόνο και να τελειώνει το θέμα.

  9. #54
    Εγγραφή
    19-07-2017
    Μηνύματα
    24
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ταχύτητα
    200/20
    ISP
    FTTH OTE
    Όχι ιδιόκτητο είναι το διαμέρισμα, από οτι είδα στο φεκ αναφέρει οτι σταματάει η εγκατάσταση μονο αν υπάρχει ομόφωνη απόφαση της συνέλευσης, το οποίο είναι χαζό γιατί αν θέλει ένας να βάλει δεν θα υπάρξει ποτέ ομοφωνία....

  10. #55
    Εγγραφή
    23-08-2018
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Άλλο
    Εμένα σήμερα εσκαψαν και ξεθαψαν την οπτική, άφησαν μια κουλουριτσα αναμονή που θα έρθει σε εμένα και το ξαναεκλεισαν.

  11. #56
    Το avatar του μέλους TheLost
    TheLost Guest
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα από Fistikis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι ιδιόκτητο είναι το διαμέρισμα, από οτι είδα στο φεκ αναφέρει οτι σταματάει η εγκατάσταση μονο αν υπάρχει ομόφωνη απόφαση της συνέλευσης, το οποίο είναι χαζό γιατί αν θέλει ένας να βάλει δεν θα υπάρξει ποτέ ομοφωνία....
    Προφανώς εννοούν ομοφωνία των υπολοίπων ενοίκων , εκτός απο εσένα που κάνεις την αίτηση λολ.
    Δεν καταλαβαίνω γιατί να έχουν αντίρρηση οι ένοικοι της πολυκατοικίας έτσι και αλλιώς?Αναβαθμίζεται η πολυκατοικία καλό είναι, δεν τους βάζεις τσιπάκια 666 του διαόλου να το αποφύγουν

  12. #57
    Εγγραφή
    23-08-2018
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Άλλο
    Τρίτη κάνουμε εγκατάσταση

  13. #58
    Εγγραφή
    09-08-2008
    Μηνύματα
    215
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Τύπος
    FTTH
    Ταχύτητα
    200000/20000
    ISP
    Cosmote
    Εμενα ηρθαν πριν απο δυο βδομαδες για αυτοψια, μετα απο 5 μερες (συμπεριλαμβανομενου σκ) για σκαψιμο του πεζοδρομιου οπου περασαν μεσα στο οικοπεδο το σωληνακι και 9 μερες μετα (περασμενα μεσανυχτα οποτε χθες) προχωρησαν στην μιση εγκατασταση. Θα χρειαστουν μια μερα ακομα για να ολοκληρωσουν (κατα πολυ μεγαλη πιθανοτητα την Δευτερα).

  14. #59
    Εγγραφή
    23-08-2018
    Ηλικία
    43
    Μηνύματα
    110
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    Άλλο
    τελείωσαν ή τους έπιασε η βροχή;

    - - - Updated - - -

    τους περιμένω από τις 08:30 ,έχει πάει 13:00 και μου λένε κάθε φορά ότι σε μια ώρα θα είμαστε εκεί...
    Η συνεννόηση με το συνεργείο είναι γελοία, λείπω ένα ολόκληρο πρωινό από τη δουλειά γιατί στο Ελλαδιστάν δεν υπάρχουν επαγγελματίες.

    - - - Updated - - -

    Τελικά ήρθαν στις 13:30, κανονικά θα είχαν τελείωσει σε μία μέρα γιατί είναι διώροφο και βάζω μόνο εγώ οπτική αλλά έτσι όπως τα κάνανε θα χρειαστεί να έρθουν και αύριο.
    Τελευταία επεξεργασία από το μέλος 4Kings : 28-01-20 στις 14:42.

  15. #60
    Εγγραφή
    07-04-2019
    Μηνύματα
    633
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    ISP
    ΟΤΕ Conn-x
    ήρθαν και σε εμάς για αυτοψία και την άλλη εβδομάδα θα έρθουν να κάνουν την εγκατάσταση.

    πιστεύω μέχρι το τέλος Φεβρουαρίου θα είμαστε σε οπτική ίνα.

Σελ. 4 από 16 ΠρώτηΠρώτη ... 23456914 ... ΤελευταίαΤελευταία

Bookmarks

Bookmarks

Δικαιώματα - Επιλογές

  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα θέματα
  • Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέα μηνύματα
  • Δεν μπορείτε να αναρτήσετε συνημμένα
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματα σας
  •  
  • Τα BB code είναι σε λειτουργία
  • Τα Smilies είναι σε λειτουργία
  • Το [IMG] είναι σε λειτουργία
  • Το [VIDEO] είναι σε λειτουργία
  • Το HTML είναι εκτός λειτουργίας